Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування реактивного панкреатиту в Києві

Реактивний панкреатит - це запалення підшлункової залози, яке спровоковано іншими патологіями. Далі про те, що це за захворювання поговоримо трохи докладніше.

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
УЗД черевної порожнини + доплер 550 ₴ записатися
УЗД органів позаочеревинного простору + доплер 400 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Показати все Сховати

Реактивний панкреатит - це запалення підшлункової залози, яке спровоковано іншими патологіями. Далі про те, що це за захворювання поговоримо трохи докладніше. А також розповімо про те, яка симптоматика хвороби і про те, як проводити терапію, дієту, фітотерапію.

Слово «реактивний» в перекладі означає - наступаючий як відповідь на будь-яку дію. Спочатку йде первинний процес, який призводить з часом до розвитку процесу вторинного. Первинним процесом може бути:

 1. Вживання спиртних напоїв.
 2. Шлунково-кишкова бактерія.
 3. Гастрит і т. Д.

Панкреатит може розвинутися стрімко і є відповідною реакцією підшлункової залози на патологічні процеси, на помилки харчування, на спиртне, медикаментозні препарати, негативні чинники і стреси.

Причини

Панкреатит реактивний - небезпечне захворювання, що вражає орган і воно вимагає медичного втручання. Зв'язок причина - розвиток очевидна. Причини реактивного панкреатиту такі:

 1. Вживання спиртних напоїв і не обов'язково міцних.
 2. Наявність хронічних патологій (алкогольна залежність, ЖКХ, гастрит, хвороба дванадцятипалої кишки і т.д.)
 3. Систематичне переїдання, неправильна робота шлунка.
 4. Вживання жирної і гострої їжі, газованої води, і фастфуду.
 5. Безконтрольне використання медичних препаратів.
 6. Куріння.
 7. Систематичні і тривалі стресові ситуації.
 8. Травмування живота, через що відбувається розрив тканин.

Ознаки реактивного панкреатиту виявляються активно. Причина симптом провокує досить швидко, може виникати біль, лихоманка, нудота, тяжкість в лівому боці. Як лікувати реактивний панкреатит підкаже лікар, самостійне лікування може стати причиною ускладнень.

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми реактивного панкреатиту

Панкреатит - це серйозне захворювання, яке проявляється розвитком негативних симптомів. Симптоми панкреатиту реактивного типу схожі з симптоматикою гострої форми патології. Основний симптом реактивний панкреатит проявляє, як раптовий больовий синдром пекучого характеру. У дорослих локалізується біль оперізуючого характеру:

 • вище пупка;
 • під лівим ребром;
 • під ложечкою.

Локалізація болю в залежності від місця, де почав розвиватися запальний процес наступна:

 1. При запаленні тіла підшлункової - больовий синдром в епігастрії.
 2. При запаленні голови підшлункової - больовий синдром у правому підребер'ї.
 3. При запаленні хвоста підшлункової - больовий синдром в лівому підребер'ї.

Біль вщухає, якщо сісти або нахилитися вперед. Спостерігається печія, здуття, відрижка, стан нудоти, блювота вмістом шлунку. Панкреатит може проявлятися гарячковим станом відразу після настання хвороби. Також у хворого немає апетиту, спостерігається несприйняття гострого і жирного. Самостійно панкреатит (форма - реактивний), який проявляється негативної симптоматикою, зупинити складно. Реактивний панкреатит симптоми має яскраво виражені, і подолати приступ можливо тільки в поліклініці. Потрібне лікування під наглядом лікаря, так як розвиток реактивного панкреатиту  стрімкий і можуть настати негативні наслідки.

 

Лікування реактивного панкреатиту у дорослих

Перш ніж почати лікування, проводиться діагностування через опитування хворої людини, медогляд, і кілька тестів, в тому числі крові, калу, комп'ютерної томографії (КТ), ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографія (ЕРХПГ) і магнітно-резонансної томографії (МРТ). Як тільки розвинулася клініка захворювання, потрібне невідкладне лікування реактивного панкреатиту. Терапію слід проводити під наглядом медичного персоналу. Самостійна терапія хвороби часто може спровокувати перехід даної форми патології в хронічну.

Реактивний панкреатит лікування передбачає наступне:

 1. Терапія реактивного панкреатиту починається з установки причин, які спровокували запальний процес підшлункової залози (збирається анамнез). Як тільки стає  зрозуміла причина, лікар вибирає метод терапії. І це зрозуміло, бо терапію хворого органу неможливо почати без усунення першопричини, яка спровокувала це захворювання - усунення каменів в жовчному міхурі при ЖКХ, зняття симптомів отруєння або лікування алкогольної залежності, консультація лікаря-психолога або лікаря-психіатра при стресах і депресіях.
 2. Терапія медикаментами: застосовуються знеболюючі препарати, спазмолітики, ферменти. Фермент - що це? Зазвичай це білкові молекули або молекули РНК (рибозими) або їх комплекси, які прискорюють хімічні. реакції в живих системах.
 3. Основна тактика терапії серйозної патології, яка негативно впливає на жовчний міхур і на весь організм в цілому, полягає в ліквідації болю, наданні спокою запаленій підшлунковій залозі, вживанні ферментів, які замінять ферменти підшлункового соку при правильній роботі підшлункової залози. Залоза цей фермент сприймає добре, а також призначається дієта № 5п при панкреатиті.

Панкреатит добре піддається лікуванню, але тільки якщо лікування і дієта призначаються досвідченим лікарем і дотримуються пацієнтом.

Дієта

Відомо, що гостра форма панкреатиту лікується зазвичай в стаціонарі, за допомогою професійних лікарів. А подальша терапія залежить від самого пацієнта. І найголовнішим в терапії цього серйозного захворювання є дотримання дієтичного харчування.

Головне запам'ятати: вилікувати хронічну патологію за допомогою медикаментів, але без дотримання дієтичного харчування неможливо. І, навпаки, якщо людина буде строго дотримуватися дієти, це дасть можливість звільнитися від патологічного стану без рецидивів (загострення) і медикаментозних засобів.

Харчування може бути приємним, не одноманітним і приносить користь організму, навіть якщо воно дієтичне. Показаннями призначення дієти №5 є хронічний панкреатит не в гострій стадії. Мета дієтичного харчування:

 • Зниження запального процесу і відновлення працездатності підшлункової залози.
 • Механічне, хімічне і термічне щадіння шлунка і кишки.
 • Запобігання жирової інфільтрації печінки і підшлункової.

Правильно призначена дієта надає оздоровчого впливу і сприяє правильному засвоєнню медикаментів. Показання до застосування дієти №5 - патології печінки, жовчного міхура, хвороби, які пов'язані з порушенням функціонування печінки та жовчовивідних  шляхів (панкреатит). Дієта 5п (на відміну від дієти №5) передбачає високий вміст білків (до 150 грам, в основному тваринного походження). Також є обмеження вуглеводів і жирів. Всі страви слід готувати в пароварці, а вживати в перетертому, подрібненому вигляді.

Основа дієти № 5п - в меню на кожен день не включаються продукти харчування, які підвищують кислотоутворення в шлунку і активізують ферментативну активність підшлункової залози.

До якого лікаря звернутися

Спочатку людина з гострим приступом надходить в хірургію, де її ретельно обстежує лікар-хірург або реаніматолог (в залежності від стану на момент надходження до лікарні). Як тільки буде ліквідована основна симптоматика, пацієнта починає лікувати гастроентеролог. Ще один лікар, якому часто доводиться досліджувати підшлункову залозу - це лікар-ендокринолог. Причому саме від ефективності і своєчасності його дій залежить, чи розвинеться у хворого ускладнення у вигляді цукрового діабету, або ж цьому можна буде запобігти.

Після виписки зі стаціонару людина повинна стати на облік за місцем проживання у свого лікаря-терапевта. З цього моменту саме цей лікар буде відстежувати стан її підшлункової і час від часу робити інші обстеження вузьких спеціалістів. Терапевт обов'язково повинен пояснити пацієнту, наскільки важливо для нього дотримуватися всіх без вийнятку рекомендацій. Саме лікуючий лікар запобігає шляхом своєчасного обстеження появі серйозних ускладнень захворювання.

Важливо розуміти, якщо дотримуватися дієти при реактивному панкреатиті, а також усіх приписів лікуючого лікаря, то можливо буде запобігти розвитку ускладнень.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Лечение реактивного панкреатита в Киеве
Лечение реактивного панкреатита в Киеве
Лечение реактивного панкреатита в Киеве
Лечение реактивного панкреатита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати