Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Ожиріння - це захворювання, при якому відбувається патологічне збільшення жирових прошарків людського організму. Супроводжується даний стан швидким збільшенням маси тіла.

Ціни на лікування ожиріння

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 ₴ записатися
Тироксин вільний (FТ4) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Тироксин загальний (Т4) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Трийодтиронін вільний (FТ3) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Показати все Сховати

Ожиріння і чим воно загрожує

На сучасному етапі розвитку, людство все більше сил віддає на те, щоб задовольнити свої бажання і потреби. Одним з таких бажань є вживання смачною ситної їжі, яка часом далека від корисної. Все це призводить до того, що міста заповнюють люди із зайвою вагою. Це біда не обійшла стороною і Київ.

З цієї причини, необхідно мати більше інформації про те, що таке ожиріння, які причини призводять до його виникнення і як слід правильно проводити його лікування і профілактику.

Що таке ожиріння?

Ожиріння - це захворювання, при якому відбувається патологічне збільшення жирових прошарків людського організму. Супроводжується даний стан швидким збільшенням маси тіла.

Захворювання негативно впливає на весь організм, починаючи з внутрішніх органів і закінчуючи системою суглобів.

Виходячи з даних статистики, можна говорити про те, що надмірна вага частіше буває у жінок, ніж у чоловіків. Співвідношення приблизно 2/1 відповідно. Середній вік пацієнтів варіюється від 31 до 61 року.

Лікарі вважають дану патологію епідемією. Особливо це cnjceється жителів мегаполісів. Причини ожиріння можуть бути різними, методи позбавлення від зайвих кілограмів також різняться.

Варто сказати, що пацієнти, які страждають на ожиріння сильно схильні до ускладнень більшості захворювань, при цьому самі хвороби протікають довше звичайного.

Симптоми ожиріння

Симптоматика загальна для всіх типів хвороби. Різниця може спостерігатися в разі, коли при ожирінні страждає щитовидна залоза.

До загальних симптомів відносять:

 1. Патологічно великі відкладення жирової маси в області черевної порожнини, на рівні спини. Плечі також піддаються відкладенням жиру. Страждають стегна, боки і область малого таза. Паралельно з цим визначається недорозвиненість м'язів.
 2. Надлишок ваги за рахунок «запасання» організмом жиру.
 3. Зовнішній вигляд людини змінюється швидкими темпами. Насамперед з'являються складки на животі, які своїм виглядом нагадують фартух, що звисає вперед. Виражене друге підборіддя. Чоловіки нерідко страждають від хибної гінекомастії. В основі її виникнення зайві утворення жиру, а не розростання грудної залози. Стегна пацієнта з ожирінням мають специфічний вид. За рахунок цього ноги нагадують собою штани-галіфе.
 4. Розвиток гриж. Найчастіше це пупкова і/або пахова грижа.

Залежно від типу ожиріння і стадії його розвитку до переліку класичних симптомів можуть додаватися специфічні ознаки.

Лікарі-ендокринологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини появи ожиріння

В основі хвороби найчастіше стоїть наявність великої кількості калорій. Тобто в їжу вжито більше, ніж витрачено. У 90% випадків саме ця причина провокує розвиток ожиріння.

Іншою причиною може стати зміна обміну речовин в організмі - 20% хворих.

Причини проблем з харчовою поведінкою можуть полягати в порушеннях регуляції гіпоталамо-гіпофізарної системи. Вона відповідає за поведінкові реакції. При різких збільшеннях активності гіпофіза і гіпоталамуса відзначається зниження вироблення соматотропного гормону і відбувається порушення метаболізму тиреоїдних гормонів.

Появі у людини ожиріння також сприяють чинники розвитку:

 1. Пасивний спосіб життя: мінімум рухів, відсутність спорту і прогулянок на свіжому повітрі, зниження фізичних навантажень.
 2. Порушення активності ферментних речовин, обумовлене генетичними збоями.
 3. Порушення харчової поведінки також є чинником, що сприяє появі зайвої ваги.
 4. Ендокринологія. А саме, її патології можуть виступити в якості провокуючого фактора.
 5. Переїдання на фоні стресу психогенного характеру.
 6. Фізіологічні процеси такі, як вироблення грудного молока і годування, період вагітності і клімактеричний період.
 7. Спровокувати розвиток ожиріння можуть  гормональні лікарські препарати та психотропні речовини.
 8. Хронічне недосипання і постійні стресові ситуації.

Нерідко такі фактори можуть призвести не тільки до проблем із зайвою вагою, але і до того, що у великій мірі страждає щитовидна залоза.

Класифікація ожиріння

Типи ожиріння виділяються на основі місця відкладень жирової тканини:

 • Андроїдний тип. Носить назву абдомінального ожиріння. Жирові прошарки в більшій своїй частині розташовуються вгорі тіла пацієнта. Даний тип небезпечний для життя. Люди з абдомінальної різновидом ожиріння схильні до розвитку артеріальної гіпертензії, виникнення цукрового діабету. Для життя загрозу несе серцево-судинний компонент. При такому виді ожиріння висока ймовірність інфаркту міокарда. Верхній тип жирових відкладень може привести до уражень в головному мозку, тобто до інсультів.
 • Нижній тип ожиріння зачіпає основну частину стегна і сідниці людини. Таку фігуру можна назвати грушоподібною. Більшою мірою вона притаманна жінкам. В цьому випадку погіршується стан опорно-рухової системи, виникають проблеми з хребетним стовпом. Нерідко розвивається венозна недостатність, що призводить до проблем з судинами ніг і подальшим розвитком набряків.
 • Ожиріння змішаного типу. Його можна назвати рівномірним, тому що в цьому випадку відкладення зайвої жирової тканини будуть розташовуватися і зверху, і знизу.

Лікування ожиріння

Найважливіше і складне - це знайти мотивацію для схуднення. Без сильного бажання самого пацієнта і його сили волі лікування ожиріння буде неефективним при будь-якому обсязі.

Способи лікування можуть бути різними. Як правило, це комплексний підхід до проблеми ожиріння:

 • На початку фахівцем відбувається підбір дієти, якої повинен буде дотримуватися пацієнт. На цьому етапі визначаються необхідні, в залежності від ступеня захворювання, види фізичних навантажень. У деяких випадках показаний лікувальний голод. Його призначають на строго обмежений час, при цьому людина повинна перебувати під постійним наглядом лікаря або дієтолога. В іншому випадку це може бути згубно для здоров'я.
 • Медикаменти амфетамінової групи. Застосування різних лікарських засобів показано в разі, коли дієтичні методи лікування ожиріння не роблять належного впливу на організм. Ще одним показанням до використання ліків є індекс МТ, що перевищує показник в 30 пунктів. Аденозин - засіб має жіромобілізуючий вплив на організм людини. Флуоксетин - препарат чинить антидепресивну дією на людину. Дозволяє скорегувати харчову поведінку. Сибутрамін - застосування лікарського засобу направлено на збільшення швидкості насичення. Це дозволяє зменшити обсяг споживаної їжі. Препарат Орлістат - його вплив характеризується зниженням всмоктування жирів в кишкової порожнини. Дані лікарські засоби повинні застосовуватися в певному дозуванні.
 • Хірургічні методи застосовуються в разі індексу маси більше 40 пунктів. Серед оперативних втручань найбільш популярні наступні: гастропластика вертикального типу, шлунковий бандаж і гастрошунтування шлунка.
 • У деяких випадках для поліпшення зовнішнього вигляду пацієнта фахівцями рекомендується видалення жирових прошарків шляхом ліпосакції.
 • Крім того, багатьом пацієнтам показано лікування ожиріння психотерапевтичними способами.

Слід пам'ятати, що деякі препарати мають свої протипоказання. З цієї причини всі типи терапії повинні бути призначені фахівцем, особливо гормональне лікування. Пацієнт повинен дотримуватися призначення.

Ускладнення при ожирінні

Як показують опитування, багато жителів великих міст вважають, що зайва вага відбивається тільки на зовнішньому вигляді і боротися з нею слід для того, щоб повернути собі колишню красу.

Насправді кожен зайвий кілограм чинить негативний вплив на стан внутрішніх органів, на кістки і суглоби:

 • Проблеми з психікою людини, що страждає на ожиріння не рідкість. Пацієнт стає дратівливим, різко негативно реагує на пропозицію лікування. Можуть бути істеричні стани.
 • Серцевий синдром при ожирінні виражається в ішемічній хворобі. Може провокуватися стенокардія та інфаркт міокарда. Крім того, проблеми з надлишковою вагою з високою ймовірністю призводять до серцевої недостатності.
 • З боку ендокринної системи проявляється діабет. Згідно зі статистичними даними пацієнтам ставлять діагноз 2 тип цукрового діабету.
 • Шлунково-кишковий тракт страждає не менше інших систем організму. Ожиріння призводить до виникнення жовчнокам'яної хвороби, високі ступені надлишку ваги призводять до розвитку цирозу печінки.
 • Дисфункція статевої системи. Через інтенсивне відкладення жиру в тканинах знижується лібідо людини, у жінок проявляється синдром полікістозних яєчників. Чоловіки страждають порушенням еректильної функції. Все це призводить до зниження ймовірності зачаття дитини.
 • Ракові пухлини. Для чоловіків з ожирінням характерний рак простати або товстого кишечника. Жінки страждають від ракових захворювань грудей, яєчників і матки.

Через подібні ускладнень підвищується ймовірність важкого самопочуття людини в порівнянні з людьми, що мають нормальну вагу.

Профілактика ожиріння

Для тих, хто піклується про своє здоров'я, фахівці розробили профілактику ожиріння:

 • Відстеження кількості вживаних з їжею калорій і кількості калорій, витрачених за день. В ідеалі, людина повинна витратити стільки ж, скільки отримала.
 • Після 40 років рекомендується обмежити себе у вживанні вуглеводів і жирів. При цьому слід збільшити кількість споживаної білкової і рослинної їжі.
 • Види різної фізичної активності у вигляді піших прогулянок, фітнесу,  плавання.
 • Своєчасне лікування захворювань ендокринної системи.

Слід говорити про те, що профілактика дозволяє здійснювати контроль за станом організму, за появою зайвих кілограмів, що дозволяє вчасно забити на сполох і звернутися до фахівця.

Ціна лікування ожиріння в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує ожиріння

Ожиріння - це серйозна патологія, при якій допомога надається комплексно. Не можна виділити якогось одного лікаря.

В першу чергу пацієнтові, що запідозрив у себе зайву вагу, слід звернутися до дієтолога. Даним фахівцем буде призначена діагностика для уточнення діагнозу, визначення виду ожиріння і його ступеня. Призначене дієтологом лікування буде грунтуватися на діагнозі, на тому, якої форми ожиріння у конкретного пацієнта.

Крім фахівця-дієтолога при боротьбі із зайвою вагою свій внесок робить ендокринолог, що допомагає пацієнтові максимально зберегти функціонування щитовидної залози.

Всім людям, що страждають від зайвих кілограмів, показана консультація у профільних фахівців. Сюди можна віднести:

 • кардіологів;
 • офтальмологів;
 • неврологів;
 • ревматологів і т.д.

Ожиріння у підлітків і дітей

Для підлітків в період зростання і для дітей, що мають підвищений апетит також актуальна проблема ожиріння різного ступеня.

Проблеми із зайвою вагою у дітей проявляється не тільки у надмірній масі тіла і збільшення дитини чи підлітка в розмірах, але часто тягне за собою такі явища, як:

 • Проблеми з дефекацією.
 • Плоскостопість. У зв'язку з цим дітям із зайвою вагою рекомендується спеціальне ортопедичне взуття.
 • Порушення роботи підшлункової залози.
 • Викривлення кісток.

Нерідко наслідком ожиріння у дітей стають булімія або анорексія.

У зв'язку з цим ефективне лікування підлітків і дітей обов'язково має включати в свій комплекс заходи психотерапевтичних прийомів.

Ступені і види ожиріння в дитячому віці такі ж, як у дорослих. Класифікація має деякі відмінності. В даному випадку діагностика для виявлення типу і ступеня захворювання призначатиметься дієтологом.

Лечение ожирения в Киеве
Лечение ожирения в Киеве
Лечение ожирения в Киеве
Лечение ожирения в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Неля Ананіївна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати