Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

МРТ м'яких тканин шиї в Києві

МРТ м'яких тканин шиї – метод апаратної діагностики, що дозволяє з високою точністю візуалізувати органи та тканини цієї області: гортань, гортаноглотку, щитоподібну залозу, слинні залози, зв'язки, сухожилля, м'язи, підшкірно-жирову клітковину, судини та лімфовузли. Магнітно-резонансна томографія відрізняється від інших методик відсутністю променевого навантаження та більшою інформативністю.

Ціни на МРТ м'яких тканин шиї

МРТ м’яких тканин шиї (гортані та гортаноглотки, слинних залоз, щитоподібної залози) - час виконання 45 хв. 1700 ₴ записатися
МРТ м’яких тканин шиї з контрастним посиленням (гортані та гортаноглотки, слинних залоз, щитоподібної залози) - час виконання 45 хв. 2900 ₴ записатися

Показання для проведення МРТ м'яких тканин шиї

МРТ м'яких тканин шиї дозволяє отримати достовірну інформацію про структуру окремих тканин, локалізації, розміри і характер вогнищ патологій. Показання до дослідження:

 • Запальні процеси м'яких тканин шиї: щитоподібної (тиреоїдит) та слинних залоз (сіалоаденіт), лімфовузлів (лімфаденіт та його ускладнення – флегмона, абсцес шиї).
 • Новоутворення в області гортані, глотки, язика, дна порожнини рота, слинних залоз, щитовидки та м'язів, у тому числі рак із метастазами. Метод МРТ дозволяє оцінити ступінь розростання новоутворення та проростання метастаз у прилеглі органи.
 • Травми з пошкодженням м'яких тканин шиї, розтягування та атрофія м'язів, здавлювання судин посттравматичними рубцями.
 • Аномалії будови органів (ларингоцеле, бічні та серединні кісти шиї).

Підготовка до дослідження МРТ м'яких тканин шиї

Підготовчого етапу для проведення МРТ м'яких тканин шиї не потрібно, режим харчування, пиття та прийому ліків залишається звичним.

Перед томографією необхідно повідомити лікаря про вагітність, наявність хронічних хвороб та алергічних реакцій в анамнезі. Також важливо повідомити, якщо в тілі пацієнта є металовмісні прилади, пластини, протези або імпланти. Якщо є необхідність зниження рівня тривоги і занепокоєння, лікар може порекомендувати прийом заспокійливих засобів.

Якщо планується процедура з внутрішньовенним введенням контрасту, потрібно за кілька годин до томографії утриматися від їжі та пиття.

Як це роблять?

До початку МРТ м'яких тканин шиї пацієнту необхідно зняти з себе всі металеві аксесуари (годинник, біжутерія), прибрати знімні зубні протези, видалити з кишень предмети з металу (ключі, монети) – ці речі можуть вплинути на якість зображення. Також за межами впливу томографа потрібно залишити електронні прилади (флешки, смартфони), банківські та магнітні картки – щоб уникнути розмагнічування та виходу з ладу.

МР-томографія – процедура безболісна. Невеликий дискомфорт може доставляти необхідність у ході процедури дотримуватися абсолютної нерухомості – для максимально якісної візуалізації. Середня тривалість МРТ м'яких тканин шиї – 30-40 хвилин, в залежнсті від контрасту.

Що показує МРТ м'яких тканин шиї?

Специфіка області м'яких тканин шиї така, що органи та структури локалізовані близько один до одного. Патологічний процес може поширюватися від одного органу до іншого, причому симптоматика захворювань схожа.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Найбільш інформативним методом диференціації патологій та постановки діагнозу є МРТ м'яких тканин шиї. За допомогою томографії можна отримати докладні пошарові 3D знімки (зрізи) всіх органів досліджуваної області без променевого впливу на організм. Метод ефективний для визначення ступеня проростання новоутворення та виявлення характеру пухлинного процесу. МР-сканування дозволяє діагностувати патології лімфовузлів, встановити їхню етіологію, відрізнити запалення від пухлини та багато іншого.

МРТ м'яких тканин шиї з контрастом

При необхідності підвищити чутливість МРТ та якість візуалізації доцільне використання контрастної речовини. Препарат-підсилювач на основі гадолінію вводиться внутрішньовенно. Показання до МРТ м'яких тканин шиї з контрастом:

 • Підозра на новоутворення: швидкість накопичення контрасту у здорових та атипових тканинах різна.
 • Злоякісні пухлини лімфовузлів шиї: контрастне посилення допомагає чітко візуалізувати межі освіти.
 • Постопераційний контроль.
 • Запальні процеси у м'яких тканинах шиї.

Гадолінієвий контраст нетоксичний, гіпоалергенний і виводиться з організму самостійно через добу після введення.

Протипоказання

Попри неінвазивний характер, до МРТ м'яких тканин шиї існує низка протипоказань:

 • Імплантовані в тіло кардіостимулятори, дефібрилятори, штучні серцеві клапани, системи імплантації середнього вуха, інсулінові помпи.
 • Феромагнітні судинні кліпси, суглобові протези.
 • Металеві сторонні тіла (уламки, дріб, стружка, кулі) у зоні очних орбіт, порожнини черепа, м'яких тканинах шиї чи області грудної клітини.
 • Вагітність на ранніх термінах (за винятком особливих випадків, за направленням гінеколога).
 • Для процедури з контрастом – алергія до складу підсилювача, важкі форми ниркової недостатності.

Переваги проведення МРТ м'яких тканин шиї у МЦ Омега-Київ

Медична клініка Омега-Київ оснащена найсучаснішим високоточним обладнанням для магнітно-резонансної томографії PHILIPS ACHIEVA 1.5 Тесла. У діагностичних центрах мережі можна зробити МРТ м'яких тканин шиї будь-якої складності, з контрастом та без. Лікарі-рентгенологи високої кваліфікації ведуть прийом за адресами: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця"). Записатися на обстеження чи консультацію профільних лікарів можна за тел. (044) 333-4-333, (0800) 753 357 (безкоштовно з мобільного), через сайт Омега-Київ або зв'язавшись із оператором через зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

МРТ мягких тканей шеи в Киеве
МРТ мягких тканей шеи в Киеве
МРТ мягких тканей шеи в Киеве
МРТ мягких тканей шеи в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Побеляцький Тарас Сергійович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати