Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування цукрового діабету 2 типу в Києві

Автор статті:

Бігун Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Ціни на лікування цукрового діабету 2 типу

Код Назва послуги Ціна
17 Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 грн.
55 УЗД щитоподібної залози + доплер 400 грн.
91 Тиреотропний гормон (ТТГ) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
92 Тироксин вільний (FТ4) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
376 Тироксин загальний (Т4) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
369 Трийодтиронін вільний (FТ3) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
93 Трийодтиронін загальний (Т3) ⚠ термін виконання 1 день 150 грн.
377 Антитіла до рецепторів ТТГ ⚠ термін виконання 3 дні 320 грн.
121 Антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
124 Антитіла до тіреопероксідази (АТПО) ⚠ термін виконання 1 день 165 грн.
Показати весь список послуг

Що таке цукровий діабет другого типу?

Цукровий діабет другого типу - серйозне захворювання ендокринної системи організму, що характеризується порушенням обміну речовин на фоні неправильного сприйняття β-клітинами вироблення інсуліну в підшлунковій залозі.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-ендокринологи

Питання відповідь

Які є ліки від цукрового діабету?

Фармацевтика пропонує широкий вибір препаратів для зниження рівня цукру при цукровому діабеті другого типу:

 1. Сенсітайзери, що знижують інсулінорезистентність. Найпопулярніший препарат такого типу - метформін, який ще й пригнічує вміст глюкози в печінці. Завдяки його дії гіпоглікемія не розвивається. Основним його побічним ефектом є порушення стулу, яке має короткостроковий характер, і набряки через затримку рідини. Протипоказання - вагітність, серцева, печінкова, ниркова недостатність. Поряд з метформіном приймають тіазолідиндіони, їх спільне застосування значно ефективніше.
 2. Медикаменти, які посилюють регуляцію секреції підшлункової залози. До них відносяться регулятори глікемії: сульфонілсечовина, глініди. Гіпоглікемія є побічною реакцією організму на передозування, порушеннями в роботі нирок, неправильної дієтичної терапії та організації режиму дня.
 3. Група засобів по зниженню глюкози в кишечнику (акарбоза, гуарова смола).
 4. Інсулін і його аналоги (на стадії ускладнень).

Величезне значення при лікуванні цукрового діабету 2 типу відіграють метаболічні препарати, що дозволяють нормалізувати не тільки рівень цукру, але і вміст холестерину в крові. Вони благотворно впливають на загальний стан організму пацієнта і добре переносяться спільно з іншими лікарськими медикаментами.

Як діагностують цукровий діабет другого типу?

Глюкометр не є основоположним джерелом для діагностики цукрового діабету, для цих цілей використовують традиційні методи досліджень з обов'язковим повторним тестуванням: глюкозотолерантний тест (75 грам глюкози, розчинні в 300 мл води для дорослого - 7,8-11 ммоль/л), рівень глюкози плазми натщесерце (5,6-6,9 ммоль /л), глікірованний гемоглобін (5,7-6,4 ммоль/л).

Цукровий діабет другого типу - серйозне захворювання ендокринної системи організму, що характеризується порушенням обміну речовин на фоні неправильного сприйняття β-клітинами вироблення інсуліну в підшлунковій залозі. Розвиток патології незалежно від того, чи міститься один з найважливіших для регуляції метаболізму білкових гормонів в межах норми або незначно знижений, дає в ендокринології нову назву цього діабету - інсулінорезистентний.

Симптоми цукрового діабету другого типу

Масова поширеність цієї недуги свідчить про те, що в більшості випадків на ранніх етапах його формування основну симптоматику складно розпізнавати. З моменту прояву діабету з першими ознаками, які найчастіше помилково відносять до інших подібних захворювань, до встановлення діагнозу може пройти досить довгий час. Часто це призводить до складних наслідків у вигляді необоротних ускладнень. Слід уважно поставитися до свого здоров'я і негайно звернутися за консультацією до фахівця при наявності таких симптомів цукрового діабету 2 типу:

 • непереборна жага при відчутті абсолютно сухої порожнини рота;
 • рясне сечовиділення особливо вночі;
 • порушення сну;
 • підвищена стомлюваність;
 • зниження працездатності;
 • сухість шкіри і свербіж;
 • порушення в роботі зору;
 • повільне загоєння ран;
 • оніміння;
 • зайва вага (найчастіше вісцеральна).

Що провокує появу цукрового діабету 2 типу?

Діабету 2 типу властиво поєднання різноманітних факторів. В більшості своїй основну роль в його прояві грає генетична схильність. Статистика говорить про те, що ризик утворення патології зростає до 40% в сім'ях, де вже є хворі. Медики пов'язують розвиток цукрового діабету 2 типу у людини з приналежністю її до певної раси або етносу з підвищеним рівнем ризику.

Генотип не завжди є основоположним в порушеннях процесів метаболізму, провокує інсулінорезистентність і наявність ряду проблем ззовні, пов'язаних з навколишнім середовищем, умовами проживання та розвитком самої людини. До таких причин відносять:

 1. Надмірна вага, особливо в тих випадках, коли цей процес знаходиться на стадії ожиріння, оскільки збільшення тригліцеридів у крові при цукровому діабеті 2 типу негативно впливає на секреторну активність підшлункової залози.
 2. Зростання вмісту глюкози в печінці, що виявляється з синтезом її з невуглеводних речовин, в результаті якої робота печінки сповільнюється, продовжуючи вироблення цукру. Найчастіше це відбувається при цирозі або пов'язане зі збоєм обміну заліза в організмі.
 3. Резистентність до інсуліну, яка характеризується розладом обміну речовин на тлі підвищення маси тіла та артеріальної гіпертензії. Гіпертонія, ішемія серця, полікістоз яєчників, гормональні сплески і менопауза можуть стати причиною гіпоглікемії.
 4. Органічні і функціональні пошкодження β-клітин.
 5. Шкода від використання лікарських препаратів.
 6. Ускладнення під час вагітності, що призводять до розвитку гестаційного діабету.
 7. Відсутність фізичного навантаження при сидячому режимі.
 8. Неправильна організація харчування при цукровому діабеті другого типу, пов'язана з використанням рафінованих вуглеводів і продуктів з низьким вмістом клітковини.
 9. Вживання алкоголю і куріння.
 10. Вікові особливості (з 45 років, старше 65).
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве
Лечение сахарного диабета 2 типа в Киеве

Діагностика цукрового діабету другого типу

Найважливіше для визначення даного типу діабету - це наявність клінічної картини в поєднанні з підтвердженнями лабораторних показників в різний час доби. Всі маніпуляції в обов'язковому порядку проводяться натщесерце або ж строго після вживання їжі. Постановка діагнозу фахівцем на первинному огляді ставиться після проведення декількох досліджень:

 • аналізу крові з пальця або вени на голодний шлунок після 8-10 годин голодування;
 • тесту на толерантність до глюкози, який проводиться після вживання концентрованої солодкої води протягом 2 годин.

Також для ранньої діагностики використовують визначення рівня жирних вільних кислот. Як доповнення вивчають і вміст цукру в сечі при цукровому діабеті 2 типу.

Лікування цукрового діабету 2 типу

Якісна терапія працює тільки при взаємодії всіх її важливих компонентів

Препарати для зниження цукру з різним механізмом:

 • підвищення вироблення інсуліну;
 • збільшення сприйняття клітин до гормону;
 • полегшення надходження глюкози;
 • коригування ліпідів.

Дієти з низьким вмістом вуглеводів при цукровому діабеті 2 типу, спрямовані на зменшення маси тіла, профілактику наслідків, атеросклерозу зокрема. Особливістю є обмеження або виключення споживання алкогольних напоїв, щоб уникнути гіпоглікемії.

Крім того, показані при лікуванні цукрового діабету другого типу:

 • Збільшення фізичного навантаження або використання лікувальної фізкультури.
 • Постійний контроль рівня цукру в крові.
 • Інсулінотерапія.
 • Баріарія - хірургічна боротьба з ожирінням.
 • Гормональні ін'єкції.

Досить серйозно підходять до питання лікування літніх пацієнтів, оскільки інші захворювання  супроводжують  діабет і його запущений характер.

Діабет другого типу у дітей

Головною причиною невластивого раніше прояву у дітей і підлітків цього захворювання - є ожиріння. Не виключені і причини, пов'язані з:

 • спадковою схильністю;
 • вірусними інфекціями;
 • гормональним збоєм;
 • малорухливим способом життя.

Відмова від грудного вигодовування, пізнє прилучення дитини до твердої їжі, екологічні проблеми також негативно впливають на організм підростаючого покоління, заносячи їх до категорії ризику. Небезпека діабету другого типу у дітей полягає в розпізнаванні його, особливо з проявом хвороби без яскраво вираженої симптоматики. Найчастіше діти відчувають непереборну спрагу, невгамовне почуття голоду і також страждають рясним сечовипусканням. До ряду симптомів цукрового діабету 2 типу відносять також:

 • солодкуватий запах з рота;
 • слабкість в м'язах;
 • різку зміну настрою;
 • апатію;
 • погіршення зору;
 • нудоту;
 • початок гіпертонії;
 • систематичні інфекції.

Розпізнавання симптомів, своєчасне підтвердження діагнозу дає реальні шанси зберегти здоров'я дитини. Особлива увага в лікуванні цукрового діабету 2 типу слід відвести контролю і підтримки з боку батьків. Також важливе значення приділяється питанню профілактики дитячого діабету. До них відносяться: підтримка ваги на рівні, правильне харчування і режим прийому їжі, активний спосіб життя, контроль показників тиску і цукру при можливі ризики захворіти.

Ускладнення при цукровому діабеті другого типу

Відсутність турботи про власне здоров'я, відмова від діагностики і пускання лікування при цукровому діабеті 2 типу на самоплив стає причиною утворення важкого ускладнення. Звичайно, не варто забувати і про безсимптомний перебіг захворювання, а також його стрімкий перебіг, який також негативно впливає на клінічну картину. Так, все це сприяє появі такого роду наслідків:

 • Гострі (кетоацидоз, гіпоглекімія, гіперосмолярна і лактоцідотіческая коми, ниркова недосаточность). Доповненням до цих наслідків є гіпертонія, що переходить в інсульт і ішемічну хворобу.
 • Пізні (ретинопатія, ангіопатія, полінейропатія, діабетична стопа).
 • Хронічні (захворювання судин, нирок, шкірної тканини, нервової система).

Профілактика діабету 2 типу

Дане питання безпосередньо пов'язано з оздоровленням організму або ж ведення активного способу життя з правильним підходом до свого здоров'я. Основними пунктами профілактичних заходів є:

 • підтримання ваги в межах норми;
 • спортивні навантаження і їх регулярний характер;
 • здорове харчування;
 • заходи, щоб уникнути ускладнень.

Ціна лікування цукрового діабету в клініці Омега-Київ помірна.

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати