Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Гістероскопія в Києві

Гістероскопія – це універсальний малоінвазивний метод дослідження матки, за допомогою якого виконуються як діагностичні процедури, так і хірургічні втручання. Гістероскопом можна проводити діагностику внутрішніх статевих органів, а й виконувати нескладні операції - висічення спайок, видалення поліпів, вишкрібання ендометрію. За цим принципом поділяють діагностичну та хірургічну гістероскопію. Діагностична (офісна) гістероскопія проводиться для виявлення внутрішньоматкових патологій – ендометріозу, міом, поліпів, спайок. Крихітна камера, вбудована в гістероскоп, передає збільшене у 20 разів зображення порожнини матки на екран, дозволяючи докладно розглянути її стан. У процесі лікар може оглянути всю порожнину матки і визначити місце патологічного процесу. Хірургічна гістероскопія дозволяє видаляти поліпи матки та інші новоутворення точковим методом без травмування здорової тканини. Така операція не залишає рубців та шрамів і не потребує тривалої реабілітації. Також за допомогою гістероскопії матки проводять резекцію ендометрію. На відміну від звичайного вишкрібання, пошкодження порожнини матки повністю виключено, тому відновлювальний період після гістероскопії набагато коротший.

Ціни на проведення гістероскопії

Діагностична гістероскопія 6500 ₴ записатися
Гістероскопія І категорії складності 8000 ₴ записатися
Гістероскопія ІІ категорія складності, видалення фіброміоми 14000 ₴ записатися
Гістероскопія IІІ категорії складності 8500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до гістероскопії

Хірургічна гістероскопія може бути рекомендована для лікування різних захворювань порожнини матки. Ці процедури не залишають шрамів та рубців, не ушкоджують здорову тканину. Діагностична гістероскопія призначається для дослідження порожнини матки та маткових труб.

Гістероскопія може бути рекомендована лікарем у разі таких захворювань:

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як проводиться діагностична гістероскопія?

Через цервікальний канал у порожнину вводиться оптичний прилад із маленькою камерою. З його допомогою можна дослідити матку та гирла маткових труб. Після цього в порожнину матки вводиться невелика кількість розчину глюкози – для кращої візуалізації. Найкращий час для проведення процедури - 7-10 день менструального циклу - відразу після закінчення менструації, коли ендометрій невеликої товщини. Гістероскопія (як роблять у сучасній клініці) триває до 15 хвилин. За кілька годин після операції пацієнтка вже може вирушати додому.

Як проводиться хірургічна гістероскопія?

Через розширений спеціальним інструментом цервікальний канал вводиться гістероскоп з оптичним приладом та інструментом для видалення новоутворень. Проходить гістероскопія під наркозом (ціна наркозу уточнюється у анестезіолога). Гінеколог вводить знеболювальне в ділянку шийки матки - це полегшує її розкриття та позбавляє неприємних відчуттів після операції. За допомогою камери, яка виводить зображення на екран, гінеколог контролює роботу інструменту. Так проводиться видалення міом, кіст, спайок, поліпів, доброякісних пухлин, а також корекція анатомічних дефектів та видалення сторонніх тіл.

Протипоказання до гістероскопії

Незважаючи на те, що це малоінвазивна процедура, яка виконується практично без пошкодження здорової тканини матки, при деяких станах проводити гістероскопію не можна - вона може їх посилити.

Процедура категорично не рекомендується у таких випадках:

 • запальне захворювання внутрішніх статевих органів;
 • сильна маткова кровотеча;
 • вагітність;
 • рак шийки матки;
 • стеноз цервікального каналу;
 • інфекційні захворювання на гострій стадії.

Фотографії гінекологічного центра

Гистероскопия в Киеве
Гистероскопия в Киеве
Гистероскопия в Киеве
Гистероскопия в Киеве

Відновлення після гістероскопії

Незважаючи на те, що навіть операційна гістероскопія малотравматична, після неї все ж таки можуть виникнути ускладнення. Тому необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, а у відновлювальний період ставитися до себе уважно та дбайливо. Протягом двох тижнів після гістероскопії матки не рекомендується приймати ванну, купатися у водоймах, відвідувати лазню та сауну, вести статеве життя та піднімати тяжкості. Загалом, слід дотримуватися тих запобіжних заходів, які лікарі радять кожній жінці в період менструації. Через 2 тижні після процедури потрібно повторно показатися гінекологу.

Чи можуть бути ускладнення після гістероскопії?

Перші 10 днів після обстеження порожнини матки гістероскопом можуть спостерігатися незначні кров'янисті виділення і незначний біль внизу живота. Цих симптомів лякатися не потрібно – вони швидко минають. Але якщо біль і кровотеча сильні, і якщо підвищується температура, до лікаря потрібно звернутися негайно. Такі симптоми можуть вказувати на пошкодження стінки матки або внутрішню кровотечу. При своєчасному зверненні до гінеколога це швидко усувається.

Переваги гістероскопії в Омега-Київ

Гістероскопія у Києві в нашому медичному центрі проводиться на сучасному надточному обладнанні. Діагностику та хірургічні операції проводять висококласні лікарі.

Після оперативного втручання ви можете проконсультуватися з лікарем щодо необхідності реабілітації у стаціонарі. У цьому випадку вам нададуть комфортну палату та постійне спостереження кваліфікованого медичного персоналу.

Записатися на гістероскопію у Києві

Перед записом слід обстежитись на можливі інфекції, а також виключити онкологічні захворювання. Оскільки ця порожнинна операція, хоч і малоінвазивна, за кілька днів до гістероскопії слід відмовитися від газоутворювальних продуктів, напередодні ввечері нічого не їсти і зробити на ніч клізму.

Гістероскопія у Києві у МЦ “Омега-Київ” проводиться згідно з сучасними медичними протоколами на високому рівні. Ми використовуємо сучасне обладнання - ультратонкий оптичний канал, що гарантує нетравматичну діагностику, а у разі проведення хірургічного втручання - реабілітацію у найкоротший термін.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами за телефоном або в будь-якому зручному для вас месенджері, щоб записатись на діагностику, консультацію гінеколога або операцію. Також для цього можна скористатися формою запису на сайті.

Поширені питання

Що таке гістероскопія?

Це сучасний малоінвазивний метод, за допомогою якого можлива як діагностика захворювань матки, так і хірургічне лікування поліпів, кіст і пухлин. Така операція малотравматична, період реабілітації після неї значно коротший, ніж після вишкрібання (кюретажу).

Який наркоз роблять при гістероскопії?

Діагностична гістероскопія виконується під місцевою анестезією. Для хірургічної гістероскопії роблять епідуральний чи загальний наркоз.

Чи можна робити гістероскопію без наркозу?

Так звана офісна гістероскопія, яка проводиться за допомогою тонкого тубуса, може проводитись без наркозу. Але ця процедура робиться лише для діагностики.

Як підготуватись і що не можна робити перед гістероскопією?

Останній прийом їжі має бути за 6-8 годин до процедури, води – не пізніше ніж за 4 години. Не рекомендується вести статеве життя напередодні процедури хоча б за 1-2 дні. Небажано вживати газоутворюючі продукти за добу до процедури. Перед гістероскопією рекомендується спати щонайменше 8 годин і, за необхідності, прийняти легке заспокійливе. Вранці напередодні процедури прийняти душ. Бажано зголити волосся в області промежини та лобка. Безпосередньо перед процедурою – спорожнити сечовий міхур.

Скільки часу триває операція гістероскопія?

Гістероскопічна операція триває від 15 до 40 хвилин залежно від обсягу та специфіки маніпуляцій.

Скільки потрібно лежати у лікарні після гістероскопії?

Гістероскопія діагностична не потребує перебування у стаціонарі - тому її ще називають "офісною гістероскопією". Після хірургічної гістероскопії у гінекології пацієнтка проводить 2-3 години, після чого повертається додому.

Як швидко вагітніють після гістероскопії?

Процедура гістероскопії не впливає на фертильність жінки, тому завагітніти пацієнтка може через 2-3 місяці. Однак лікарі рекомендують дати організму відновитися і планувати зачаття не раніше, ніж за 6 місяців, особливо якщо була складна операція гістероскопії матки – видалення пухлини або кількох поліпів, а операція проводилася під загальним наркозом.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Стрижаков Станислав Александрович

Автор статті:

Стрижаков Станіслав Олександрович

Завідуючий відділенням оперативних втручань, акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, онкогінеколог

Список літератури

 1. Лейоміома: сучасні підходи до лікування на засадах доказової медицини – лікар акушер-гінеколог вищої категорії, доктор медичних наук, головний науковий співробітник відділення реабілітації репродуктивної функції жінок ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової» Ольга Дубенко, 17.08.2021.
 2. Метаболічний синдром в онкогінекології: фокус на міомі матки – Хиць А.Р., редакція журналу "Український медичний часопис", 17.11.2021.
 3. Нові підходи у терапії передракових станів шийки матки – 01.04.2022, Анна Сакалош, тематичний номер "Акушерство, Гінекологія, Репродуктологія" № 5 (46) 2021 р.
 4. Миома матки: гистерэктомия или медикаментозная терапия? – автор Т.Ф. Татарчук, 25.07.2017, тематичний номер "Гінекологія, Акушерство, Репродуктологія" № 2 (26), червень-липень 2017р.
 5. Інструментальні методи дослідження в гінекології – авторы: В. К. Кондратюк, д.мед.н., відділення планування сім’їДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", 18.09.2015.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати