Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування лівостороннього сколіозу

Ціни на лікування лівостороннього сколіозу

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 450 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 350 грн.
2100 Паравертебрально блокада (без медикаментів) 500 грн.
2121 Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 400 грн.
2200 Масаж м'язів спини (три відділи) 500 грн.
2211 Масаж м'язів спини (шийно-комірцева зона) (30 хв.) 400 грн.
2202 Масаж верхньої кінцівки (рука, шия) + реабілітація (50 хв) 400 грн.
2205 Загальний масаж (70 хв.) 700 грн.
971 Масаж дитячий 3-14 років (40 хв.) 400 грн.
2134 Фізіотерапія (один сеанс) 150 грн.
Показати весь список послуг

Що таке лівосторонній сколіоз?

Лівосторонній сколіоз - це патологія розвитку хребта, обумовлена його лівобічним викривленням.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-вертебрологи

Питання, що часто ставляться про лівосторонній сколіоз

Як розвивається лівосторонній сколіоз?

Лівосторонній сколіоз характерний для поперекового відділу хребта. Його вважають найлегшою формою патології. Він може розвиватися впродовж тривалого часу і на перших стадіях майже не проявляє себе. Але в цей час відбуваються дегенеративно-дистрофічні зміни хребта, які призводять до болів в області попереку і порушення чутливості.

Чим небезпечний лівосторонній  сколіоз?

Викривлення хребетного стовпа в ліву сторону тягне за собою деформацію кісткової системи. При поперековому (лівосторонньому) викривленні порушується нормальне положення тазових кісток. Це може призвести до сильних болів і обмежень рухів в ураженій зоні хребетного стовпа.

Як визначити лівосторонній сколіоз?

Характерними ознаками лівостороннього сколіозу є те, що він найчастіше вражає поперековий відділ хребта. Також він може бути наслідком остеохондрозу, гриж і протрузій міжхребцевих дисків. Лівостороннє викривлення має симптоми патологічних змін в серцево-судинній системі.

Лівосторонній сколіоз - це патологія розвитку хребта, обумовлена його лівобічним викривленням. Даний вид сколіозу зустрічається набагато рідше, ніж його правосторонній і зигзагоподібний аналоги, а страждають від нього в основному жінки.

При лівосторонньому сколіозі відбувається утворення первинної лівобічної дуги в одному з відділів хребта. Подальше збільшення навантаження на м'язи спини сприяє розвитку асиметрії і подальшої деформації хребетного стовпа. В основному лівобічний сколіоз є придбаною патологією, яка може обумовлювати дисфункції внутрішніх органів: підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, органів черевної порожнини і малого тазу. У запущених випадках лівобічний сколіоз може призводити до інвалідності.

Тому ефективне лікування є одним з головних чинників, що попереджають подальший розвиток захворювання. У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр діагностичних методів, які дозволяють визначити міру розвитку недуги і підібрати найбільш ефективне для пацієнта лікування сколіозу.

Причини лівостороннього сколіозу

Лівобічний сколіоз є ідіопатичним захорюванням, тобто таким, що не має однозначної причини патології. Деформації хребта такого типу діагностують найчастіше у дівчаток в підлітковому віці, коли відбувається активне формування кістково-м'язових системи.

У медичній практиці досить рідко зустрічаються вроджені причини розвитку лівостороннього сколіозу як наслідок вроджених аномалій. До причин розвитку сколіозу даного типу можна також віднести:

 • пухлини хребта;
 • патологію сполучної тканини;
 • остеомієліт;
 • ревматоїдний артрит;
 • рахіт.

Симптоми і ступінь лівостороннього сколіозу

Симптоматичні прояви лівостороннього сколіозу залежать від ступеня розвитку захворювання і можуть бути практично непомітними або ж, навпаки, видимими без додаткових методик діагностики.

Розрізняють 4 стадії розвитку даного захворювання:

 1. Перша стадія - кут відхилення осі хребта до 10 градусів. На даному етапі пацієнт не відчуває дискомфорту в області хребета, а зовнішні прояви сколіозу також відсутні.
 2. Друга стадия- кут до 25 градусів. Візуально можливо діагностувати наявність викривлень хребта в області талії, лопаток і плечей при уважному медичному огляді. Пацієнт також може скаржитися на ниючі болі в спині, які виникають після фізичних навантажень;
 3. Третя стадія - кут до 26-50 градусів. На цьому етапі добре помітна асиметрія плечового поясу, ребер і м'язів спини. Пацієнт відчуває болі ниючого характеру, та такі, що тягнуть.
 4. Четверта стадия- кут понад 50 градусів. Спостерігається патологічна зміна грудної клітки, яка виявляється у вигляді реберного горба, найсильнішої деформації хребетного стовпа, обмеженої рухливості і різкої хворобливості.

Види лівостороннього сколіозу

Лівосторонній сколіоз може мати різну область локалізації, внаслідок чого його поділяють на такі види:

 1. Лівосторонній поперековий сколіоз не має явно виражених симптомів, проте в запущених випадках можна визначити такі ознаки: лівобічну слабкість м'язів поперекового відділу, гіпертрофію м'язів праворуч, гребінь клубової кісті що випирає, асиметричність талії.
 2. Сколіоз грудного і шийного відділів призводить до патологій шийних і верхніх грудних хребців, які проявляються у вигляді порушень симетричності в області верхньої частини тіла, болючості і обмеженої рухливості, а також порушень дихання.

Лівосторонній грудопоперековий сколіоз призводить до деформації хребців грудного та поперекового відділів і піддається корекції на початкових етапах розвитку захворювання.

Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза

Діагностика лівостороннього сколіозу

Діагностика лівостороннього сколіозу передбачає відвідини досвідченого лікаря-вертебролога, який проведе огляд і діагностує наявність викривлень хребта. У клініці «Омега - Київ» діагностику і лікування сколіозу проводить фахівець вищої категорії, який з метою точного діагностування може використовувати такі високоточні апаратні методи як:

 • комп'ютерна томографія, що дозволяє отримати тривимірний знімок обстежуваної області з мінімальною дозою рентгенівського опромінення. Такий вид діагностики є точнішим і більш щадним порівняно з класичним рентгеном. У медичному центрі «Омега - Київ» комп'ютерну томографію проводять за допомогою апарату PhilipsBrilliance;
 • магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати детальний пошаровий знімок тканин, що може бути необхідним для більш точної діагностики сколіозу. Обстеження проводять з використанням апарату PhilipsAchievaT 16ch.

Лікування лівостороннього сколіозу

Лікування лівостороннього сколіозу залежить від стадії захворювання, але в основному проводиться амбулаторно. На початкових стадіях хвороби рекомендовано нормалізувати тонус м'язів і стан хребетного стовпа шляхом застосування:

 • лікувальної фізкультури;
 • мануальної терапії;
 • масажу;
 • фізіолікування.

Після повноцінного курсу лікування пацієнтові рекомендовані регулярні відвідини лікаря з метою спостереження за станом здоров'я і діагностики можливих змін в області хребта.

Профілактика лівостороннього сколіозу

Щоб попередити появу лівостороннього сколіозу необхідно вести здоровий спосіб життя, віддавати перевагу помірним і рівномірним фізичним навантаженням, а також уникати:

 • надмірного перебування «на ногах»;
 • регулярних стрибків на одній нозі;
 • носіння сумки на одному плечі;
 • неправильно облаштованого спального місця (дуже м'який матрац, велика подушка);
 • невірна відповідність висоти столу і стільця.

Дотримання правильного режиму і вище перерахованих правил може допомогти попередити розвиток лівостороннього сколіозу. Проте відчувши дискомфорт в області хребта, бажано звернутися до досвідченого фахівця клініки «Омега Київ», де представлені  широкі можливості діагностики і лікування такого виду захворювань.

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати