Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування артрозу плечового суглоба в Києві

Деформуючий артроз плечового суглоба – це паталогічний стан, що характеризується зносом, деградацією і руйнуванням тканин хряща плечового суглоба і кісткових тканин, прилеглих до нього. Він визначається як хронічна патологія, що розвивається.

Ціни на лікування артрозу плечового суглоба

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Внутрішньосуглобове введення препаратів 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Артроз плечового суглоба - це патологічний стан, що характеризується зносом, деградацією і руйнуванням тканин хряща плечового суглоба і кісткових тканин, до нього прилягають. Він визначається як хронічна розвивається патологія.

Слід підкреслити, що дане захворювання - це прогресуючий недуга, шанси на перемогу над яким вище, ніж раніше він буде виявлений. Якщо на ранніх стадіях захворювання може навіть залишатися непоміченим, то запущені випадки можуть супроводжуватися сильними больовими синдромами і повною втратою рухової функцій верхніх кінцівок.

У медичному арсеналі клініки «Омега-Київ» є в наявності всі засоби діагностики, визначення ступеня тяжкості захворювання. Наші фахівці розкажуть, як лікувати прогресуючий недуга, щоб не нашкодити організму. Клінічні ознаки довго не виявляються або проявляються не яскраво виражено - це пов'язано з відсутністю в тканини хряща кровоносних судин і нервів, і поки дегенеративний процес не вийде за межі самого суглоба, проявів патології може і не бути.

Однак бувають і інші ситуації, коли артроз ще на ранній стадії, а клініка прояви відповідають більш пізній стадії розвитку захворювання. Основна симптоматика, характерна для всіх стадій: больовий синдром в суглобі, відчуття скутості, тугоподвижность, слабкість, деформація, хрускіт і т. Д. Больовий синдром найчастіше має непостійний характер, стає сильнішою в дощову, негоду, після тривалого навантаження, наприклад , ввечері, а також при роботі рукою після тривалого спокою. Скутість при артрозі плечового суглоба, діагностується нечасто, зазвичай виникає тугоподвижность і швидка стомлюваність суглоба. На третій стадії можлива трансформація патології.

Причини артрозу плечового суглоба

Виділяють такі причини розвитку захворювання:

 1. Великі навантаження на плечовий суглоб, як постійні, так і раптові. У зону ризику входять люди, що працюють на будівництві, вантажники, спортсмени і т. Д.
 2. Як разові сильні травми плеча, так і регулярні мікротравми, часто трапляються у спортсменів, дають початок розвитку хвороби.
 3. Хвороби судин можуть викликати захворювання через дистрофії тканин суглоба, викликаної збоями в кровопостачанні останнього.
 4. Гормональні та аутоімунні збої часто впливають на суглоби, в тому числі - і на плечовий. Такі захворювання як подагра або псоріаз можуть супроводжуватися артрозом суглобів.
 5. Зайва вага і викликають його ендокринні розлади можуть бути причиною скупчування солей в суглобах, а також нестачі важливих мікроелементів в організмі, таких як фосфор і кальцій. Обидва ці чинники призводять до руйнування тканини хряща суглоба.
 6. Генетична схильність. Діти хворих потрапляють в зону ризику і повинні уникати надмірних навантажень на суглоби, так як знос їх суглобів відбувається швидше, ніж у інших.
 7. Інші хвороби плечового суглоба, такі як артрит, некроз кістки, синовіт також сприяють розвитку хвороби.
 8. Вік. У людей старше 50 років хрящі, так чи інакше, вже зношені, а тому всі літні люди потрапляють в зону ризику: їм слід обмежувати навантаження на суглоби.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми і стадії хвороби

Першою ознакою є біль. Спочатку ниючий біль турбує пацієнта вранці та ввечері, а також при різких змінах погоди. Больові синдроми виникають також при обмацуванні плеча або різких навантаженнях на суглоб. Біль не завжди локалізується тільки в суглобі, а може «віддавати» в спині, в ліктях, долонях. На пізніх стадіях біль не вщухає навіть, коли суглоб перебуває в спокої.

Утруднення руху суглоба - це друга ознака, що супроводжує недуга з самих ранніх стадій. Пацієнту стає все складніше здійснювати навіть такі прості дії, як дотик рукою до верхівки голови, обертання руками, відведення рук назад і т.п. На запущених стадіях артрозу плечових суглобів, верхні кінцівки взагалі перестають рухатися. Патологічні шерех, хрускіт і скрип суглобів, викликані відкладенням в суглобі солей, спочатку ледве помітні, але на пізніх стадіях хвороби можуть бути чітко чути. Припухлість і почервоніння навколо плечового суглоба, що супроводжується підвищенням температури всього тіла, - пряме свідчення запалення.

Затвердіння суглоба відбувається на пізніх стадіях артрозу внаслідок покриття суглоба кістяними наростами. Посттравматичний артроз плечового суглоба, розвивається після травмування, і наслідки можуть бути катастрофічними. Починаючи з розвитку червонувато-синюватого відтінку на шкірних покривах до розривання тканин і розтягування. При цьому відбувається порушення звернення крові і скорочення тонусу м'язів.

Терапію такого процесу слід починати відразу, як тільки на рентгені з'явилися зміни в хрящі. Іноді патологія може протікати безсимптомно, але коли виявлені кісткові розростання, і суглоб стає нерухомим, починає відчуватися больовий синдром, який з часом стає все сильніше. Посттравматичний артроз лікується комплексно - спочатку треба забезпечити повний захист суглоба від напруг і навантажень. Найчастішим ускладненням патології є невралгія, тому без допомоги лікаря-невропатолога не обійтися. Щоб відновити повноцінне звернення крові, можна використовувати електромагнітну терапію - вона допоможе поліпшити рухливість.

Стадії розвитку артрозу плечового суглоба

Виділяють кілька стадій розвитку захворювання. Залежно від стадії розрізняються симптоми і підходи при лікуванні.

 • На першій стадії недугу трудноразлічім і дає про себе знати лише хворобливими відчуттями в суглобі вранці і ввечері, при змінах погоди і при сильних навантаженнях. Крім того, суглоб може тихо безболісно хрустіти, а його вільний рух вимагає попередньої «розробки». На даній стадії рентгеноскопія ще не виявляє ніяких змін в суглобі.
 • На другій стадії, коли починається деформуючий артроз плечового суглоба і поглиблюються всі симптоми першої стадії, амплітуда рухів руки скорочується, але суглоб все ще рухливий.
 • Третя стадія - це рідкісне і занедбаний стан. Амплітуда можливих рухів звужується до несильного похитування рукою, а біль терзає пацієнта весь час. Суглоб сильно деформується. Через майже повної відсутності рухів суглоба, можуть почати атрофироваться плечові м'язи. Недуга може розвинутися до цієї стадії в разі ігнорування приписів лікаря на попередній стадії хвороби.

Вкрай рідко захворювання прогресує до четвертої стадії, яка характеризується повним знерухомлених руки внаслідок Сростом кісток і затвердіння суглоба. Біль в подібних випадках погано знімається навіть за допомогою знеболюючих препаратів. Такий стан зазвичай зустрічається у людей похилого віку.

Діагностика

Виявити хворобу на ранній стадії проблематично, тому за медичною допомогою зазвичай звертаються трохи пізніше - при появі перших чітких симптомів. Але і на ранній стадії недуги повна діагностика організму дає можливість поставити діагноз і визначити причину виникнення.

На другій стадії хвороби проводять попередню діагностику таким способом - пацієнта просять зробити руками «замок» - схрестити руки за спиною. Якщо це зробити важко або виникає біль - це вірна ознака того, що захворювання є.

Подальше обстеження (рентгеноскопія, всі необхідні аналізи) проводиться з метою виявлення причини запалення для призначення ефективного лікування. У клініці «Омега-Київ» для діагностики застосовують сучасні методи: (комп'ютерну томографію), що дозволяє отримати тривимірний знімок досліджуваної зони при мінімальній дозі рентгенівського випромінювання (магнітно-резонансну томографію), що дозволяє уточнити діагноз за рахунок детального пошарового знімка тканин проблемної області.

Лікування і профілактика артрозу плечового суглоба

У кожному конкретному випадку лікування призначається залежно від причин і стадії хвороби. На ранніх стадіях проводиться консервативне лікування. Медикаменти, найчастіше - це нестероїдні протизапальні засоби, застосовуються для зняття запалення і усунення його причин. Масаж, фізіотерапевтичні процедури і лікувальна гімнастика застосовуються в якості допоміжних засобів, для зменшення запалення і стимуляції оточуючих суглоб м'язів.

На ранніх стадіях захворювання від хворого потрібно дисципліна для неухильного виконання приписів лікаря. Крім уже названих ліків, слід зазначити і гормони кортикостероїди - вводяться в суглоб ін'єкції гідрокортизону, не піддаючи порушення ні слизову оболонку суглоба, ні шкіру, стимулюють швидке відновлення суглоба. Кортикостероїди використовуються разом з мазями, гелями і кремами.

Недуга також лікують хондропротекторами. Ці препарати успішно відновлюють зруйновані хрящі суглобів. Крім основних і допоміжних медикаментів, пацієнтові призначають дієту зі збільшеною часткою коллагеносодержащіх продуктів, таких як лосось, індичка, зелень і морепродукти, і без гострих і солоних страв.

На пізніх стадіях розвитку захворювання доводиться вдаватися до хірургічного втручання (ендопротезування). Однак сучасний рівень розвитку медицини і високотехнологічні методи діагностики клініки «Омега-Київ» дозволяють поставити правильний діагноз і усунути причини і прояви захворювання навіть на самих ранніх стадіях. Щоб не шукати відповіді на запитання: «Як лікувати?», І уникнути появи і розвитку цієї недуги, рекомендовано вести здоровий спосіб життя, стежити за збалансованим раціоном харчування, вдаватися до регулярних і помірним фізичним навантаженням, уникати протягів, переохолодження і травм.

Лікування артрозу плечового суглоба в МЦ "Омега-Київ"

Артроз плечового суглоба вимагає тривалого лікування. На початку патології, коли функція плеча порушена слабо, слід виконувати консервативне лікування курсами. Основним етапом такої терапії є зняття болю, так як при розвитку больового синдрому, руху людини по максимуму обмежені, і це веде до посилення патологічного процесу. Завдання фахівця клініки "Омега-Київ" забезпечити захист і відновити хрящову тканину, зняти запалення і відновити рухливість суглоба.

Медикаменти, які застосовуються при проведенні терапії патології плечового суглоба на початкових стадіях, в основному відносяться до групи нестероїдних протизапальних засобів. А також призначаються гормональні препарати, які вводяться прямо в порожнину суглоба. Використовуються знеболюючі медикаменти - анальгетики, зовнішньо призначаються креми та мазі. Щоб відновити хворобливий хрящ, застосовують засоби з хондроїтином. Паралельно з консервативними способами терапії застосовують і оперативні, такі як установка протеза, хірургічним шляхом.

Больовий синдром в лівому плечі розвивається часто у бодібілдерів. Основна причина цього - нестабільність плечового суглоба. Навантаження на суглоб у вигляді складних фізичних вправ, а також стрес в суглобової сумці, надмірна робота м'язів, надрив хрящового кільця - все це провокує розвиток артрозу в лівому плечі. При розвитку негативної симптоматики потрібно терміново звернутися до кваліфікованого фахівця.

Терапія полягає у використанні медикаментів, ЛФК, різного роду фізіотерапевтичних процедур, в залежності від розвитку хвороби. Терапія артрозу плечового суглоба не обходиться без дотримання дієти. Гімнастика і фізіотерапія застосовується при лікуванні патології в період ремісії.

Отримати більш детальну інформацію, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 і 0 800 753 357, через форму "запис на сайті" або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

 

Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати