Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування переломів ключиці в Києві

Ціни відділення ортопедії та травматології

Код Назва послуги Ціна
2013 Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста 1000 грн.
2011 Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 грн.
2012 Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 грн.
2150 Накладення гіпсової пов'язки 300 грн.
2151 Зняття гіпсової пов'язки 250 грн.
2152 Накладення еластичної пов'язки 150 грн.
2154 Вправлення вивиху плечової кістки, кісток передпліччя та ін. 900 грн.
2157 Внутрішньосуглобове введення препаратів 450 грн.
2158 Накладення пов'язки скотчкаст кистьовий суглоб 700 грн.
2159 Накладення пов'язки скотчкаст : ліктьовий або гомілковостопний суглоб 900 грн.
Показати весь список послуг

Що таке ключиця?

Ключиця - це трубчаста кістка, яка необхідна для зміцнення плечового пояса, за рахунок з'єднання грудини і лопатки. Сама по собі кістка має s-подібну форму, в чому можна переконатися, помацавши свої ключиці.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Перелом- це складна серйозна травма, що являє собою порушення цілісності кістки. Відбувається це під дією сили, яка повинна перевищувати силу опору кісткової тканини людини.

Особливо небезпечними вважаються пошкодження ключиці, ребер, грудини. При таких пошкодженнях уламки кісток можуть зачепити життєво важливі органи, наприклад, при переломі ребер, постраждати може легеня. Обламана кістка легко проходить через легеню, викликаючи серйозні наслідки і ускладнення.

Детальніше про перелом ключиці

Ключиця - це трубчаста кістка, яка необхідна для зміцнення плечового пояса, за рахунок з'єднання грудини і лопатки. Сама по собі кістка має s-подібну форму, в чому можна переконатися, помацавши свої ключиці.

 

За даними медичної статистики, перелом ключиці є одним з найпоширеніших ушкоджень, його частота коливається від 5 до 23% від числа всіх травм. Як повідомляють фахівці, найчастіше така травма діагностується у людей молодого віку. Пов'язано це з тим, що молоді люди, займаючись активними видами спорту, танцями, подорожами, мають більше шансів травмуватися. Великий ризик отримати перелом ключиці пов'язаний, перш за все, з тим, що ключиця є єдиною жорсткою сполучною частиною між цілісним скелетом і окремою верхньою кінцівкою. Саме тому, коли на верхню кінцівку діють великі травмуючі сили (наприклад, під час удару кулаком, під час падіння з приземленням на руки і тп), ударна хвиля з породженою нею вібрацією проходять через весь плечовий пояс і ключицю в тому числі, без будь-якої амортизації. При таких частих повторюваних травматизаціях, кістка поступово починає руйнуватися і як результат у людини виникає перелом ключиці.

Які ж можуть бути причини

У якості провокуючих чинників, через які виникає перелом ключиці у людини, незалежно від віку і статі виділяють:

  • аварії - найбільш часта причина;
  • удари по плечового суглобу - травмуюча сила, що виникає при цьому, викликає перелом ключиці;
  • злоякісні утворення в кістковій тканині.

Перелом ключиці може бути, як відкритий, так і закритий, крім того, цей вид переломів може бути і зі зміщенням, і без зміщення. Найбільш ускладненим вважається пошкодження зі зміщенням. Крім того, він може ускладнюватися через наявність дрібних осколків кісток, які можуть потрапити в м'які тканини, в суглоб, і пошкодити легеню. Все залежить від того, в якому саме місці стався удар. Слід зазначити, що найчастіше перелом ключиці характерний для правої сторони тіла людини.

Сам по собі перелом ключиці має кілька різновидів щодо лінії розлому:

  • поперечний;
  • косий;
  • s-подібний перелом ключиці;
  • гвинтовий;
  • т-образний перелом ключиці.

Наявність перелому можна визначається і самостійно, ще до звернення до лікаря. Для цього необхідно знати симптоми, характерні для перелому ключиці. До таких симптомів можна віднести гострий біль в ключиці. Біль характеризується тим, що відзначається пацієнтом не тільки при рухах, але і в той момент, коли верхня кінцівка з боку ушкодження знаходиться в спокої. Це відбувається за рахунок того, що при звисанні руки йде значний зсув уламків ключичної кістки в різні боки.

Закритий перелом ключиці викликає такі симптоми як великий набряк, почервоніння області ключиці і помітне потемніння шкіри над місцем локалізації. Згодом симптоми наростають і знижується майже повністю функціональність пошкодженої кінцівки. Якщо перелом відкритий, то до перерахованих вище симптомів додається рана, в якій часто спостерігаються наявність дрібних осколків в товщі м'язової тканини.

Лечение переломов ключицы в Киеве
Лечение переломов ключицы в Киеве
Лечение переломов ключицы в Киеве
Лечение переломов ключицы в Киеве
Лечение переломов ключицы в Киеве

Якщо у вас виявлені всі ці симптоми, то слід відразу ж звертатися в лікарню до лікаря. У тому випадку, присутні всі ознаки і діагностований перелом ключиці, рекомендується йти на прийом до фахівця травматолога або ортопеда-травматолога. Саме цей фахівець може призначити правильне лікування.

Отже, яким же має бути лікування? Все залежить від того, який саме вид ушкодження був діагностований.

Лікування полягає в тому, щоб зафіксувати кістку в правильному положенні на певний час для якісного зрощування. Крім того, для якісного лікування обов'язково повинна проводитися іммобілізація. Її проводять за рахунок накладення гіпсових пов'язок.

Лікування може бути, як консервативним, так і оперативним. Операція необхідна в тих випадках, коли слід робити відкриту репозицію. А в разі консервативного лікування, репозиція буде закритою. В основному застосовується консервативний вид терапії в разі, коли перелом без зміщення і потрібно звичайна фіксація кістки ключиці в правильному фізичному стані.

Відкрита репозиція застосовується у випадках, коли у пацієнта діагностовано перелом ключиці зі зміщенням. Операція буде полягати в забезпеченні доступу до перелому і зіставленні осколків з основним тілом кістки вручну. Доступ до хворого місця здійснюється хірургічним способом. При простих переломах найчастіше використовується остеосинтез, шляхом впровадження металевої спиці.

Перелом ключиці зі зміщенням без операції практично не лікується. Апарат Ілізарова в даному випадку для зрощування осколків і тіла кістки не використовується через крайню незручність в установці.

Операція, яку вимагає той чи інший перелом ключиці може бути проведена як в умовах звичайної лікарні, так і в умовах платної клініки. Ціна може залежати від типу перелому, від виду необхідної операції та інших показників і критеріїв. Виділяється як мінімум три категорії складності оперативного втручання. Визначенням виду лікування, категорії складності і часу, який займе повне відновлення, займається фахівець в кожному конкретному випадку.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати