Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування варикоцеле у Києві

Варикоцеле – варикозне розширення вен сім’яного канатика, найчастіше вражає ліве яєчко. Найімовірніша причина патології – збій у роботі клапанного апарату вен. Через це утруднюється відтік венозної крові з яєчок, прогресують застійні явища, атрофія, порушується процес утворення здорових сперматозоїдів, що загрожує безпліддям. Ефективних консервативних способів лікування варикоцеле у чоловіків немає, єдиним виходом є операція. Методів видалення варикоцеле кілька, один із найбільш дієвих і щадних – операція за Мармаром.

Ціни на оперативне лікування варикоцеле

Прийом лікаря-уролога провідного спеціаліста 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря уролога провідного спеціаліста 600 ₴ записатися
Огляд лікаря-уролога 300 ₴ записатися
Прийом лікаря андролога-сексопатолога з рекомендаціями 650 ₴ записатися
Показати все Сховати

Причини та симптоми варикоцеле

Надмірне скупчення, застій венозної крові в яєчках і як наслідок – варикоцеле – розвивається з таких причин:

 • Вроджена недостатність або відсутність клапанів вен яєчка, слабкість венозних стінок. Як результат – патологічний зворотний кровотік у вени яєчка та варикозне розширення судин сім’яного канатика.
 • Високий кров'яний тиск у венах органів мошонки та малого тазу (через надмірне підняття тяжкості, зайву вагу, постійні запори або діарею). У результаті анатомія яєчкової та лівої ниркової вен змінюється, звужується просвіт судини, кров погано відтікає з області яєчка, і вена розширюється. Проблема частіше виникає ліворуч, тому що через анатомічну будову ліва частина яєчкової вени більше здавлюється внутрішніми органами. Але трапляються й рідкісні випадки двостороннього варикоцеле – при патологіях правих венозних клапанів.
 • Новоутворення в області заочеревинного простору може стати причиною ізольованого правостороннього варикоцеле (вторинна форма хвороби).

Найчастіше варикоцеле діагностують у молодих людей віком до 25 років, у тому числі у дітей та підлітків у пубертатний період.

На початкових етапах захворювання протікає безсимптомно. Пізніше з'являються такі ознаки:

 • Тягнучі болі в одному або обох яєчках, в паху, що наростають при русі, в процесі статевого акту.
 • Мошонка зліва збільшується, а ліве яєчко – зменшується, опускається донизу (при лівосторонньому варикоцеле).

Захворювання має хронічний перебіг. Найчастіше виявляється випадково під час огляду з приводу іншої хвороби. Якщо в урології діагностували варикоцеле та рекомендована операція, краще не тягнути з лікуванням, ціна зволікання може бути занадто високою – втрата дітородної функції у чоловіка.

Лікарі-урологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Стадії розвитку хвороби

Залежно від того, наскільки виражений варикоз яєчок, порушена трофіка тканин, виділяють 4 ступеня варикоцеле:

 • I ступінь – виражених клінічних симптомів ще немає, розширення вен пальпується тільки при затримці дихання та напруженні у положенні стоячи (проба Вальсальви).
 • ІІ ступінь – ділянки розширених вен намацуються у стані спокою (без проби Вальсальви) у положенні стоячи та лежачи.
 • III ступінь – прояви варикозу сім’яних вен помітні зовні, спостерігається зміна розміру та форми яєчка, ураженого варикоцеле. Консистенція тканин області яєчка стає тістуватою, у спермограмі спостерігаються відхилення від норми.
 • IV ступінь – найбільш занедбаний. Виражений набряк мошонки, зменшення яєчка, сильні, постійні болючі відчуття. Ділянки варикозу добре видно візуально.

При патологічному розширенні сім’яних вен яєчка в МЦ Омега-Київ проводять видалення варикоцеле, застосований метод оперативної хірургії – малоінвазивна операція за Мармаром.

Діагностика варикоцеле

Діагноз варикоцеле ставлять в урології, спираючись на:

 • Дані анамнезу: давність появи симптоматики, наявність у пацієнта травм попереку;
 • Огляд, пальпацію, пробу Вальсальви – з метою виявити осередки варикозного розширення вен, візуально оцінити розміри яєчок, консистенцію тканин у зоні мошонки;
 • Інструментальні методи дослідження: УЗД вен з доплером та кольоровим картуванням (дає точну візуалізацію судин, дозволяє визначити швидкість та напрямок кровотоку та виявити зворотний струм крові до яєчка), УЗД, КТ, МРТ органів черевної порожнини та малого тазу – для діагностики причин вторинної форми варикоцеле;
 • Спермограму.

Методи лікування варикоцеле у Києві

При 1 ступеню варикоцеле можливе консервативне лікування (венотоніки, венопротектори, вітаміни). Однак, терапія не позбавить від хвороби, а лише дасть час для підготовки до хірургічного втручання. При варикоцеле відбуваються незворотні зміни у венозній системі яєчка, тому немає інших дійових методів лікування, крім оперативної хірургії. Особливо актуальною є операція при варикоцеле у молодих чоловіків – через загрозу безпліддя. Якщо пацієнт не відчуває болю і через літній вік не планує мати дітей, то з хірургічним лікуванням можна не поспішати – поспостерігати.

У сучасній урології практикують кілька типів операцій із видалення варикоцеле.

Фотографії урологічного центра

Лечение варикоцеле в Киеве
Лечение варикоцеле в Киеве
Лечение варикоцеле в Киеве

Відкритий доступ за Іванісевичем

Операція за Іванісевичем чи Паломо вважається класичною схемою лікування варикоцеле. Виконується під загальною анестезією. Через розріз у лівій здухвинній області (близько 5 см) хірург отримує доступ до сім’яних вен та перев'язує розширені ділянки.

Ціна класичної операції при варикоцеле у чоловіків нижча за вартість більш сучасних методів (видалення за Мармаром, емболізація), але ризик рецидивів досить високий – від 10 до 25%. Недоліком також є висока травматизація, ймовірність ускладнень та наявність післяопераційного шраму.

Мікрохірургічна операція Мармара

Операція за Мармаром – один із найпрогресивніших методів лікування варикоцеле. Мінімальна травматичність без порушення функції яєчок, швидка реабілітація, косметичний шов до 2 см, низький відсоток рецидивів (до 0,8%) та ускладнень – головні переваги методики.

Показання до операції Мармара

Операція показана всім чоловікам, які хочуть вилікувати варикоцеле та зберегти фертильність. Її призначають за таких станів:

 • Будь-які форми та види патології: ліво-, право, двостороннє варикоцеле від І до IV ступеня;
 • Порушення сперматогенезу, чоловіче безпліддя;
 • Болі, дискомфорт в області мошонки;
 • Атрофічні зміни тканин мошонки та дисфункція яєчок;
 • Наявність естетичних дефектів – бугристість, збільшення мошонки;
 • Гормональні порушення – дефіцит тестостерону;
 • Зниження ерекції, простатит на тлі варикоцеле.

Хід операції та відновлення

Мікрохірургічна операція Мармара на варикоцеле проводиться із використанням спеціальної оптики. Особливості проведення втручання:

 • Хірург отримує доступ до сім’яних вен через розріз 2 см в області паху;
 • Відбирає необхідні ділянки вен, використовуючи інтраопераційний апарат УЗД та спеціальний мікроскоп – це підвищує точність маніпуляцій та мінімізує помилки.
 • Перев'язує варикозно розширені яєчкові вени, не травмуючи лімфатичні судини та артерію яєчка.
 • Операцію Мармара роблять під місцевим знеболенням чи загальним наркозом (обговорюється із пацієнтом).

Загоєння рани після операції триватиме близько тижня. Шовний матеріал саморозсмоктується, знімати шви не потрібно. Протягом 2 місяців необхідно виключити надмірні навантаження (підйом важкого, біг на довгі дистанції). Після закінчення цього періоду повторно здається спермограма.

Лапароскопія при варикоцеле

В оперативній хірургії при варикоцеле також застосовуються ендоскопічні методи, проводять лапароскопічні операції. Через невеликі проколи в черевній порожнині впроваджуються оптичні інструменти, і за їх допомоги проводиться перев'язка розширених вен яєчка.

Лапароскопічна операція при варикоцеле відбувається при загальному наркозі. Серед плюсів – мала травматичність та швидке відновлення. Можливі ускладнення – водянка яєчка, ризик рецидивів – 5-15%.

Рентгеноендоваскулярні методи лікування

До малоінвазивних методик лікування варикоцеле відносять склеротерапію та ендоваскулярну емболізацію вен. Під місцевим знеболенням за допомогою катетера, введеного в сім’яневу вену через прокол у паху, проводять ангіографію. Далі встановлюють емболізуючу спіраль, що забезпечує перекриття просвіту судини, або вводять препарат, що склерозує.

Переваги: ​​атравматичність, низька ймовірність розвитку післяопераційної водянки яєчка, швидка реабілітація. Недоліки: променеве навантаження, яке може негативно вплинути на функції яєчок, а також ризик післяопераційних ускладнень (перфорації, гематоми).

Переваги лікування в Омега-Київ

У Києві, в урології МЦ Омега-Київ, проводять оперативне лікування варикоцеле за Мармаром, вартість операції – від 14000 грн (на рівні середніх цін по Україні). У клініці працюють оперуючі лікарі – урологи, хірурги, анестезіологи першої та вищої категорії. Якісне обладнання для діагностики та лікування, своя лабораторія, комфортні палати стаціонару та доброзичливий персонал – наші головні переваги.

Для запису на прийом до хірурга-уролога телефонуйте за тел. (044) 333-4-333, 0 800 753 357 (безкоштовно з мобільного), заповнюйте форму на сайті або пишіть у будь-який зручний месенджер.

Поширені питання

Скільки коштує операція варикоцеле у Києві?

Вартість операції з видалення варикоцеле у чоловіків залежить від методу проведення та ступеня захворювання: за Іванісевичем – від 9000 грн, лапароскопія – від 10000 грн, за Мармаром – від 14000 грн (середня ціна по Києву).

Скільки триває операція на варикоцеле?

Тривалість операції варикоцеле від 30 до 60 хвилин (залежно від методу і складності випадку).

Як відбувається операція варикоцеле?

Через розріз або проколи (залежно від методу) у черевній порожнині хірург отримує доступ до вени сім’яного канатика. Потім лікар проводить перев'язку уражених варикозом ділянок вен – з використанням ендоскопа (лапароскопія), мікроскопа та інтраопераційного апарату УЗД (операція Мармара) або без додаткового обладнання (за Іванісевичем).

Коли потрібна операція?

Оперативне лікування варикоцеле необхідно проводити у молодих чоловіків, які бажають у майбутньому мати дітей (захворювання загрожує безплідністю), а також за наявності симптомів, що турбують, і ускладнень: болі, естетичні дефекти, порушення ерекції, простатит.

Яка операція краща при варикоцеле?

"Золотим стандартом" оперативного лікування варикоцеле є мікрохірургічна операція за Мармаром. Класична операція за Іванісевичем вважається застарілою, вона дешевша, але більш травматична, має суттєвий ризик рецидивів та ускладнень. Лапароскопія та емболізація також поступається операції Мармара щодо частоти рецидивів, ускладнень і термінів реабілітації.

Скільки йде відновлення після операції на варикоцеле?

Після класичної операції за Іванісевичем виписують в середньому через 7-10 днів (після зняття швів). Півроку рекомендують обмежити надмірні навантаження. Після мікрохірургічного лікування варикоцеле за Мармаром виписують наступного дня, рана гоїться через 5-7 днів, шви розсмоктуються самі. Протягом 2 місяців треба виключити тяжкі навантаження.

Чи можна мати дітей після операції на варикоцеле?

Після операції варикоцеле та подальшої медикаментозної терапії кровопостачання яєчка повністю відновлюється, а показники спермограми та лібідо приходять у норму. В середньому через 3-6 місяців може настати вагітність.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Бугрименко Дмитро Віталійович

Лікар-уролог, лікар-хірург першої категорії

Список літератури

 1. Малоінвазивні втручання — основний тренд розвитку світової урології – 04.07.2019.
 2. Чоловіче здоров’я у Програмі медичних гарантій – Устинов А.В., Издательство «МОРИОН», Резюме. За матеріалами брифінгу НСЗУ 18.11.2021 р., 2021-11-18 : Події та коментарі.
 3. Критерії оцінки потенціалу чоловічої фертильності – № 4 (96) – VII/VIII 2013 г: Оригінальні дослідження, Чорнокульський І.С., Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця, Київ, УДК 616.697:612.616.2
 4. Значення варикоцеле серед причин порушень дітородної здатності у чоловіків із безпліддям у шлюбі – Авторы: М. В. Поворознюк, к. мед. н., Український державний інститут репродуктології НМАПО ім. П. Л. Шупика, 07.10.2019, Тематичний номер «Урологія. Нефрологія. Андрологія» № 1 (16), березень 2019 р.
 5. Влияние варикоцеле на потенцию – автор: Врач-уролог, пластический хирург Нестеров Сергей Николаевич.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами