Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ гомілки в Києві

МРТ гомілки – високоточний та безпечний метод дослідження стану нижніх кінцівок – кісток, суглобово-зв'язувального апарату, м'яких тканин, судин, нервових волокон. Магнітно-резонансна томографія допомагає у діагностиці широкого спектра патологій, включаючи травми та новоутворення на ранніх стадіях.

Ціни на МРТ-діагностику гомілки

МРТ гомілки - час виконання 20 хв. 1700 ₴ записатися
МРТ гомілки з контрастним посиленням - час виконання 40 хв. 4500 ₴ записатися

Показання для проведення МРТ гомілки

Найчастіше МР-томографія гомілки призначається при пошкодженнях нижніх кінцівок та наявності патологічної симптоматики, що вказує на захворювання кісток та прилеглих тканин. 

Показання для МРТ гомілки:

Болі гострого або ниючого характеру в області гомілкостопу або гомілки, обмеження рухливості суглоба, дискомфорт при ходьбі, оніміння в ногах, набряки, зміна кольору шкіри в зоні ураження.

 • Травми гомілок: розрив, розтяг сухожилля, зв'язок, м'язів, тріщини у кістковій тканині.
 • Остеофіти (кісткові нарости у ділянці суглобів).
 • Запальні процеси: у м'язах (міозит), сухожиллях (тендиніт).
 • Дегенеративно-дистрофічні захворювання (артроз).
 • Вроджені аномалії гомілки (гіпоплазія, вивихи та підвивихи).
 • Деформації кісток через надмірні навантаження, переломи, порушення метаболізму, інфекцій.
 • Зниження м'язового тонусу ніг.
 • Хронічні захворювання судин ніг: аневризм, тромбофлебіт, трофічні виразки.
 • Підозра на новоутворення.

Підготовка до дослідження МРТ гомілки

Особливого підготовчого етапу та госпіталізації МРТ гомілки не вимагає, їсти та пити можна у звичайному режимі. До початку процедури необхідно зняти з себе одяг з металізованою фурнітурою та вироби, що містять метал. Феромагнітні предмети можуть травмувати пацієнта, а немагнітні (із золота, срібла) – вплинути на якість зображень, що видаються томографом. Поза зоною впливу апарату МРТ також необхідно залишити знімні апарати на кшталт слухового, смартфони, банківські картки, флешки – щоб уникнути порушення роботи томографа, виходу з ладу електроніки, розмагнічування та пошкодження інформації, що зберігається.

Якщо МРТ гомілки планується із застосуванням контрастної речовини, до сканування слід утриматися від їжі, ліків та рідини. При підозрі на алергію попередньо проводять спеціальні випробування на переносність контрасту.

Як роблять МРТ гомілки?

У ході процедури МРТ гомілки пацієнт лягає на платформу. При необхідності – вводиться контрастна речовина. Область гомілки вкладають у спеціальну котушку, для посилення сигналу та отримання більш точних даних. Платформа поступово рухається у напрямку отвору томографа. Процес сканування супроводжується специфічними звуками, клацаннями – це не повинно лякати. Для максимальної чіткості зображень під час роботи апарату МРТ необхідно дотримуватись нерухомості. Зв'язок з оператором томографа здійснюється через аудіопристрій. Тривалість процедури – 20-40 хвилин.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Що показує МРТ гомілки?

В результаті МРТ гомілки вдається отримати докладні пошарові 3D знімки анатомічних структур гомілки – кісток, м'яких тканин, судин, діагностувати будь-які пошкодження та патологічні процеси. Напрямки зрізів лікар-рентгенолог може вибирати самостійно з метою отримання максимально точної та повної картини. Матеріали дослідження – сканограми – підлягають розшифровці, яка вимагає від лікаря високої кваліфікації та досвіду роботи. Результати МРТ гомілки із попереднім діагнозом пацієнт отримує на руки протягом доби після процедури. На підставі обстеження лікар призначає лікування.

МРТ гомілки з контрастом

У деяких клінічних випадках лікар може призначити чутливіший вид діагностики – МРТ гомілки з контрастом. Як речовину-підсилювач використовують препарати на основі солей гадолінію, що вводяться пацієнту внутрішньовенно. Різна інтенсивність накопичення контрасту у здорових та атипових тканинах дозволяє підвищити чіткість знімків, зокрема розпізнати новоутворення на ранніх стадіях або судинні патології. Гадолінієві препарати безпечні для організму та виводяться через сечостатеву систему протягом 24 годин після сеансу томографії.

Протипоказання

Попри неінвазивний характер дослідження, МРТ гомілки протипоказаний у таких випадках:

 • Присутність у тілі металевих включень: ендопротезів, пластин, імплантів, феромагнітних уламків, судинних кліпс, а також нанесених на шкіру татуювань з використанням металовмісних барвників.
 • Встановлена ​​незнімна апаратура всередині тіла (кардіостимулятор, інсулінова помпа): під впливом електромагнітного поля їхня робота може бути порушена.
 • Вагітність, перший триместр.
 • Розлади психіки на етапі загострення.
 • Маса тіла понад 150 кг.
 • У разі МРТ із контрастом – важкі форми хвороб нирок та непереносність будь-якого компонента речовини-підсилювача.
 • Клаустрофобія: можливе застосування заспокійливих препаратів.
 • Труднощі з контролем та координацією рухів, неможливість перебувати у нерухомому стані.

Переваги проведення МРТ гомілки у МЦ Омега-Київ

Діагностичні центри мережі "Омега-Київ" оснащені високоточними томографами 1,5 Тесла. Кваліфіковані лікарі-рентгенологи проводять процедури МРТ гомілки будь-якої складності. Обстеження можна пройти у зручний для вас час за адресою: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро «Чернігівська», «Дарниця»).

Записуйтесь на прийом за номерами телефонів (044) 333-4-333 або (0800) 75-33-57 (безкоштовно з мобільного), заповнюйте форму на головній сторінці нашого сайту або зв'язуйтесь з адміністратором через зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

МРТ голени в Киеве
МРТ голени в Киеве
МРТ голени в Киеве
МРТ голени в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Павлюк Олександр Віталійович

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати