Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування деформуючого спондильозу шийного відділу хребта в Києві

Шийний спондильоз – термін, що позначає зміни в кісткових структурах, дисках шийного відділу хребта.

Ціни на лікування деформуючого спондильозу шийного відділу хребта

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Масаж м'язів спини (три відділи)(50 хв.) 600 ₴ записатися
Показати все Сховати

Шийний спондильоз – термін, що позначає зміни в кісткових структурах, дисках шийного відділу хребта. При цьому захворюванні відбувається розростання остеофітів (кісткових виростів) по краях хребцевих тіл. У зв'язку з тим, що шийний відділ хребта відрізняється найбільшою рухливістю, шийний спондильоз є різновидом спондильозу, що зустрічається найчастіше.

Шийний спондильоз головним чином з'являється внаслідок того, що з віком хребці й диски зношуються, у них відбуваються незворотні зміни. Дуже часто зміни форми і розмірів хребця можуть проходити безболісно, утрудняючи виявлення недуги на ранніх стадіях. Важко з великою ймовірністю сказати, що у людини, яка досяглася п'ятдесяти років, може бути та чи інша стадія шийного спондильозу. Таким чином, для найбільш ранньої діагностики недуги бажано регулярно проходити обстеження хребта. У клініці «Омега - Київ» Ви отримаєте високопрофесійну консультацію фахівця-вертебролога. Попереднє обстеження стану хребта може допомогти уникнути багатьох необоротних змін в організмі.

Причини шийного спондильозу

Враховуючи велику рухливість шийного відділу хребта, не дивно, що цей тип спондильозу зустрічається найчастіше. До основних причин, що викликають захворювання належать:

 • вік, загальна зношеність організму;
 • плоскостопість;
 • травми;
 • перевантаження, особливо тривале перебування в сидячім напівзігнутому положенні;
 • остеохондроз;
 • порушення обмінних процесів в організмі.

Симптоми й ступінь шийного спондильозу

В цілому, симптоми шийного спондильозу схожі із симптомами спондильозу інших частин хребта. У разі саме шийного спондильозу хворобливі відчуття локалізуються в області шиї. Болі особливо відчутні в ранковий і вечірній час. Спондильоз супроводжується також такими симптомами:

 • постійні головні болі;
 • слабкість;
 • відчуття «мурашок» у кінцівках;
 • дзвін у вухах;
 • запаморочення;
 • перепади тиску.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Через те, що шийний спондильоз не має чітко вираженої симптоматики, тривалий час захворювання може розвиватися без належного діагностування, виявляючи себе лише на пізніх стадіях. Одна з головних небезпек шийного спондильозу – його вплив на серцево-судинну систему людини.

Ступінь шийного спондильозу

Залежно від того, наскільки складно проходить захворювання, умовно його можна поділити на три стадії. З'ясовувати, на якій стадії знаходиться шийний спондильоз необхідно при ретельному огляді лікаря-веретебролога, оскільки багато в чому саме стан хворого говорить про стадії розвитку недуги.

Лікування шийного спондильозу проводиться залежно від ступеня та індивідуальних змін у шийному відділі хворого.

 1. Перша стадія може проходити безсимптомно, а рідкісні ниючі болі в шиї лише незначно порушують звичайний спосіб життя людини. Поступово тіла шийних хребців обростають кістковими утвореннями.
 2. Невдале лікування або його відсутність приводить до розвитку другої стадії шийного спондильозу. Кісткові відростки сусідніх хребців поступово збільшуються в розмірі, як би «ростуть» у напрямкуі один до одного. Сильне фізичне навантаження чи переохолодження підсилюють ниючі болісні відчуття в області шиї. Ця стадія може тривати до декількох років, періодично даючи про себе знати загостреннями.
 3. На третій стадії кісткові відростки (остеофіти) з'єднуються між собою, утворюючи дугу. М'язи перебувають у крайній напрузі, поступово розвивається повне знерухомлення ураженої області. Може відбуватися часткова втрата контролю над кінцівками. Зміни в шийному відділі привзодять до вестибулярних порушень. На цьому етапі ні мануальна терапія, ні медикаменти не дадуть належного результату. Таким чином, на третій стадії спондильоз може лікуватися тільки оперативним способом.

Діагностика шийного спондильозу

Діагностика шийного спондильозу на ранніх стадіях, як уже було сказано, ускладнена тим, що захворювання може протікати без явних фізичних проявів. Таким чином, для точного діагнозу «шийний спондильоз» бажано провести такі дослідження:

У клініці «Омега - Київ» лікар за допомогою комп'ютерної томографії може отримати тривимірний знімок ураженої області. Така діагностика дає більш точні результати і є більш делікатною в порівнянні зі звичайним рентгеном. У центрі «Омега - Київ» комп'ютерну томографію здійснюють  на апараті Philipsbrilliance 64.

Магнітно-резонансна томографія дає можливість отримати пошарове зображення тканин. Цим дослідженням може бути досягнута більш точна діагностика спондильозу. У клініці «Омега - Київ» даний тип обстеження проводиться апаратом Philipsachieva 1.5T 16ch.

Лікування спондильозу шиї

Не можна сказати, що існує якась єдина правильна методика лікування спондильозу шиї. Даний тип захворювання складно піддається лікуванню, і воно в першу чергу спрямоване на зменшення больових  відчуттів, а також на запобігання дистрофічних змін дисків. У процесі лікування спондильозу шиї в клініці «Омега - Київ» Ви отримаєте можливість поліпшити кровообіг судин, усунути запальний процес.

Фахівці «Омега -Київ», крім медикаментозного лікування, запропонують Вам також комплексну систему фізичних вправ, яка спрямована на запобігання дегенеративних змін шийного відділу хребта. У розпорядженні досвідчених лікарів-вертебрологів є такі методи:

 • мануальна терапія;
 • фізіотерапія;
 • оздоровча фізкультура.

Профілактика шийного спондильозу

Профілактика шийного спондильозу актуальна не тільки для людей похилого віку, але також і для тих, хто тривалий час проводить сидячи за комп'ютером. Профілактичні вправи допоможуть запобігти розвитку патологій шийного відділу хребта. Однак, враховуючи тривалу відсутність симптомів на ранній стадії спондильозу шиї, бажано час від часу проходити обстеження у лікаря-вертебролога. У клініці «Омега Київ» Ви отримаєте консультацію висококласного фахівця і здобудете можливість уникнути проблем, пов'язаних з ускладненями шийного спондильозу.

 

Лечение деформирующего спондилеза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза шейного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза шейного отдела позвоночника в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати