Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування вірусу Епштейна-Барр в Києві

Вірус Епштейна-Барр - одна з найбільш поширених вірусних інфекцій, що відноситься до типу герпесвірусів.

Ціни на лікування вірусу Епштейна-Барр

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 450 ₴ записатися
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 ₴ записатися
Глікозильований гемоглобін - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Показати все Сховати

Вірус Епштейна-Барр - одна з найбільш поширених вірусних інфекцій, що відноситься до типу герпесвірусів.

Статистика показує, що близько 65% дітей і близько 98% дорослого населення заражені цим вірусом. Це легко пояснюється тим, що ця інфекція передається через кашель, поцілунки, використання предметів побуту, через кров і навіть від вагітної жінки до її майбутньої дитини.

Небезпека цього вірусу в тому, що він далеко не завжди діагностується через відсутність будь-яких симптомів інфекції. Люди можуть майже все життя і не здогадуватися про наявність у них вірусу Епштейна-Барра. Однак це захворювання може спровокувати ураження різних тканин і систем органів, тому діагностиці слід приділити особливу увагу.

Походження вірусу Епштейна-Барр

За своїм проявом вірус Епштейна-Барр схожий з цитомегаловірусом. Найчастіше він ніяк не проявляє себе, але якщо імунна система людини ослабне, то вірус активізується, може викликати гострий мононуклеоз, призвести до онкологічних захворювань.

Цей вірус провокує швидкий поділ тканин, тим самим, утворюючи нові пухлини. Інфекція живе всередині імунних клітин і дуже часто мутує.

Вірус Епштейна-Барра проникає в організм через слизові оболонки носа, глотки, ротової порожнини. Потім інфекція проникає в лімфу та кров людини. Існують хронічна і гостра стадії захворювання.

Безпосередньо зараження проходить без будь-яких симптомів. Можуть з'являтися ознаки нездужання, але це рідко. Гострі симптоми проявляються у людей з низьким імунітетом.

Хвороба Епштейна-Барра в гострому вигляді може проявляти ознаки грипу, ГРВІ, застуди. Можуть з'явитися головні болі, часті інфекції, втому. У деяких це захворювання провокує зростання пухлин. Цікаво, що в залежності від континенту, вірус Епштейна-Барр може провокувати різні по локалізації та тяжкості захворювання.

У країнах Азії носії цього вірусу часто хворіють на рак носоглотки. В Африці інфекція провокує запалення щелепи, яєчників і нирок, злоякісні новоутворення. Людина, що живе в Європі або Америці і є носієм даного вірусу, швидше за все, буде часто хворіти на ГРВІ з високою температурою. Може спостерігатися збільшення печінки і селезінки.

Лікарі-неврологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Які захворювання викликає цей вірус?

Крім того, що сам по собі вірус може викликати зниження імунітету і зростання пухлин, він так само здатний викликати багато інших важких захворювань.

Сучасні фахівці класифікують ВІЕБ наступним чином:

 • розвивається від народження і отримана під час життя інфекція;
 • типова і атипова форма перебігу;
 • по тяжкості форми вірусу: три ступеня від легкого до важкого в залежності від ознак;
 • за типом перебігу хвороби: гостра і хронічна;
 • активна і неактивна.

Захворювання, які провокує вірусна інфекція Епштейна-Барра:

 • інфекційний мононуклеоз;
 • хвороба Ходжкіна;
 • постійна втома;
 • онкологічні захворювання лімфатичної системи, носа, глотки;
 • знижений імунітет;
 • гепатит;
 • ураження ЦНС;
 • герпес;
 • новоутворення в різних системах органів;
 • ураження печінки і селезінки.

Гостре протікання цього вірусу практично неможливо відрізнити від звичайної застуди або ГРВІ. Група симптомів активного перебігу Епштейн-Барра називається інфекційний мононуклеоз, діагностика може допомогти виявити наявність вірусу в організмі людини, щоб виключити інші інфекції.

Крім ознак, характерних для ГРЗ, у носія вірусу Епштейн-Барра можуть бути присутніми висип, симптоми ангіни, болі в області печінки та селезінки. Особливо погіршитися стан здоров'я може при неправильно підібраному лікуванні.

Симптоми при вірусі Епштейна-Барр

При хронічному характері перебігу вірус Епштейн-Барра ніяк себе не проявляє, однак при погіршенні імунітету можуть з'явитися симптоми, які спостерігаються при застуді. Розвиток інфекції протікає повільно, хворі скаржаться на загальну слабкість, втому, болі в горлі. Тривати ці ознаки можуть близько 7-14 днів.

Температура тіла в окремих випадках не підвищується, а в деяких підвищується до 38-39 градусів, до цього приєднується біль в тілі, слабкість.

Симптоматика вірусу наступна:

 1. Найпоширенішою ознакою гострого перебігу вірусної інфекції Епштейна-Барра вважається збільшення лімфовузлів. Найчастіше запалюються передні і задні вузли, на дотик вони стають товстішими, але шкіра над ними не змінена. Пальпація вузлів не викликає сильних болючих відчуттів. Ці ознаки з'являються в перший тиждень захворювання.
 2. Можуть запалитися мигдалини, до цього приєднуються нежить, набряк носа, гнійні процеси в носоглотці. Може бути складно їсти і пити, дихати. Все це можна сплутати з ангіною.
 3. Збільшення селезінки і печінки - дві ознаки вірусу Епштейна-Барра. Виявляються вони через пару тижнів після початку захворювання. Ураження печінки можуть спровокувати появу жовтяниці, потемніння сечі, пожовтіння білків очей.
 4. Погіршення стану нервової системи - симптом при гострому перебігу віруса, зустрічається досить рідко. Однак можливий розвиток менінгіту, енцефаліту, але все прогреси завершуються регресом.
 5. Нерідко у пацієнтів з'являється висип різного характеру. Можуть виникнути червоні плями, точки, свербіж спостерігається не завжди. Такі ураження шкіри тривають до 7-10 днів.

Хронічна інфекція вірусу Епштейна-Барр може довгий час не турбувати людину і лише іноді проявляти рецидиви.

Носії вірусу скаржаться на швидку стомлюваність, слабкість в кінцівках, пітливість. Нерідко виникають болі в суглобах, кашель, утруднення дихання. Через це людина стає дратівливою, знижується увага, слабшає пам'ять, порушується сон.

До хронічної інфекції цього вірусу можуть приєднатися грибкові захворювання, наприклад, герпес, молочниця.

Діагностика

Дуже важливо правильно провести діагностику вірусу Епштейна-Барра. Це захворювання може маскуватися під звичайну застуду, ангіну, ГРВІ, але справжньою причиною всіх цих недуг є саме інфекція Епштейна-Барра. Провести діагностику можна на основі симптомів, наведених вище.

Як діагностики використовуються різні медичні дослідження:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічне дослідження крові;
 • дослідження імунітету;
 • серологічні дослідження;
 • діагностика ДНК;
 • УЗД;
 • консультація окремих фахівців.

При дослідженні крові відзначається підвищений рівень лейкоцитів і ШОЕ, що свідчить про запальний процес. Тромбоцити і гемоглобін так само виходять за межі норми, можлива анемія. Може підвищуватись рівень АСТ, АЛТ, ЛДГ, виявляються білки, підвищується білірубін.

При дослідженні імунної системи оцінюють стан імунних клітин. Застосовують різні методи, що дозволяють виявити наявність в організмі антитіл до даного вірусу.

На УЗД буде видно збільшення печінки і селезінки, що потребують подальшого дослідження, щоб виявити причину цього явища.

За допомогою ДНК дослідження виявляють наявність вірусу в слині, мазках зі слизових носа.

Крім аналізів, пацієнта можуть направити на консультацію до ЛОРа, імунолога, гастроентеролога, щоб виявити відхилення в організмі. Лікар може призначити додаткові дослідження крові, наприклад, на згортання, направити на консультацію до онколога і дерматолога в залежності від симптомів і скарг пацієнта.

Своєчасна діагностика допоможе на ранній стадії розвитку вірусу виявити інфекцію в організмі і підібрати оптимальне лікування.

Лечение вируса Эпштейна-Барр в Киеве
Лечение вируса Эпштейна-Барр в Киеве
Лечение вируса Эпштейна-Барр в Киеве
Лечение вируса Эпштейна-Барр в Киеве

Лікування інфекції вірусу Епштейна-Барра

Якогось особливого лікування цього типу інфекції в даний час не існує. Використовується симптоматичне лікування, яке призначає лікар-інфекціоніст, в окремих випадках може знадобитися спостереження у онколога, якщо у пацієнта є новоутворення.

Щоб уникнути розвитку ускладнень, більшість хворих цим вірусом підлягають госпіталізації. При ознаках гепатиту, уражень селезінки, шкіри, зростання пухлин - пацієнта обстежують і призначають відповідне лікування вірусу Епштейн-Барра в лікарні.

Основне завдання при лікуванні цього вірусу - позбутися від збудника інфекції. Для цього використовують різні противірусні засоби. Крім цього, можуть призначатися антибіотики, особливо при ознаках ангіни. Курс терапії становить від 5 до 14 днів в залежності від тяжкості захворювання і призначених засобів лікування.

Внутрішньовенно вводяться імуностимулюючі засоби, вітаміни і препарати проти алергії, щоб знизити висип, поліпшити імунітет. У разі підвищення температури додатково призначаються жарознижуючі засоби. При нежиті виписуються краплі для носа, проти кашлю і болю в горлі застосовують пастилки, сиропи, спреї.

Тривалість лікування вірусу Епштейн-Барра залежить від тривалості наявних ознак у пацієнта, в середньому терапія триває від тижня до двох місяців.

На жаль, повністю вилікувати дане захворювання не представляється можливим, полегшити перебіг інфекції під час рецидиву можна наступним чином:

 • постільний режим без будь-яких фізичних навантажень;
 • рясне пиття (краще вода);
 • дробове харчування;
 • приймати вітаміни, поліпшити якість їжі;
 • нормалізувати сон, відпочинок.

Правильний спосіб життя сформує сильний імунітет і вірус, навіть якщо і живе в організмі, не потривожить людину довгі роки.

Ускладнення та прогноз

Крім неприємних відчуттів протягом довгого часу, цей тип вірусів може викликати певні ускладнення при хронічному перебігу захворювання. Найпоширеніші з них:

 • отит;
 • запалення мигдалин;
 • герпес;
 • порушення дихальної функції;
 • гепатити;
 • ураження селезінки;
 • анемія різного типу;
 • хвороби печінки;
 • панкреатит.

Сімейство цього вірусу здатне викликати герпес на губах, статевих органах, шкірі, що вимагає серйозного і довгого лікування.

В цілому прогноз сприятливий, пацієнти виліковують симптоми і протягом декількох років ознаки захворювання їх не турбують. У разі якщо захворювання має під собою різні важкі ускладнення, наприклад, пухлини, може знадобитися довге і серйозне лікування.

Доросла людина, зараженаим вірусом, може не підозрювати про своє захворювання майже все життя і передати вірус оточуючим. Вакцини від інфекції Епштейна-Барра поки не придумали. Симптоми вірусу в гострій формі схожі зі звичайними ознаками застуди та ГРВІ, лікування симптоматичне. Щоб не страждати від ознак хвороби, потрібно ретельно стежити за своїм харчуванням, добре спати і відпочивати.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати