Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування грипу в Києві

Грип - важке інфекційне захворювання, що характеризується вираженими ознаками інтоксикації, катаральними явищами, ураженням бронхів.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 215 ₴ записатися
Показати все Сховати

Грип - важке інфекційне захворювання, що характеризується вираженими ознаками інтоксикації, катаральними явищами, ураженням бронхів. Ця хвороба виникає в абсолютно будь-якому віці і часто вона проявляється у вигляді епідемії в основному в холодну пору року.

При неправильному і несвоєчасному лікуванні, можуть виникати найрізноманітніші ускладнення, аж до смерті. Розрізняють декілька різних груп вірусів. Найбільш небезпечною вважається група А, так як вона протікає з безліччю штамів, відрізняється важким перебігом, великою кількістю ускладнень і сильною мутацією.

Група В відрізняється середньою тяжкістю, рідко дає ускладнення, але при цьому, може дуже сильно мутувати. Група С протікає досить легко, майже не мутує і спостерігається в основному тільки у дітей.

Причини грипу

Виникає грип через проникнення вірусів в організм людини, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Вони виділяються з харкотинням, слиною, виділень з носа і поширюються при кашлі та чханні. Віруси можуть проникати на слизові носа, органи дихання, очей при контакті з хворим або при вдиханні повітря. Крім того, вони можуть осідати на самих різних поверхнях і потім потрапляти на слизові через руки при використанні з хворим загальних предметів гігієни.

 

Від моменту зараження і до прояву перших ознак хвороби проходить від 6 годин і до 2 діб. Основні ознаки такі ж, як і при ГРВІ, однак, відрізняються більшою виразністю і небезпечним плином. Руйнуючи клітини організму, вірус разом з токсинами, що виділяються, проникає в кров, і поширюється в інші органи. На тлі цього може виникати багато інфекцій, що провокує утворення ускладнень.

Ознаки та симптоми грипу

Грип завжди починається дуже гостро, саме тому хворий абсолютно точно може розпізнати перші симптоми хвороби. Незалежно від того, які причини спровокували утворення інфекційного процесу, він підрозділяється на легкий, середнього ступеня тяжкості і тяжкого перебігу.

У всіх випадках певною мірою присутні основні ознаки інтоксикації.

Початок захворювання дуже гострий і характеризується загальним нездужанням і значним підвищенням температури. Крім цього, можна виділити такі симптоми як:

 • озноб;
 • головний біль;
 • загальна слабкість;
 • погіршення апетиту і нудота.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Лихоманка може тривати протягом 3-5 днів. Серед основних ознак можна виділити також нежить, біль, сухість і першіння в горлі, сухий кашель без відходження мокроти, різі та біль в очах, сльозоточивість, а також осиплість голосу і закладеність вух.

При важкому ступені перебігу хвороби можуть бути такі симптоми, як розширення судин на склер очей, невеликі крововиливи на шкірі на тлі сильної блідості, носові кровотечі. Крім того, в важких випадках температура може бути вище 40 градусів, різкі головні болі, сильна блювота, задишка, порушення свідомості і непритомність.

Особливо небезпечна блискавична форма, так як вона протікає досить різко і може привести до летального результату. Особливо це стосується маленьких дітей, вагітних, літніх людей, хворих з ослабленим імунітетом. При цій формі може бути набряк головного мозку, кровотечі, дихальна недостатність і багато інших порушень.

При появі перших симптомів, необхідно негайно звернутися в клініку для проходження комплексної діагностики і подальшого лікування або викликати лікаря додому.

Лікування грипу

Лікування грипу в основному проводиться вдома і тільки при тяжкому перебігу хвороби і наявності ускладнень показана госпіталізація в клініку. У гострому періоді перебігу інфекційного процесу показано дотримання постільного режиму. Рекомендовано часте рясне тепле пиття, а саме чай, соки, морси.

Важливим етапом проведення лікування вважається застосування противірусних препаратів. Крім того, показаний прийом жарознижуючих препаратів, дотримання дієти і проведення симптоматичної терапії.

Противірусні препарати найбільший ефект дають тільки в перші дні протікання хвороби. Жарознижуючі потрібні тільки в тому випадку, якщо значно підвищується температура або важко переноситься лихоманка, що може привести до виникнення ускладнень. Серед жарознижувальних препаратів слід виділити Парацетамол або Ібупрофен, так як вони допомагають дуже швидко усунути жар і мають мінімум побічних ефектів.

Для боротьби з нежиттю застосовують сольові розчини, зокрема, такі як Салін, Квікс, а також судинозвужувальні краплі, наприклад, Риназолін, Назол, Виброцил. Для зміцнення імунітету показаний прийом полівітамінів і аскорбінової кислоти. При наявності кашлю потрібно додатково приймати від ліки кашлю і відхаркувальні препарати, які сприяють розрідженню мокротиння і більш краще її виведенню з бронхів.

Для усунення болю в горлі потрібно проводити полоскання дезінфікуючими розчинами. Можна використовувати настої ромашки, шавлії або вже готові лікарські засоби. Не варто займатися самолікуванням, тому що це дуже небезпечне захворювання, яке призводить до виникнення безлічі ускладнень.

Діагностика грипу

Якщо з'явилися перші симптоми погіршення самопочуття, обов'язково потрібно звернутися в клініку до лікаря для проведення комплексної діагностики і визначення причин нездужання. Діагностика заснована на типовій клінічній картині.

При виникненні характерних симптомів захворювання, важливо регулярне спостереження лікуючого лікаря, так як це дозволить своєчасно визначити виникнення ускладнень і не допустити їх прогресування. Для підтвердження діагнозу, лікар призначає лабораторні дослідження аналізів сечі і крові, а також мазок з горла і носа для визначення штаму вірусу. При підозрі на наявність ускладнень, може проводитися рентгенограма грудної клітини, а також застосовуватися додаткові методи обстеження за призначенням лікаря.

Профілактика грипу

Одним з найбільш кращих засобів для проведення профілактики грипу вважаються щеплення. Багато лікарів стверджують, що вакцина здатна знизити рівень захворюваності, зменшити кількість ускладнень, полегшити одужання хворого і перебіг хвороби. Однак, варто зазначити, що у вакцини є певні побічні ефекти, саме тому доцільність її введення потрібно обумовити зі своїм лікуючим лікарем.

Крім того, є й інші досить хороші заходи проведення профілактики, зокрема такі як:

 • проведення загартовування;
 • правильне і збалансоване харчування;
 • споживання їжі, багатої на вітаміни;
 • потрібно приймати полівітаміни;
 • обов'язково потрібно дотримуватися правил гігієни, особливо в період епідемії.

Дуже важливо провітрювати кімнату по кілька хвилин кожну годину. В період епідемії перед виходом на вулицю обов'язково потрібно змащувати слизову носа оксоліновою маззю.

Не можна допускати попадання вірусів на слизові носа, рота або очей, саме тому, потрібно обмежити контакт з хворими людьми. Також важливо підвищувати імунітет, так як це дозволить убезпечити себе і від простудних хвороб. В якості профілактики можна приймати противірусні препарати в період епідемії.

До якого лікаря звертатися, якщо у Вас грип

При виникненні найперших симптомів грипу негайно потрібно викликати додому педіатра для дітей або терапевта, якщо інфекційний процес протікає у дорослих. У важких випадках обов'язково потрібно викликати швидку допомогу, яка доставить хворого на лікування в інфекційне відділення клініки.

При виникненні ускладнень, можливо, буде потрібна консультація пульмонолога і отоларинголога та інших фахівців. Направляти на проведення діагностики, призначати медикаментозні препарати і консультацію вузьких спеціалістів повинен тільки лікар за показаннями.

Як лікувати грип?

Вірус грипу щорічно мутує і пристосовується до нових вакцин, однак, основні принципи проведення лікування все ж залишаються незмінними. Лікування потрібно проводити в обов'язковому порядку, так як це досить небезпечна хвороба, яка здатна привести до виникнення безлічі ускладнень.

При проведенні лікування, обов'язково показаний прийом противірусних препаратів, для швидкого усунення наявних симптомів. Приймати противірусні засоби потрібно при появі перших ознак інфікування.

Також показано дотримання суворого постільного режиму, додатково можна добре укутатись в теплу ковдру, прикласти грілку до ніг або надіти теплі шкарпетки. Щоб вивести хвороботворні мікроорганізми, потрібно приймати велику кількість рідини. Рекомендується вживати не менше 8 склянок теплої рідини щодня. Дуже корисно пити воду, неміцний чай з лимоном, молоко з медом, імбирний чай, журавлинний морс.

Існують досить небезпечні для організму медикаментозні препарати, саме тому, попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем щодо доцільності їх прийому.

Що робити при грипі?

Серед гострих вірусних респіраторних захворювань особливе місце займає грип, небезпечний своїм протіканням і виникненням різного роду ускладнень. 

Лечение гриппа в Киеве
Лечение гриппа в Киеве
Лечение гриппа в Киеве
Лечение гриппа в Киеве

Типів цього вірусу налічується кілька тисяч. Епідемія хвороби значно посилюється в осінній і зимовий час. Багато лікарів рекомендують під час епідемії проводити вакцинацію, так як це дозволить полегшити перебіг хвороби і не допустити виникнення ускладнень. Для цього захворювання характерно особливо гострий початок, так як спостерігається різке підвищення температури і погіршення самопочуття.

При виникненні перших симптомів, обов'язково потрібно викликати лікаря додому для точної постановки діагнозу і призначення відповідного лікування. При проведенні терапії, обов'язково слід дотримуватися всіх рекомендацій лікуючого лікаря і строгий постільний режим. Також важливо регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання. Відновити сили після раніше перенесеного захворювання допоможе відпочинок і відсутність стресів.

Як відрізнити застуду від грипу?

Якщо людина чхає, кашляє, у неї підвищена температура, спостерігається головний біль і біль у м'язах, то дуже важливо правильно відрізнити застуду від грипу. Важливо чітко знати і розуміти які є відмінності симптомів. У застуди набагато більш м'яке і щадне протікання, так як самопочуття погіршується всього лише на кілька днів і при правильно проведеному лікуванні, людина може швидко повернутися до звичного способу життя.

Грип на відміну від застуди може спровокувати дуже важкі ускладнення, аж до утворення пневмонії і подальшої госпіталізації. Першими симптомами застуди в основному є біль в горлі, закладеність носа і кашель, які не проходять протягом 4-5 днів. Сильна лихоманка не характерна для дорослих, проте, невелике підвищення температури все ж можливо. У дітей температура може підвищуватися досить сильно.

Під час протікання застуди в перші дні виділення з носа прозорі і водянисті, з часом вони стають набагато більш густими і набувають іншого забарвлення. В середньому застуда триває протягом приблизно тижня.

Незалежно від того, на який грип хворіє людина, симптоми практично однакові. На відміну від застуди, він має набагато більш складний перебіг і наявні ознаки весь час тільки наростають. До основних симптомів можна віднести біль в горлі, сильну лихоманку, головний біль, біль і ломоту в м'язах. Більшість ознак слабшає в перші 3-5 днів, однак, можуть виникати найрізноманітніші ускладнення, зокрема, такі як пневмонія.

Щоб визначити, яка саме хвороба протікає в організмі, потрібно поміряти температуру, так як при банальній застуді вона не піднімається вище 38 градусів. Крім того, при ГРВІ рідко, коли буває біль в м'язах і ломота у всьому тілі.

Вакцинація від грипу

Наразі вакцинація визнана одним з найбільш ефективних засобів профілактики грипу. Медичний центр "Омега-Київ" пропонує вакцинуватися препаратом "Ваксігрип Тетра" (виробник Санофі Пастер С.А., Франція). Він захищає одразу від чотирьох найпоширеніших штамів:

 • штам типу А Guangdong-Maonan (H1N1);
 • штам типу В Phuket (B / Yamagata lineage);
 • штам типу В Washington (B / Victoria lineage);
 • штам типу А Hong Kong (H3N2).

Вакцина сприяє виробленню антитіл в організмі протягом двох тижнів після проведення процедури.

Протипоказання до вакцинації:

 • індивідуальна непереносимість діючих компонентів препарату;
 • підвищена температура у день проведення процедури або напередодні;
 • наявність в історії хвороби випадком важких ускладнень після щеплень;
 • хронічні захворювання в стадії загострення.

Перед вакцинацією потрібно отримати висновок терапевта (дітям необхідний огляд педіатра).

Записатися на процедуру можна щодня за телефонами 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму записи на сайті або месенджер.

Вакцинація проводиться у відділенні за адресою:

 • вул. М.Максимовича, 10.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати