Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ голови в Києві

МРТ голови сьогодні – одна з найпопулярніших процедур. Схвалення лікарів та пацієнтів вона отримала завдяки своїй інформативності та безпеці. Під час проведення магнітно-резонансної томографії не використовується шкідливе випромінювання і водночас ця процедура дає чіткий та інформативний результат. Завдяки тривимірній візуалізації у різних проєкціях лікар може отримати повну інформацію про будь-яке порушення або зміну в тканинах. Так, при підозрі на пухлину мозку, а також при інсульті чи травмі завжди призначають МРТ голови, що показує її найважливішу роль у постановці точного діагнозу.

Ціни МРТ голови

МРТ головного мозку - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ головного мозку з контрастом - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ головного мозку (діагностика епілептичного стану) - час виконання 45 хв. 2400 ₴ записатися
МРТ гіпофізу - час виконання 15 хв. 1400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до обстеження МРТ голови

За допомогою МРТ голови можна виявити широкий спектр захворювань. Магнітно-резонансний томограф створює детальне тривимірне зображення головного мозку, черепних кісток, орбіт очей, носоглотки, ротоглотки. Цей метод діагностики дозволяє визначити запальні та дегенеративні процеси, порушення кровообігу, закорковування судин, а також виявити новоутворення та травми.

МРТ голови показано у таких випадках:

 • непритомність;
 • шум у вухах;
 • постійні сильні головні болі або запаморочення;
 • провали у пам'яті;
 • дезорієнтація;
 • судоми;
 • черепно-мозкова травма;
 • інсульт;
 • захворювання очей;
 • захворювання внутрішнього вуха.

МРТ голови з контрастом показано при таких захворюваннях:

 • пухлини головного мозку;
 • розсіяний склероз;
 • менінгіт;
 • будь-який запальний процес в органах, розташованих у голові.

Завдяки контрастній речовині лікар може визначити не тільки наявність змін у тканинах, але й визначити їх характер, розміри, контури та розташування. Таким чином виявляються пухлини та метастази.

Протипоказання

Сама собою процедура МРТ голови абсолютно безпечна і безболісна, проте до неї теж є протипоказання. Вони пов'язані насамперед із наявністю металевих предметів в організмі пацієнта. Якщо ви носите кардіостимулятор, феромагнітний металевий імплант, металеві коронки або брекети, імпланти кохлеарні або кровоспинні кліпси, робити МРТ (Київ) не можна.

Крім цього, МРТ протипоказана у таких випадках:

 • перший триместр вагітності;
 • клаустрофобія;
 • серйозні психічні розлади;
 • серцева недостатність у стадії декомпенсації;
 • панічні атаки.

Підготовка та проведення МРТ голови

Магнітно-резонансний томограф закритого типу (у нашому медичному центрі використовується апарат закритого типу PHILIPS ACHIEVA 1.5 Тесла) є великим циліндром з рухомою канапкою посередині. Для дослідження пацієнт лягає на неї.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Особливої ​​підготовки МРТ голови не вимагає – потрібно лише зняти сережки, ланцюжки та інші металеві прикраси, а також брекети. Після цього пацієнта фіксують ременями на кушетці – нерухоме становище потрібно, щоб забезпечити точний результат. Для максимального комфорту пацієнтові пропонують скористатися вушними затичками: усередині пристрою досить галасливо.

Що показує МРТ голови?

Цей метод діагностики вважається одним із найефективніших, тому що забезпечує тривимірну візуалізацію будь-якого органу, системи та частини тіла. Таке зображення наочно демонструє найдрібніші зміни в досліджуваній ділянці, що дозволяє поставити точний діагноз. Тому, якщо лікар не може поставити діагноз на підставі анамнезу та скарг пацієнта (наприклад, на головний біль або непритомність), він може відправити його на МРТ голови. Що покаже ця процедура?

 • Новоутворення та метастази у м'яких тканинах. МРТ голови з контрастом дає можливість побачити їх розмір, кількість та структуру, визначити тип та стадію пухлини.
 • Запальний процес, його осередки, локалізацію та стадію;
 • Ішемію мозку (інсульт);
 • Черепно-мозкові травми;
 • Захворювання очей;
 • Хронічні захворювання нервової системи;
 • Зміни у тканинах мозку внаслідок деменції;
 • Порушення функції гіпофіза;
 • Ушкодження судин голови;
 • Області крововиливу при геморагічному інсульті;
 • Грижі та протрузії шийного відділу хребта.

Скільки часу триває МРТ голови?

Тривалість МРТ голови без контрасту – близько 30 хвилин. Якщо потрібно робити процедуру із застосуванням контрасту, обстеження може тривати до години. У процесі дослідження томограф робить кілька десятків знімків. Висока якість та деталізація – це те, що дає можливість лікарю побачити картину захворювання. Від цього залежить точність діагностики, а отже, і ефективність подальшого лікування.

Як записатися та в якому вигляді пацієнт отримує результати МРТ голови?

Інформація, отримана під час сканування, передається на монітор у кількох проєкціях та високій роздільній здатності, після чого її друкують на плівці. Сам процес сканування записується на диск. Далі лікар-рентгенолог проводить розшифрування знімків, фіксує всі відхилення від норми. Опис разом зі знімками та записом передають пацієнтові, після чого він показує результати обстеження лікаря, який направив його на МРТ голови.

Якщо вам потрібно записатися на МРТ голови (Київ), заповнюйте форму на зв'язку та чекайте на дзвінок оператора!

Також ви можете набрати номер 044 333 4333 або 0 800 753 357, а також зв'язатися з нами у зручному для вас месенджері, щоб записатися на МРТ голови в Києві.

Фотографії діагностичного центра

МРТ головы в Киеве
МРТ головы в Киеве
МРТ головы в Киеве
МРТ головы в Киеве

Поширені питання

Що показує МРТ голови?

МРТ голови дає можливість виявити порушення структури тканин мозку, кісток черепної коробки, очей, зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха. З допомогою томографії голови виявляються пухлини, деформації судин, порушення кровообігу. Це важливо, зокрема, для своєчасної діагностики інсульту.

Як роблять МРТ голови?

МРТ голови (ціна вказана в прайсі) проводиться в тунелі магнітного томографа, який поміщають пацієнта. Сама процедура МРТ на голову та функцію органів черепної порожнини не впливає ніяк.

Скільки часу роблять МРТ голови?

Без застосування контрастної речовини ця процедура триває приблизно 30 хвилин. МРТ голови з контрастом проводиться довше – протягом години.

Коли робити МРТ голови?

Зробити МРТ головного мозку рекомендується для діагностики порушень функції судин при підозрі на пухлину або травму. Хронічні головний біль - теж показання для МРТ голови.

Де можна зробити МРТ голови?

Зробити МРТ головного мозку у Києві ви можете у медичному центрі Омега-Київ за такими адресами: вул. М. Максимовича, 10; вул. А. Малишка, 39.

Що не можна робити перед МРТ голови?

Насамперед потрібно виключити каву, енергетики та алкоголь за 4-6 годин до процедури. Небажано також вживати продукти, які можуть спричинити дискомфорт у шлунку – під час проведення МРТ голови потрібно лежати нерухомо.

Що краще - МРТ чи КТ голови?

МРТ дає більш інформативну картину, ніж КТ, якщо потрібно досліджувати м'які тканини.

Кому не можна робити МРТ голови?

Пацієнтам з імплантованими електронними пристроями (кардіостимулятори, імпланти кохлеарні), металевими пластинами або зубними протезами. Магнітно-резонансна томографія також протипоказана вагітним жінкам до кінця першого триместру. При осколкових чи вогнепальних пораненнях, якщо кулі чи осколки перебувають у тілі, МРТ робити не можна. Крім цього, процедура протипоказана при декомпенсованому стані та тяжких психічних розладах.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дереш Наталія Володимирівна, лікар-рентгенолог першої категорії, к. м. н.

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати