Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування головного болю в Києві

Головний біль - один з найпоширеніших серед людей працездатного віку. У кожної людини час від часу він може виникати, особливо при перевтомі. Він пов'язан зі значним перенапруженням м'язів в області шиї і голови.

Ціни на лікування головного болю

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 450 ₴ записатися
КТ головного мозку (онкологія) 2100 ₴ записатися
КТ головного мозку 1400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Багато людей, у яких з'являється головний біль, звикли усувати його за допомогою таблеток, навіть не замислюючись про те, що цей симптом може бути передвісником багатьох хвороб. Дуже важливо спочатку з'ясувати причини виникнення цієї проблеми, а потім тільки підбирати методи лікування. Терапія підбирається індивідуально, залежно від причин, які спровокували хвороба.

Хворобливі прояви самі по собі не є захворюванням, проте, вони можуть стати чи не єдиною ознакою багатьох патологій. Це дозволяє своєчасно діагностувати патології на ранніх стадіях.

Головний біль як симптом деяких хвороб

Якщо часто і сильно болить голова, то це часто стає причиною дуже багатьох хвороб, саме тому, при появі перших ознак, обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який проведе обстеження і виявить патологію. Зокрема, вона свідчить про такі захворювання як:

 • артеріальна гіпертензія;
 • об'ємні утворення головного мозку;
 • остеохондроз шийного відділу хребта;
 • головний біль напруги (тензіонной);
 • мігрень;
 • хронічні запальні захворювання.

Пульсуючий головний біль у скронях може бути спровокований цілим рядом різних причин, починаючи від різких перепадів артеріального тиску і закінчуючи інфекцією або інтоксикацією організму. Для деяких хвороб, скроневий біль є одним з основних симптомів, які дозволяють поставити правильний діагноз на ранніх стадіях.

Причинами болю в потилиці можуть бути такі хвороби як шийний остеохондроз, гіпертонія, спондильоз, підвищення тонусу м'язів шийного відділу. Виникнення болю в області чола може свідчити про запальні процеси, які відбуваються в організмі, зокрема, таких як фронтит, защемлення потиличного нерва, підвищений внутрішньочерепний тиск. Крім того, такий вид болю часто провокує менінгіт, малярію, тиф, пневмонію.

Болі в області очей можуть свідчити про мігрені, вегетативної дисфункції, глаукоми та деяких інших очних хворобах. Несвоєчасне звернення до лікаря може спровокувати виникнення дуже серйозних проблем із зором.

Лікарі-неврологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Артеріальна гіпертензія

При протіканні артеріальної гіпертензії головний біль дуже сильний. Такого виду біль з'являється, коли показання тонометра досягають критичних відміток. На початковій стадії гіпертензії, коли тиск не сильно високий, з'являється дискомфорт, а при сильному підвищенні тиску - напруга.

При протіканні гіпертензії виникає біль м'язової напруги. Він наростає поступово, створює відчуття здавлювання черепа, що супроводжується запамороченням і нудотою. Передумовами можуть бути стреси, які провокують спазм.

Об'ємні утворення головного мозку

Пухлини головного мозку зустрічаються досить часто і займають друге місце за рівнем смертності серед усіх злоякісних новоутворень. Частою ознакою пухлин мозку вважається головний біль. Симптоматика при пухлинах головного мозку і характер клінічної картини багато в чому залежить від області ураження.

Відчуття болю виникають через те, що відбувається інтенсивний ріст новоутворення. Воно поступово збільшується і тим самим передавлює нервові закінчення, саме тому, після сну виникає відчуття здавлювання за рахунок набряку головного мозку.

Остеохондроз шийного відділу хребта

Головний біль при шийному остеохондрозі часто буває спровокований запальним процесом і набряканням спинномозкових нервів. Причиною цього стає деформування і зміщення хребців, що відбувається при пошкодженні міжхребцевих дисків, їх ущільненні, деформації.

Хворобливі відчуття при остеохондрозі виникають в результаті утрудненого проходження крові по хребетних артеріях. Це відбувається через передавливания нервових закінчень і їх запалення.

Головний біль напруги (тензіонний)

Головний біль м'язової напруги - один з найпоширеніших серед людей працездатного віку. У кожної людини час від часу він може виникати, особливо при перевтомі. Він пов'язан зі значним перенапруженням м'язів в області шиї і голови.

В результаті передавливания кровоносних судин відбувається погіршення кровообігу. Внаслідок цього накопичуються токсичні речовини, що провокують хворобливі відчуття. Починається запалення і подразнення нервових закінчень, що передаються в мозок, в результаті виникає сильний біль.

 

 

Симптоми головного болю

Симптоми головного болю при різних захворюваннях досить сильно виражені і кожна хвороба має свою власну симптоматику, по якій і можна розпізнати протікання патологічного процесу.

Первинний біль може бути основним проявом і виникає він переважно при мігрені, при зовнішньому стисненні, після фізичної активності. У разі, коли сильний головний біль є проявом різних хвороб, то він вважається вторинним. Він може виникати при травмах голови, інфекціях, внутрішньочерепних хворобах, інтоксикації, хворобах судин.

Вторинна хворобливість може бути при прийомі деяких медикаментозних препаратів або зловживанні кофеїновмісних напоїв. При гіпертонії він супроводжується шумом в голові, нудотою, появою темних плям перед очима, порушенням координації. У більшості випадків голова болить в потиличній частині.

Обов'язковими симптомами вірусної інфекції вважається сильний головний біль, нудота, висока температура, відчуття тиску на очі і вуха. При менінгіті і енцефаліті додаються ще й неврологічні ознаки.

При онкологічних хворобах людина відчуває постійні болі, які весь час зростають і не проходять при застосуванні знеболюючих.

Мігрень

Мігрень проявляється у вигляді інтенсивних болів пульсуючого характеру. Симптоми мігрені розрізняються, тому, у жінок виникає здавлювання в області скронь і потилиці, нудота, порушення нюху. У чоловіків же в основному спостерігається пульсуючий біль в області потилиці, депресія.

Характер головного болю при мігрені значно відрізняється від інших видів. Починається він від області скроні, пульсує і тисне, а потім поступово охоплює половину голови, поширюючись поступово на область лоба і очі. Односторонній біль може чергуватися, по черзі охоплюючи різні області голови.

Хронічні запальні захворювання

Хронічні запальні процеси провокують дуже сильний головний біль, який починається досить раптово. Він носить дифузний характер і не має суворої локалізації. Біль поступово наростає, і як би розпирає голову зсередини. Хворі перебувають у стані оглушення свідомості, постійно стогнуть і хапаються за голову.

Будь-які рухи тільки підсилюють хворобливість, і звичайні знеболюючі засоби не допомагають.

При енцефаліті головний біль сильно виражений, носить постійний характер, періодично може загострюватися і протікає на фоні високої температури. Застосування симптоматичних препаратів не надає ніякої дії або приносить короткочасне полегшення.

Діагностичні методи

Так як причин, що провокують головний біль, може бути безліч, то обов'язково потрібно пройти комплексне обстеження і проконсультуватися з терапевтом, неврологом, нейрохірургом, а при потребі і з окулістом. Обстеження призначається індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи всі скарги. Спочатку лікар проводить опитування пацієнта, щоб визначити:

 • локалізацію головного болю;
 • характер;
 • частоту виникнення;
 • тривалість нападів;
 • як саме починається напад.

В ході огляду пацієнта оцінюють настрій і свідомість пацієнта, при цьому можна визначити пригніченість або тривожність. Проводиться ретельний огляд голови, шиї, пальпація скроневої артерії, додаткової пазухи, скронево-щелепних суглобів. Вимірюється тиск, а також температура.

У кожної людини з сильним болем, доктор повинен перевірити поле і гостроту зору. Обов'язково потрібно обстежити очне дно, щоб виключити можливість внутрішньочерепного тиску.

З лабораторних аналізів проводиться аналіз крові. До дослідження ліквору вдаються в разі потреби виявлення крововиливу, а також при менінгіті. Крім того, проводиться апаратне дослідження, зокрема:

 • Комп'ютерна томографія;
 • Магнітно-резонансна томографія;

Комп'ютерна томографія вважається досить інформативним методом, який допомагає визначити наявність пухлин головного мозку, а також проводиться при крововиливах і інсульті. Магнітно-резонансна томографія досить дорогий, але в той же час, дуже результативний метод, так як ступінь візуалізації набагато вищий, ніж при проведенні комп'ютерної томографії.

Також буде потрібно рентгенографія грудної клітки, черепа, придаткових пазух носа. Тільки комплексне обстеження допомагає визначити захворювання і провести якісне лікування, яке допоможе позбутися від наявної проблеми.

Лечение головной боли в Киеве
Лечение головной боли в Киеве
Лечение головной боли в Киеве
Лечение головной боли в Киеве

Лікування

Лікування головного болю проводить лікар після виконання всіх необхідних видів обстежень та встановлення причини її виникнення. На вибір методу проведення терапії багато в чому впливає тип і ступінь тяжкості болю, а також вік пацієнта.

Купірування гострих нападів болю можливо із застосуванням анальгетиків і спазмалітиків. Однак, варто пам'ятати, що прийом їх протягом тривалого часу небажаний, тому, потрібно пройти комплексне обстеження для встановлення основної причини виникнення болю. Потрібно проконсультуватися з лікарем, і тільки з його допомогою боротися з основною причиною.

При проведенні лікування обов'язково потрібно враховувати основну причину, яка спровокувала головний біль. На розпираючий біль, спровокований артеріальною гіпертензією, впливають за допомогою гіпотензивних засобів, а також препаратів, що нормалізують тонус судин. Крім того, впливати можна і іншими методами, зокрема, таким як масаж, дотримання режиму сну, гімнастика, відмова від алкоголю та тютюнопаління.

Для усунення сильного болю при мігрені застосовується цілий ряд медикаментозних препаратів, які підбираються індивідуально для кожного хворого. У такому випадку немає певної схеми проведення терапії, так як для одного пацієнта підбираються судинорозширювальні засоби, а для іншого - судинозвужувальні.

Лікувати головний біль при шийному остеохондрозі допомагають нестероїдні протизапальні препарати з аналгетичним ефектом, спазмолітики, міорелаксанти. Усунути біль, спровокований невралгією можна за допомогою протизапальних препаратів, а також бажано приймати заспокійливе, так як інтенсивний, пекучий біль негативно впливає на стан психіки.

Лікування має на увазі  проведення фізіотерапії, а саме електрофорез, голкорефлексотерапію, водні процедури, масаж. Сприятливий вплив дає санітарно-курортне лікування. Доктор призначає лікування індивідуально для кожного пацієнта, залежно від поставленого діагнозу.

Потрібно пам'ятати про те, що не варто займатися самолікуванням, тому що це може привести до серйозних порушень стану здоров'я. Дуже важливо визначити основну причину головного болю, так як це можуть бути навіть пухлини головного мозку. В такому випадку препарати не завжди можуть дати необхідний результат, саме тому, найчастіше проводиться оперативне втручання в нейрохірургічному відділенні.

Крім того, обов'язково потрібно дотримуватися певної дієти, яка допоможе зменшити біль. Дуже корисний повноцінний відпочинок в затіненій кімнаті, особливо при мігрені.

Профілактика

Знижує ймовірність виникнення головного болю правильне, здорове харчування. Потрібно пити багато чистої води не менше 6 склянок в день, так як це допоможе уникнути зневоднення.

Важливо уникати стресів і психічного перенапруження, не зловживати спиртним і кофеїновмісними напоями. Потрібно відмовитися від паління і уникати знаходження поруч з людьми, що палять. Потрібно часто робити вологе прибирання в будинку. Дуже корисний мигдаль, так як він містить в своєму складі болезаспокійливі речовини. Обов'язково потрібно при частих головних болях невідомого характеру пройти обстеження і подальше комплексне лікування. Важливо стежити за своїм станом і приділяти увагу повноцінному сну і відпочинку.

Головний біль може виникати з різних причин, визначити які можна за особливостями стану хворого. Тільки своєчасне обстеження і комплексне лікування допоможе позбутися від наявних проблем і швидко поліпшити самопочуття. Завдяки своєчасній терапії є можливість швидко усунути захворювання, а також не допустити виникнення ускладнень небезпечних для здоров'я і життя пацієнта.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати