Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування епікондиліту в Києві

Епіконділіта - це запалення тканин, які оточують ліктьовий суглоб.

Ціни на лікування епікондиліту

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 550 ₴ записатися
Накладення гіпсової пов'язки 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

На жаль, на сьогоднішній день найпоширенішими захворюваннями скелета є різні запальні процеси в суглобах. Існує багато різновидів хвороб, які обмежують рухливість даної частини тіла і супроводжуються періодичними або постійними больовими відчуттями. Запальні процеси можуть з'являтися в наслідок травм, як ускладнення після захворювання, високих навантажень на суглоби. Одним з таких патологій є епікондиліт. Це запалення тканин, які оточують ліктьовий суглоб. Запалення при такому захворюванні локалізується в місцях кріплення сухожиль. Епікондиліт cерйозне захворювання, яке не можна пускати на самоплив.

Особливості та наслідки

Епікондиліт суглоба може розвиватися в різних місцях передпліччя. Фахівці ділять епікондиліт на:

 1. внутрішній епікондиліт, характеризується як запальний процес в м'язах, які відповідають за розгинальні і згинальні функції кисті.
 2. зовнішній епікондиліт розвиває запальний процес в сухожиллях, які знаходяться на зовнішній стороні руки.

Лікарі відзначили, що зовнішній епікондиліт зустрічається набагато частіше, це пов'язано з анатомічними особливостями руки людини. Епікондиліт -захворювання, яке має хронічний характер і дуже важливо виявити його на ранній стадії розвитку. Причини виникнення пов'язані з професійною діяльністю. Наприклад, найчастіше епікондиліт спостерігається у людей, чия діяльність пов'язана з грою в теніс, проведенням масажних процедур, будівництвом. Часто епікондиліт можна зустріти у людей з професією швачки, доярки, тракториста. Хвороба виникає через часті повторювані рухи, такі  як розгинання передпліччя і обертання його назовні. Ці рухи провокують мікротріщини в тканинах, які утворюють рубці. Мікротравми і є основною причиною виникнення запалення тканин.

Лікарі-ортопеди та травматологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Основні симптоми

Епікондиліт має певну симптоматику, на яку слід звернути увагу. Залежно від місця ураження спостерігаються такі симптоми:

Зовнішній епікондиліт суглоба ліктя проявляється болем при згинанні і розгинанні. Біль з'являється в кисті руки. М'язи помітно слабшають, особливо це проявляється, коли пацієнтові пропонують здавити який-небудь предмет.

Внутрішній епікондиліт супроводжується гострим болем в районі ліктьового суглоба при пронації під прямим кутом. Біль посилюється при згинанні передпліччя в момент опору.

Симптоми, які проявляються,  помітно обмежують рухливість пацієнта. Сильні болі можуть викликати легке підвищення температури тіла. При запущених випадках спостерігаються припухлості в зоні запалення. Дуже важливо при появі перших симптомів звернутися за допомогою до фахівців для проходження обстеження і виявлення ранньої стадії захворювання.

Процедури діагностики

Епікондиліт найчастіше діагностується на основі зовнішнього огляду і конкретніше згаданих скарг пацієнта. Додаткові обстеження можуть призначатися у випадках якщо:

 • паралельно розвивається некроз суглобів;
 • йде утиск ліктьового нерва;
 • розвиток артриту;
 • проблема виникла у людини молодого віку.

У рідкісних випадках можуть призначати рентген і томографію. Якісна діагностика дозволяє визначити патологію на ранніх стадіях розвитку. Раннє діагностування забезпечує результативне лікування.

Методи лікування

Лікування епікондаліту ліктьового суглоба проводиться амбулаторно лікарем. Підбираються методи терапії з урахуванням особливостей порушень, тривалості захворювання, змін з боку м'язової тканини і сухожиль.

Лікування направлено на:

 • зняття больових відчуттів;
 • відновлення процесів кровообігу в пошкоджених тканинах;
 • повернення рухової функції;
 • повернення сили м'язів;
 • попередження атрофічних процесів.

Також лікування передбачає повний спокій ушкодженого суглоба, не рекомендується робити рухи, при яких больовий симптом посилюється. У разі явно вираженого больового синдрому, на руку накладають спеціальну пов'язку для повного обмеження рухів. Хронічну форму в період загострення лікують за допомогою фізіотерапії. Лікування передбачає такі процедури:

 • ультразвук;
 • фонофорез;
 • парафінотерапія.

Якщо больовий симптом протягом періоду лікування не проходить, можливе застосування так званої блокади. Блокада, це ін'єкція зі спеціально розробленим препаратом, який блокує больовий синдром. Відновлювальний період супроводжується сеансами масажу і процедур із застосуванням лікувальних грязей.

Операція при епікондиліті призначається в разі, якщо вищезгадане лікування не принесло позитивних результатів. Оперативне втручання проводиться планово в стаціонарі під загальним наркозом. Після операції накладають гіпс. Реабілітаційний період передбачає проходження фізіотерапевтичних процедур та лікувальної фізкультури.

Епікондиліт - захворювання, що вимагає правильного підходу і сучасних методів лікування. Медичний центр «Омега-Київ» надає широкий спектр послуг, які допоможуть своєчасно визначити проблему і призначити ефективний метод терапії. Фахівці мають високу кваліфікацію, яку регулярно підвищують. Лікарі «Омега-Київ» йдуть в ногу з часом і освоюють найсучасніші методи терапії всіх відомих хвороб.

Наша лабораторія своєчасно надає найточніші результати досліджень. Для отримання консультації лікаря, людям немає необхідності вистоювати довгі черги, достатньо записатися на прийом через сайт. Медичний центр «Омега-Київ» надає пацієнтам безкоштовні консультації з фахівцями вузького профілю. Цінова політика також приємно дивує. Ціни на медичне обслуговування доступні абсолютно для кожного. Порівняно низька ціна не впливає на якість обслуговування. Медичний центр «Омега-Київ» є перлиною в сфері медицини. Багато пацієнтів залишили позитивні відгуки про клініку, які можна прочитати на інформаційному сайті.

Лечение эпикондилита в Киеве
Лечение эпикондилита в Киеве
Лечение эпикондилита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Алок Бансал

Автор статті:

Алок Бансал

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами