Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ суглобів в Києві

МРТ – один із найбільш інформативних та безпечних методів діагностики захворювань та травм суглобів. Проблеми із суглобовим апаратом найчастіше виникають у професійних спортсменів та людей старшого віку, після 40 років. У перших – через регулярні важкі фізичні навантаження, у других – через вікові зміни: з роками кісткова система стає крихкішою, зростає ризик розвитку запалень і дегенеративних процесів у суглобах. Трапляються суглобові патології і в інших категорій пацієнтів – побутова травма може статися з кожним.

Ціни на діагностику МРТ суглобів

МРТ здухвинно-крижових сполучень - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ здухвинно-крижових сполучень з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ колінного суглоба - час виконання 20 хв. 1500 ₴ записатися
МРТ колінного суглоба з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання для проведення МР томографії суглобів

Суглоб – одна з найскладніших і крихких конструкцій у людському організмі. Найменше порушення цілісності викликає дискомфорт, біль та обмеження рухливості. Запущена травма чи хвороба можуть навіть призвести до інвалідизації пацієнта, тому діагностику та лікування суглобів відкладати надовго не можна.

Детально дослідити структуру суглоба та оточуючих його тканин, візуалізувати патологічний процес, травму, новоутворення, визначити стадію захворювання можна за допомогою МР томографії.

МРТ суглобів рекомендують зробити у таких випадках:

 • біль, набряклість у ділянці зчленування;
 • порушення нормальної рухливості суглоба;
 • спортивна, побутова травма: підозра на вивих чи розрив зв'язок, менісків, травми сухожиль, суглобових поверхонь;
 • підозра на пухлинні процеси у хрящовій, кістковій тканинах;
 • хронічний артроз та інші дегенеративні процеси;
 • підозра на запалення у суглобах та хрящах (артрит);
 • майбутня операція на суглобі;
 • необхідність використання уточнюючої методики після рентгена: за допомогою МР томографії суглобів діагностують переломи та надломи, мікротравми сухожиль, зв'язок і м'язів, які не показує рентгенівський знімок. Це полегшує ранню діагностику та дає можливість зберегти повноцінну суглобову рухливість.

Лікарі-рентгенологи, які проводять МРТ суглобів

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Види МРТ суглобів

За допомогою магнітно-резонансної томографії можна продіагностувати практично весь кістково-суглобовий апарат. Залежно від галузі дослідження проводять МРТ:

 • Плечових суглобів: при болях у плечі невідомого походження, травмах, підозрі на дегенеративні зміни у суглобі чи злоякісне новоутворення. В останньому випадку застосовується МРТ із контрастом.
 • Ліктьових суглобів: при болях, контрактурі (поганої рухомості) зчленування, при підозрі на запалення або новоутворення, а також для діагностики травми.
 • Променево-зап'ясткового суглоба: при опуханні та болю в ділянці зчленування, порушенні рухливості пальців рук і для детальнішої діагностики травми (забиття, перелому, вивиху).
 • Кульшового суглоба: найчастіше виконується після травми – перелому, вивиху, а також при підозрі на артроз.
 • Коліна – один із найчастіших запитів на МРТ суглобів у Києві. Річ у тому, що коліна щодня зазнають колосального навантаження (ходьба, біг, стрибки, підйом сходами і навіть перебування в положенні стоячи). Вони ж страждають від малорухливого способу життя та зайвої ваги. За допомогою МРТ колінного суглоба найчастіше діагностують артрит та артроз, а також бурсит, травми меніска та інші ушкодження.
 • Голеностопа: цей вид МРТ теж проводиться часто – при підозрі на травму, забиття, розтягнення зв'язок, запальний процес або дегенеративні зміни в суглобі.
 • Стопи: для діагностики травм, запалень суглобів, артрозу або плоскостопості.
 • Крижово-клубових зчленувань: при підозрі на пухлини в цій галузі, для діагностики остеохондрозу або запалення.
 • Скронево-нижньощелепного суглоба – роблять у разі порушення його рухливості, болю в цій області або при підготовці до ортодонтичних процедур.

У клініці Омега-Київ можна зробити МРТ суглоба, вартість діагностики – на рівні середніх цін по Києву.

Як проходить МРТ суглобів у Києві?

МРТ суглоба роблять за допомогою спеціального апарату – томографа. Пацієнт розміщується на рухомій платформі – сидячи або лежачи, залежно від області, що досліджується. Стіл переміщається всередину апарату так, щоб потрібний суглоб опинився у зоні впливу магнітного поля. Далі сканер томографа робить безліч знімків-зрізів, на підставі яких комп'ютер вибудовує тривимірну картинку.

МР-томографія суглобів не вимагає спеціальної підготовки, якщо проводиться без контрасту. Пацієнт може бути на процедурі у власному одязі, якщо він вільний, без металевих пряжок та застібок.

Магнітно-резонансна томографія безпечна та безболісна, не завдає пацієнту жодного дискомфорту. Без контрасту процедура триває 20-30 хвилин.

Якщо вам необхідно зробити МРТ суглобів, ціна в середньому по Києву від 1300-1400 грн (вартість процедури без контрасту).

МРТ суглобів із контрастом

Іноді потрібна максимально висока якість візуалізації дрібних кісткових тканин, внутрішньосуглобових структур. І тут призначають МР томографію суглоба з контрастом. Спеціальна речовина-підсилювач на основі гадолінію вводиться пацієнту внутрішньовенно або безпосередньо в суглобову порожнину (магнітно-резонансна артрографія). Препарат накопичується в тканинах, підсвічуючи осередки патологій, завдяки цьому 3D-знімки виходять чіткішими, що полегшує діагностику.

Використання контрасту збільшує час проведення МРТ до 60 хвилин. Процедура артрографії також триває довше, ніж стандартна МРТ без контрасту.

МРТ суглоба з контрастуванням відрізняється більш високою точністю, але й ціна вдвічі вища за вартість стандартної томографії.

Фотографії діагностичного центра

МРТ суставов в Киеве
МРТ суставов в Киеве
МРТ суставов в Киеве
МРТ суставов в Киеве

Підготовка до МРТ суглоба

Стандартна магнітно-резонансна томографія суглобів не потребує підготовки. Одягатися слід у комфортний вільний одяг (щоб не заважала сидіти чи лежати нерухомо в одній позі), без металевих деталей чи аксесуарів. Це необхідне для максимально точної МРТ суглоба.

Якщо планується дослідження суглобів із контрастуванням, протягом 4-5 годин до МРТ варто утриматися від їжі та пити лише чисту негазовану воду – щоб не спровокувати напад нудоти. Перед діагностикою з контрастним посиленням потрібно надати лікарю інформацію про стан нирок та наявність алергії на контраст.

Протипоказання до МРТ суглоба

Найбезпечніший і водночас інформативний спосіб діагностики травм та хвороб опорно-рухового апарату – це МРТ суглобів (Київ демонструє величезний попит на цю процедуру). Але й до нього є деякі протипоказання:

 • проблеми зі збереженням нерухомості;
 • наявність феромагнітних імплантів або судинних кліпсів у зоні дослідження;
 • загальний тяжкий стан;
 • психомоторне збудження чи панічна атака;
 • стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

Як записатися на МРТ суглобів у Києві?

Записатися на МРТ суглобів у Києві, уточнити ціну дуже просто. Зв'яжіться з кол-центром мережі клінік Омега-Київ за телефоном 044 333 4 333 або 800 753 357 або заповнюйте форму на сайті – вам оперативно передзвонить наш оператор. Крім цього, ви можете написати в будь-який зручний месенджер, уточнити вільний час під запис або спланувати в один день візит до лікаря, діагностику, аналізи та інші необхідні процедури.

Поширені питання

Про що свідчить МРТ суглобів?

На МРТ суглобів можна побачити та оцінити характер пошкоджень суглобових структур та прилеглих тканин різної щільності – кісток, сухожиль, зв'язок, м'язів, менісків, хрящів, суглобової капсули та її вмісту, судин, нервових стовбурів.

Скільки коштує МРТ суглобів?

Ціна МРТ суглобів без контрасту, Київ – від 1400 грн, з контрастуванням – від 2700 грн.

Що краще зробити МРТ чи КТ суглоба?

Вибір виду діагностики залежить від попереднього діагнозу. Комп'ютерна томографія дає найчіткішу візуалізацію щільних кісткових структур, тому КТ суглобів є доцільною при кісткових травмах (тріщинах, переломах), патологічних процесах у кістках. На МРТ суглоба краще видно м'які тканини: хрящі, суглобова сумка та її вміст, м'язи, судини.

Скільки часу триватиме МРТ суглобів?

Тривалість проведення МРТ суглоба – від 20 до 60 хвилин.

Коли призначають МРТ суглобів?

МР томографію суглоба призначають при болях неясної етіології, набряках, підозрах на травматичні ушкодження, дегенеративні чи пухлинні процеси.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Василив Ирина Любомировна

Автор статті:

Василів Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

 1. МАГНИТНО-РЕЗОНАНСНАЯ АРТРОГРАФИЯ И КОМПЬЮТЕРНО-ТОМОГРАФИЧЕСКАЯ АРТРОГРАФИЯ В ДИАГНОСТИКЕ ПОВРЕЖДЕНИЙ СУСТАВОВ (ОБЗОР ЛИТЕРАТУРЫ) – Текст научной статьи по специальности «Клиническая медицина»,Айтбай Г.С., Жолдыбай Ж.Ж.
 2. ОСОБЕННОСТИ АППАРАТНОЙ ДИАГНОСТИКИ ПРИ ЗАБОЛЕВАНИЯХ КОЛЕННЫХ СУСТАВОВ. КТ, МРТ, РЕНТГЕНОГРАФИЯ – 11.03.2022, Обзор материалов из открытых источников.
 3. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 4. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 5. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 6. Діагностичні особливості візуалізації кісткових пухлин: традиційна рентгенографія і МРТ – Огляд статті: Gemescu IN, Thierfelder KM, Rehnitz C, Weber MA. Imaging Features of Bone Tumors: Conventional Radiographs and MR Imaging Correlation. Magn Reson Imaging Clin N Am. 2019; 27 (4): 753-767. doi: 10.1016 / j.mric.2019.07.008 

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати