Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування гострого холециститу в Києві

Холецистит - це захворювання, при якому на стінках органу з'являється флора, яка не є рідною для органу, схильного до захворювання.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 160 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
Альфа-амілаза - час виконання 1 дн. 70 ₴ записатися
Показати все Сховати

Коли відтік жовчі заблокований через наявність каменю, болить бік і відчувається порив нудоти - це ознаки гострого холециститу . Він розвивається від утворення каменів в органі. Завдяки цьому фактору можуть бути пошкоджені стінки органу і закупорений проток. Також існує ймовірність розвитку захворювання від бактеріального зараження. Смертність від гострого холециститу набагато вище, ніж від апендициту. Число хворих на цю недугу зростає і становить приблизно 30 відсотків від загальної частки всіх пацієнтів відділення хірургії практично кожної поліклініки.

 

Після перенесеного захворювання необхідно задуматися про свій спосіб життя. Якщо перестати дотримуватися настанов лікаря, то хвороба може повернутися і навіть розвинутися ще в більш важкі наслідки. Дотримуватися дієти потрібно цілий рік, навіть у святкові дні. Щоб не бути госпіталізованим повторно, потрібно відмовитися від алкоголю, не вживати шкідливу їжу і більше займатися спортом.

Якщо пацієнт знаходиться в періоді вагітності, то вся травна система здавлюється маткою - це також утворює застій жовчі. Лікування проводять при спостереженні лікаря. Якщо є поблизу клініка, постійно консультуватися у фахівця, лікування антибіотиками і операційне втручання неможливе при наявності плода.

Що таке холецистит

Це захворювання, при якому на стінках органу з'являється флора, яка не є рідною для органу, схильного до захворювання. Дане захворювання характерно для жінок після сорока років. Люди, які перенесли хворобу каменів в нирках, також схильні до гострого захворювання.

Виділяють дві форми холециститу: гостра і хронічна форма. Гострий холецистит виявляється один раз при утворенні запалення стінки жовчного міхура. Хронічний може протікати довгий час з умовою, що жовчний міхур містить в собі кам'янисті тіла.

Причини

Розвиток захворювання відбувається по ряду певних обставин, розвиваючих застій жовчі в міхурі.

Причин розвитку багато і залежать вони від:

 • харчування;
 • стресу;
 • гормонального фону;
 • запалення і аномалій.

Лікарі-терапевти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Якщо хворий вживає у великій кількості жирну і шкідливу їжу і прийом їжі нерегулярний, з великими порціями, то це призводить до виникнення холециститу. Алкоголь також сприяє його розвитку.

Емоційний зрив має величезне значення для здоров'я людини. Від великої напруги може виникнути порушення руху рідини жовчного міхура, що призведе до застою жовчі.

Гормональний фон може бути порушений через ендокринні захворювання. Відповідно, склад жовчі зміниться, що призведе до утворення агресивного середовища для стінок міхура.

При зниженні імунітету, ангіні, гастриті і інших запальних захворюваннях відбувається обсіменіння жовчної рідини шкідливими організмами з притоком крові. Особливо небезпечна дана причина, якщо захворювання хронічні. Необхідно буде усувати обидва захворювання, для подальшого позбавлення від його наслідків.

 Запалення може розвиватися при аномалії розташування міхура або аномалії його перегородок. При цих факторах виникає утруднення руху жовчі і згодом утвонення застою.

Ознаки захворювання - колючий біль під ребром справа, який відчувається і в лопатці, розташованій з цього ж боку, дуже сухий язик. Наростання болю походить від вживання алкоголю, жирної їжі, газованої води. Запалення поступово збільшується, аналогічно цьому фактору збільшується і біль. Поколювання під ребром справа - називається симптомом Ортнера-Грекова, а відчуття болю при вдиху і видиху - називаються симптомом Мерфі.

Але, не лише больові відчуття можуть бути передвісником даного захворювання, нудота і температура часто супроводжують цю хворобу. Температура тіла підвищується, здувається живіт і в роті утворюється металевий присмак. Це все є симптомом гострого холециститу. Але перед тим як самостійно ставити діагноз своєму організму при схожих симптомах, варто проконсультуватися з лікарем.

Причини виникнення захворювання не настільки великі, як її симптоми:

 • камінь, що знаходиться в міхурі, закупорює отвір по якому виходить жовч;
 • захворювання виникає через занесену бактерію.

Коли функція витікання жовчі по протоку не порушена, то інфекція не викличе запалення. Відтік жовчі може бути порушений звуженням протоки і її перегинами. Вирішальними факторами будуть різні хвороби вищого ступеня тяжкості, пошкодження шкіри або голод (порушення обміну речовин, споживання їжі та великі навантаження різного роду). Дефіцит імунітету призводить до виникнення васкуліту.

Коли коле правий бік, під ребром, віддає в лопатку на цій же стороні і в плече, то варто звернутися до фахівця.

Якщо є підозра на дану хворобу, то необхідно викликати лікаря, до його появи забороняється прикладання гарячих предметів до місця, де виник біль (грілки, теплих ганчірок), заборонено промивання і використання проносного. Потрібно лягти в горизонтальне положення і заспокоїтися, можна прикласти лід до зони, де знаходиться жовчний міхур.

Діагностують гострий холецистит за допомогою біохімії і простого загального аналізу крові. Процедура, яка визначає хворобу - УЗД необхідного органу в районі його знаходження.

Лікують цю хворобу безпосередньо в лікарні. Ставлять крапельницю і спазмолітики, пацієнту дають антибіотики. Якщо хворий продовжує мучитися від болю, то проводиться операція, на даному етапі видаляють жовчний міхур. Коли лікування не допомагає - виконується операція.

Якщо хвороба була легкої форми, то пацієнта незабаром випишуть або навіть не стануть наполягати на стаціонарі.

Симптоми гострого холециститу

Симптоми гострого холециститу різноманітні. Вони варіюються від болю до блювоти. Підозрюючи гострий холецистит, негайно зверніться до лікаря.

Характерні для гострого холециститу симптоми:

 1. Після вживання жирної їжі починає боліти правий бік. Біль віддає в лопатку на цій же стороні і в частину шиї.
 2. Температура до 39 градусів, особливо ввечері або вранці. Якщо температура підвищується раніше написаного межі, необхідно викликати лікаря.
 3. Роздутий живіт і постійний напад нудоти.
 4. Нестійкі випорожнення і тяжкість під правим ребром.
 5. Гіркий присмак у роті, особливо вранці. Даний симптом часто переходить в блювоту.
 6. Нестабільне емоційний стан, нестача сну і дратівливість.

Ця хвороба дуже небезпечна при ускладненні, а розвинутися вони можуть протягом декількох годин. Гнійне запалення (аж до гангрени), перитоніт, підпечіночний абсцес і жовчні свищі. Навіть жовтяниця і гострий панкреатит можуть стати ускладненнями при розвитку гострого холециститу.

Гострий холецистит має кілька форм: клінічну, флегмонозну і калькульозну. Клінічна форма характеризується зміною флори в жовчному міхурі. Хворий має середній стан, температура тіла нормальна, інтоксикації немає, але відзначається біль в правому підребер'ї, нудота і неприємні відчуття в шлунку.

Флегмонозна форма має характеристики трохи ускладнені в порівнянні з клінічною формою. Лихоманка і больові відчуття, слабкість і сухість у роті, пришвидшене серцебиття - все це синдроми флегмонозної форми загостреного холециститу. Гострий холецистит виникає у людей похилого віку і обумовлений деструктивними змінами в жовчному міхурі.

У сучасній медицині все симптоми загостреного холециститу мають свої назви:

 1. Кера - біль при пальпації.
 2. Образцова - біль при пальпації зростає з підняттям правої ноги.
 3. Мюссе - Георгієвського - біль від натискання на грудино-ключичний м'яз.

Досліджуючи кров визначається підвищення лейкоцитів і зниження лімфоцілов.

Діагностика

Діагностика захворювання включає в себе ряд аналізів, які повинен здати хворий для вивчення фахівцями. Для точного діагнозу, необхідно виконувати рекомендації лікаря і слідувати його настановам.

Аналізи і процедури, які може призначити лікар:

 1. Загальний і біохімічний аналіз крові. Результати даного забору покажуть стан ШОЕ, білірубіну та інших факторів, які допоможуть виявити хворобу.
 2. УЗД міхура. Процедура, спрямована на виявлення порушень розмірів стінок органу. Визначає камінь, якщо він там присутній, пухлини, застої і перегородки.
 3. Дуоденальне зондування. Визначення вмісту при каламутній жовчі, дозволяє усунути причину хвороби і призначити лікування.

Грамотне і своєчасне визначення подальших дій сприяють одужанню хворого, усі симптоми ослабнуть і зникнуть буквально за дні. Але якщо відбулося загострення, то жовчний міхур вже не може контролювати жовч, і це призводить до хронічного захворювання. Щоб цього уникнути, необхідна діагностика і дотримання всіх настанов лікаря.

Лечение острого холецистита в Киеве
Лечение острого холецистита в Киеве
Лечение острого холецистита в Киеве
Лечение острого холецистита в Киеве

Лікування гострого холециститу

При гострому холециститі, лікування має всього одне правило: ніякої ініціативи в самолікуванні. Консультація лікаря необхідна в найкоротші терміни, тому що під гострим мається на увазі активне поширення запалених частинок і загострення симптомів.

Тим більше хвороба, в загостреному вигляді, зачіпає і руйнує стінки органу жовчі, руйнуючи сам міхур. Весь вміст може потрапити в порожнину, де розташовані всі внутрішні органи. Вся ця несприятлива ситуація може розвинути перитоніт, який важко і практично неможливо вилікувати, саме тому викликають невідкладну швидку допомогу, адже від цього залежить життя.

Поки не приїде фахівець, необхідно дотримуватися ряду правил:

 1. Сприятливо позначиться вживання мінералки, поступово і повільно. Ця вода повинна бути прохолодною, якщо її немає, п'ють негорячий чай.
 2. Намагатися менше рухатись і більше проводити часу лежачи, але неприпустиме навантаження на правий бік.
 3. Заборонено користуватися грілкою!
 4. Заборонено приймати знеболююче.
 5. Утриматися від перекусів або зовсім не їжте.
 6. Прикласти лід під праве ребро на п'ятнадцять хвилин, прибрати на 45 хвилин і потім знову прикласти на 15 хвилин.

Відсутність дотримання перерахованих вище правил загострює хворобу.

Лікування даної хвороби має на увазі строгу дієту. В першу добу зовсім нічого не їсти, далі фруктове пюре, овочеві та м'ясні страви без масла і жиру, соки і компоти, мінеральна вода.

Ліки, які призначаються лікарем, входять в опіоїдні анальгетики. Вони пригнічують запалення, яке турбує хворого. Застосування антибіотиків допускається тільки внутрішньовенно або вунтрим'язово. Якщо результату після лікування не буде, то операційно видаляють жовчний міхур.

Після лікування великий відсоток пацієнтів одужують і продовжують жити і працювати, але необхідно продовжувати спостерігатися у лікаря. Як тільки виникне різкий біль, повторно звернутися до фахівця.

Профілактичні заходи при лікуванні  захворювання в стадії загострення:

 1. Доведене лікування.
 2. Лікування вогнищ запалення.
 3. Позбавлення від паразитів.
 4. Правильне харчування.
 5. Здоровий сон.
 6. Фізичні навантаження.
 7. Постійний нагляд лікарів, які спеціалізуються в питаннях гострого холециститу.
 8. За призначеенням лікаря прийом жовчогонних препаратів.

Виключення можливості каменеутворення дозволяє позбутися від причини хвороби і заново вести активне життя.

До якого лікаря звернутися

Дане захворювання лікує гастоентеролог і терапевт. Він призначить класичну терапію гострого холециститу. Також операцію, при якій видалять пошкоджений орган, проводить хірург. Після операції дотримуюся суворої дієти, що дозволяє організму піти на поправку. Для можливості виключення ускладнення захворювання, лікар може наполягти на певному терміні спостереження і госпіталізації.

Головне, не відмовлятися від методів лікування і виконувати всі настанови і не лікувати гострий холецистит самостійно, без нагляду лікаря.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати