Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

КТ шийного відділу хребта в Києві

Комп'ютерна томографія або КТ шийного відділу хребта – апаратна діагностична процедура, яка базується на створенні 3D моделі потрібної ділянки тіла за допомогою рентгенівських променів. Дослідження дозволяє з високою точністю виявити причини болю та дискомфорту в області шиї – травми, захворювання, аномалії розвитку.

Ціни на КТ шийного відділу хребта

КТ голов мозку + тканин шиї + органів грудної порожнини 3600 ₴ записатися
КТ шийного відділу хребта 1100 ₴ записатися
КТ м'яких тканин шиї, гортані (контраст) 2600 ₴ записатися
КТ м'яких тканин шиї, гортані, гол. мозку (контраст) 3300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання для проведення КТ шийного відділу хребта

Комп'ютерна томографія більш інформативна проти рентгенографії, оскільки вплив на досліджувану ділянку тіла здійснюється під різними кутами. Після сканування дані обробляються комп'ютером із створенням об'ємних реконструкцій (зрізів) необхідної області.

КТ шийного відділу хребта призначають за наявності таких проблем:

 • біль у ділянці шиї, оніміння рук, запаморочення, втрата свідомості, головний біль невідомої етіології;
 • травми шиї та посттравматичні наслідки: переломи, вивихи, кісткові фрагменти у хребетному каналі, гематомієлія (крововиливи у спинний мозок);
 • остеохондроз, протрузії міжхребцевих дисків та їх ускладнення – грижі;
 • компресія спинного мозку (внаслідок утворення грижі, абсцесу, пухлини чи отримання травми);
 • звапніння зв'язкового апарату (кальциноз), низька щільність і міцність кісток (остеопороз);
 • вроджені аномалії хребта;
 • новоутворення кісток, м'яких тканин (доброякісні та злоякісні, у тому числі з метастазами);
 • судинні патології в області шиї – КТ шийного відділу хребта із запровадженням контрасту-підсилювача (ангіографія судин шиї);
 • планування операцій на хребті та післяопераційний контроль.

КТ шийного відділу хребта з контрастом

У разі потреби більш детальної та чіткої візуалізації, КТ шийного відділу хребта роблять із контрастним посиленням. Така технологія доцільна, коли, крім кісткової тканини, зачіпаються м'які структури – судини, нерви, спинний мозок, її призначають для:

 • виявлення точної локалізації патологічного процесу;
 • проведення диференціальної діагностики пухлин;
 • оцінки ступеня стенозу артерій та інших судинних патологій.

Йодомісткий контрастний препарат найчастіше вводиться у вену (рідше – шляхом ін'єкції у тканину, що оточує потрібну ділянку хребта). Внутрішньовенне введення здійснюється за допомогою автоматичного інжектора. Контраст нешкідливий та виводиться з організму природним чином протягом доби.

Підготовка до дослідження КТ шийного відділу хребта

Звичайна процедура КТ шийного відділу хребта без контрасту не вимагає спеціальної підготовки. Щоб уникнути зниження якості зображення перед томографією необхідно, щоб пацієнт зняв із себе предмети, що містять метал (прикраси, зубні протези, слуховий апарат). Мобільний телефон слід вимкнути.

Дослідження з контрастуванням рекомендують робити натще (останній прийом їжі та води – за 3-4 години до томографії). Про наявності в анамнезі алергії та хронічних захворювань необхідно проінформувати лікаря перед дослідженням.

Як роблять КТ шийного відділу хребта?

КТ шийного відділу хребта – процедура безболісна, малоінвазивна та виконується в амбулаторних умовах. Тривалість томографії загалом 5-10 хвилин (із запровадженням контрасту – до 30 хвилин).

Лікарі-рентгенологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Апарат КТ складається з платформи, що рухається, і сканера, що має вигляд тунелю з вхідним круглим отвором в центрі. Пацієнт розміщується на платформі, яка рухається у напрямку тунелю і зупиняється так, щоб досліджувана ділянка тіла опинилась у зоні дії сканера. Обертаючись, кільце сканера робить безліч знімків у різних площинах. Отримана діагностична інформація передається до комп'ютера для систематизації та побудови тривимірних моделей.

Лікар та пацієнт перебувають у різних приміщеннях, візуальний зв'язок між ними здійснюється через спеціальне віконце, аудіозв'язок – через переговорний механізм. Томограф також обладнаний кнопкою екстреного виклику лікаря.

Поки триває процедура  КТ шийного відділу хребта хворому необхідно дотримуватись періодів нерухомості, іноді, на прохання рентгенолога, на кілька секунд затримувати дихання.

При необхідності перед скануванням досліджуваному внутрішньовенно вводиться контраст. З короткочасних побічних ефектів – легка нудота, відчуття припливу тепла у тілі, металічний присмак у роті. Це нормальна реакція, що відбувається протягом кількох хвилин. Для прискорення виведення контрасту з організму необхідно пити більше рідини.

Протипоказання

КТ шийного відділу хребта, як і будь-яка діагностика з використанням рентгенівських променів, має променевий вплив на організм. Тому застосовувати цей метод необхідно за призначенням лікаря і з дотриманням інтервалів між процедурами – півроку-рік. Вагітним жінкам та дітям комп'ютерна томографія протипоказана, за винятком екстрених випадків. Зважаючи на технічні характеристики томографа, процедуру не зможуть пройти пацієнти з високим ступенем ожиріння (з вагою понад 120 кг).

Якщо планується КТ шийного відділу хребта з контрастом, перелік протипоказань доповнюється:

 • лактація (дозволена за умови переривання годування на період 24 години після дослідження);
 • важка форма ниркової недостатності (аналіз крові показує підвищений рівень креатиніну);
 • індивідуальна непереносність складових контрастної речовини (йод, молюски);
 • цукровий діабет ІІ типу;
 • труднощі зі збереженням нерухомості через сильні болі або особливості хвороби;
 • тяжкий стан пацієнта, при якому він не має можливості виконувати рекомендації лікаря під час КТ шийного відділу хребта.

Переваги проведення КТ шийного відділу хребта у МЦ Омега-Київ

Кваліфіковані лікарі-рентгенологи діагностичного центру Омега-Київ проводять КТ шийного відділу хребта на новому високоінформативному томографі Philips Brilliance 64. За допомогою мультидетекторного 64-канального сканера можна отримати сотні тонких анатомічних зрізів досліджуваної зони з можливістю їх подальшого 3D-моделю. У нашій клініці можна зробити стандартну КТ або пройти дослідження із контрастним посиленням. Введення контрасту здійснюється за допомогою німецького інжектора Ulrich.

Записатися на КТ шийного відділу хребта в мережі клінік Омега-Київ можна за телефоном (044) 333-4-333, 0800753357, через форму на сайті або зв'язавшись з консультантом через зручний месенджер. Адреси філій медичного центру, де можна обстежитись: вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"), вул. А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця").

Фотографії діагностичного центра

КТ шейного отдела позвоночника в Киеве
КТ шейного отдела позвоночника в Киеве
КТ шейного отдела позвоночника в Киеве
КТ шейного отдела позвоночника в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати