Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування закрепу в Києві

Констипація (закреп) - це порушення процесу дефекації, яке характеризується відсутністю випорожнення понад 48 годин або неповним випорожненням кишечника.

Ціни відділення проктології

Консультація проктолога 700 ₴ записатися
Електроексцизія поліпа прямої кишки до 1,5 см (1 поліп) 3000 ₴ записатися
Видалення фіброзного поліпу анального каналу радіохвильовим методом 2860 ₴ записатися
Латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів (за 1 кільце) 3000 ₴ записатися
Показати все Сховати

Констипація (закреп) - це порушення процесу дефекації, яке характеризується відсутністю випорожнення понад 48 годин або неповним випорожненням кишечника.

Проявляється закреп зниженнями звичної частоти дефекації, малими порціями випорожнень, відчуттям неповного випорожнення кишечника, спастичним болем у животі; і часто супроводжується метеоризмом, почуттям тиску, розширення.

Закрепи сприяють розвитку дисбіозу кишечника, хронічного коліту, інтоксикації організму, ректоанальних патологій (геморою, анальної тріщини, парапроктиту).

 Однак не всяка затримка випорожнення кишечника є ознакою патології. Нетривалі періоди констипаціі цілком нормальні, і не вимагають серйозного медичного втручання. Причиною їх може бути переїзд, зміна раціону харчування, стрес, фізичне навантаження, відвідування парної.

Діагноз "консипація" ставиться при частоті дефекацій менше трьох на тиждень.

Причини констіпацій:

 • Не повноцінне харчування (недостатня кількість клітковини в їжі і недостатнє вживання води);
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту і вроджені дефекти будови кишечника;
 • Захворювання ендокринної системи;
 • Захворювання нервової системи, травми і захворювання попереково-крижового відділу хребта;
 • Прийом лікарських препаратів, які викликають гальмування моторики кишечника;
 • Післяопераційні спайки в черевній порожнині;
 • Захворювання серцево-судинної системи і нефрологічні захворювання;
 • Тривалі стреси і перенапруження нервової системи.

Окремо можна виділити закрепи, пов'язані зі зниженням моторної функції товстої кишки і атрофією слизової оболонки, так звані «старечі закрепи».

Лікарі-проктологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Класифікація

Закрепи класифікуються залежно від причин, які їх викликають, а так само від механізмів розвитку:

 • аліментарні (викликані нераціональним харчуванням),
 • неврогенні (викликані порушеннями або захворюваннями ЦНС),
 • психогенні (викликані психо-емоційними порушеннями),
 • аноректальні (в наслідок захворювання на геморой, парапроктит, анальні ушкодження),
 • токсичні (в наслідок постійного вдихання шкідливих речовин),
 • проктогенні (обумовлені порушенням евакуаторної функції прямої кишки),
 • механічні (при пухлинах, стриктурах, рубцевих змінах, поліпах),
 • ятрогенні (пов'язані з прийомом медикаментів).
 • «ендокринні» - при зниженні функції гіпофіза, щитовидної залози, яєчників;
 • гіпокинетичні (викликані зниженням фізичної активності і малорухливим способом життя);

 

Діагностика

При тривалих закрепах, зменшенні частоти дефекацій, проблемах із випорожненням, необхідно звернутися за консультацією до лікаря-проктолога.

Для призначення найбільш ефективного і правильного лікування необхідно визначити точну причину, що викликає констипацію. А так як причини закрепів дуже численні і різноманітні, то самолікування в таких ситуаціях вкрай не бажане.

Лікарі-проктологи медичного центру «Омега-Київ» обов'язково призначають спеціальні обстеження для виключення анатомічних причин закрепів, таких як пухлини і зони звуження просвіту кишки. Проведення адекватного обстеження є дуже важливим моментом, особливо, коли причиною закрепів є: зниження швидкості просування їжі по кишці, труднощі при евакуації калу або інші стани.

Діагностику закрепів проводять поетапно. На першому етапі оцінюють клінічні симптоми (скарги, анамнез, дані фізикального огляду). В якості початкового методу обстеження часто використовують пальцеве обстеження прямої кишки. Цей метод простий і може дати відповідь на багато питань про причини констипаціі

Обстеження кишечника за допомогою спеціального інструменту - аноскопу допомагає уточнити причину закрепіів і виключити наявність серйозних станів - поліпів, пухлини або дивертикулярної хвороби. Аноскопія, як правило, є доповненням до пальцевого ректального обстеження і передує таким ендоскопічним методам обстеження, як ректороманоскопія і колоноскопія.

При необхідності призначаються методи обстеження функціонального стану кишечника в залежності від причин, які викликали констіпацію. Це можуть бути такі лабораторні дослідження, як: бактеріологічні проби, копрограма, аналіз на приховану кров, посів на мікрофлору (дисбактеріоз) та інші.

Лікування

Незалежно від причини, закреп необхідно починати лікувати для того, щоб проблема не стала хронічною. При хронічних закрепах розвиваються ускладнення з боку травного тракту, такі як: коліти, геморой, анальна тріщина, дивертикулярна хвороба товстого кишечника, мегаколон. Одне з найнебезпечніших станів, викликаних тривалою констіпаціей це стійка непрохідність кишечника, яка потребує негайного хірургічного втручання.

Якщо Ви страждаєте на хронічні закрепи - не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до фахівців. Лікування закрепу в медичному центрі «Омега-Київ» передбачає проведення комплексної діагностики даного захворювання з використанням сучасних методів оцінки функціонального стану товстої кишки. Наші лікарі-проктологи підберуть індивідуальну лікувальну програму для кожного пацієнта. А також Ви отримаєте кваліфіковане лікування будь-якого проктологічного захворювання, яке, ймовірно може бути виявлено під час обстеження.

Лише в дуже рідкісних випадках для вирішення проблем з констипацією потрібне хірургічне втручання. Ви можете більш детально обговорити всі можливі варіанти обстеження і лікування з проктологом медичного центру «Омега-Київ», записавшись на прийом за тел: / 044 / 333-4-333

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати