Demo

Лікування синусової аритмії в Києві

Що таке синусова аритмія?

Синусової аритмією називається порушення в ритмі серця, яке відбувається за рахунок неправильної роботи синусового вузла, що виникає за рахунок як незначної, так і серйозної причини.

Лікарі-кардіологи

Фещук Елена Александровна

Фещук
Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Дудник Анна Евгеньевна

Дудник
Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра вищої категорії

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Кисорец Анжела Евгениевна

Кисорець
Анжела Євгеніївна

Медична сестра

Ціни відділення кардіології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2007
Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

700 грн.
вул. М. Максимовича 10
2008
Повторний прийом лікаря кардіолога

Повторний прийом лікаря кардіолога

600 грн.
вул. М. Максимовича 10
179
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
257
Електрокардіограма (автовисновок)

Електрокардіограма (автовисновок)

100 грн.
вул. М. Максимовича 10
2403
Добове спостереження за ЕКГ за Холтером та артеріальним тиском

Добове спостереження за ЕКГ за Холтером та артеріальним тиском

1400 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Синусова аритмія є проблемою з серцем, найзагадковішим і важливим органом в людському організмі, особливості та явища якого не досліджені до кінця. Дане захворювання, як і багато інших, які вражають серцевий м'яз потрібно починати лікувати якомога раніше, як тільки стали виявлятися найперші симптоми.

Симптоми

Симптоми синусової аритмії можуть проявлятися слабо і яскраво-виражено в залежності від ступеня тяжкості хвороби. Як правило, діагностика і лікування потрібні при прояві:

 • епізодичній слабкості;
 • непритомності;
 • нестачі повітря;
 • головного болю;
 • посиленого серцебиття, особливо при прояві його у дітей;
 • відчуття перебоїв в роботі серця;
 • дискомфорту в серцевому м'язі, що виникає при двох вище описаних проблемах.

Синусова аритмія у немовлят проявляється за рахунок:

 • підвищеної збудливості;
 • задишки в стані спокою;
 • появі ціанозу;
 • появі блідого відтінку шкірного покриву;
 • зниження апетиту;
 • частих зригування;
 • недостатнього збільшення ваги;
 • підвищеної пітливості.

Причини

Є три основні причини, за якими виникає синусова аритмія.

 1. Порушення електролітного складу кровоносної рідини, що відбувається за рахунок нестачі таких компонентів, як магній, кальцій і калій. Їх дефіцит або надходження в обмеженій кількості призводить до розслаблення м'язи серця. Спазм серця виключає надходження кисню і поживних речовин, які доносяться за допомогою кровоносної рідини. Якщо відсутня потрібну кількість калію, то клітини серця починають наповнюватися водою і натрієм, що призводить до набряку і порушення функціонування. Через порушення скорочувальної функції відбувається збивання ритму роботи серця, що призводить до серцевої недостатності.
 2. Ще одна причина синусової аритмії, при якій потрібно негайне лікування - це вікові зміни. З плином часу відбувається порушення функціонування серцевого м'яза, яке може викликати хворобу печінки, переохолодження, тиф, бруцельоз, гіпотиреоз, а також аритмія, стареча амілоїдна дистрофія.
 3. Брадіарітмія - це ще одна проблема, яка може привести до даного захворювання. Виникає брадиаритмия через кисневе голодування, підвищеного артеріального тиску або занадто високій кислотності кровоносної рідини.

Діагностика

При прояві перших симптомів синусової аритмії потрібно вирушати на діагностику, за даними якої буде призначено певне лікування в залежності від медичних показників організму пацієнта.

Спочатку лікарі проводять опитування, а також прослуховування серцевого ритму і області навколо серця. В основному, якщо синусова аритмія помірного типу, то вкрай рідко може досягатися посилення ритму. Обов'язково проведення:

 • електрокардіограми;
 • добового моніторування ЕКГ;
 • вимірів артеріального тиску.

Після того як синусова аритмія виявлена ​​і підтверджена, причому це не пов'язано з диханням, лікарі ставлять таку задачу, а саме визначення того чи може вона бути транзиторною, тобто:

 • обумовленою лихоманкою;
 • викликаною отруєнням;
 • що стала наслідком будь-якого іншого гострого стану.

Також синусова аритмія може бути наслідком патологічного розвитку серця. Для підтвердження даного моменту потрібне проведення загального аналізу крові, сечі, біохімії, а також ехокардіоскопії.

При крайній необхідності може знадобитися коронароангіографія, яка дозволить візуалізувати коронарні артерії серцевого м'яза і оцінити ступінь їх ураження атеросклеротичними бляшками, що стає наслідком синусової аритмії. Якщо у пацієнта є порок серця, то потрібне проведення рентгенографії грудини, щоб виявити венозний застій, спровокований серцевою недостатністю.

Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве

Лікування

Лікування синусової аритмії, як і будь-якого іншого захворювання серця, повинно починатися якомога раніше, щоб запобігти погіршенню стану.

Відхилення в серцевому ритмі можуть бути фізіологічними або ж проявом інших хвороб. Основний принцип лікування полягає в тому, щоб зняти напад і можливо вилікувати проблему, що викликає його. Не менш важливі такі супутні дії, як:

 • відмова від алкоголю і куріння;
 • установка певного режиму, в якому буде місце повноцінному сну і відпочинку;
 • ведення активного, але помірного способу життя;
 • дотримання дієти;
 • відмова від напоїв підбадьорливого виду, особливо кави;
 • обмеження в споживанні шоколаду;
 • повне виключення спецій із раціону харчування.

Обов'язково медикаментозне лікування, яке дозволить повністю усунути синусову аритмію. При яскраво-вираженому прояві даної хвороби може знадобитися хірургічне втручання, а часом і установка спеціального кардіостимулятора. В силу того, що дана хвороба - це найчастіше фізіологічний показник, який може різко змінюватися при фізичних навантаженнях, то потрібно виключення патології серця та інших хвороб, здатних викликати порушення в серцевому ритмі.

Категорично заборонено проведення лікування синусової аритмії самостійно і без консультації з фахівцями, щоб виключити наслідки, здатні привести до госпіталізації в реанімаційне відділення.

Що таке синусова аритмія?

Синусової аритмією називається порушення в ритмі серця, яке відбувається за рахунок неправильної роботи синусового вузла, що виникає за рахунок як незначної, так і серйозної причини. Також вона може, стати наслідком різної клінічної симптоматики або НЕ маніфестуючих симптомів в цілому.

Щоб зрозуміти те, на скільки небезпечна дана проблема, потрібно визначитися з тим, яка причина викликає погіршення стану, і чи можуть доставити симптоми синусової аритмії дискомфорт, який може вплинути на якість життя людини.

Як лікувати синусову аритмію?

Лікування синусової аритмії здійснюється виключно під контролем фахівців, які можуть не тільки призначити грамотну терапію, але і відстежувати ефективність виписаних препаратів. Обов'язкове дотримання дієти, правильного харчування і способу життя.

Такі згубні звички, як куріння, алкоголь або споживання солодкого можуть спровокувати черговий напад або ж загострення. Також потрібно медикаментозне лікування, за допомогою якого буде блокуватися напад, знижуватися ймовірність його виникнення і подаватися в кровоносну рідину певна кількість корисних речовин, заповнюючи їх баланс в організмі.