Demo

Лікування варикозу в Києві

Що таке варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен - прогресуюче захворювання кровоносних судин, при якому слабкі їх стінки розширюються, не дають нормально циркулювати кровотоку і утворюють вузли.

Лікарі-флебологи

Мишнев Василий Сергеевич

Мішнев
Василь Сергійович

Лікар хірург-флеболог, лікар УЗД

Смирнова Елена Валентиновна

Смирнова
Олена Валентинівна

Лікар-анестезіолог вищої категорії

Демьянчук Юлия Андреевна

Дем'янчук
Юлія Андріївна

Операційна медична сестра

Виноградова Наталья Викторовна

Виноградова
Наталія Вікторівна

Медична сестра-анестезист

Есип Иван Викторович

Єсіп
Іван Вікторович

Лікар-анестезіолог вищої категорії

Лікарі Флебология

Ціни відділення флебології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
1721
Консультація флеболога

Консультація флеболога

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
295
УЗД периферичних вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування)

УЗД периферичних вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування)

550 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
550
УЗД периферичних артерій та вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування)

УЗД периферичних артерій та вен верхніх кінцівок (дуплексне сканування)

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
298
УЗД периферичних вен нижніх кінцівок (дуплексне сканування)

УЗД периферичних вен нижніх кінцівок (дуплексне сканування)

600 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
299
УЗД периферичних артерій та вен нижніх кінцівок

УЗД периферичних артерій та вен нижніх кінцівок (дуплексне сканування)

800 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Питання відповідь

Які є види варикозу?

В основі класифікації захворювання лежить різновид вен, які воно зачіпає. Так, виділяють чотири види прояву варикозу:

 • сітчастий, найпоширеніший початковий вигляд, що вражає капіляри.
 • запалення глибоких вен, виражається в початковій стадії і не сприяє розвитку патологій.
 • ураження стовбурів підшкірних вен з недостатньою роботою клапанів.
 • ураження глибоких і поверхневих судин.

Які є стадії варикозу?

У медичній практиці виділяють кілька стадій прояви цього серйозного недуги. Здебільшого ця класифікація залежить від ступеня ураження та розвитку клінічної картини. Всього прийнято виділяти 4 стадії варикозу з різною симптоматикою і способом лікування, а саме:

 1. Початкова або компенсуча. Ранный прояв захворювання, що характеризується вагою, набряками, ниючим болем. Головне правило - дотримуватися профілактичних заходів, використовувати спеціальні креми, знижувати напругу за допомогою легких навантажень, відвідувати розслаблюючі масажі.
 2. Перша. Розвиваються судинні зірочки, збільшується кількість вузлуватих вен. Можуть додаватися до основних симптомів судоми і біль в литках і стопах.
 3. Друга. Клініка пов'язана зі збільшенням хворобливих відчуттів, ознаки варикозу стають помітними, стан погіршується і біль стає нестерпним.
 4. Третя. Зміни спостерігаються на шкірних покривах. Шкіра стає сухою, тьмяною, млявою. Розвивається пігментація і запалення. Вени набухають, випирають і чинять негативний вплив на організм, при якому в будь-який момент може статися їх розрив.
 5. Четверта. Хвороба набуває важкого перебігу з рядом ускладнень.

Що таке варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен - прогресуюче захворювання кровоносних судин, при якому слабкі їх стінки розширюються, не дають нормально циркулювати кровотоку і утворюють вузли. Розвиток варикозу може спостерігатися:

 • на нижніх і верхніх кінцівках;
 • в області малого тазу;
 • в шлунку і стравоході;
 • в області сім'яного канатика і яєчка.

Найбільше він поширюється на ноги і розвивається частіше у жіночої аудиторії, особливо у віці від 30 до 40 років. Жінки більше схильні до ризику прояви варикозу в зв'язку з тим, що вони характеризуються менш розвиненою м'язовою масою, а також на увазі використання ними тісної, стягуючої все тіло білизни і незручного взуття.

Симптоми варикозу

Симптоматика варикозного розширення вен проявляється досить ясно, і помітити ознаки виникнення захворювання не складно. Якщо ж є відчуття дискомфорту від носіння взуття в вечірній час, спостерігаються зміни в ногах після перебування в незручному положенні, слід звернути на це увагу. Основними, яскраво вираженими симптомами варикозу є біль і виступаючі дрібні судини на поверхні шкіри. Доповнюють цю картину наступні симптоми:

 • набряклість;
 • свербіж навколо вен;
 • ущільнення вен;
 • слабкість м'язів;
 • пігментація шкіри;
 • швидка стомлюваність кінцівок;
 • ломота і хворобливі відчуття в руках і ногах;
 • м'язові судоми;
 • трофічні запалення тканин.

Небезпечно те, що помітні на перший погляд ознаки, можуть накопичуватися роками і з часом вилитися в регулярні набряки, які без лікування можуть розвинутися в гіперпігментацію, ліподерматосклероз та інші важкі ускладнення. Все це стане причиною зниження працездатності, нормальної життєдіяльності, а також стати причиною госпіталізації. Тому при найперших проявах слід звернутися до лікаря.

Причини виникнення варикозного розширення вен

В основі причин виникнення варикозу можуть лежати як спадкові фактори, так і надбані в процесі життєдіяльності. До найпоширеніших ознак відносять:

 • фізичні навантаження, пов'язані з трудовою діяльністю або ж способом життя;
 • неконтрольоване збільшення маси тіла;
 • вроджена патологія венозних клапанів;
 • підвищення венозного тиску;
 • збої гормонального фону.

Наявність певних перешкод в організмі, будь то тромб або пухлина, може також стати причиною розвитку хвороби. Активізувати таку можливість можуть:

 • стресові стани;
 • незручний одяг і взуття;
 • спортивні перевантаження або ж малорухливий спосіб життя;
 • незбалансоване харчування;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
 • шкідливі звички;
 • імунодефіцит.

Діагностика варикозу

Використання сучасної діагностики варикозу дозволить своєчасно розпочати лікування захворювання і не дати хворобі шансів зробити з себе інваліда, що часто буває, якщо не почати лікування вчасно. У домашніх умовах можна проаналізувати стан набряків, для цього кілька разів виміряти окружність гомілки. Якщо з плином часу симптоматика повторюється і набряклість збільшується, то це заклик до того, щоб перевірити судини і вени у фахівців.

При зверненні пацієнта до лікаря проводиться:

 • збір анамнезу;
 • огляд, що дозволяють визначити фактори ризику.

 

Лечение варикоза в Киеве
Лечение варикоза в Киеве
Лечение варикоза в Киеве
Лечение варикоза в Киеве
Лечение варикоза в Киеве

На консультації лікар проводить:

 • проби;
 • пальпацію вен;
 • вимірює температуру, де спостерігаються видимі зміни;
 • призначає лабораторні дослідження.

До лабораторних проб і досліджень відносяться загальний аналіз крові, УЗД судин і доплерографія, рідше використовується рентгенографія. Судинна хірургія пропонує також дуплексне сканування підшкірних і глибоких вен, яке проводиться за допомогою ультразвукового сканера, здатного показати навіть самі непомітні зміни в роботі судинної системи.

Позитивним аспектом такої процедури є виявлення патології в системі кровообігу навіть на ранній стадії. За допомогою таких досліджень можна простежити зміну стінок судин, визначити чи є недостатність венозних клапанів, а також наявність тромбів.

Лікування варикозного розширення вен

Вибір методики лікування варикозу повністю залежить від ступеня захворювання хворого. Основна програма терапії включає в себе такі процедури:

 1. Використання лікарських препаратів з конкретними тимчасовими обмеженнями. Сюди відносяться креми, мазі, компреси, а також таблетки. Часто використовують препарати-венотоніки, які досягають більшої проникливості і здатні розчинити згустки крові. Більшість із засобів мають допоміжну дію, але в поєднанні з іншими методиками їх результативність підвищується. Вони можуть знизити високий відсоток хворобливих відчуттів, зняти набряки, активізувати роботу клапанної системи, привести в тонус стінки судин, поліпшити кровообіг і найголовніше зменшують прояви ускладнень варикозного розширення вен. Відповідно, таке лікування, навіть в профілактичних цілях, призначає тільки лікар, за підсумком якого пацієнт проходить повторне обстеження.
 2. Пресотерапія. Під певним тиском, створеним потоком повітря, відбувається терапевтичний вплив на вени. Це хороший спосіб для запобігання розвитку захворювання, зниження набряклості і втоми ніг, але також застосовується на компенсуючій стадії захворювання.
 3. Лікувальна гімнастика. В цьому випадку вона проявляє свою сприятливу дію на нормалізацію кровообігу при варикозі не тільки в якості профілактичного засобу, але і застосовується як досить нетрадиційний метод в боротьбі із застоєм венозної крові.
 4. Гірудотерапія. Відноситься до нетрадиційних методів лікування та має досить високу позитивну динаміку. Регулярне використання слини п'явок дозволяє боротися з раннім проявом варикозу і поліпшити клінічний перебіг. П'явки здатні поліпшити лімфовідтік, розбавити кров, надати протитромботичну і протизапальну дію. Але таке лікування має ряд протипоказань, до них відносять алергічні реакції, пігментацію, дерматит, лімфаденіт, венозний тромбоз і гнійні ураження.
 5. Застосування компресійної білизни допомагає боротися з застоєм крові у венах.
 6. Метод склеротерапії. Головний компонент склерозування - склерозант, який вводиться внутрішньовенно і склеює вену зсередини. Протипоказанням є наявність венозних вузлів.
 7. Коагуляція лазером і термокоагуляція. Застосовується лазерна терапія найчастіше на ранній стадії перебігу захворювання та абсолютно безболісно усуває зірочки на судинах.
 8. Введення озону в просвіт судини. Процедуру можна повторювати, вона також склеює судини і усуває дискомфорт, знімає набряклість.
 9. Хірургічне видалення вен при варикозі. Показанням до такого виду лікування є нестерпні больові відчуття в занедбаному вигляді, надмірне збільшення вен, збільшення ризику тромбофлебіту, трофічні ураження шкірних покривів і в разі великого ураження. Також поряд з цим існує і маса протипоказань, починаючи від вагітності, наявності інфекції в гострому прояві, закінчуючи захворюваннями серця, зокрема серцевою недостатністю, гіпертонією. Величезний ризик у пацієнтів пенсійного віку.

У лікуванні даного захворювання застосовують також і новітні методики сучасної хірургії, серед таких можна виділити:

 • радіочастотну облітерацію вен шляхом застосування радіохвиль;
 • ендовенозну окклюзию імпульсами пари.

Також використовують методику видалення хворої вени (операцію по Вараді) і процедуру, пов'язану з повним закриттям хворої вени на нижніх кінцівках, шляхом склеювання клапанів біологічним клеєм.

Ускладнення при варикозному розширенні вен

Варикозне розширення вен досить важке захворювання, не розпочавши своєчасної терапії якого можна збільшити ризик появи важких наслідків:

 1. Флебіт, що виявляється в судинному запаленні.
 2. Тромбофлебіт, для якого характерна наявність тромбу в вені, що проникає в венозну систему. Він може відірватися в будь-який момент. Найчастіше це відбувається з відтоком крові в легені і призводить до тромбоемболії легеневої артерії.
 3. Венозний тромбоз в гострій формі. Виникає застій крові в венах, який формує згусток. Так, тромб, що утворився, відриваючись з кров'яним відтоком, викликає небезпеку для життя хворого.
 4. Трофічні виразки. Їх результатом стає омертвіння шкірних покрив і їх відторгнення. Це тривалий і досить болючий процес який може перерости в хронічне гнійне запалення.
 5. Екзема, з розвитком набряків, екскоріаціями. Пацієнт починає розчісувати проблемні зони і запускає ще більше додаткових симптомів.
 6. Кровотечі при варикозі, що протікають з загрозою для життя пацієнта.

Профілактика варикозу

Уникнути хірургічного втручання і важких наслідків цієї недуги, аж до летального результату, можна тільки дотримуючись комплексу профілактичних заходів і зміни способу життя. Намагайтеся дотримуватися усього комплексу заходів, які свою позитивну дію направляють на поліпшення кровотоку, підтримання імунітету, розслаблення і зниження навантажень. До даного комплексу проти варикозу відносяться:

 1. Легкі фізичні вправи.
 2. Лікувальна гімнастика.
 3. Дотримання режиму праці в поєднанні з відпочинком.
 4. Відвідування басейну.
 5. Контроль ваги в межах норми.
 6. Відмова від білизни, що тягне.
 7. Контрастний душ.
 8. Зручне взуття і одяг з трикотажу, що не стягує і дає тілу свободу.
 9. Включення в раціон клітковини.
 10. Масажні процедури.
 11. Відмова від шкідливих звичок.
 12. Скорочення прийому сонячних ванн.
 13. Зниження ризику стомлюваності і перенапруги нервової системи.

Головне, слід розуміти, що всі дії цих компонентів мають накопичувальний ефект і тільки при їх поєднанні можливо налагодити роботу всього організму, як загальної цілісної системи.

Ціна лікування варикозного розширення вен в клініці Омега-Київ.

Який лікар лікує варикозне розширення вен

Головними фахівцями в питанні проведення всіх комплексних заходів зі збору анамнезу, встановлення діагнозу, призначення діагностичних заходів і курсу лікування варикозного розширення вен є лікар-флеболог, а також судинний хірург.