Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування порушень менструального циклу в Києві

Автор статті:

Самосійна Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Що таке порушення менструального циклу?

Ановуляторний цикл - менструальний цикл без овуляції і розвитку жовтого тіла при збереженні регулярності кровотеч.

Лікарі-гінекологи

Стрижаков Станислав Александрович

Стрижаков
Станіслав Олександрович

Завідуючий відділенням оперативних втручань, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, лікар онкогінеколог

Чужа Николай Николаевич

Чужа
Микола Миколайович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, головний лікар, кандидат медичних наук, PhD

Мауль Инна Игоревна

Мауль
Інна Ігорівна

Лікар акушер-гінеколог

Мокрецов Сергей Евгениевич

Мокрецов
Сергій Євгенович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, MD, PhD

Пономаренко Александра Васильевна

Пономаренко
Олександра Василівна

Лікар акушер-гінеколог

Шевнюк Сергей Леонидович

Шевнюк
Сергій Леонідович

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Алексеенко Лариса Ивановна

Олексієнко
Лариса Іванівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Самосийна Оксана Александровна

Самосійна
Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Ціни на лікування порушень менструального циклу

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2
Прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії), (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал.

600 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
148
Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)

Повторний прийом гінеколога лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі.

500 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог)

Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і за допомогою гінекологічних дзеркал, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
120
Повторний прийом лікаря гінеколога

Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог). У прийом входить консультація, інтерпретація результатів аналізів та обстеження, при необхідності - повторний огляд на гінекологічному кріслі, проста кольпоскопія без використання спец. розчинів.

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
1540
Консультація акушера-гінеколога, що оперує

Консультація оперуючого акушера-гінеколога (хірург). У прийом входить попередня розмова з уточненням скарг і симптомів, огляд в гінекологічному кріслі мануально і і за допомогою гінекологічних дзеркал. Попереднє обговорення плану оперативного втручання, призначення передопераційної діагностики.

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Ановуляторний цикл - менструальний цикл без овуляції і розвитку жовтого тіла при збереженні регулярності кровотеч.

Зустрічається у період становлення менструального циклу (менархе), клімаксу і рідше в дітородному віці. Ановуляторний цикл зумовлений недостатньою гонадотропною стимуляцією яєчників, а також іноді підвищеною продукцією пролактину гіпофізом. Діагноз ставлять на підставі тестів функціональної діагностики (монофазна базальна температура, позитивний симптом зіниці, КПІ 30-40% у другій фазі циклу). При гістологічному дослідженні зіскрібка ендометрію, зробленого за 2-3 дні до менструальної кровотечі, відсутні ознаки секреції. В сечі визначається малий вміст прегнандіолу (менше 1 мг/добу).

Аменорея - відсутність менструацій протягом 6 місяців і більше.

Розрізняють справжню і помилкову аменорею.

При справжній аменореї відсутні циклічні зміни в яєчниках, ендометрії і в усьому організмі. Справжня фізіологічна аменорея спостерігається в дитячому віці, під час вагітності і лактації, під час менопаузи. Патологічна аменорея може бути первинною (менструацій ніколи не було) і вторинної (припинення менструацій).

Первинна аменорея часто виникає у зв'язку з генетично обумовленою патологією внаслідок затримки статевого розвитку (тяжкі інфекційні захворювання, інтоксикація)

Вторинна аменорея спостерігається при загальних інфекційних і соматичних захворюваннях (туберкульоз, ревматизм, тифи, вади серця, захворювання печінки та ін), тяжких інтоксикаціях (отруєння свинцем, ртуттю, алкоголізм), аліментарних розладів (неповноцінне харчування), нервово-психічних порушеннях і гормональних розладах (ураження гіпоталамуса, гіпофіза, яєчників, наднирників, щитовидної залози).

При помилковій аменореї циклічні зміни є, але менструальна кров назовні не виділяється через перешкоди в області шийки матки, піхви, дівочої пліви.

Діагностика представляє значні труднощі. Діагноз ставлять на підставі даних детально зібраного анамнезу, загального обстеження хворої, гінекологічного дослідження, тестів функціональної діагностики (ректальна температура, цитологія піхвового мазка, симптом зіниці). Біопсії ендометрію (діагностичне вишкрібання), спеціальних методів дослідження (ЕЕГ, вивчення колірних полів зору, рентгенографія області турецького сідла, пневмоперитонеум, генікографія), гормональних методів дослідження (наявність в крові та сечі гонадотропінів, естрогенів, гестагенів, концентрація в сечі 17-кетостероїдів, оксикортикостероїдів та ін), генетичних методів (статевий хроматин, кариотин). Необхідно обстеження хворих в умовах спеціалізованого гінекологічного стаціонару.

Провідна роль у діагностиці порушень функції яєчників (одна з головних причин виникнення аменореї) належить тестам функціональної діагностики. Базальна (ректальна температура - один з найбільш точних тестів на овуляцію. При нормальному (дві фази) циклі базальна температура під час першої половини циклу знаходиться на рівні нижче 37°С. Безпосередньо після овуляції відбувається підйом базальної температури на 0,4-0,6°С, і вона залишається на такому рівні аж до наступної менструації. При ановуляторних циклах (часто при різних формах аменореї) базальна температура залишається менофазною протягом усього періоду дослідження. Базальну температуру вимірюють у прямій кишці щодня вранці (до спорожнення кишечника і сечового міхура) протягом 10 хв. Паралельно визначають температуру в пахвовій області, при підвищенні якої тест базальної температури втрачає діагностичну цінність.

Цитологічне дослідження піхвового мазка дає уявлення про естрагенну насиченості організму (при багатьох формах аменореї спостерігається гіпоестрогенемія). Мазки для дослідження беруть з допомогою спеціальної груші або шпателя із заднього склепіння піхви (обережно!), наносять на предметне скло і фарбують звичайними барвниками. При мікроскопії підраховують кількість різних клітин піхвового епітелію (ороговіваючі, проміжні, парабазальні, базальні) і обчислюють каріопікнотичний індекс (КПІ). Показники КПІ відображають естрогенну насиченість організму. При нормальному менструальному циклі КПІ в першу фазу циклу коливається від 30 до 40%, у момент овуляції складає 50-60% і потім знижується до 20-30%. При аменореї КПІ зазвичай низький (5-10%), при цьому в мазку з'являються у великій кількості парабазальні та базальні клітини, що вказують на атрофічний процес у вагінальному епітелії. При нормальному менструальному циклі з 5-6-го до 20-го дня відзначається збільшення діаметра зовнішнього маточного зіва, заповненого прозорим слизом; при освітленні розширений матковий зів, заповнений слизом, має деяку схожість із зіницею (симптом зіниці). При ановуляторних циклах (часто при аменореї) зів розкривається незначно, а кількість слизу недостатня (симптом зіниці негативний).

В медичному центрі «Омега-Київ» зроблять все необхідне:

  • Точну діагностику.
  • Ефективне лікування.
  • Розроблять ефективні заходи профілактики.

Обстеження і лікування в клініці «Омега-Київ» Ви можете пройти в зручний для Вас час за попереднім записом. Для звернення в клініку вам не потрібні ніякі документи або направлення.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве
Лечение нарушений менструального цикла в Киеве

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю