Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Ендопротезування кульшового суглоба в Києві

Ендопротезування - це операція із заміни суглоба, у цьому випадку - кульшового. Заміна найбільшого суглоба в організмі людини проводиться з тих же причин, що й заміна інших - у разі незворотного руйнування внаслідок зношування (як при артрозі) або внаслідок травми.

Зокрема, ендопротезування кульшового суглоба проводиться при переломі шийки стегна, який ще донедавна вважався вироком для пацієнтів похилого віку. Сьогодні ж операція із заміни пошкодженого суглоба скорочує термін реабілітації, позбавляє небезпечних для життя ускладнень. Ендопротез повністю повторює анатомічну форму суглоба та амплітуду його рухів.

Ціни відділення ортопедії та травматології: ендопротезування кульшового суглоба

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 550 ₴ записатися
Консультація хірурга 700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до ендопротезування кульшового суглоба

Для такої серйозної операції, як ендопротезування кульшового суглоба, необхідні вагомі показання. Штучний суглоб рекомендується при сильно обмеженій рухливості або нестерпному болю, а також у разі травми, що важко піддається консервативному лікуванню.

Заміна суглоба показана у таких ситуаціях:

 • артроз III та IV ступеня;
 • ревматоїдний артрит;
 • асептичний некроз головки стегнової кістки;
 • посттравматичний артроз;
 • дегенеративно-дистрофічний артрит чи артроз;
 • диспластичний артроз;
 • перелом шийки стегна (особливо у пацієнтів старшого віку);
 • хибні суглоби в області шийки стегна;
 • хвороба Бехтерєва.

Види ендопротезування

Штучні суглоби бувають однополюсні та двополюсні (тотальне ендопротезування).

Однополюсне ендопротезування кульшового суглоба показане при переломі шийки стегна, якщо вертлюжна западина суглоба не уражена артрозом. Сам протез має анатомічну форму стегнового компонента суглоба. Такий вид операції менш травматичний, швидше виконується і суттєво знижує крововтрату. Проте його термін служби невеликий – 2-5 років.

Двополюсне, або тотальне ендопротезування кульшового суглоба - це заміна обох компонентів суглоба (головки стегна і вертлюжної западини). Такий імплант відрізняється більшою довговічністю, проте сама операція складніша, триваліша і більш ризикована.

Термін служби двополюсного ендопротеза залежить від матеріалу, з якого він виготовлений. Найбільш довговічними є протези з високоміцної кераміки, вони можуть прослужити 20-25 років. Більш бюджетні, але й з меншим терміном експлуатації – штучні суглоби з металу та полімерів.

Вибір ендопротезу залежить від діагнозу, а також стану та віку пацієнта. Ортопеди-травматологи умовно виділяють 4 групи пацієнтів:

 • Перелом шийки стегна у пацієнтів старше 70 років. У такому віці кістки зростаються дуже повільно, а постійно знерухомлений стан сприяє розвитку таких ускладнень, як асептичний некроз, застійна пневмонія, тромбоз глибоких вен, пролежні. Ендопротезування кульшового суглоба найчастіше буває єдиним способом врятувати людині життя. Пацієнту з таким діагнозом встановлюють ендопротез із парою тертя метал-поліетилен та цементною фіксацією у кістці. Термін служби такого протезу – 15-20 років, а вартість – відносно невисока.
 • Коксартроз 3-4 ступеня у пацієнтів віком від 70 років. При такому діагнозі рекомендується ендопротез із безцементною фіксацією та парою метал-поліетилен.
 • Асептичний некроз, посттравматичний артроз чи коксартроз 3-4 ступеня у пацієнтів 50-70 років. Ця вікова група відрізняється більш активним способом життя, і для них рекомендується вибирати довговічніший ендопротез - наприклад, з керамічною головкою.
 • Пацієнтам молодше 50 років рекомендується встановлювати лише керамічні протези, що служать найдовше. Найчастіше необхідна ревізійна операція - повторна заміна ендопротезу після зносу попереднього.

Лікарі ортопеди-травматологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як проводиться операція з ендопротезування суглобів?

Перед операцією пацієнт проходить стандартну передопераційну підготовку - для точної діагностики області, яку оперуватимуть, підбору відповідного протезу, а також для виключення протипоказань. Травматолог-ортопед консультує з усіх питанням майбутньої операції - про підготовку, процес та післяопераційну реабілітацію.

Пацієнту необхідно заздалегідь ознайомитися з технікою рухів у реабілітаційний період (як правильно вставати, сідати, лягати та ходити на ходунках, щоб уникнути зміщення протезу).

Розмір та форму протезу підбирають, виходячи з даних діагностики.

Ендопротезування кульшового суглоба проводиться під загальним або спінальним наркозом. У процесі операції хірург робить надріз, через який встановлює та закріплює протез після видалення зруйнованого суглоба або зламаної головки стегна. Після встановлення протеза рана зашивається та накладається стерильна пов'язка. Операція триває від 1 до 2 годин, залежно від складності.

Реабілітація після ендопротезування

Спочатку обсяг рухів обмежений - ендопротез повинен прижитися в організмі та сформувати повноцінну суглобову капсулу. У цей час за прооперованим потрібен догляд. У перші 6 тижнів пацієнт користується милицями та ходунками, навантаження на оперовану ногу суворо дозує травматолог чи реабілітолог.

У період відновлення не можна робити таке:

 • стрибати та бігати;
 • закидати ногу за ногу;
 • різко вставати, сідати та повертатися;
 • підіймати тяжкості;
 • носити взуття на підборах.

Повне навантаження на ногу можна давати через 2-3 місяці. Через пів року після операції пацієнт уже може вести повноцінне життя, аж до їзди на велосипеді та плавання.

Ендопротезування кульшового суглоба у доктора Алок Бансал у клініці Омега-Київ

Пошкоджений або зруйнований суглоб – це нестерпний біль та значне погіршення якості життя. Заміна суглоба на ендопротез дозволить забути про дискомфорт, жити повноцінно та активно навіть у поважному віці. Не треба терпіти біль! Звертайтеся за консультацією до нашого ортопеда-травматолога та отримайте відповіді на всі питання, що вас хвилюють. Ви дізнаєтеся, як підготуватися до операції, як успішно пройти відновлювальний період і яких запобіжних заходів в цей період дотримуватися.

Ендопротезування кульшового суглоба у Києві виконує ортопед-травматолог вищої категорії Алок Бансал у клініці за адресою вул. М. Максимовича, 10 (ст. м. "Васильківська").

Записатися на консультацію до травматолога-ортопеда ви можете за телефоном 044 333 4 333 та 0800 753 357, а також через месенджер або форму запису на сайті Омега-Київ.

Эндопротезирование тазобедренного сустава в Киеве
Эндопротезирование тазобедренного сустава в Киеве
Эндопротезирование тазобедренного сустава в Киеве
Эндопротезирование тазобедренного сустава в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Алок Бансал

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD, заслужений лікар України

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами