Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

УЗД черевного відділу аорти в Києві

УЗД черевного відділу аорти – високоінформативна неінвазивна технологія оцінки стану нижньої частини найбільшої артеріальної судини та її гілок. Аорта несе кров від серця до органів та кінцівок. Патології в цій зоні ведуть до порушення кровотоку, розривів судин, внутрішніх кровотеч і можуть загрожувати летальним результатом. Своєчасна УЗ-діагностика, посилена доплерографією (дуплексне сканування), дозволяє збільшити шанси на успішне лікування.

Ціни на УЗД черевного відділу аорти

УЗД черевного відділу аорти та відгалуджень (дуплексне сканування) 500 ₴ записатися

Показання для проведення УЗД черевного відділу аорти

Від нижньої ділянки головної артерії (аорти) відходять гілки, що забезпечують кров’ю внутрішні органи – шлунок, кишківник, селезінку, печінку. УЗД черевного відділу аорти у комплексі з доплером допомагає визначити локалізацію патології, стан судинних стінок, ширину просвіту судин, ділянки розширень та ступінь порушення кровотоку.

УЗД черевного відділу аорти показане при підозрі на такі проблеми зі здоров'ям:

 • Атеросклероз (відкладення бляшок холестерину на стінках артерій, що веде до звуження судинного просвіту і порушення кровообігу), оклюзія (закорковування судини бляшкою).
 • Аневризму (розширення) аорти та її ускладнення – розшарування та розрив.
 • Тромбоз черевної аорти.
 • Компресійний стеноз (здавлювання) черевного ствола та інші вроджені патології аорти.
 • Травми живота.

Деяким категоріям людей проходити УЗД черевного відділу аорти необхідно регулярно. У зоні ризику пацієнти:

 • Перенесли інсульт, ішемічну атаку, гіпертонічний криз.
 • З цукровим діабетом в анамнезі.
 • З високими показниками “поганого” холестерину в крові.
 • Курці зі стажем. Куріння провокує розвиток захворювань серцево-судинної системи (стоншення стінок судин, аневризми, інсульту).
 • Що страждають на гіпертонію.
 • Віком старше 60 років (частіше це чоловіки).

Симптоми, що потребують УЗД черевного відділу аорти

Розпізнати наявні проблеми з артеріями та вчасно зробити УЗД черевного відділу аорти можна за наступними симптомами:

 • Тупий пульсивний біль у животі, в області пупка (часто зі зміщенням вліво), що віддає в пах, поперек, ноги. Болючі симптоми погано піддаються дії ліків.
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту: аневризма черевної аорти, що зростає, чинить тиск на шлунок та кишківник, провокує закрепи, нудоту, блювотні позиви, відрижку, важкість та почуття розпирання в животі, погіршення апетиту і як наслідок – зниження ваги.
 • Урологічні проблеми: тягнучий біль у попереку, прискорене сечовипускання, кров в урині, набряклість, напади ниркових кольок.
 • Порушення рухової функції ніг, іноді – синюшність та похолодання пальців.
 • Підвищення температури тіла (при запаленні аневризми).
 • Імпотенція як наслідок поганого кровопостачання статевих органів.
 • Гіпертонія чи гіпотонія.

Підготовка до УЗД черевного відділу аорти

Підготовка до УЗД черевного відділу аорти спрямована на мінімізацію факторів, що знижують інформативність дослідження:

 • За дві доби – виключити з раціону продукти, що підсилюють метеоризм: молоко, бобові, капуста, картопля, мучне, газовані напої, алкоголь.
 • За день до сканування можна прийняти сорбенти (смекта, активоване вугілля) або випити перед сном еспумізан. Лікар також може призначити ферменти – для профілактики здуття живота та покращення травлення.
 • Краще прийти на процедуру вранці натщесерце або після 7-8 годинної паузи в прийомі їжі.
 • При схильності до закрепів напередодні УЗД черевного відділу аорти рекомендують зробити очисну клізму.

Сама процедура УЗ-сканування безболісна, не викликає дискомфорту та побічних ефектів. УЗД черевного відділу аорти можна робити навіть у дитячому віці та при вагітності.

Лікарі УЗД-діагностики

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Ультразвукове дослідження черевної аорти: результати

Розшифровка результатів УЗД черевного відділу аорти з допплером містить інформацію про розміри артерій, товщину їх стінок, швидкість кровотоку, наявність ділянок з атеросклеротичними бляшками, тромбами, аневризмою та іншими патологіями.

В нормі черевна аорта не повинна перевищувати 3 см завтовшки. Більший діаметр свідчить про наявність розширення судини (при товщині аорти понад 5 см призначається операція), менший – про атеросклероз або стеноз.

Запущені форми судинних порушень та патологій кровотоку можуть бути небезпечними для життя. Своєчасне проведення УЗД черевного відділу аорти вбереже від ускладнень та збільшить шанси на одужання без хірургічного втручання.

Переваги проведення УЗД черевного відділу аорти у МЦ Омега-Київ

Мережа медичних клінік Омега-Київ пропонує пройти ультразвукове дослідження черевної аорти на сучасному обладнанні для сканування УЗ. Кваліфіковані лікарі УЗД-діагностики з великим досвідом роботи проведуть обстеження, нададуть вичерпну інтерпретацію результатів та поставлять попередній діагноз.

Обладнання

УЗД черевного відділу аорти та її відгалужень (дуплексне сканування) у діагностичному центрі Омега-Київ виконується за допомогою УЗ-сканера VOLUSON 730 Pro. Це цифрова універсальна УЗД-система з широкими діагностичними можливостями. Серед переваг апарату:

 • Найвищий рівень деталізації та інформативності: точний відбиток контурів, структури досліджуваного органу, детальна візуалізація стінок судин, поліпшена контрастна роздільна здатність.
 • Сканування в режимі 2D, 3D та 4D (тривимірна візуалізація в реальному часі).
 • Забезпечення широкого спектра діагностичних вимірів – стандартних та специфічних.
 • Можливість використання режимів кольорового або спектрального доплера.

Обстежитись, зробити УЗД черевного відділу аорти можна за адресою однієї з філій медичного центру на правому або лівому березі Києва: вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська, м. Виставковий центр), вул. А. Малишка, 39 (м. Чернігівська, м. Дарниця). Записуйтесь за тел. (044) 333-4-333, 0800753357 (безкоштовно з мобільного), заповнюйте форму на сайті Омега-Київ або залишайте заявку через зручний месенджер.

Фотографії діагностичного центра

УЗИ брюшного отдела аорты в Киеве
УЗИ брюшного отдела аорты в Киеве
УЗИ брюшного отдела аорты в Киеве
УЗИ брюшного отдела аорты в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Фріз Артур Петрович

Лікар ультразвукової діагностики

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати