Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування сколіозу першого ступеня в Києві

Сколіоз першого ступеня – це бічне викривлення хребта під кутом не більш 10 градусів.

Ціни на лікування сколіозу першого ступеня

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися

Сколіоз першого ступеня – це бічне викривлення хребта під кутом не більш 10 градусів. Причини виникнення сколіозу найчастіше мають ідіопатичний характер, тобто не піддаються однозначному визначенню. Найбільш поширеним періодом сколіотичних проявів є фаза активного росту та формування організму. Однак на першій стадії розвитку це захворювання не має явно виражених симптомів і ознак, що значно ускладнює діагностику недуги.

У клініці «Омега - Киів» представлений широкий спектр сучасних апаратних можливостей для обстеження порушень розвитку кістково-м'язової системи організму людини. Досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії проведе огляд, визначить необхідність подальших обстежень і підбере для Вас найбільш ефективний курс лікування або ж профілактики захворювання.

Симптоми сколіозу першого ступеня

На початковому етапі розвитку сколіоз не має явно виражених ознак і симптомів. Однак на огляді лікар може діагностувати:

 • незначну асиметрію плечей;
 • порушення правильної постави;
 • прогресуючий лордоз;
 • надмірну сутулість.

Результати поверхневого огляду є лише показанням до подальшої діагностики, що дозволяє точно встановити ступінь розвитку захворювання.

Причини сколіозу першого ступеня

Оскільки сколіоз у більшості клінічних випадків є ідіопатичним захворюванням, виявити його однозначні причини не завжди представляється можливим. Сколіотична хвороба на ранній стадії найчастіше з'являється в період активного росту й формування організму – у підлітковому віці. Проте, до факторів, що сприяють розвитку й прогресуванню недуги, належать:

 • синдром гіпермобільності суглобів;
 • вроджена деформація хребців;
 • різна довжина ніг;
 • порушення обміну речовин у кістках;
 • рахіт.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

До таких факторів також можна віднести низьку рухливість у дітей, поганий м'язовий розвиток і наявність вродженого сколіозу у батьків. Всі ці фактори можуть сприяти подальшому розвитку недуги – більшому куту деформації хребта й переходу її у другий ступінь.

Види сколіозу першого ступеня

Бічне викривлення хребта під кутом до 10 градусів може набувати різної локалізації і форми. У залежності від області прояву патології розрізняють наступні види сколіозу першого ступеня:

 • шийногрудний;
 • грудопоперековий;
 • сколіоз поперекового відділу.

Залежно від форми скривлення розрізняють:

 • З-подібний сколіоз з однієї дугою викривлення;
 • S- подібний сколіоз із двома дугами викривлення;
 • Z- подібний сколіоз із трьома дугами викривлення.

Діагностика сколіозу першого ступеня

Діагностика сколіозу першого ступеня починається з відвідин досвідченого лікаря, який проведе медичний огляд і визначить показання до подальшого детального обстеження. У більшості випадків сколіоз на початковому етапі розвитку не має явно виражених ознак, що значно ускладнює його діагностику.

Для одержання більш детальних даних, лікарі вдаються до рентгенографії як одного з основних методів виявлення і обстеження сколіозу. У клініці «Омега Київ» дослідження сколіотичної хвороби  проводять із застосуванням високоякісних сучасних методів діагностики, які дозволяють отримати точні дані з мінімальною дозою рентгенівського опромінення, або ж зовсім без неї.

У медичному центрі «Омега - Київ» використовують такі апаратні методи діагностики як:

 1. комп'ютерна томографія – рентгенологічний метод дослідження, що дозволяє просканувати проблемну область і отримати її тривимірний знімок. В нашій клініці  використовують найбільш сучасну модель томографа – Philipsbrilliance.
 2. магнітно-резонансна томографія – ще один метод діагностики, що дозволяє отримати пошарове зображення тканин проблемної області. Даний метод застосовують при необхідності уточнення і більшої деталізації актуальних результатів рентгенографії. Для обстеження в нашому медичному центрі використовується потужний новітній апарат Philipsachievat 16ch.

 

Лікування й профілактика сколіозу першого ступеня

На ранній стадії розвитку захворювання застосовують тільки щадні методи лікування сколіозу першого ступеня, які передбачають:

 • лікувальну фізкультуру;
 • курс масажу;
 • методики підтримки правильної постави.

Радикальні методи лікування сколіозу на ранній стадії розвитку недуги виключені. Однак слід пам'ятати, що завжди є ризик подальшого прогресування захворювання. Тому на першій стадії сколіозу показані регулярні відвідування лікаря, спостереження за станом здоров'я і регулярна фізична активність.

У клініці «Омега - Київ» вас очікує команда професійних лікарів, сучасні апаратні методи діагностики та широкий спектр профілактичних і лікувальних процедур для попередження і подолання сколіозу.

Лечение сколиоза первой степени в Киеве
Лечение сколиоза первой степени в Киеве
Лечение сколиоза первой степени в Киеве
Лечение сколиоза первой степени в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Тернопольский Сергей Петрович

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все