Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування синусової аритмії в Києві

Синусової аритмією називається порушення в ритмі серця, яке відбувається за рахунок неправильної роботи синусового вузла, що виникає за рахунок як незначної, так і серйозної причини.

Ціни на лікування сінусової аритмії

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 650 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 250 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 200 ₴ записатися
Показати все Сховати

Синусова аритмія є проблемою з серцем, найзагадковішим і важливим органом в людському організмі, особливості та явища якого не досліджені до кінця. Дане захворювання, як і багато інших, які вражають серцевий м'яз потрібно починати лікувати якомога раніше, як тільки стали виявлятися найперші симптоми.

Симптоми

Симптоми синусової аритмії можуть проявлятися слабо і яскраво-виражено в залежності від ступеня тяжкості хвороби. Як правило, діагностика і лікування потрібні при прояві:

 • епізодичній слабкості;
 • непритомності;
 • нестачі повітря;
 • головного болю;
 • посиленого серцебиття, особливо при прояві його у дітей;
 • відчуття перебоїв в роботі серця;
 • дискомфорту в серцевому м'язі, що виникає при двох вище описаних проблемах.

Синусова аритмія у немовлят проявляється за рахунок:

 • підвищеної збудливості;
 • задишки в стані спокою;
 • появі ціанозу;
 • появі блідого відтінку шкірного покриву;
 • зниження апетиту;
 • частих зригування;
 • недостатнього збільшення ваги;
 • підвищеної пітливості.

Причини

Є три основні причини, за якими виникає синусова аритмія.

 1. Порушення електролітного складу кровоносної рідини, що відбувається за рахунок нестачі таких компонентів, як магній, кальцій і калій. Їх дефіцит або надходження в обмеженій кількості призводить до розслаблення м'язи серця. Спазм серця виключає надходження кисню і поживних речовин, які доносяться за допомогою кровоносної рідини. Якщо відсутня потрібну кількість калію, то клітини серця починають наповнюватися водою і натрієм, що призводить до набряку і порушення функціонування. Через порушення скорочувальної функції відбувається збивання ритму роботи серця, що призводить до серцевої недостатності.
 2. Ще одна причина синусової аритмії, при якій потрібно негайне лікування - це вікові зміни. З плином часу відбувається порушення функціонування серцевого м'яза, яке може викликати хворобу печінки, переохолодження, тиф, бруцельоз, гіпотиреоз, а також аритмія, стареча амілоїдна дистрофія.
 3. Брадіарітмія - це ще одна проблема, яка може привести до даного захворювання. Виникає брадиаритмия через кисневе голодування, підвищеного артеріального тиску або занадто високій кислотності кровоносної рідини.

Лікарі-кардіологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Діагностика

При прояві перших симптомів синусової аритмії потрібно вирушати на діагностику, за даними якої буде призначено певне лікування в залежності від медичних показників організму пацієнта.

Спочатку лікарі проводять опитування, а також прослуховування серцевого ритму і області навколо серця. В основному, якщо синусова аритмія помірного типу, то вкрай рідко може досягатися посилення ритму. Обов'язково проведення:

 • електрокардіограми;
 • добового моніторування ЕКГ;
 • вимірів артеріального тиску.

Після того як синусова аритмія виявлена ​​і підтверджена, причому це не пов'язано з диханням, лікарі ставлять таку задачу, а саме визначення того чи може вона бути транзиторною, тобто:

 • обумовленою лихоманкою;
 • викликаною отруєнням;
 • що стала наслідком будь-якого іншого гострого стану.

Також синусова аритмія може бути наслідком патологічного розвитку серця. Для підтвердження даного моменту потрібне проведення загального аналізу крові, сечі, біохімії, а також ехокардіоскопії.

При крайній необхідності може знадобитися коронароангіографія, яка дозволить візуалізувати коронарні артерії серцевого м'яза і оцінити ступінь їх ураження атеросклеротичними бляшками, що стає наслідком синусової аритмії. Якщо у пацієнта є порок серця, то потрібне проведення рентгенографії грудини, щоб виявити венозний застій, спровокований серцевою недостатністю.

Лікування

Лікування синусової аритмії, як і будь-якого іншого захворювання серця, повинно починатися якомога раніше, щоб запобігти погіршенню стану.

Відхилення в серцевому ритмі можуть бути фізіологічними або ж проявом інших хвороб. Основний принцип лікування полягає в тому, щоб зняти напад і можливо вилікувати проблему, що викликає його. Не менш важливі такі супутні дії, як:

 • відмова від алкоголю і куріння;
 • установка певного режиму, в якому буде місце повноцінному сну і відпочинку;
 • ведення активного, але помірного способу життя;
 • дотримання дієти;
 • відмова від напоїв підбадьорливого виду, особливо кави;
 • обмеження в споживанні шоколаду;
 • повне виключення спецій із раціону харчування.

Обов'язково медикаментозне лікування, яке дозволить повністю усунути синусову аритмію. При яскраво-вираженому прояві даної хвороби може знадобитися хірургічне втручання, а часом і установка спеціального кардіостимулятора. В силу того, що дана хвороба - це найчастіше фізіологічний показник, який може різко змінюватися при фізичних навантаженнях, то потрібно виключення патології серця та інших хвороб, здатних викликати порушення в серцевому ритмі.

Категорично заборонено проведення лікування синусової аритмії самостійно і без консультації з фахівцями, щоб виключити наслідки, здатні привести до госпіталізації в реанімаційне відділення.

Що таке синусова аритмія?

Синусової аритмією називається порушення в ритмі серця, яке відбувається за рахунок неправильної роботи синусового вузла, що виникає за рахунок як незначної, так і серйозної причини. Також вона може, стати наслідком різної клінічної симптоматики або НЕ маніфестуючих симптомів в цілому.

Щоб зрозуміти те, на скільки небезпечна дана проблема, потрібно визначитися з тим, яка причина викликає погіршення стану, і чи можуть доставити симптоми синусової аритмії дискомфорт, який може вплинути на якість життя людини.

Як лікувати синусову аритмію?

Лікування синусової аритмії здійснюється виключно під контролем фахівців, які можуть не тільки призначити грамотну терапію, але і відстежувати ефективність виписаних препаратів. Обов'язкове дотримання дієти, правильного харчування і способу життя.

Такі згубні звички, як куріння, алкоголь або споживання солодкого можуть спровокувати черговий напад або ж загострення. Також потрібно медикаментозне лікування, за допомогою якого буде блокуватися напад, знижуватися ймовірність його виникнення і подаватися в кровоносну рідину певна кількість корисних речовин, заповнюючи їх баланс в організмі.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве
Лечение синусовой аритмии в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами