Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування контрактури Дюпюїтрена в Києві

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна
2013 Прийом лікаря ортопеда-травматолога провідного спеціаліста 1000 грн.
2011 Прийом лікаря ортопеда-травматолога (консультація, огляд) 500 грн.
2012 Повторний прийом лікаря ортопеда-травматолога 450 грн.
1829 Оперативне лікування контрактури Дюпюітрена (I категорії) 15000 грн.
1830 Оперативне лікування контрактури Дюпюітрена (II категорії складності) 20000 грн.
1700 Консультація анестезіолога 300 грн.
Показати весь список послуг

Що таке Контрактура Дюпюітрена?

Контрактура Дюпюітрена (долонний фіброматоз) являє собою зміну сполучної тканини долоні (фасції) та вкорочення сухожиль, що призводить до порушення руху пальців руки. Пальці, частіше безіменний і мізинець, не можуть повністю розгинатися.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі Оперативная ортопедія і травматологія

Контрактура Дюпюітрена (долонний фіброматоз) являє собою зміну сполучної тканини долоні (фасції) та вкорочення сухожиль, що призводить до порушення руху пальців руки. Пальці, частіше безіменний і мізинець, не можуть повністю розгинатися.

Контрактура Дюпюітрена: діагностика

Контрактурою називають обмеження руху суглоба кінцівки, неможливість зігнути або розігнути, яка виникає при рубцювання шкіри, сухожиль та з інших причин. Контрактура Дюпюітрена названа на честь французького хірурга Гійома Дюпюїтрена, який описав розвиток захворювання і запропонував оперативний метод лікування (апоневротомію).

Причини захворювання достатньо не вивчені. Контрактура Дюпюітрена частіше зустрічається у чоловіків, переважно похилого віку, жінки значно рідше піддаються цьому захворюванню. Вчені називають такі причини, як спадкова схильність, цукровий діабет, алкоголізм, куріння, вікові зміни, важка фізична робота або травма руки.

Контрактура Дюпюітрена має кілька ступенів розвитку.

Контрактура Дюпюітрена - класифікація:

  1. Перший ступінь, на долоні є невелике ущільнення, зазвичай ближче до безіменного пальця і ​​мізинця, яке не викликає хворобливих відчуттів і не завдає незручностей.
  2. Другий ступінь, шкіра ще більше ущільнюється, стягується, що дещо обмежує рух пальця, до повного розгинання бракує 30 градусів, незначні труднощі.
  3. Третій ступінь, недолік повного розгинання пальця від 30 до 90 градусів.
  4. Четвертий ступінь, палець практично не розгинається, втрачається чутливість шкірних покривів.

Контрактура Дюпюітрена діагностується без застосування будь-яких спеціальних методів. Досить зовнішнього огляду кисті, вивчення руху пальця.

Якщо вчасно не почати лікування, хвороба прогресуватиме, що призведе до незворотних змін апоневроза долоні, підшкірний жировий шар поступово змінюється, перетворюючись в сполучну тканину. Контрактура Дюпюітрена вражаючи одну руку, потім переходить на другу.

Так як контрактура Дюпюїтрена не має конкретних причин, то і заходи профілактики носять загальний характер. Необхідно відмовитися від куріння і вживання алкоголю, правильно харчуватися, користуватися захисними засобами при важкій фізичній роботі і робити перерви при постійному навантаженні на руки.

Контрактура Дюпюїтрена: симптоми та лікування

Симптоми починаючогося захворювання мало виражені. Хворі відзначають погіршення чутливості пальців, скутість в кисті, шкіра на долоні стає більш плоскою і ущільнюється, з'являються підшкірні вузли. Розвиватися контрактура Дюпюїтрена може як повільно, протягом декількох років, так і швидко, блискавично. Окремі вузли перетворюються в щільні рубцеві тяжі, що не дозволяють пальцях розгинатися. Надалі через порушення кровопостачання долоні і пальці втрачають чутливість. Коли через розростання сполучна тканина затискає нервові закінчення, виникають больові відчуття.

На початкових стадіях проводиться консервативне лікування, що призначається лікарем-ортопедом. Проводиться фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, використовуються фіксуючі лангетную пов'язки. Іноді призначаються знеболюючі ін'єкції. На ранніх стадіях розвитку може застосовуватися променева терапія. Завдяки методам консервативного лікування контрактура Дюпюітрена уповільнює свій розвиток, тому терапію проводять два рази на рік, але все ж більшість пацієнтів вдаються до оперативного втручання.

Операцію рекомендують виконувати при другому ступені захворювання. У більшості випадків оперативне лікування зводиться до видалення рубцевої тканини, апоневротоміі, в результаті чого рух пальців відновлюється. Існує голкова апоневротомія, коли ущільнення проколюються голкою і розсікаються. При цьому способі відновний період після операції відсутній. У деяких більш складних випадках потрібна операція з розтином долоні (апоневректомія). Тривалість такої процедури близько години, і проходить вона під наркозом. Якщо операція проводиться молодому пацієнтові, то не виключено, що в майбутньому її доведеться повторити.

Лечение контрактуры Дюпюитрена в Киеве
Лечение контрактуры Дюпюитрена в Киеве
Лечение контрактуры Дюпюитрена в Киеве
Лечение контрактуры Дюпюитрена в Киеве
Лечение контрактуры Дюпюитрена в Киеве

У ряді країн Європи і США контрактура Дюпюїтрена виліковується за допомогою ін'єкцій коллагеназа. Це унікальний безопераційний метод лікування. Він полягає в поступовому введенні, протягом півгодини, спеціального препарату в рубцеве ущільнення фасції. Після чого пацієнт іде додому, сполучна тканина стає м'якше і рух пальців відновлюється. Дане лікування вимагає достатніх коштів.

Якщо контрактура Дюпюїтрена досягла четвертого ступеня розвитку, хірургічне лікування полягає в застосуванні коригуючого артодеза суглобів пальців, тобто створенні нерухомості суглоба. Контрактура Дюпюїтрена в занедбаному стані може привести до порушення кровопостачання судин і ампутації пальця.

Якісне оперативне лікування може надати тільки досвідчений фахівець, так як під час операції є ймовірність пошкодження сухожиль, нервів, судин, які пов'язані з апоневрозом.

Відновлювальний період залежить від складності операції і ступеня захворювання, але найчастіше пацієнт відправляється додому в той же день.

При необхідності реабілітації використовуються наступні заходи:

  • фізіотерапія, для поліпшення обмінних процесів в тканинах, усунення набряклості;
  • масаж, для розтягування фасцій;
  • ін'єкції, при виникненні запального процесу;
  • шини і гіпсові пов'язки, для фіксації кінцівки.

Методи реабілітації спрямовані на якнайшвидше загоєння тканин і відновлення руху пальців.

 

Контрактура Дюпюїтрена: лікування у Києві

Куди звернутися за допомогою і де отримати відповідне лікування в Києві? Адреси та телефони клінік, що пропонують свої послуги, можна знайти в інтернеті, так само, як і відгуки пацієнтів. Деякі установи виконують тільки обстеження і консервативне лікування або курс відновлення після операції. Клініка Омега-Київ надає весь комплекс медичних послуг, тут працюють висококваліфіковані фахівці, використовується сучасне обладнання. З цінами можна ознайомитися на сайті медичного центру. У клініці Омега-Київ ціна огляду лікаря ортопеда-травматолога 450 грн, при потребі виконується операція, ціна 15-20 тис. грн в залежності від складності.

Контрактура Дюпюїтрена - це захворювання, яке може серйозно порушити якість життя, тому при виникненні підозр потрібно звернутися до лікаря і не допускати розвитку хвороби.

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати