Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування токсоплазмозу в Києві

Токсоплазмоз - паразитарна хвороба, яка провокується внутрішньоклітинними інфекціями токсоплазмами, що відносяться до типу найпростіших. Розвиваючись всередині клітин, вона порушує багато функцій органів і систем людини.

Ціни на лікування токсоплазмозу

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 450 ₴ записатися
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 ₴ записатися
Антитіла Ig G до токсоплазми - час виконання 3 дн. 165 ₴ записатися
Показати все Сховати

Токсоплазмоз - паразитарна хвороба, яка провокується внутрішньоклітинними інфекціями токсоплазмами, що відносяться до типу найпростіших. Розвиваючись всередині клітин, вона порушує багато функцій органів і систем людини. Ця хвороба характеризується поліморфною, тобто різноманітною або безсимптомною клінічною картиною.

Паразит протягом тривалого часу здатний жити в організмі самих різних видів птахів і ссавців, а також потрапляти в клітини і тканини різних внутрішніх органів. Виділяють кілька стадій розвитку і протікання захворювання. Всі етапи розвитку проходять в тканинах і органах кішки. В результаті випорожнень, паразити потрапляють у зовнішнє середовище, де вони можуть виживати протягом 1,5 років.

Ця інфекційна хвороба широко поширена в усьому світі, і найбільшу небезпеку вона становить для вагітної жінки, так як збудник її чинить негативний вплив на стан плода, що призводять до виникнення різних патологій.

Причини

Провокує захворювання токсоплазма, яка відноситься до найпростіших мікроорганізмів і мешкає в клітинах і тканинах птахів і гризунів. Остаточними носіями інфекції є кішки, а також інші представники сімейства котячих. Існує кілька шляхів зараження, а саме:

 • через травний тракт;
 • через кров;
 • від матері до плоду, через плаценту.

Інфекції можуть проникати в організм людини через травний тракт, що відбувається при контакті з землею, споживання недостатньо добре термічно обробленого м'яса, погано вимитих фруктів і овочів, непастеризованого коров'ячого молока.

Трансмісивний  спосіб зараження токсоплазмозом: через кров - відбувається через контакт із зараженим м'ясом, при наявності ран і порізів на руках, через слину заражених собак або котів, іноді при пересадці органів.

Передаватися інфекція може від матері до плоду через плаценту, за умови зараження жінки внутрішньоутробної інфекцією в період вагітності.

Існують вроджений і набутий токсоплазмоз. Набутий тип захворювання може протікати в декількох різних формах, а саме:

 • гострий;
 • хронічний;
 • латентний.

Гостра форма характеризується тим, що хвороба протікає дуже важко і без комплексного, своєчасного лікування може призвести до смерті. Інкубаційний період триває протягом тижня. Тривалість протікання інфекційного процесу становить від тижня до декількох місяців. Повністю позбавитися від хвороби неможливо, і після проведення лікування у дорослої людини на все життя залишаються патології різного ступеня тяжкості.

Лікарі-неврологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Для хронічної форми характерні періодичні загострення, але протікає цей інфекційний процес практично безсимптомно. Ремісії в такому випадку нетривалі і неповні. Загострення може відбуватися в період протікання вірусних і інфекційних хвороб, таких як застуда, ГРВІ та інших. Для латентного періоду характерно повна відсутність клінічних проявів, тому хворобу неможливо виявити.

Заражена людина не є небезпечною для оточуючих, так як вона не виділяє вірус в навколишнє середовище і не передає його при інтимній близькості. Однак, не дивлячись на це, заражену людину все ж обов'язково потрібно лікувати.

Симптоми токсоплазмозу

Симптоми токсоплазмозу проявляються не відразу після зараження, інкубаційний період становить від 3 до 21 днів, в залежності від стану імунної системи. У певному випадку він може становити до декількох місяців. Симптоми хвороби залежать від форми перебігу. При протіканні гострої форми інфекційного процесу, ознаки проявляються практично одразу ж.

Спочатку хвороботворні мікроорганізми проникають в лімфовузли, ніж провокують їх збільшення. На дотик вони м'які, спаяні з поруч розташованими тканинами і безболісні. При протіканні інфекційного процесу можливе виникнення висипу у вигляді вузликів і запальних цяток. Крім того, може бути збільшення селезінки і печінки. З лімфатичної системи бактерії проникають в кровотік і розносяться по всіх органах і системах.

При ураженнях головного мозку відзначаються різні неврологічні порушення, погіршення рухової і зорової активності, а також запаморочення. У патологічний процес втягуються мозкові оболонки, що призводить до їх запалення і підвищення тиску. В такому випадку характерні такі ознаки як:

 • напруженість потиличних м'язів;
 • неможливо нахилити голову до грудей;
 • блювота, що супроводжується сильним головним болем.

Ці ознаки трохи нагадують наявність злоякісної пухлини головного мозку. До таких ознак також може додатися нестійкість психіки, судинні кризи, зміна характеру. Якщо уражається спинний мозок, то виникає тягнучий інтенсивний біль при русі. Якщо залучені нервові волокна, то спостерігаються болі і оніміння по ходу нервів.

Хронічна форма токсоплазмозу протікає практично безсимптомно або з субклінічною картиною. У хворих спостерігаються симптоми інтоксикації, а саме такі як:

 • слабкість;
 • сильна стомлюваність;
 • температура;
 • головний біль.

При тяжкому перебігу інфекційних процесів залучається також нервова система і очі. В такому випадку пацієнти скаржаться на:

 • головні болі;
 • дратівливість;
 • запаморочення;
 • погіршення пам'яті та зору;
 • проблеми зі сном.

Можуть спостерігатися і ураження зорового нерва, зокрема, такі як запалення різних частин оболонки ока, а також атрофія зорового нерва. У деяких випадках спостерігається міокардит, пневмонія, гепатит.

Хронічний набутий токсоплазмоз має тривалий перебіг з періодичними рецидивами, які часто спостерігаються у людей з ослабленою імунною системою.

Природжений інфекційний процес протікає в разі зараження плода від матері під час вагітності. Симптоми багато в чому залежать від терміну вагітності на момент зараження. Якщо зараження відбулося на терміні від 2 до 24 тижнів, то вагітність в основному мимовільно переривається або ж народжується дитина з дуже небезпечними і складними патологіями. Найбільш часто виникають такі пороки, як жовтяниця, глухота, збільшення печінки, селезінки. У разі, якщо зараження відбулося в період від 24 до 40 тижня вагітності, то спостерігається гідроцефалія. Після проведення терапії, токсоплазмоз переходить в хронічну форму і характеризується такими ознаками як:

 • ожиріння;
 • нестійкість психіки;
 • енцефаліт.

Під час вагітності при постановці на облік обов'язково потрібно пройти всі необхідні обстеження для виявлення токсоплазмозу і при потребі провести комплексне лікування. Однак, варто пам'ятати, що проведення терапії можливо не раніше, ніж з другого триместру вагітності.

Якщо зараження відбулося в першому триместрі вагітності, то потрібно перервати її за медичними показаннями.

Діагностика

Щоб визначити перебіг токсоплазмозу в організмі, проводиться комплексна діагностика. Обов'язково потрібно провести лабораторну діагностику. Для цього використовуються найрізноманітніші методики. Для визначення інфекції в організмі можна здати аналіз сечі або крові. Іноді для проведення обстеження робиться забір навколоплідних вод або виконується біопсія. Існують такі методи проведення діагностики як:

 • серологічний;
 • паразитарний;
 • апаратний.

Серологічний метод дослідження має на увазі те, що проводиться аналіз крові з вени, для з'ясування, чи є в організмі людини антитіла до токсоплазмозу. Отримують розшифровку з негативними або позитивними показниками.

Паразитарний метод має на увазі те, що в тканинах виявляються збудники хвороби. Для цього проводиться діагностика на полімерно-ланцюговій реакції. Апаратне обстеження проводиться тільки при наявності ускладнень.

Дослідження крові та полімерно-ланцюгова реакція - найвірогідніші способи проведення обстеження. Дослідження крові направлено на те, щоб виявити антитіла IgM або IgG. Антитіла групи IgM з'являються в організмі при протіканні інфекційного процесу на початкових стадіях і через кілька місяців зникають. В цей самий час антитіла групи IgG досягають своєї максимальної концентрації. В результаті цього, у людини виробляється імунітет до токсоплазмозу.

Аналіз на полімерно-ланцюгові реакції здають для того, щоб підтвердити отриманий результат і визначити, як давно почалася хвороба, а також, виробився імунітет. При наявності ускладнень може проводитися ультразвукова діагностика або рентген, які допоможуть визначити рівень ураження органів і систем при токсоплазмозі.

У новонароджених порівнюють титр антитіл з материнським. При відсутності імуноглобулінів обох типів виключається можливість протікання вродженого інфекційного процесу. Якщо в крові новонародженого присутні імуноглобуліни обох типів, то це говорить про природжений токсоплазмоз, однак, щоб виключити помилку, необхідно провести повторне обстеження через 14-21 день.

Лечение токсоплазмоза в Киеве
Лечение токсоплазмоза в Киеве
Лечение токсоплазмоза в Киеве
Лечение токсоплазмоза в Киеве

Лікування токсоплазмозу

Лікування токсоплазмозу може не проводитися, якщо людина є тільки носієм вірусу і це ніяк не позначається на її стані. При протіканні гострої форми інфекційного процесу потрібна негайна терапія. Потреба в лікуванні хронічного токсоплазмозу визначається виходячи з того, наскільки сильно виражені симптоми хвороби і які органи уражені.

У разі вагітності лікування проводиться тільки після другого триместру, а якщо зараження відбулося на ранніх термінах, то за показаннями робиться аборт.

Залежно від ступеня і характеру ураження внутрішніх органів, лікування може проводитися кардіологом, терапевтом, офтальмологом, невропатологом. Терапія в основному проводиться комплексна і має на увазі застосування таких медикаментозних препаратів як:

 • антибіотики групи макролідів;
 • іммунотропи;
 • натуральні гормони тимуса і синтетичні замінники.

При хронічному перебігу, специфічну терапію також потрібно доповнити застосуванням пролонгованих антибактеріальних препаратів тетрациклінового ряду. З метою проведення імунокорекції, додатково потрібно проводити ультрафіолетове опромінення. При ураженні головного мозку і очей, додатково призначаються препарати з групи глюкокортикоїдів.

Тривалість проведення лікування багато в чому залежить від ступеня тяжкості, вираженості і форми хвороби і становить в основному від 4 тижнів і до року. Крім того, призначаються протипаразитарні препарати, що застосовуються для лікування хвороб, спровокованих найпростішими.

Гостра форма лікується із застосуванням антибіотиків, а також шляхом проведення хіміотерапії. Кожен курс терапії підбирається строго індивідуально, залежно від ступеня складності захворювання. Лікування обов'язково потрібно починати відразу ж при появі перших ознак інфекційного процесу або після виявлення вірусу в крові людини.

Ускладнення і профілактика

Токсоплазмоз належить до найважчих хвороб, які можуть уразити жінку під час вагітності. Обов'язково потрібно провести діагностику і подальше лікування, так як наслідки хвороби можуть бути дуже серйозними і небезпечними.

Боротися з інфекцією під час вагітності потрібно, тільки якщо інфікування відбулося в другому триместрі виношування дитини. Якщо виявлено гостра форма токсоплазмозу на ранніх термінах вагітності, то може статися викидень або ж дитина народиться з серйозними патологіями. До основних ускладнень і патологій, які виникають у дитини, можна віднести такі як:

 • розлади психіки та мозкові порушення;
 • серцево-судинна недостатність;
 • анемія;
 • сліпота.

У дорослих ускладнення проявляються досить рідко, тільки в разі, ослабленого імунітету. В основному від подібного інфекційного процесу дуже гостро страждають люди з ВІЛ та СНІДом. Найчастіше ускладнення проявляються у вигляді:

 • нападів або серйозних неврологічних порушень;
 • повної або часткової сліпоти;
 • парезів і паралічів;
 • міокардиту, ендокардиту;
 • пневмонії і інфекційно-токсичного шоку.

Щоб не допустити виникнення небезпечних ускладнень, потрібно провести якісне, комплексне лікування. Крім того, важливо своєчасно проводити профілактику, яка допоможе не допустити зараження.

Заходи профілактики досить прості, потрібно просто виключити фактори, які можуть спровокувати виникнення хвороби. Дуже важливо обмежити контакт з котами, дотримуватися правил особистої гігієни, перед споживанням м'яса або молока проводити ретельну термічну обробку.

Токсоплазмоз є дуже небезпечною і складною хворобою, яка може спровокувати безліч різних ускладнень. Це може привести до патологій багатьох внутрішніх органів, саме тому необхідно проводити профілактику виникнення інфекційних процесів, а в разі зараження і своєчасне лікування, яке допоможе поліпшити самопочуття і домогтися тривалої ремісії.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати