Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Комп'ютерна томографія (КТ) в Києві

Комп'ютерна томографія чи КТ – найсучасніший і найефективніший метод променевої діагностики організму. КТ дослідження дозволяє візуалізувати внутрішні органи і виявити патології навіть на ранніх стадіях. Комп'ютер томографа обробляє і групує рентгенівські зображення (зрізи), зняті пошарово за допомогою датчиків, що обертаються навколо тіла. В результаті вдається отримати точну 3D-візуалізацію області дослідження, що спрощує постановку діагнозу. Комп’ютерна томографія виконується з використанням іонізуючого випромінювання, тому обстеження КТ проводять тільки за призначенням лікаря.

Ціни на на КТ-діагностику

КТ головного мозку (онкологія) 2800 ₴ записатися
КТ головного мозку 1400 ₴ записатися
КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3700 ₴ записатися
КТ скроневих кісток 1400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Види КТ діагностики

У медичному центрі Омега-Київ можна недорого пройти КТ різних органів та систем, доступні діагностичні дослідження таких видів:

Вид дослідження для кожного пацієнта індивідуальний, його вказує лікар у направленні на КТ. Результати комп'ютерної томографії у Києві в обов'язковому порядку інтерпретуються комплексно, разом з аналізами та іншими видами діагностики.

Переваги методу: чому варто зробити КТ в Києві

Комп'ютерна томографія – діагностичний метод, заснований на вимірі та обробці показників ослаблення рентгенівських променів під час проходження через різні за щільністю ділянки тіла. Це цифрова, ефективніша і досконаліша версія звичайного рентгена. У порівнянні з рентгенографією, КТ має ряд переваг:

 • Стандартний рентген дає плоске зображення максимум у кількох проекціях. КТ завдяки пошаровій методиці сканування дозволяє отримати високоякісну об'ємну 3D-реконструкцію, що значно підвищує інформативність дослідження.
 • Рентгенографія малоефективна для діагностики органів черевної порожнини, тоді як КТ із контрастним посиленням дає добрі результати.
 • КТ із контрастом більш інформативна при діагностиці пухлинних процесів, оцінці стану судин.

Варто зазначити, що променеве навантаження при КТ у багато разів більше (до 100 разів), ніж при стандартному рентгені, хоч і залишається в межах безпечної норми. До того ж рентгенографія дешевша – від 200 грн або навіть безплатно за направленням лікаря, тоді як ціна КТ у Києві стартує від 1000 грн. Тому в деяких випадках доцільно замість КТ пройти звичайну флюорографію. Наприклад, при щорічному профілактичному обстеженні органів грудної клітки.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як проходить комп'ютерна томографія у Києві

Діагностика КТ абсолютно безболісна і за дотримання рекомендованих інтервалів між сеансами (6-12 місяців) – не завдає шкоди організму. Деякий дискомфорт може спричинити необхідність лежати нерухомо всередині капсули томографа і на прохання лікаря на кілька секунд затримувати дихання. Тривалість процедури в середньому від 5 до 10 хвилин.

У деяких випадках (при підозрі на онкологію, дослідженні судин, непрохідності кишківника) для покращення якості візуалізації потрібно пройти комп'ютерну томографію з контрастуванням. Контрастну речовину (препарат на основі йоду) вводять пацієнту внутрішньовенно, це може спричинити короткочасний присмак металу в роті, жар, оніміння в тілі. Усі ці відчуття швидко минають. Після процедури контраст самостійно виводиться з організму протягом 1-2 діб. КТ з контрастуванням потребує додаткового попереднього обстеження: необхідно здати аналіз на креатинін – для оцінки функції нирок.

Показання: у яких випадках потрібно зробити КТ у Києві

 • Глибока планова діагностика захворювання.
 • Невідкладна детальна діагностика тяжкої травми (черепно-мозкової, внутрішніх органів чи великих судин).
 • Контроль динаміки захворювання та терапії, що проводиться.
 • Візуалізація при хірургічних операціях.

Комп'ютерну томограму призначають як уточнювальний метод діагностики в таких випадках:

 • Головний біль, непритомність нез'ясованої етіології.
 • Підозра на доброякісну чи злоякісну пухлину внутрішніх органів.
 • Болі в області хребта (шийний, грудний або поперековий відділ), особливо з порушенням рухливості або оніміння певних частин тіла.
 • Важка поєднана травма, ЧМТ, травма хребта.

Якщо ви відчуваєте біль або інші симптоми проблем зі здоров'ям – зверніться до лікаря, обстежтеся. Ціна КТ у Києві залежить від досліджуваної зони, у клініці Омега-Київ пройти діагностику на хорошому устаткуванні можна недорого.

Протипоказання до комп'ютерної томографії у Києві

 • Вагітність.
 • Дитячий вік: дітям роблять КТ лише за життєвими показаннями.
 • Неможливість для пацієнта дотримуватись нерухомості – при сильному руховому збудженні, больовому синдромі, неврологічних захворюваннях. У разі може бути призначено проведення КТ під загальною анестезією.
 • Ожиріння, вага пацієнта понад 120-150 кг (залежить від моделі томографа).
 • При комп'ютерній томографії з контрастом – алергічна реакція на йодовмісні препарати, порушення згортання крові, патології щитовидної залози, тяжкі захворювання серця, печінки, нирок.

Підготовка до КТ діагностики

Стандартна комп'ютерна томографія без контрасту не передбачає спеціальної підготовки. Перед відвідуванням кабінету КТ потрібно позбавитися металовмісних предметів одягу, прикрас, знімних зубних протезів, слухового апарату. Метал може створити перешкоди та вплинути на якість знімків. Смартфон варто вимкнути.

КТ з контрастуванням робиться натще, після 3-4 годин після останнього прийому їжі та води. Якщо пацієнт є алергіком або має хронічні захворювання, слід повідомити про це лікаря перед обстеженням.

Переваги обстеження КТ у медичному центрі Омега-Київ

У нашому медичному центрі в Києві можна зробить КТ на одному з найсучасніших і найточніших апаратів – мультизрізовому комп'ютерному томографі.

Переваги КТ у мережі клінік Омега-Київ:

 • Висококласне обладнання для КТ: 64-зрізовий спіральний сканер Philips Brilliance 64 CT створює реконструкцію та 3D-візуалізацію досліджуваного органу. Апарат дає можливість побачити найдрібніші деталі області дослідження та максимально точно діагностувати патології на ранніх стадіях. Завдяки високій швидкості роботи цієї моделі томографа КТ діагностика здійснюється з мінімальним променевим навантаженням без втрат якості знімки.
 • Устаткування сертифіковане: комп томографія проводиться відповідно до європейських стандартів якості.
 • Апарати КТ з обмеженням по вазі до 170 кг.
 • Спеціальна система введення контрастної речовини за допомогою автоматичного інжектора Ulrich.
 • Аналіз результатів КТ проводять досвідчені лікарі-радіологи. Знімок, висновок та запис діагностики КТ на DVD+R диску видаються пацієнту протягом 24 годин після проведення обстеження. Це важливо, адже для лікування багатьох захворювань час відіграє ключову роль.
 • Власний цифровий архів, де зберігаються дані діагностики всіх пацієнтів протягом певного часу.
 • Вартість послуг КТ у діагностичному центрі Омега-Київ – одна з найбюджетніших серед інших медичних установ у Києві з таким самим класом обладнання. Комп’ютерна томографія вийде недорого, ціна в нашій клініці на рівні середньої у Києві. До того ж, на дослідження КТ періодично діють знижки. Ми прагнемо, щоб кожен пацієнт мав можливість пройти КТ і вчасно виявити захворювання.
 • Два відділення діагностики, на правому та лівому березі Києва: можливість оперативно дістатися з будь-якої точки міста громадським транспортом чи автомобілем.

Діагностичний центр Омега-Київ гарантує високу точність обстеження та отримання результатів КТ  у найкоротші терміни. Записатися на КТ у Києві можна за тел. 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp, Telegram). На КТ запис досить щільний, рекомендуємо бронювати потрібний час заздалегідь.

Фотографії діагностичного центра

Комп'ютерна томографія кт
Расшифровка результатов КТ
Расшифровка результатов КТ

Поширені питання

Що показує комп'ютерна томографія?

КТ дає чітку картину порушень кісткової тканини, дозволяє оцінити стан легень, виявити патології порожнистих органів. Це ефективний метод діагностики травм та пухлин.

Скільки коштує та де зробити КТ у Києві?

Вартість КТ в Києві залежить від складності та обсягу досліджуваної зони. Комп'ютерна томографія без контраста коштує в Києві в середньому від 1000 до 1700 грн, ціна з контрастуванням – від 1500 до 5100 грн за сеанс. Зробити КТ в Києві можна у нашому медичному центрі, в одному із двох відділень Омега-Київ: по вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська") або по вул. А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця").

Навіщо потрібна комп'ютерна томографія?

КТ часто призначають як уточнюючий метод діагностики після рентгена або УЗД, якщо потрібна докладніша деталізація патології або ураження, при підозрі на онкологічні захворювання.

Чи небезпечна комп'ютерна томографія?

КТ вважається безпечним методом, якщо обстеження проводиться на сучасному томографі та з дотриманням допустимих інтервалів між процедурами.

Що таке спіральна комп'ютерна томографія?

Спіральна комп'ютерна томографія – сучасний різновид КТ. При спіральній КТ сканер томографа обертається безперервно, при цьому платформа з пацієнтом поступово рухається. Таким чином, траєкторія руху датчика має вигляд спіралі. При традиційній комп томографії кільце рентгенівської трубки здійснює повний оберт, після чого платформа переміщається на потрібну відстань (крок сканування), і апарат робить наступний зріз. У порівнянні з традиційною, спіральна технологія забезпечує більш високу швидкість сканування, менше променеве навантаження на досліджувану область та має інші переваги. Діагностичний центр клініки Омега-Київ обладнаний спіральним томографом для проведення КТ.

Скільки разів на рік можна робити комп'ютерну томографію?

Без шкоди здоров'ю КТ можна робити не частіше 1 разу на 6-12 місяців. Іноді процедуру проводять частіше, 1 раз на 10-12 тижнів, але тільки за призначенням лікаря і за наявності життєвих показань.

Що потрібно для проходження КТ?

На процедуру потрібно взяти напрямок лікаря, результати попередніх обстежень (для аналізу динаміки патології). При КТ з контрастуванням знадобиться здати аналіз крові на креатинін, щоб виключити патологію нирок (це є протипоказанням). На томографію з контрастом треба приходити натщесерце.

Чи можна зробити КТ без направлення?

Комп'ютерна томографія – різновид променевої діагностики, і безконтрольне застосування методу може зашкодити здоров'ю. Тому процедуру необхідно проводити лише за призначенням лікаря.

Чи можна робити КТ із металевими предметами?

Металовмісні предмети необхідно залишити за межами кабінету КТ. Метал може негативно вплинути на якість візуалізації – картинка виходить розмитою.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Бунт Екатерина Васильевна

Автор статті:

Бунт Катерина Василівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами