Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Видалення поліпа матки в Києві

Поліпи – доброякісні утворення на ендометрії, слизовій оболонці тіла матки або її шийки. Це поодинокі чи множинні грибоподібні нарости розміром до 8 см, найчастіше виникають на гормональному фоні. До захворювання схильні жінки фертильного віку, а також пацієнтки в період менопаузи. Навіть якщо нарости поки не завдають дискомфорту, видалення поліпів матки може бути необхідне через високий ризик ускладнень – від сильних кровотеч до безпліддя та переродження в рак.

Ціни на видалення поліпів матки

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії) 700 ₴ записатися
Лапароскопія І категорії складності 15000 ₴ записатися
Лапароскопія ІІ категорії складності 18000 ₴ записатися
Діагностична гістероскопія 6500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Причини поліпів на матці

Вирости в ендометрії – поліпи – складаються зі сполучної тканини та судин. Тіло наросту кріпиться до поверхні матки за допомогою широкої або тонкої основи (“ніжки”), кровопостачання новоутворення відбувається через центральну судину. Із закінченням місячних поліп не видаляється, продовжуючи своє зростання.

Найчастіше осередки патологічного розростання ендометрію в матці виникають на тлі гормонального збою – підвищеного вироблення естрогенів та нестачі прогестерону.

Є й інші фактори, що провокують зростання поліпів у матці:

Симптоми поліпів у матці

Початкова стадія захворювання часто протікає безсимптомно: невеликі нарости не викликають дискомфорту. Згодом, при активізації зростання поліпа, з'являється характерна симптоматика:

 • рясні місячні;
 • збій циклу менструацій;
 • різкий або тягнучий біль внизу живота;
 • міжменструальні кровотечі;
 • кровотечі при менопаузі;
 • рясні білі виділення з піхви;
 • дискомфорт при статевому акті, кров'яні виділення після нього;
 • вагітність не настає при регулярному незахищеному сексі: через поліпи яйцеклітина не може закріпитися на стінці матки.

Незалежно від того, звернулися ви до лікаря з патологічною симптоматикою, чи захворювання виявилося випадково на профогляді, не варто зволікати з лікуванням. Якщо є показання – потрібно видаляти поліп матки. Сильні кровотечі можуть спровокувати анемію, серед ускладнень – запалення по гінекології, безпліддя і трансформація доброякісного поліпа в онкологічну пухлину (з віком цей ризик зростає).

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Типи поліпів матки

Залежно від виду тканини, якою утворено наріст, виділяють такі типи поліпів:

 • Залізисті – складаються із залозистого епітелію.
 • Залізисто-фіброзні – утворені залізистим епітелієм та сполучною тканиною.
 • Фіброзні – зі сполучної тканини.
 • Аденоматозні – сформовані зміненим залізистим епітелієм (атиповими клітинами). Поліпи такого типу вимагають термінового лікування через високий ризик переродження на злоякісну пухлину.
 • Плацентарні – утворені залишковою тканиною плаценти, яка не повністю вискоблена після пологів або аборту.

Гінекологи вважають будь-який поліп матки загрозою здоров'ю жінки. Якщо діагностика підтвердила наявність патологічних утворень в ендометрії, особливо аденоматозного типу, найбільш ефективним рішенням буде видалення поліпів матки – поліпектомія.

Діагностика

Виявивши нарости під час гінекологічного огляду лікар направляє пацієнтку на уточнюючу діагностику:

 • Кольпоскопія – дослідження шийки матки, стінок піхви за допомогою мікроскопа. Метод допомагає діагностувати розростання поліпів на ранній стадії, встановити їх розміри та локалізацію.
 • УЗД – візуалізує вирости розміром від 1 см, проводиться на 5-7 день менструального циклу. Дослідження дозволяє визначити кількість, тип поліпів за морфологічними ознаками (залізисті, залізисто-фіброзні, фіброзні або аденоматозні, здатні до переродження на рак), промоніторити динаміку зростання.
 • Діагностична гістероскопія – метод оцінки стану порожнини матки за допомогою оптичного приладу гістероскопу. Дозволяє визначити кількість наростів, дослідити місце кріплення ніжки поліпа, діагностувати запальний процес. За допомогою гістероскопії проводиться видалення поліпа в матці.
 • Біопсія тканин поліпа – застосовується визначення характеру новоутворення (доброякісне, злоякісне), його структури та етіології.
 • КТ – призначають для диференціальної діагностики та виявлення злоякісних пухлинних процесів, області їх поширення, наявності метастазів.

Видалення поліпів у матці: показання

Найменші нарости розміром 0,2-0,3 см не лікують – застосовують вичікувальну тактику, але з обов'язковим контролем динаміки. Для цього потрібно періодично робити УЗД, брати клітини із порожнини матки на аналіз. Від поодиноких утворень діаметром до 0,5-1 см можна спробувати позбутися шляхом медикаментозного лікування, уникнувши хірургічного видалення поліпів у матці або шийці. У цьому випадку гінеколог призначає гормональну терапію та контрольне обстеження за її результатами.

Якщо консервативне лікування не дало результатів (пухлина залишилася і продовжує рости), знадобиться поліпектомія – операція з видалення поліпа тіла або шийки матки. В результаті оперативного втручання наріст буде посічений, а область ендометрію вискоблена.

Показання до поліпектомії:

 • Новоутворення досягає розміру 5-6 мм. Якщо діаметр понад 1,5 см, може знадобитися термінове оперативне втручання.
 • Швидкий прогрес захворювання: збільшення розміру нарости, посилення симптомів, зміна гістологічної картини з ознаками переродження.
 • Наявність яскраво вираженої симптоматики: міжменструальних маткових кровотеч, кров'янистих виділень під час постменопаузи, біль під час статевих контактів, труднощі із зачаттям.
 • Аденоматозний тип поліпа – може швидко переродитися в рак.
 • Вік жінки перевищує 40 років: гормональна перебудова сприятиме подальшому зростанню утворення, збільшуючи ризик трансформації в онкологію.

Фотографії гінекологічного центра

Удаление полипа матки в Киеве
Удаление полипа матки в Киеве
Удаление полипа матки в Киеве
Удаление полипа матки в Киеве

Способи поліпектомії в гінекології

Залежно від розміру, форми та розташування поліпа оперативне втручання – поліпектомія тіла або шийки матки – проводиться кількома методами:

Гістероскопія – малоінвазивна маніпуляція, що проводиться під загальною анестезією. Застосовується видалення наростів великих розмірів, фіброзного типу. У порожнину матки вводиться спеціальний прилад із камерою та інструментами. Лікар має можливість ретельно оглянути поверхню ендометрію (гістероскоп має функцію збільшення) і прицільно, точково видалити кожен поліп. Щоб уникнути кровотечі та рецидивів, місце видалення поліпа з матки піддають коагуляції (припіканню), рубців не залишається.

Відкручування – застосовується видалення одиничних наростів на "ніжці" спеціальним затискачем з наступним вишкрібанням, припіканням місця кріплення і контрольної гістероскопією.

Вишкрібання – хірургічна операція з видалення поліпа в матці за допомогою кюретки. Інструмент має вигляд металевої петлі, якою виконується захоплення та видалення утворення. Втручання проводиться під місцевою або загальною анестезією, ефективне при множинному поширенні дрібних наростів залізистого типу (фіброзні зазвичай січуться локально в ході гістероскопії).

Поліпектомія у гінекології призначається на 6-10 день циклу, приблизно на 2-3 день після місячних. Цей період найсприятливіший: ендометрій має мінімальну товщину, що суттєво полегшує процес чищення матки від поліпів. Термінове оперативне втручання проводиться незалежно від дня менструального циклу. Тривалість операції залежить від обраної методики та поширення патології, але зазвичай не перевищує 1,5 години. Після видалення поліпа в матці частинки тканини відправляють на гістологічний аналіз, щоб виключити наявність злоякісних процесів.

У клініці Омега-Київ проводять малоінвазивне видалення поліпів матки (офісна та класична гістероскопія), вартість операції з медикаментозним забезпеченням та УЗД у післяопераційний період – від 4000 грн, ціна гістологічного дослідження – від 420 грн.

Протипоказання до видалення поліпів матки

У деяких випадках поліпектомію матки варто відкласти:

 • Зменшення діаметра поліпів після проведення гормональної терапії;
 • Вагітність та лактація;
 • Маленький розмір утворення, відсутність росту та безсимптомний перебіг хвороби;
 • Менструація: краще дочекатись 2-3 дні після закінчення менструальної кровотечі.

Поліп шийки та тіла матки, протипоказання до видалення:

 • запальні захворювання органів жіночої репродуктивної системи: вагініти, вульвіти, ендометрити;
 • патології шийки матки, які не дозволяють провести видалення поліпа (рак, стеноз та інші);
 • хвороби інфекційного характеру у гострій фазі;
 • загострення хронічних захворювань (гіпертонія, тромбофлебіт, виразка шлунка);
 • кровотеча через інші гінекологічні проблеми (міома, гормональний збій під час клімаксу);
 • онкологічний характер пухлини: насамперед необхідно лікувати злоякісне новоутворення.

Переваги діагностики та видалення поліпів у МЦ Омега-Київ

Якщо вам необхідно прибрати поліп у матці – звертайтесь до медичного центру Омега-Київ. У гінекології нашої клініки проводяться операції з видалення поліпа з тіла або з шийки матки, ціна поліпектомії – середня по Києву.

Переваги послуг медичного центру Омега-Київ:

 • Досвідчені акушери-гінекологи, що оперують, лікарі вищої категорії.
 • Для видалення поліпів застосовується органозберігаючий, малоінвазивний метод хірургічної гістероскопії – стандартна (за допомогою гістероскопа діаметром до 9 мм) та офісна гістероскопія (гістероскоп 5 мм).
 • Використання високоякісних ендоскопів від провідних світових виробників Karl Storz (Німеччина), Stryker (США) для діагностики та хірургічних втручань.
 • Завдяки багатопрофільному формату клініки, Омега-Київ має можливість обстежитися, зробити кольпоскопію, УЗД, КТ, здати аналізи.

Записуйтесь на консультацію за тел. 044 333 4333 або 0800753357, заповнюйте форму на сайті або пишіть в messenger. Для видалення поліпів матки звертайтесь за адресою філії на правому березі Києва: вул. М. Максимовича, 10 (м. "Васильківська").

Поширені питання

Чому виникає хвороба?

Причина розростання ендометрію та появи поліпів у матці – у дисбалансі гормонів: надлишку естрогенів та нестачі прогестерону. Це відбувається внаслідок порушення функції яєчників. Спровокувати хворобу також можуть сечостатеві інфекції, ендокринні патології, часті аборти, травми порожнини та шийки матки.

Чому ростуть поліпи у матці?

Щомісяця під впливом гормонів ендометрій змінює свою структуру, щоб запліднена яйцеклітина могла успішно прикріпитися до матки. Якщо цього не відбувається, верхній шар ендометрію у процесі менструації виходить, а нижній «вибудовує» новий ендометрій. Через гормональний збій, ці зміни відбуваються незалежно від циклу. Таке неправильне, надто активне локальне розростання ендометрію призводить до появи та зростання поліпів.

Скільки коштує видалення поліпа матки?

Видалення поліпа в матці (ціна операції без гістологічного дослідження, середня ціна по Києву): офісна гістероскопія – від 4000 грн, класична гістероскопія – від 6000 грн, діагностична гістероскопія – від 5000 грн.

Який день циклу проводять видалення поліпа шийки матки?

Операція видалення поліпа з матки призначається на 6-10 день циклу.

Як відбувається видалення поліпа в матці?

Вилучення поліпа матки методом гістероскопії виконується з використанням приладу з камерою (гістероскопа), оснащеного мікроінструментами. За їх допомоги нарости видаляються прицільно, при цьому виключена травматизація здорових тканин. Операція проводиться під загальною анестезією та триває від 15 хвилин до 1,5 години (у середньому – 20-30 хвилин).

Що не можна робити після видалення поліпа в матці?

2-4 тижні після операції не рекомендують: відвідувати басейн, купатися у відкритих водоймах, приймати ванну; піднімати важке, фізично перенапружуватися; займатися сексом; користуватися тампонами.

Як довго загоюється матка після видалення поліпа?

Після операції з видалення поліпа матки методом гістероскопії пацієнтку спостерігають у стаціонарі від 1 до 3 діб, щоб унеможливити кровотечі та інші ускладнення. Повне відновлення займає до 2-3 тижнів. Чистка від поліпів ендометрію веде до скорочень матки, які супроводжуються невеликими мажучими виділеннями з домішкою крові протягом 7-10 днів.

Чи небезпечне видалення поліпа у матці?

Гістероскопія поліпів у матці – малотравматична процедура, однак у поодиноких випадках вона може спричинити ускладнення: маткові кровотечі із відчутною крововтратою та розвитком анемії; болючі місячні довше 7-8 днів; розвиток інфекційного процесу в органах сечостатевої сфери (супроводжуються вагінальними виділеннями з неприємним запахом, суттєвим тривалим підвищенням температури тіла вище 38°C). Якщо такі симптоми виникли, необхідно звернутися за допомогою до гінекології.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Мауль Инна Игоревна

Автор статті:

Мауль Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Список літератури

 1. Foreword: Global Gynecology – Blumenthal, Paul D. MD, MPH, Clinical Obstetrics and Gynecology: September 2021-Volume 64-Issue 3-p 411-414.
 2. Pediatric and Adolescent Gynecology Advocacy – Paula J Adams Hillard, 2021 Aug;34(4):433-434.
 3. Связь между эндометриозом и аутоиммунными заболеваниями: систематический обзор и метаанализ – 29.10.2019, Shigesi N. et al. The association between endometriosis and autoimmune diseases: a systematic review and meta-analysis. Hum Reprod Update. 2019.
 4. Актуальные вопросы акушерства и гинекологии – 27.03.2015.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати