Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Ультразвукове дослідження (УЗД) в Києві

УЗД (ультразвукове дослідження або сонографія) – неінвазивна діагностична процедура, заснована на вплив ультразвукових хвиль на тіло людини. Метод дозволяє визначити розміри, структуру, форму, локалізацію, а також рух органів та тканин у режимі реального часу. За допомогою обстеження УЗД можна виявити різні патологічні зміни в організмі та розпізнавати хвороби на ранніх стадіях. УЗД діагностика не має побічних ефектів і коштує відносно недорого.

Ціни на ультразвукове дослідження

Комплекс "УЗД для жінок" (Щитоподібна залоза, органів малого тазу, молочні залози) 1300 ₴ записатися
УЗД молочних залоз і зон лімфовідтоку + доплерівське картування 500 ₴ записатися
УЗД щитоподібної залози + доплер 400 ₴ записатися
УЗД трансабдомінальне органів малого тазу у жінок + доплер 600 ₴ записатися
Показати все Сховати

Ультразвукова діагностика: принцип роботи

Принцип роботи апарату УЗД діагностики заснований на тому, що ділянки тіла різної щільності пропускають та відбивають ультразвукові хвилі з різною силою. Під час дослідження УЗ датчик контактує зі шкірою пацієнта і є одночасно випромінювачем та приймачем ультразвуку. Проходячи крізь шкірний покрив, УЗ хвилі відбиваються від тканин та органів. Інформація про рівень відбивання фіксується, передається на комп'ютер і після обробки виводиться на монітор. Аналізуючи отриману картинку, лікар може визначити розташування, форму, структуру та інші особливості досліджуваної області, виявити патології та відхилення від норми.

Метод УЗД почали застосовувати з медичною метою ще у 60-х роках ХХ століття, і попри на появу інших видів обстеження (МРТ, КТ), він не втрачає актуальності. Переваги УЗД:

 • неінвазивність, безпека: за необхідності зробити УЗД у Києві можна навіть новонародженому;
 • відсутність обмежень на частоту та кількість сеансів;
 • безболісність;
 • універсальність: ультразвукова діагностика призначається для виявлення широкого спектру порушень внутрішніх органів, тканин, опорно-рухового апарату, а також при вагітності;
 • висока інформативність, можливість ранньої діагностики патологій.

Лікарі УЗД-діагностики

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання до діагностики УЗД

Метод ультразвукового дослідження застосовують для діагностики порушень функції практично будь-якого органу або системи. Зробити УЗД у Києві рекомендують у таких цілях:

 • Аналіз інтенсивності кровообігу, стану судин, клапанів та перегородок серця, скоротливості серцевого м'яза (УЗД серця);
 • Отримання інформації про судини: особливості кровотоку, наявність судинних порушень, тромбів, аневризми (УЗД вен та артерій);
 • Виявлення каменів, запалень, новоутворень у внутрішніх органах – печінці, жовчному міхурі, селезінці, шлунку, підшлунковій залозі (УЗД органів черевної порожнини);
 • Діагностика патологій щитоподібної залози – новоутворень, змін розмірів, запальних процесів (УЗД щитовидки);
 • Обстеження сечостатевої сфери у чоловіків та жінок (УЗД органів малого тазу);
 • Діагностика сечокам'яної хвороби, пухлин, кіст, запалень у нирках (УЗД нирок);
 • Виявлення новоутворень, кіст у грудях, діагностика мастопатії, маститу (УЗД молочних залоз);
 • Оцінка стану плода, виявлення відхилень у розвитку, визначення статі майбутньої дитини (ультразвукове обстеження вагітних);
 • Діагностика захворювань та травм суглобів (УЗД суглобів).

Зробити УЗД платно на хорошому обладнанні та отримати кваліфікований опис знімків, без довгого очікування у черзі – все це доступно у МЦ Омега-Київ.

Види діагностики УЗД

Вирізняють такі види ультразвукового дослідження:

 • Традиційна ультразвукова діагностика (стандартне УЗД у Києві).
 • Доплерографія – застосовується для дослідження рухомих об'єктів: потоку крові в судинах, биття серця. Метод ефективний для діагностики захворювань, пов'язаних із кровопостачанням органів та систем, виявлення судинних патологій, дає можливість побачити звуження артерій, розширення вен, наявність атеросклеротичних бляшок і тромбів, що блокують кровотік. На доплерографічному зображенні може використовуватися колірне кодування для візуалізації проблемних зон.
 • Дуплексне сканування – комплексне ультразвукове дослідження кровоносних судин, що включає доплерографію та традиційне УЗД в Києві.

Залежно від способу проведення обстеження УЗД буває:

 • Трансабдомінальне, через поверхню шкіри: дослідження органів черевної порожнини, малого таза, заочеревинного простору.
 • Трансвагінальне, за допомогою вагінального датчика: використовується в гінекології для оцінки стану ендометрію, міометрію, яєчників, для виявлення поліпів, пухлин, а також для аналізу перебігу вагітності починаючи з ранніх термінів.
 • Трансректальний, із введенням датчика в пряму кишку. Застосовується в урології для діагностики стану простати, у проктології для обстеження прямої кишки.

У клініці Омега-Київ можна записатися на прийом до спеціаліста та зробити платне УЗД недорого, ціна обстеження – від 300 грн.

Як проходить процедура

Пацієнта укладають на кушетку. Шкіру над областю, що досліджується, змащують спеціальним гелем для того, щоб датчик краще ковзав, і проводять дослідження, переміщуючи і нахиляючи його під різними кутами.

Для гінекологічного ультразвукового дослідження застосовують трансвагінальну насадку, УЗД передміхурової залози виконують ректально.

Як підготуватися до ультразвукового дослідження

Щоб зробити УЗД у Києві максимально інформативно, може знадобитися підготовка:

 • Для трансвагінального гінекологічного УЗД слід дочекатися закінчення менструації. Перед сеансом потрібно спорожнити сечовий міхур.
 • Дослідження гормонозалежних органів (матки, яєчників, молочних залоз) у жінок дітородного віку проводять у певний день циклу, залежно від показань. У період менопаузи та постменопаузи обстежуватись можна у будь-який день.
 • Перед УЗД нирок та надниркових залоз рекомендують пропити вітрогінні препарати – зменшення газів у кишківнику дозволяє покращити візуалізацію.
 • УЗД сечового міхура: за годину до сеансу випити 1 л води без газу (не сік і не чай). Те саме стосується будь-якого трансабдомінального дослідження.
 • Напередодні дослідження простати необхідно очистити кишечник за допомогою клізми, пропити препарат для зниження газоутворення, за годину до дослідження випити 1 літр води.
 • Найретельнішої підготовки потребує УЗД органів черевної порожнини. Процедура проводиться натщесерце (останній прийом їжі та рідини – за 6 годин до процедури), а за 2-3 дні потрібно дотримуватися низьковуглеводного раціону, виключити газоутворюючі продукти та 3 рази на день приймати Еспумізан або інший вітрогінний препарат.

Фотографії діагностичного центра

Сделать узи платно
Ультразвуковое исследование (УЗИ) в Киеве
Ультразвуковое исследование (УЗИ) в Киеве
Ультразвуковое исследование (УЗИ) в Киеве

Протипоказання до УЗД в Києві

Ультразвукове дослідження – одна з найбезпечніших процедур. Протипоказання до УЗД відносні, переважно пов'язані зі зниженням інформативності дослідження. Коли обстеження варто відкласти:

 • наявність ран, нориць, гнійничкового висипу, опіків в області дослідження – будь-яких пошкоджень, які можуть завадити контакту датчика зі шкірою: слід дочекатися повного загоєння;
 • деякі гінекологічні операції, незаймана пліва у дівчат до початку статевого життя (при трансвагінальному УЗД);
 • нетримання сечі, операції на сечовому міхурі (трансабдомінальне УЗД простати та органів малого тазу, що проводиться з повним сечовим міхуром);
 • підвищений метеоризм: УЗ дослідження органів черевної порожнини в цьому випадку малоінформативне, особливо виконане не натщесерце;
 • загострення інфекційних захворювань, підвищена температура тіла.

Обладнання для УЗД

У діагностичному центрі Омега-Київ проводять УЗД із використанням сучасних діагностичних систем:

 • VOLUSON 730 Pro від General Electric: ультразвуковий сканер для 3D-УЗД з високою роздільною здатністю. Оснащений спеціальними акушерськими приставками для регулювання апарату відповідно до терміну вагітності, що робить дослідження максимально безпечним. Якщо ви шукаєте, де зробити УЗД у Києві для майбутньої мами та малюка, найкращий вибір – діагностичний центр Омега-Київ.
 • Philips ClearVue 650: апарат адаптований для скринінгу розвитку плода, діагностики його серцевої діяльності та виявлення порушень (наприклад, вади серця).
 • Toshiba Aplio XG premium класу: обладнання широкого профілю, здійснює стандартні та специфічні вимірювання для УЗД різних органів та систем. Незамінний у багатопрофільному медичному центрі.
 • LOGIQ компанії General Electric: обладнання для рутинних обстежень, відрізняється високою точністю.

Як записатися на УЗД у клініці Омега-Київ

Діагностичний центр Омега-Київ проводить запис на УЗД (стандартне та доплерографія), обстежитися можна в будь-якому з відділень мережі в Києві, адреси:

 • вул. А. Малишка, 39 (м. Чернігівська);
 • вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська, м. Виставковий центр);
 • вул. Володимирська 81-а (м. Пл. Льва Толстого).

УЗД при вагітності роблять у відділеннях на вул. Володимирській 81-а.

Записатися на консультацію до профільного лікаря, діагностику УЗД можна за тел. 044 333 4333; 0 800 753 357, через форму на сайті або будь-який зручний месенджер.

Поширені питання

Що можна досліджувати за допомогою УЗД?

Жіночі внутрішні статеві органи (шийка матки, матка, маткові труби, яєчники); щитовидна залоза; селезінка; жовчний міхур; печінка; підшлункова залоза; нирки та надниркові залози; сечовий міхур; передміхурова залоза; судини; молочні залози.

Що дозволяє побачити УЗ діагностика?

Новоутворення, кісти, конкременти, запальні процеси.

Чи шкідливо робити УЗД?

При УЗ дослідженні використовується ультразвук гучністю не більше 90 дБ. Враховуючи, що гранична безпечна гучність становить 120 дБ, УЗД є абсолютно нешкідливим видом діагностики.

Як часто можна робити УЗД?

Процедура УЗД неінвазивна та безпечна. Її можна проводити стільки разів, скільки необхідно для діагностики та контролю лікування. Для профілактики рекомендовано проходити УЗД щороку.

Скільки триває ультразвукове дослідження?

Залежно від ділянки обстеження, складності випадку та інших факторів діагностика може зайняти від 10 до 60 хвилин.

У яких сферах застосовують УЗД?

Кардіологія, гінекологія та акушерство, урологія, педіатрія, діагностика органів черевної порожнини, візуалізація судин, хребта, суглобів.

Хто розшифровує результати УЗД?

Саме ультразвукове дослідження та розшифровку його результатів проводить УЗД-фахівець, лікар, який пройшов спеціальну профільну підготовку з УЗ-діагностики.

З якого віку можна робити УЗД?

УЗД – безпечна процедура, що не викликає ускладнень, тому проводити дослідження можна з перших днів життя.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Брежнев Игорь Феликсович

Автор статті:

Брєжнєв Ігор Феліксович

Лікар УЗД першої категорії

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами