Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування перелому шийки стегна та стегнової кістки в Києві

Що таке стегнова кістка?

Стегнова кістка цє найдовша трубчаста кістка, геометрично вона схожа на циліндр і трохи вигнута зпереду. Стегнова кістка має основні функції - це розподіл і утримання навантаження тіла в рівновазі, вона необхідна для виконання всіх рухів від повзання до бігу, з'єднує нижні кінцівки з тазом.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Ціни відділення ортопедії та травматології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2013
Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста

Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста (консультація, огляд)

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
2011
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
2012
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога

Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
2150
Накладення гіпсової пов'язки

Накладення гіпсової пов'язки

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
2151
Зняття гіпсової пов'язки

Зняття гіпсової пов'язки

250 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Якісне лікування переломів шийки стегна і стегнової кістки

Травми провокують такі чинники як - нестача вітамінів і мінералів у кістковій рідині і кістках, підвищена маса тіла, слабка фізична активність, що приводить до втрати міцності кісток і ослаблення м'язів. Травми можуть виникнути у людей будь-якого віку під час нещасних випадків.

У літніх людей старше 75 років досить часто трапляється:

 • перелом шийки стегна;
 • перелом тазостегнового суглоба;
 • перелом кістки стегна.

Однак, всі переломи, що відносяться до опорно-рухового апарату, є досить складними. Ці кістки є найтовщими і великими, тому відновлення відбувається повільно і часто з ускладненнями.

Стегнова кістка цє найдовша трубчаста кістка, геометрично вона схожа на циліндр і трохи вигнута зпереду. Стегнова кістка має основні функції - це розподіл і утримання навантаження тіла в рівновазі, вона необхідна для виконання всіх рухів від повзання до бігу, з'єднує нижні кінцівки з тазом. Так як стегнова кістка найбільша, то вона сприймає все навантаження при русі людини і через це є найбільш травматичною частиною, один з випадків - це закритий перелом стегнової кістки.

Перелом стегнової кістки розділяється три групи, це:

 1. ушкодження проксимального відділу, який включає в себе перелом шийки стегна, головки шийки стегна, черезшиїчні та підголовні;
 2. діафізарний перелом, який включає патологію верхньої, середньої чи нижньої третини стегна зі зміщенням центрального уламка в залежності від локалізації травми - кінцівка у пацієнта сильно деформується;
 3. перелом дистального відділу та нижнього кінця кістки зі зміщенням уламків вгору, в сторони.

Симптоми перелому шийки стегна і стегнової кістки

Шийка стегна виконує функцію з'єднання стегнової кістки з тазостегновим суглобом і є головною в опорно-руховому апараті.

Перелом шийки стегна відчутний відразу, і можна виділити основні ознаки і симптоми:

 • больові відчуття в області таза і ноги;
 • складно і неможливо піднімати і рухати ногу;
 • синці, зміна кольору шкіри, припухлість в області стегна.

Перелом шийки стегна зі зміщенням і без може виникнути в результаті падіння, що буває часто у літніх людей, у яких слабкі м'язи, поганий зір, слабкість і інші захворювання, пов'язані з поганою координацією і рівновагою.

Перелом шийки стегна в основному виникає через остеопороз, який призводить до зниження щільності, міцності і твердості кістки, порушення обміну речовин в кістковій тканині, а також згубно впливає на м'язи.

Тазостегновий суглоб геометрично схожий на кулю і складається з головки стегнової кістки, яка з'єднана в вертлюжній западині кістки таза. Тазостегновий суглоб має зв'язки такі як, клубово, лобково-, сідничного-стегнову, а також зв'язку голівки стегнової кістки. За допомогою тазостегнового суглоба людина виконує обертальні, згинаючі та розгинаючі рухи. Він виконує функцію опори в положенні сидячи і стоячи. Всі рухи тазостегновий суглоб виконує за допомогою скорочення і розслаблення м'язів.

Перелом тазостегнового суглоба служить причиною остеопорозу. Однак при такому ушкодженні людина отримує больовий шок і найчастіше втрачає свідомість. У цьому випадку необхідно негайно викликати швидку допомогу і ні в якому разі не переносити і не пересувати потерпілого. При переломі тазостегнового суглоба порушується функціонування кровоносних судин, цілісність суглобової тканини. Якщо вчасно не надати медичну допомогу і лікування, потерпілий може залишитися назавжди інвалідом.

Лечение перелома шейки бедра и бедренной кости в Киеве
Лечение перелома шейки бедра и бедренной кости в Киеве
Лечение перелома шейки бедра и бедренной кости в Киеве
Лечение перелома шейки бедра и бедренной кости в Киеве
Лечение перелома шейки бедра и бедренной кости в Киеве

Перша допомога

Необхідно поставитися серйозно до таких видів травм, як:

 • перелом шийки стегна;
 • перелом стегнової кістки;
 • перелом тазостегнового суглоба.

Якщо вчасно не буде надана медична допомога і належне лікування, то це призведе до інвалідності або до летального результату. Травми, пов'язані з опорно-руховим апаратом можуть бути не тільки у літніх, а й у людей будь-якого віку в нещасних випадках ДТП, у спортсменів, у працюючих на виробництві, а також монтажників, будівельників та інших, які працюють на висоті.

Природне зрощування перелому шийки стегна, тобто без операції, може бути тільки у дітей, тому що саме в дитячому віці метаболізм активний, а кістки гнучкі і пластичні. У дорослому віці, а особливо в літньому, природне зрощення неможливо. Для усунення дефекту необхідно термінове оперативне втручання. Для цього проводять остеосинтез шийки стегна і ендопротезування кульшового суглоба. Однак для того, щоб врятувати потерпілого і дати можливість вчасно надати операбельний лікування, необхідно правильно надати медичну допомогу.

Варто поквапитися з лікуванням перелому, так як кістка живе тільки тоді, коли до неї надходить кровообіг по судинах, а в разі перелому, судини, що йдуть до кістки по суглобу розриваються. Судини всередині кістки теж розриваються. Якщо травма виникла в голівці стегнової кістки, то судини, які проходять в середині, розриваються і призводять до відмирання тканини, закупорювання крові.

Якщо стався перелом шийки стегна, потрібні такі дії:

 1. Терміново викликати швидку допомогу.
 2. Покласти потерпілого на спину, на тверду поверхню.
 3. Якщо постраждалому холодно, укрийте його, підкладіть подушку під його голову.
 4. Ні в якому разі не чіпайте пошкоджену ділянку, не намагайтеся покласти або надати пошкодженій нозі звичайне положення, це може нашкодити людині. Необхідно створити нерухомість тазостегнового суглоба, покласти згорнутий ковдру або подушки з обох боків ноги і під передню частину стопи.
 5. Якщо бригада швидкої допомоги затримується, постарайтеся заспокоїти постраждалого, розмовляйте з ним. Дати знеболюючі ліки (Анальгін або Кетанов).

Якщо відкритий перелом стегна або перелом стегнової кістки, то при наданні першої долікарської медичної допомоги потерпілому необхідно зафіксувати і знерухомити колінні, гомілковостопні і тазостегнові суглоби, шляхом накладення шини. Необхідно відзначити, що забороняється накладати шину в місці відкритої рани і виступаючої кістки. Під шину слід покласти м'яку прошарок у вигляді тканини, щоб не порушити кровообіг і не привести до відмирання тканин.

При наданні долікарської медичної допомоги забороняється:

 • самостійно пересуватися, що може привести із закритого перелому до відкритого;
 • туго накладати шину, що може привести до відмирання тканин;
 • панікувати, що може емоційно відіб'ється на пацієнта, який вже і так наляканий.

Прогноз при переломі стегна і шийки стегна варіюється від місця лінії перелому. Без операції не обійтися.

Лікування та відновлення

При надходженні потерпілого до приймального покою, йому в область перелому вводять новокаїн. Подальше лікування визначається індивідуально травматологом відповідно до ознаками, вагою перелому і станом потерпілого.

Перед тим як поставити остаточний діагноз, пацієнту роблять МРТ і рентген, щоб виявити локалізацію перелому стегна або іншій області.

Операції, пов'язані з травмами тазостегнового суглоба відрізняються складністю, так як пацієнт повинен рухатися в поєднанні иммобилизацией кінцівки, його м'язи повинні бути дієздатні, а кістки можуть витримати фіксацію за допомогою трилопатевими цвяха і кісткової аутопластики.

Операція при переломі стегна (шийки) буває двох основних типів:

 1. Остеосинтез - це скріплення суглоба гвинтами, по-іншому називається внутрішня фіксація.
 2. Ендопротезування кульшового суглоба - це заміна імплантатом голівки стегна або вертлюжної западини. Така операція, ціна на яку залежить від ряду факторів, призначається пацієнтам із кістками, ослабленими остеопорозом.

Операції при переломі стегна проводять в залежності від місця пошкодження. У вертельной області стегна застосовується металлосінтез, за допомогою чого фіксуються кісткові фрагменти за допомогою спеціальних металевих конструкцій з титанового сплаву, що в майбутньому забезпечить зрощення кісток.

При переломі стегнової кістки в області головки або шийки, лікування зводиться до фіксації суглобового хряща.

При переломі шийки стегна, все методи лікування визначаються індивідуально. В Омега Київ досвідчені лікарі травматологи-ортопеди, хірурги здійснюють підбір методу лікування. Після операції необхідно носити фіксуючу білизну, корсети, поступово розробляти ногу і суглоб.

Щоб правильно підібрати лікування, таких травм як:

 • перелом шийки стегне;
 • перелом тазостегнового суглоба;
 • перелом кістки стегна,

потрібно звернутися в Омега Київ на безкоштовну консультацію ортопеда-травматолога, яку проводять після МРТ або КТ. Через on-line запис або за допомогою call-центру в Омега Київ можна записатися на зручний час, навіть у святковий і вихідний день.

Що відрізняє медичний центр Омега-Київ від інших клінік? Це низька вартість операції та інших медичних послуг, які вельми завищені в інших установах.

Хірургічне лікування травм опорно-рухового апарату, в тому числі і перелом шийки стегна, здійснюється в сучасному оперативному блоці, який обладнаний новими апаратами та має в наявності різноманітний протезний матеріал, медикаменти. Медичне обладнання, яке використовується при складних операціях вироблено в Данії, Німеччині, Чехії, Японії, Британії.

Операції, що проводяться в Омега Київ, навіть по самій мінімальної вартості, здійснюються в умовах комфорту і стерильності, при належному догляді і спостереженні професійних лікарів і хірургів. Досвідчені лікарі точно поставлять діагноз і негайно проведуть лікування.