Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

КТ онкоскринінг в Києві

КТ-онкоскрінінг - це обстеження за допомогою комп'ютерного томографа на наявність новоутворень та метастазів. Завдяки сучасним технологіям можлива комп'ютерна томографія при онкології 1 стадії, коли пухлина ще зовсім крихітна. Захоплений на початку рак - це понад 90% ймовірності повного одужання.

Ціни на пошук метастазів

КТ пошук метастазів у кістках 2000 ₴ записатися
Додаткове введення контрастного препарату (вага від 120 кг більше) 800 ₴ записатися
Додаткове введення контрастного препарату (вага від 90 кг до 120 кг) 400 ₴ записатися
Додаткове введення контрасту (вага від 70 кг до 90 кг) 250 ₴ записатися
Показати все Сховати

КТ-онкоскрінінг всього організму також призначають у тому випадку, якщо необхідно виявити метастази. Високоточна діагностика дозволяє знайти найвіддаленіші і невеликі осередки хвороби. А це, у свою чергу, дозволить підібрати найефективнішу схему лікування.

Мета проведення КТ онкоскринінгу

КТ-діагностика раку проводиться виявлення цієї небезпечної хвороби на ранній стадії. За допомогою комп'ютерної томографії визначається локалізація вогнища та його поширення у тканинах сусідніх органів. Рак може давати метастази в такі органи:

 • шлунок;
 • стравохід;
 • печінка;
 • кишечник;
 • жовчний міхур;
 • підшлункова залоза;
 • нирки;
 • селезінка;
 • надниркові залози.

Також метастази можуть з'являтися в м'яких тканинах шиї, носоглотці, гортані, м'язах і навіть кістках. Сучасний комп'ютерний томограф здатний виявити навіть найменші новоутворення. Це дає шанс на повне лікування навіть при запущеній стадії хвороби.

Перед діагностикою потрібно зібрати і надати лікарям всю інформацію про захворювання, а також переконатися, що пацієнт не має алергії на контрастну речовину або на йод. У медичному центрі Омега-Київ проводиться КТ-онкоскрінінг всього тіла, як з контрастом, так і без. Коднако частіше комп'ютерна томографія при онкології або підозрі на неї проводиться з контрастною речовиною, так як його застосування дає більш детальну візуалізацію новоутворень.

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Показання до КТ-онкоскрінінгу

КТ-діагностика раку рекомендується за таких симптомів:

 • постійна температура 37 і вище, слабкість, піт;
 • кров у сечі, калі, спермі чи мокротинні;
 • різкий біль незрозумілого походження;
 • незрозуміла та різка втрата ваги;
 • пухлина чи ущільнення на тілі;
 • постійний завзятий кашель, особливо у курців зі стажем.

КТ-онкоскрінінг всього організму також проводиться для оцінки динаміки захворювання та ефективності терапії.

Протипоказання до КТ-онкоскрінінгу

Основні протипоказання до комп'ютерної томографії при онкології пов'язані з непереносимістю контрастної речовини:

 • алергія на йод;
 • вагітність;
 • високі показники креатиніну, що свідчить про порушену функцію нирок.

Оскільки променеве навантаження на сучасних комп'ютерних томографах мінімальне, протипоказань до КТ без контрасту практично немає. Однак для діагностики онкозахворювань краще проводити КТ з контрастною речовиною - у цьому випадку менше шансів упустити мікроосередки захворювання.

Підготовка до проведення КТ-онкоскрінінгу

КТ-онкоскрінінг всього тіла вимагає правильної підготовки, щоб результати процедури були максимально точними. Пацієнт повинен дотриматися таких рекомендацій:

 • три доби до процедури немає газоутворюючі продукти;
 • уточнити у лікаря, чи потрібно припиняти прийом препаратів і коли;
 • за призначенням - прийняти проносне або зробити клізму;
 • за 4 години до процедури немає;
 • уточнити у лікаря, чи потрібно пити воду перед обстеженням.

Безпосередньо перед процедурою потрібно зняти з себе всі металеві предмети (прикраси, паски з пряжкою). Одяг повинен бути зручним, не сковує руху і не має металевих деталей (гудзиків, застібок).

Фотографії діагностичного центра

КТ онкоскрининг в Киеве
КТ онкоскрининг в Киеве
КТ онкоскрининг в Киеве
КТ онкоскрининг в Киеве

Процедура проведення КТ комп'ютерної томографії при онкології

Пацієнт лягає на спину на висувний стіл, що усередині томографа. Зв'язок із лікарем відбувається через пристрій гучного зв'язку.

У процесі обстеження сканер томографа обертається навколо досліджуваної зони, і зображення виводяться на екран.

Якщо ви відчуваєте дискомфорт у процесі обстеження, обов'язково повідомте про це лікаря-радіолога. КТ-онкоскрінінг - безболісна процедура, під час якої не повинно виникати ніяких неприємних відчуттів.

Лікар-радіолог відповість на всі питання, пов'язані з діагностикою. Однак докладніше розшифрувати результат обстеження і пояснити його пацієнтові може тільки лікар.

Устаткування для проведення процедури

У медичному центрі "Омега-Київ" КТ-онкоскрінінг проводиться на 64-зрізовому спіральному сканері Philips Brilliance 64 CT. Цей апарат візуалізує в тривимірному режимі досліджувану область.

Детальна 3D-візуалізація дає можливість побачити найдрібніші деталі та точно діагностувати хворобу на ранній стадії, а також виявити нові вогнища захворювання та своєчасно їх знищити.

Сканер Philips Brilliance 64 CT сканує протягом декількох секунд, тому променеве навантаження на пацієнта мінімальне.

Переваги КТ онкоскрінінгу в МЦ "Омега-Київ"

 • зручне розташування – дві клініки на Лівому та Правому березі, що дає можливість оперативно доїхати як особистим транспортом, так і громадським;
 • готовий результат упродовж 24 годин після обстеження;
 • власний цифровий архів результатів, куди можна звернутися будь-якої миті для повторної видачі інформації про дослідження;
 • апарат витримує вагу до 170 кг;
 • більш доступні ціни в порівнянні з іншими клініками з таким самим класом обладнання.

Поширені питання

Що таке КТ-онкоскрінінг?

КТ-онкоскрінінг - це сучасний діагностичний метод, який відрізняється високою точністю і деталізованістю. Завдяки цьому можливо виявити злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, а на пізніших - виявити всі метастази і підібрати найкращу схему лікування.

Які органи та структури оцінюватимуться під час онкоскринінгу?

Онкоскрінінг КТ грудної клітки проводиться для діагностики раку легень або плеври, наявності метастазів у легенях, хребті або в лімфовузлах, а також визначення змін паренхіми легень, які можуть перейти в злоякісні новоутворення. КТ-онкоскрінінг черевної порожнини з контрастом потрібен для виявлення/виключення раку печінки, нирок, надниркових залоз, підшлункової залози, кишечника, а також для діагностики цирозу печінки, метастазів у внутрішніх органах та хребцях поперекового відділу, визначення збільшення лімфовузлів. КТ-онкоскрінінг органів малого тазу з контрастом проводиться для діагностики злоякісних новоутворень сечового міхура та репродуктивних органів.

Що входить у пошук метастазів (онкоскринінг)?

Комплекс процедур, спрямований на пошук метастазів, включає таке: 1. Лабораторна діагностика з метою оцінки стану внутрішніх органів, і навіть аналіз крові на онкомаркеры. За даними вже можна запідозрити наявність пухлини чи метастазів конкретної локалізації. КТ-онкоскрінінг всього організму або окремих областей - залежно від результатів аналізів.

Як на КТ описують метастази?

У висновку КТ-онкоскрінінгу вказується розмір метастазів і характер специфічних змін тканин ураженого органу.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Пелипейченко Елена Вадимовна

Автор статті:

Пеліпейченко Олена Вадимівна

Завідувач відділення КТ-МРТ

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Значение КТ-ангиографии в определении тактики лечения пациентов с окклюзирующим поражением внутренней сонной артерии – текст научной статьи по специальности "Клиническая медицина", Вишнякова М.В.
 6. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати