Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Кіста Бейкера - це патологічне рідинне новоутворення в ямці під коліном, яке розвивається через витікання синовіальної рідини. По-іншому хвороба називається бурсит підколінної ямки або грижа.

Ціни відділення ортопедії та травматології

Прийом лікаря ортопеда-травматолога - провідного спеціаліста (лікар вищої категорії)(консультація, огляд) 1000 ₴ записатися
Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 ₴ записатися
Консультація хірурга 700 ₴ записатися
Показати все Сховати

Кіста Бейкера - це патологічне рідинне новоутворення в ямці під коліном, яке розвивається через витікання синовіальної рідини. По-іншому хвороба називається бурсит підколінної ямки або грижа. Розміри такого утворення в місці під коліном можуть бути і не відчутні, і досить великі, до декількох сантиметрів у діаметрі. І чим більші розміри новоутворення, тим сильнішу симптоматику переживає людина.

Зазвичай діагностується кіста Бейкера в коліні у дітей, віком  до 7 років, а також в групу ризику входять зрілі люди після 40 років. У 50% випадків патологію нерідко діагностують у людей похилого віку, що пов'язано з віковим старінням, зміною колінного суглоба. Захворювання, які зазвичай протікають спільно з кістою Бейкера колінного суглоба - це остеоартроз і артрит, патології не рідко зустрічаються у людей похилого віку. Треба сказати, що локалізується кіста Бейкера в місці, де розташована підколінної ямка, тільки на одній кінцівки. Не часто страждає колінний суглоб відразу на двох нижніх кінцівках.

З яких причин розвивається патологія

Були зафіксовані випадки, коли кіста Бейкера під коліном з'являється без видимої на те причини. Вище вже говорилося, що патологія може розвинутися у людей похилого віку, у яких колінний суглоб постарів, зносився. Крім цього, в групу ризику входять люди, у яких діагностовано ожиріння. Суглоби у таких людей відчувають сильне навантаження. У більшості ж випадків кісти Бейкера розвиваються через виникнення запалення або після отриманої травми. Зокрема, серед захворювань, які можуть привести до розвитку патології, в медицині виділяють наступні:

  1. Ревматоїдний артрит.
  2. Остеоартрит.
  3. Остеоартроз.
  4. Синовит хронічної форми.
  5. Пателлофеморальний артроз та ін.

Лікарі-ортопеди та травматологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Якщо вести мову про травмування та пошкодження, здатні викликати утворення кісти Бейкера, то це травми менісків і колін, які отримані в результаті падіння, спортивної травми і т. д. В залежності від причин, що призвели до хвороби, призначається і терапія. Тому дуже важливо повноцінно обстежитися в хорошому медичному центрі. Важливо з'ясувати причину розвитку патологічного стану, так як від цього залежить вибір лікування.

Симптоматика

Зовні кіста Бейкера це щільне, але еластичне новоутворення, яке відрізняється пружністю. Тому її легко побачити, особливо, якщо кіста розташувалася на колінному суглобі, адже утворення видно неозброєним оком, навіть якщо воно має маленький розмір. Якщо кіста Бейкера знаходиться в ямці під коліном і має невеликий розмір, людина може тривалий період часу не знати про наявність у неї цього захворювання, так як симптоматика буде не яскраво вираженою.

Якщо ж кіста під коліном починає розростатися, тоді її не тільки візуально видно, але і можливо відчути наявність ущільнення при пальпації. Симптоми, які викликають захворювання, залежать від розміру новоутворення. Маленька кіста не провокує їх, але як тільки новоутворення починає розростатися, тканини навколишні колінний суглоб починають здавлювати, що веде до розвитку набряклості в області під коліном і викликає у людини сильний больовий синдром.

Далі симптоматика починає стрімко наростати - біль посилюється, стає все більш вираженим, а набряклість розходиться не тільки на місце локалізації кісти, набрякає повністю все коліно. Внаслідок цього розвивається наступна симптоматика:

  1. Температура в колінному суглобі підвищується.
  2. Розвивається скутість рухів суглоба.
  3. Шкірні покриви червоніють.
  4. Хода порушується.
  5. Знижується чутливість голеностопа, тому що стискаються нервові волокна.

 

Іноді кіста Бейкера може пройти і без втручання лікаря, а іноді вона не росте, довгий час перебуваючи в організмі людини та роблячи її життя не  повноцінним. У деяких випадках кіста Бейкера провокує розвиток серйозних ускладнень.

Виходячи з цього, при виявленні кісти, необхідно терміново проходити лікування, воно повинно бути своєчасним і проводитися кваліфікованим фахівцем. Через те, що кровоносні судини стискаються, йде порушення постачання кров'ю ураженої кінцівки, а через певний проміжок часу це стає причиною розвитку варикозного розширення вен і утворення тромбів.

Крім цього, кіста Бейкера небезпечна для людини і тим, що новоутворення може розірватися. Якщо розрив трапиться, рідина, яка міститься в порожнині новоутворення  почне стікати в голеностоп, і хоча вона не інфікована, і не спровокує бактеріальне запалення, проте, стане причиною розвитку серозного запального процесу з вираженими симптомами. Так, у пацієнтів, у яких стався розрив кісти, відзначається гострий больовий синдром, гомілка набрякає, шкірні покриви в місці локалізації червоніють і з'являється нестерпний свербіж, місцева і загальна гіпертермія. Запалення може тривати дуже довгий період часу, приносячи людині сильні муки.

Діагностування

Поставити діагноз - кіста Бейкера нескладно - таке новоутворення видно неозброєним оком, і воно дуже просто прощупується.

Для підтвердження діагнозу лікар призначає пацієнтові УЗД. У ряді випадків патологія вимагає більш детального діагностування для диференціювання його від інших патологій, в тому числі пухлин. З цією метою може бути призначено проведення КТ і МРТ.

 

Терапія у клініці України

Якщо кіста Бейкера маленького розміру, і вона не доставляє людині негативних відчуттів, за новоотворенням треба спостерігати. Але якщо симптоматика хвороби проявляється яскраво, і кіста Бейкера під коліном заважає людині вести нормальний, повноцінний спосіб життя, показана її пункція. Операція ця малоінвазивна і полягає в відсмоктуванні рідини, яка міститься в новоутворенні за допомогою спеціальної голки.

Під час процедури в порожнину кісти вводиться протизапальний засіб, наприклад, гідрокортизон. Однак, таке лікування патології не завжди дає успішний результат - в 50% випадків рідина знову накопичується, і у людини знову розвивається кіста Бейкера. Тому при рецидивах протікання хвороби показана хірургічна операція.

Операція також проводиться з мінімальним порушенням цілісності шкірного покриву - через маленький розріз в область ямки під коліном вводиться артроскопический інструмент, за допомогою якого кіста Бейкера дренується, після чого проводиться видалення. Після того як проведено видалення кісти разом з капсулою, та проведена  операція, пацієнт проходить реабілітацію.

Реабілітаційні заходи включають в себе ЛФК, масаж, прийом протизапальних і знеболюючих медикаментів. Консервативне лікування даного захворювання не дає позитивного ефекту, так як має лише симптоматичне значення. За допомогою мазей і гелів можливо лише на короткий період зняти біль і усунути набряклість, але так як кіста Бейкера все одно нікуди не дінеться, симптоматика повернеться знову.

Біль повертається відразу після скасування мазей та інших лікарських засобів. Якщо ви проживаєте в Україні (Київ), то лікування (видалення), кісти може бути проведено в клініці Омега-Київ. Вартість терапії доступна. Ціна на видалення новоутворення під коліном вказана на сайті. Проконсультуйтеся по телефону безкоштовно, ознайомтеся з розцінками на медичні послуги - ціна операції вас приємно здивує. Дуже важливо вибрати хороший медичний центр, в якому працюють досвідчені лікарі і застосовуються сучасні методи лікування.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Лечение кисты Бейкера в Киеве
Лечение кисты Бейкера в Киеве
Лечение кисты Бейкера в Киеве
Лечение кисты Бейкера в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати