Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування психогенного запаморочення в Києві

Автор статті:

Міненко Тетяна Вікторівна

Лікар-невропатолог

Ціни на лікування психогенного запаморочення в Києві

Код Назва послуги Ціна
2001 Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 450 грн.
2002 Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 350 грн.
1151 КТ головного мозку (онкологія) 1900 грн.
1101 КТ головного мозку 1300 грн.
3 Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 грн.
2135 Ударно-хвильова терапія (одна зона) 400 грн.
2136 Ударно-хвильова терапія однієї критичної точки 200 грн.
2134 Фізіотерапія (один сеанс) 150 грн.
2140 Стандартна відеоенцефалограма ВЕЕГ (до 15 хв.) 570 грн.
2141 Стандартна відеоенцефалограма ВЕЕГ європротокол (до 30 хв.) 710 грн.
Показати весь список послуг

Що таке психогенне запаморочення?

Психогенне запаморочення з'являється як наслідок різних емоційних порушень. Доктора дуже рідко ставлять такий діагноз, так як захворювання і його основні ознаки характеризуються деякою невизначеністю. У зв'язку з цим, ефективність проведення терапії різко знижується.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-неврологи

Запаморочення може турбувати людину з найрізноманітніших причин, а саме таких як:

 • соматичні порушення;
 • проблеми нервової системи;
 • порушення головного мозку;
 • гормональна перебудова;
 • проблеми з хребтом.

Особливе місце займає психогенне запаморочення, яке з'являється в результаті різних емоційних порушень. Лікарі дуже рідко ставлять такий діагноз, так як захворювання і його основні ознаки характеризуються деякою невизначеністю. У зв'язку з цим, ефективність проведення терапії різко снижется.

Класифікація

Найбільш частими розладами і порушеннями діяльності нервової системи вважаються такі як:

 • пароксизмальне доброякісне запаморочення;
 • психогенні запаморочення, провокують тривожні стани;
 • базилярная мігрень, що характеризується сильним головним болем;
 • хвороба Меньєра;
 • вестибулярний нейроніт.

Статеву психологію не можна недооцінювати, так як емоційний фон чинить серйозний вплив на стан здоров'я. Якщо спостерігається постійний стрес, то потрібно спробувати розслабитися, відключитися від всіх турбот і проблем. Дуже важливо своєчасно відновити душевний стан, поки воно не спровокувало серйозних ускладнень.

 

Причини

Панічні атаки мають важливе значення в розвитку психогенного запаморочення. Виникає такий стан досить рідко і несподівано. Однією з основних причин прояву вважається тривожний стан і занепокоєння. Пацієнт відчуває дуже сильний страх від попередніх негативних подій, а також очікування їхнього повторення. Ці спогади провокують напади запаморочення, що ще більше ускладнює наявні психологічні порушення.

Вегето-дистонічні провокують спазм і розширення судин, що тягне за собою порушення мозкового кровообігу, особливо тих областей, які виконують функції вестибулярного апарату. Вегето-судинну дистонію провокують стресові ситуації і психологічна напруженість. До основних факторів, що провокує порушення можна віднести:

 • недосипання;
 • стресові ситуації;
 • реабілітація після інсульту;
 • гіпертензія;
 • неврит;
 • злоякісні новоутворення в головному мозку;
 • остеохондроз;
 • порушення вестибулярного апарату.

Сильні емоційні переживання, аж до депресивних станів, пережитий сильний страх - все це відноситься до факторів, що провокують виникнення хвороби. На початковому етапі виникнення порушень, допомогу і підтримку  можуть надати рідні. Саме тому, при появі панічних атак, потрібно поділитися проблемами з близькими, які допоможуть знайти вихід із ситуації і впоратися з проблемою.

Постановка точного діагнозу пов'язана з певними труднощами. При наявності характерних для цього стану ознак, потрібно відразу ж звернутися до лікаря для проведення комплексного обстеження і призначення грамотної терапії.

Лечение психогенного головокружения в Киеве
Лечение психогенного головокружения в Киеве
Лечение психогенного головокружения в Киеве
Лечение психогенного головокружения в Киеве
Лечение психогенного головокружения в Киеве
Лечение психогенного головокружения в Киеве

Симптоми

Залежно від того які має симптоми психогенне запаморочення, підбирається відповідне лікування, яке спрямоване на усунення основних ознак хвороби і поліпшення самопочуття хворого. Виразність ознак хвороби може весь час змінюватися, тому, іноді вони незначні і майже непомітні, а в деяких випадках запаморочення протікає хвилеподібно, аж до втрати свідомості.

У більшості неврастеніків вираженість патології багато в чому залежить від подій, що відбуваються в їх житті. Далеко не завжди можна простежити чіткий взаємозв'язок між цими подіями і запамороченням.

Іноді погіршення стану, запаморочення і непритомність трапляються без видимої причини. Психогенне запаморочення має такі симптоми як:

 • відчуття нестачі повітря;
 • підвищене потовиділення;
 • почуття тривожності;
 • кружляння голови, дзвін у вухах, вестибулярні розлади;
 • зниження продуктивності, виникнення сильної втоми;
 • увага повністю концентрується на наявних симптомах і дзвоні у вухах;
 • погіршення настрою, підвищення збудливості і дратівливості;
 • лібідо або повністю відсутнє або різко підвищується;
 • апетит також може сильно погіршуватися або навпаки посилюватися.

Запаморочення психогенного характеру завжди супроводжується станом підвищеної тривожності і депресії. Найчастіше воно з'являється абсолютно несподівано, при наявності певних чинників, зокрема таких як, замкнутий простір, натовп людей, велика висота. Для цього виду розладу характерна відсутність органічних порушень.

В основному ознаки з'являються спонтанно, однак, з часом людина починає помічати, що подібному стану передують однотипні ситуації або стимул. У переважній більшості випадків психогенний розлад в інших органах і системах, що свідчить про вегетативне протікання патології. Запаморочення можуть бути одиничним випадком або виникати постійно, все залежить від особливостей протікання хвороби.

Діагностика

Щоб лікар зміг поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування, потрібно провести ретельну комплексну діагностику психогенного запаморочення, що припускає  два основних етапи.

На початковому етапі проводиться негативна діагностика, яка спрямована на те, щоб виключити інші хвороби, що провокують запаморочення. До таких хвороб відносяться:

 • порушення вестибулярного апарату;
 • хвороби неврологічного та соматичного характеру;
 • неврологічні хвороби, пов'язані з порушенням координації рухів.

Така діагностика вимагає дуже ретельного обстеження пацієнта. Найчастіше з цією метою застосовується комплексний підхід із залученням фахівців у різних областях, а саме, гематологів, неврологів, кардіологів. Паралельно з цим проводиться параклиничне дослідження.

На другому етапі проведення обстеження здійснюється позитивна діагностика. На цьому етапі визначаються невротичні розлади, які спровокували стрес. Психогенне запаморочення має нестійкий характер, саме тому, проводяться такі дослідження як:

 • тести на збереження стійкості;
 • томографія;
 • ультразвукова діагностика судин головного мозку;
 • аналізи крові;
 • рентгенограма;
 • аналіз на сечовину.

Поєднання соматичних і психічних ознак мають під собою вагоме обгрунтування, так якщо організму загрожує серйозна небезпека, він готується підсвідомо до захисту.

Лікування психогенних запаморочень

Сучасний підхід до лікування психогенного запаморочення носить комплексний характер і включає в себе медикаментозні і немедикаментозні методики терапії. Основна увага приділяється відновленню емоційного фону хворого. Пріоритетним залишається немедикаментозне лікування.

При проведенні медикаментозної терапії, призначається прийом антидепресантів, які допомагають усунути почуття страху, нервозності і тривожності, а також нейролептики. Досить результативним засобом в проведенні лікування психічних розладів вважаються комплексні антидепресанти, що мають додатково антигістамінну, протисвербіжну і протівотревожну дію.

У більш легких випадках протікання патології, призначаються легкі заспокійливі, що покращують метаболічні процеси, а також підвищують стійкість до впливу різних негативних факторів. Ноотропні препарати допомагають захистити клітини головного мозку, поліпшують їх постачання глюкозою і киснем.

Ефективними вважаються препарати на основі бетагістина, який дозволяє зменшити вестибулярну збудливість і зменшує ймовірність виникнення запаморочень. Бетагістин призначається як допоміжний засіб, так як його дія носить тимчасовий характер. Також показана вітамінотерапія з великим вмістом вітамінів А і С.

Основний упор при проведенні терапії робиться на нормалізацію психоемоційного стану, так як тривожність є провокуючим фактором у виникненні запаморочення. З немедикаментозних методик застосовується дихальна гімнастика, психотерапія. Всі види проведення терапії спрямовані на підтримку виснаженої нервової системи, усунення напруги, втоми, позбавлення від негативних думок.

При проведенні терапії психогенного запаморочення показано дотримання спеціальної дієти. Потрібно стежити за тим, щоб кількість споживаної рідини в добу не перевищувала 1,5 літра. Хворим, які страждають від діабету, які перенесли інсульт, бажано виключити зі свого раціону сіль, проте, потрібно споживати цитрусові.

Потрібно повністю виключити споживання алкоголю, чаю, кави, шоколаду, а також відмовитися від тютюнопаління.

Крім того, при схильності до непритомності і втрати рівноваги, потрібно прибрати меблі з гострими кутами, а підлоги застелити килимами або іншими м'яким покриттям. Добре було б проводити лікувальну гімнастику для очей і зміцнення вестибулярного апарату.

Потемніння в очах, шум у голові, втрата рівноваги турбує дуже багатьох, саме тому, при появі щонайменшого нездужання, потрібно відразу ж звернутися до лікаря, так як за цим може ховатися серйозна і небезпечна хвороба. При своєчасному зверненні до лікаря можна швидко позбутися від наявної патології і запобігти виникненню ускладнень.

Автор статті:

Автор статті:

Міненко Тетяна Вікторівна

Лікар-невропатолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати