Demo

Лікування артрозу плечового суглоба в Києві

Що таке деформуючий артроз плечового суглоб?

Деформуючий артроз плечового суглоба – це паталогічний стан, що характеризується зносом, деградацією і руйнуванням тканин хряща плечового суглоба і кісткових тканин, прилеглих до нього. Він визначається як хронічна патологія, що розвивається.

Лікарі-вертебрологи

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра вищої категорії

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення вертебрології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2157
Внутрішньосуглобове введення препаратів

Внутрішньосуглобове введення препаратів (без урахування препаратів)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
2100
Паравертебрально блокада (без медикаментів)

Паравертебральна блокада (без медикаментів) одноразово

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2121
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування

Паравертебральна  блокада (без медикаментів) - курсове лікування

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті питання по захворюванню

Хто лікує деформуючий артроз плечового суглоба?

Діагностикою і лікуванням займається лікар-ортопед, лікар-травматолог. Перед тим як призначити курс лікування, вони використовують дослідження МРТ, УЗД суглоба і рентген. В залежності від результатів лікарі виробляють стратегію лікування і призначають комплекс процедур.

Чим лікувати артроз плечового суглоба?

Способи лікування можуть бути консервативним або оперативним. При консервативних методах використовують медикаменти та комплекс гімнастичних вправ. Що стосується медикаментів, то призначаються засоби, які знімають біль і запалення з ураженого суглоба, а також допомагають хрящовії тканині відновитися. Також лікарі призначають фізіотерапевтичні процедури.

Артроз плечового суглоба - це патологічний стан, що характеризується зносом, деградацією і руйнуванням тканин хряща плечового суглоба і кісткових тканин, до нього прилягають. Він визначається як хронічна розвивається патологія.

Слід підкреслити, що дане захворювання - це прогресуючий недуга, шанси на перемогу над яким вище, ніж раніше він буде виявлений. Якщо на ранніх стадіях захворювання може навіть залишатися непоміченим, то запущені випадки можуть супроводжуватися сильними больовими синдромами і повною втратою рухової функцій верхніх кінцівок.

У медичному арсеналі клініки «Омега-Київ» є в наявності всі засоби діагностики, визначення ступеня тяжкості захворювання. Наші фахівці розкажуть, як лікувати прогресуючий недуга, щоб не нашкодити організму. Клінічні ознаки довго не виявляються або проявляються не яскраво виражено - це пов'язано з відсутністю в тканини хряща кровоносних судин і нервів, і поки дегенеративний процес не вийде за межі самого суглоба, проявів патології може і не бути.

Однак бувають і інші ситуації, коли артроз ще на ранній стадії, а клініка прояви відповідають більш пізній стадії розвитку захворювання. Основна симптоматика, характерна для всіх стадій: больовий синдром в суглобі, відчуття скутості, тугоподвижность, слабкість, деформація, хрускіт і т. Д. Больовий синдром найчастіше має непостійний характер, стає сильнішою в дощову, негоду, після тривалого навантаження, наприклад , ввечері, а також при роботі рукою після тривалого спокою. Скутість при артрозі плечового суглоба, діагностується нечасто, зазвичай виникає тугоподвижность і швидка стомлюваність суглоба. На третій стадії можлива трансформація патології.

Причини артрозу плечового суглоба

Виділяють такі причини розвитку захворювання:

 1. Великі навантаження на плечовий суглоб, як постійні, так і раптові. У зону ризику входять люди, що працюють на будівництві, вантажники, спортсмени і т. Д.
 2. Як разові сильні травми плеча, так і регулярні мікротравми, часто трапляються у спортсменів, дають початок розвитку хвороби.
 3. Хвороби судин можуть викликати захворювання через дистрофії тканин суглоба, викликаної збоями в кровопостачанні останнього.
 4. Гормональні та аутоімунні збої часто впливають на суглоби, в тому числі - і на плечовий. Такі захворювання як подагра або псоріаз можуть супроводжуватися артрозом суглобів.
 5. Зайва вага і викликають його ендокринні розлади можуть бути причиною скупчування солей в суглобах, а також нестачі важливих мікроелементів в організмі, таких як фосфор і кальцій. Обидва ці чинники призводять до руйнування тканини хряща суглоба.
 6. Генетична схильність. Діти хворих потрапляють в зону ризику і повинні уникати надмірних навантажень на суглоби, так як знос їх суглобів відбувається швидше, ніж у інших.
 7. Інші хвороби плечового суглоба, такі як артрит, некроз кістки, синовіт також сприяють розвитку хвороби.
 8. Вік. У людей старше 50 років хрящі, так чи інакше, вже зношені, а тому всі літні люди потрапляють в зону ризику: їм слід обмежувати навантаження на суглоби.

Симптоми і стадії хвороби

Першою ознакою є біль. Спочатку ниючий біль турбує пацієнта вранці та ввечері, а також при різких змінах погоди. Больові синдроми виникають також при обмацуванні плеча або різких навантаженнях на суглоб. Біль не завжди локалізується тільки в суглобі, а може «віддавати» в спині, в ліктях, долонях. На пізніх стадіях біль не вщухає навіть, коли суглоб перебуває в спокої.

Утруднення руху суглоба - це друга ознака, що супроводжує недуга з самих ранніх стадій. Пацієнту стає все складніше здійснювати навіть такі прості дії, як дотик рукою до верхівки голови, обертання руками, відведення рук назад і т.п. На запущених стадіях артрозу плечових суглобів, верхні кінцівки взагалі перестають рухатися. Патологічні шерех, хрускіт і скрип суглобів, викликані відкладенням в суглобі солей, спочатку ледве помітні, але на пізніх стадіях хвороби можуть бути чітко чути. Припухлість і почервоніння навколо плечового суглоба, що супроводжується підвищенням температури всього тіла, - пряме свідчення запалення.

Затвердіння суглоба відбувається на пізніх стадіях артрозу внаслідок покриття суглоба кістяними наростами. Посттравматичний артроз плечового суглоба, розвивається після травмування, і наслідки можуть бути катастрофічними. Починаючи з розвитку червонувато-синюватого відтінку на шкірних покривах до розривання тканин і розтягування. При цьому відбувається порушення звернення крові і скорочення тонусу м'язів.

Терапію такого процесу слід починати відразу, як тільки на рентгені з'явилися зміни в хрящі. Іноді патологія може протікати безсимптомно, але коли виявлені кісткові розростання, і суглоб стає нерухомим, починає відчуватися больовий синдром, який з часом стає все сильніше. Посттравматичний артроз лікується комплексно - спочатку треба забезпечити повний захист суглоба від напруг і навантажень. Найчастішим ускладненням патології є невралгія, тому без допомоги лікаря-невропатолога не обійтися. Щоб відновити повноцінне звернення крові, можна використовувати електромагнітну терапію - вона допоможе поліпшити рухливість.

Стадії розвитку артрозу плечового суглоба

Виділяють кілька стадій розвитку захворювання. Залежно від стадії розрізняються симптоми і підходи при лікуванні.

 • На першій стадії недугу трудноразлічім і дає про себе знати лише хворобливими відчуттями в суглобі вранці і ввечері, при змінах погоди і при сильних навантаженнях. Крім того, суглоб може тихо безболісно хрустіти, а його вільний рух вимагає попередньої «розробки». На даній стадії рентгеноскопія ще не виявляє ніяких змін в суглобі.
 • На другій стадії, коли починається деформуючий артроз плечового суглоба і поглиблюються всі симптоми першої стадії, амплітуда рухів руки скорочується, але суглоб все ще рухливий.
 • Третя стадія - це рідкісне і занедбаний стан. Амплітуда можливих рухів звужується до несильного похитування рукою, а біль терзає пацієнта весь час. Суглоб сильно деформується. Через майже повної відсутності рухів суглоба, можуть почати атрофироваться плечові м'язи. Недуга може розвинутися до цієї стадії в разі ігнорування приписів лікаря на попередній стадії хвороби.
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве
Лечение артроза плечевого сустава в Киеве

Вкрай рідко захворювання прогресує до четвертої стадії, яка характеризується повним знерухомлених руки внаслідок Сростом кісток і затвердіння суглоба. Біль в подібних випадках погано знімається навіть за допомогою знеболюючих препаратів. Такий стан зазвичай зустрічається у людей похилого віку.

Діагностика

Виявити хворобу на ранній стадії проблематично, тому за медичною допомогою зазвичай звертаються трохи пізніше - при появі перших чітких симптомів. Але і на ранній стадії недуги повна діагностика організму дає можливість поставити діагноз і визначити причину виникнення.

На другій стадії хвороби проводять попередню діагностику таким способом - пацієнта просять зробити руками «замок» - схрестити руки за спиною. Якщо це зробити важко або виникає біль - це вірна ознака того, що захворювання є.

Подальше обстеження (рентгеноскопія, всі необхідні аналізи) проводиться з метою виявлення причини запалення для призначення ефективного лікування. У клініці «Омега-Київ» для діагностики застосовують сучасні методи: (комп'ютерну томографію), що дозволяє отримати тривимірний знімок досліджуваної зони при мінімальній дозі рентгенівського випромінювання (магнітно-резонансну томографію), що дозволяє уточнити діагноз за рахунок детального пошарового знімка тканин проблемної області.

Лікування і профілактика артрозу плечового суглоба

У кожному конкретному випадку лікування призначається залежно від причин і стадії хвороби. На ранніх стадіях проводиться консервативне лікування. Медикаменти, найчастіше - це нестероїдні протизапальні засоби, застосовуються для зняття запалення і усунення його причин. Масаж, фізіотерапевтичні процедури і лікувальна гімнастика застосовуються в якості допоміжних засобів, для зменшення запалення і стимуляції оточуючих суглоб м'язів.

На ранніх стадіях захворювання від хворого потрібно дисципліна для неухильного виконання приписів лікаря. Крім уже названих ліків, слід зазначити і гормони кортикостероїди - вводяться в суглоб ін'єкції гідрокортизону, не піддаючи порушення ні слизову оболонку суглоба, ні шкіру, стимулюють швидке відновлення суглоба. Кортикостероїди використовуються разом з мазями, гелями і кремами.

Недуга також лікують хондропротекторами. Ці препарати успішно відновлюють зруйновані хрящі суглобів. Крім основних і допоміжних медикаментів, пацієнтові призначають дієту зі збільшеною часткою коллагеносодержащіх продуктів, таких як лосось, індичка, зелень і морепродукти, і без гострих і солоних страв.

На пізніх стадіях розвитку захворювання доводиться вдаватися до хірургічного втручання (ендопротезування). Однак сучасний рівень розвитку медицини і високотехнологічні методи діагностики клініки «Омега-Київ» дозволяють поставити правильний діагноз і усунути причини і прояви захворювання навіть на самих ранніх стадіях. Щоб не шукати відповіді на запитання: «Як лікувати?», І уникнути появи і розвитку цієї недуги, рекомендовано вести здоровий спосіб життя, стежити за збалансованим раціоном харчування, вдаватися до регулярних і помірним фізичним навантаженням, уникати протягів, переохолодження і травм.

Лікування артрозу плечового суглоба в МЦ "Омега-Київ"

Артроз плечового суглоба вимагає тривалого лікування. На початку патології, коли функція плеча порушена слабо, слід виконувати консервативне лікування курсами. Основним етапом такої терапії є зняття болю, так як при розвитку больового синдрому, руху людини по максимуму обмежені, і це веде до посилення патологічного процесу. Завдання фахівця клініки "Омега-Київ" забезпечити захист і відновити хрящову тканину, зняти запалення і відновити рухливість суглоба.

Медикаменти, які застосовуються при проведенні терапії патології плечового суглоба на початкових стадіях, в основному відносяться до групи нестероїдних протизапальних засобів. А також призначаються гормональні препарати, які вводяться прямо в порожнину суглоба. Використовуються знеболюючі медикаменти - анальгетики, зовнішньо призначаються креми та мазі. Щоб відновити хворобливий хрящ, застосовують засоби з хондроїтином. Паралельно з консервативними способами терапії застосовують і оперативні, такі як установка протеза, хірургічним шляхом.

Больовий синдром в лівому плечі розвивається часто у бодібілдерів. Основна причина цього - нестабільність плечового суглоба. Навантаження на суглоб у вигляді складних фізичних вправ, а також стрес в суглобової сумці, надмірна робота м'язів, надрив хрящового кільця - все це провокує розвиток артрозу в лівому плечі. При розвитку негативної симптоматики потрібно терміново звернутися до кваліфікованого фахівця.

Терапія полягає у використанні медикаментів, ЛФК, різного роду фізіотерапевтичних процедур, в залежності від розвитку хвороби. Терапія артрозу плечового суглоба не обходиться без дотримання дієти. Гімнастика і фізіотерапія застосовується при лікуванні патології в період ремісії.

Отримати більш детальну інформацію, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 і 0 800 753 357, через форму "запис на сайті" або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).