Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування перелому шийки стегна та стегнової кістки в Києві

Стегнова кістка цє найдовша трубчаста кістка, геометрично вона схожа на циліндр і трохи вигнута зпереду. Стегнова кістка має основні функції - це розподіл і утримання навантаження тіла в рівновазі, вона необхідна для виконання всіх рухів від повзання до бігу, з'єднує нижні кінцівки з тазом.

Ціни відділення ортопедії та травматології

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 ₴ записатися
Накладення гіпсової пов'язки 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Якісне лікування переломів шийки стегна і стегнової кістки

Травми провокують такі чинники як - нестача вітамінів і мінералів у кістковій рідині і кістках, підвищена маса тіла, слабка фізична активність, що приводить до втрати міцності кісток і ослаблення м'язів. Травми можуть виникнути у людей будь-якого віку під час нещасних випадків.

У літніх людей старше 75 років досить часто трапляється:

 • перелом шийки стегна;
 • перелом тазостегнового суглоба;
 • перелом кістки стегна.

Однак, всі переломи, що відносяться до опорно-рухового апарату, є досить складними. Ці кістки є найтовщими і великими, тому відновлення відбувається повільно і часто з ускладненнями.

Стегнова кістка цє найдовша трубчаста кістка, геометрично вона схожа на циліндр і трохи вигнута зпереду. Стегнова кістка має основні функції - це розподіл і утримання навантаження тіла в рівновазі, вона необхідна для виконання всіх рухів від повзання до бігу, з'єднує нижні кінцівки з тазом. Так як стегнова кістка найбільша, то вона сприймає все навантаження при русі людини і через це є найбільш травматичною частиною, один з випадків - це закритий перелом стегнової кістки.

Перелом стегнової кістки розділяється три групи, це:

 1. ушкодження проксимального відділу, який включає в себе перелом шийки стегна, головки шийки стегна, черезшиїчні та підголовні;
 2. діафізарний перелом, який включає патологію верхньої, середньої чи нижньої третини стегна зі зміщенням центрального уламка в залежності від локалізації травми - кінцівка у пацієнта сильно деформується;
 3. перелом дистального відділу та нижнього кінця кістки зі зміщенням уламків вгору, в сторони.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми перелому шийки стегна і стегнової кістки

Шийка стегна виконує функцію з'єднання стегнової кістки з тазостегновим суглобом і є головною в опорно-руховому апараті.

Перелом шийки стегна відчутний відразу, і можна виділити основні ознаки і симптоми:

 • больові відчуття в області таза і ноги;
 • складно і неможливо піднімати і рухати ногу;
 • синці, зміна кольору шкіри, припухлість в області стегна.

Перелом шийки стегна зі зміщенням і без може виникнути в результаті падіння, що буває часто у літніх людей, у яких слабкі м'язи, поганий зір, слабкість і інші захворювання, пов'язані з поганою координацією і рівновагою.

Перелом шийки стегна в основному виникає через остеопороз, який призводить до зниження щільності, міцності і твердості кістки, порушення обміну речовин в кістковій тканині, а також згубно впливає на м'язи.

Тазостегновий суглоб геометрично схожий на кулю і складається з головки стегнової кістки, яка з'єднана в вертлюжній западині кістки таза. Тазостегновий суглоб має зв'язки такі як, клубово, лобково-, сідничного-стегнову, а також зв'язку голівки стегнової кістки. За допомогою тазостегнового суглоба людина виконує обертальні, згинаючі та розгинаючі рухи. Він виконує функцію опори в положенні сидячи і стоячи. Всі рухи тазостегновий суглоб виконує за допомогою скорочення і розслаблення м'язів.

Перелом тазостегнового суглоба служить причиною остеопорозу. Однак при такому ушкодженні людина отримує больовий шок і найчастіше втрачає свідомість. У цьому випадку необхідно негайно викликати швидку допомогу і ні в якому разі не переносити і не пересувати потерпілого. При переломі тазостегнового суглоба порушується функціонування кровоносних судин, цілісність суглобової тканини. Якщо вчасно не надати медичну допомогу і лікування, потерпілий може залишитися назавжди інвалідом.

Перша допомога

Необхідно поставитися серйозно до таких видів травм, як:

 • перелом шийки стегна;
 • перелом стегнової кістки;
 • перелом тазостегнового суглоба.

Якщо вчасно не буде надана медична допомога і належне лікування, то це призведе до інвалідності або до летального результату. Травми, пов'язані з опорно-руховим апаратом можуть бути не тільки у літніх, а й у людей будь-якого віку в нещасних випадках ДТП, у спортсменів, у працюючих на виробництві, а також монтажників, будівельників та інших, які працюють на висоті.

Природне зрощування перелому шийки стегна, тобто без операції, може бути тільки у дітей, тому що саме в дитячому віці метаболізм активний, а кістки гнучкі і пластичні. У дорослому віці, а особливо в літньому, природне зрощення неможливо. Для усунення дефекту необхідно термінове оперативне втручання. Для цього проводять остеосинтез шийки стегна і ендопротезування кульшового суглоба. Однак для того, щоб врятувати потерпілого і дати можливість вчасно надати операбельний лікування, необхідно правильно надати медичну допомогу.

Варто поквапитися з лікуванням перелому, так як кістка живе тільки тоді, коли до неї надходить кровообіг по судинах, а в разі перелому, судини, що йдуть до кістки по суглобу розриваються. Судини всередині кістки теж розриваються. Якщо травма виникла в голівці стегнової кістки, то судини, які проходять в середині, розриваються і призводять до відмирання тканини, закупорювання крові.

Якщо стався перелом шийки стегна, потрібні такі дії:

 1. Терміново викликати швидку допомогу.
 2. Покласти потерпілого на спину, на тверду поверхню.
 3. Якщо постраждалому холодно, укрийте його, підкладіть подушку під його голову.
 4. Ні в якому разі не чіпайте пошкоджену ділянку, не намагайтеся покласти або надати пошкодженій нозі звичайне положення, це може нашкодити людині. Необхідно створити нерухомість тазостегнового суглоба, покласти згорнутий ковдру або подушки з обох боків ноги і під передню частину стопи.
 5. Якщо бригада швидкої допомоги затримується, постарайтеся заспокоїти постраждалого, розмовляйте з ним. Дати знеболюючі ліки (Анальгін або Кетанов).

Якщо відкритий перелом стегна або перелом стегнової кістки, то при наданні першої долікарської медичної допомоги потерпілому необхідно зафіксувати і знерухомити колінні, гомілковостопні і тазостегнові суглоби, шляхом накладення шини. Необхідно відзначити, що забороняється накладати шину в місці відкритої рани і виступаючої кістки. Під шину слід покласти м'яку прошарок у вигляді тканини, щоб не порушити кровообіг і не привести до відмирання тканин.

При наданні долікарської медичної допомоги забороняється:

 • самостійно пересуватися, що може привести із закритого перелому до відкритого;
 • туго накладати шину, що може привести до відмирання тканин;
 • панікувати, що може емоційно відіб'ється на пацієнта, який вже і так наляканий.

Прогноз при переломі стегна і шийки стегна варіюється від місця лінії перелому. Без операції не обійтися.

Лікування та відновлення

При надходженні потерпілого до приймального покою, йому в область перелому вводять новокаїн. Подальше лікування визначається індивідуально травматологом відповідно до ознаками, вагою перелому і станом потерпілого.

Перед тим як поставити остаточний діагноз, пацієнту роблять МРТ і рентген, щоб виявити локалізацію перелому стегна або іншій області.

Операції, пов'язані з травмами тазостегнового суглоба відрізняються складністю, так як пацієнт повинен рухатися в поєднанні иммобилизацией кінцівки, його м'язи повинні бути дієздатні, а кістки можуть витримати фіксацію за допомогою трилопатевими цвяха і кісткової аутопластики.

Операція при переломі стегна (шийки) буває двох основних типів:

 1. Остеосинтез - це скріплення суглоба гвинтами, по-іншому називається внутрішня фіксація.
 2. Ендопротезування кульшового суглоба - це заміна імплантатом голівки стегна або вертлюжної западини. Така операція, ціна на яку залежить від ряду факторів, призначається пацієнтам із кістками, ослабленими остеопорозом.

Операції при переломі стегна проводять в залежності від місця пошкодження. У вертельной області стегна застосовується металлосінтез, за допомогою чого фіксуються кісткові фрагменти за допомогою спеціальних металевих конструкцій з титанового сплаву, що в майбутньому забезпечить зрощення кісток.

При переломі стегнової кістки в області головки або шийки, лікування зводиться до фіксації суглобового хряща.

При переломі шийки стегна, все методи лікування визначаються індивідуально. В Омега Київ досвідчені лікарі травматологи-ортопеди, хірурги здійснюють підбір методу лікування. Після операції необхідно носити фіксуючу білизну, корсети, поступово розробляти ногу і суглоб.

Щоб правильно підібрати лікування, таких травм як:

 • перелом шийки стегне;
 • перелом тазостегнового суглоба;
 • перелом кістки стегна,

потрібно звернутися в Омега Київ на безкоштовну консультацію ортопеда-травматолога, яку проводять після МРТ або КТ. Через on-line запис або за допомогою call-центру в Омега Київ можна записатися на зручний час, навіть у святковий і вихідний день.

Що відрізняє медичний центр Омега-Київ від інших клінік? Це низька вартість операції та інших медичних послуг, які вельми завищені в інших установах.

Хірургічне лікування травм опорно-рухового апарату, в тому числі і перелом шийки стегна, здійснюється в сучасному оперативному блоці, який обладнаний новими апаратами та має в наявності різноманітний протезний матеріал, медикаменти. Медичне обладнання, яке використовується при складних операціях вироблено в Данії, Німеччині, Чехії, Японії, Британії.

Операції, що проводяться в Омега Київ, навіть по самій мінімальної вартості, здійснюються в умовах комфорту і стерильності, при належному догляді і спостереженні професійних лікарів і хірургів. Досвідчені лікарі точно поставлять діагноз і негайно проведуть лікування.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати