Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування набутих вад серця в Києві

Набуті вади серця стають причиною високого навантаження на відповідні відділи серцевого м'яза, призводять до збільшення міокарда і в результаті до серцевої недостатності.

Ціни на лікування набутих вад серця

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 600 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 200 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 150 ₴ записатися
Показати все Сховати

До 90% набутих серцевих вад мають ревматичний характер. Набуті вади серця стають причиною високого навантаження на відповідні відділи серцевого м'яза, призводять до збільшення міокарда і в результаті до серцевої недостатності. Головний орган складається з 4 камер:

 1. Ліві передсердя і шлуночок.
 2. Мітральний клапан.
 3. Праві передсердя і шлуночок.
 4. Трикуспідальний клапан.

Біля виходу в аорту і легеневу артерію розташовуються аортальний і легеневі клапани. Частіше за інших діагностуються набуті вади серця мітрального клапана, рідше аортального клапана. Ізольовані набуті вади серця трикуспідального клапана діагностуються рідко, менше ніж в 1 відсотку випадків, але в комбінації з набутими вадами інших клапанів ураження трикуспідального клапана діагностується у 50% хворих.

Найчастіші вади серця

Мітральний стеноз є найбільш поширеною серцевою вадою. Звуження сполучення між лівими камерами серцевого м'яза найчастіше - це результат ревматичного процесу або інфекції ендокорди, які викликають зрощення і ущільнення клапанних стулок.

Патологія може тривалий період бути не помітною, залишатися в так званому компенсованому стані через розростання м'язової маси (гіпертрофії) лівого передсердя. Коли трапляється декомпенсація, йде застій крові в малому колі кровообігу - легких, кров з яких зазнає труднощів при заході в ліве передсердя.

Лікарі-кардіологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини розвитку пороків серця

Причини розвитку патології зазвичай такі:

 1. Ревматизм.
 2. Атеросклероз.
 3. Ендокардит інфекційного характеру.

Не так часто діагностуються набуті вади серця, через наступні причини:

 1. Сифілітичне ураження.
 2. Травмування.
 3. Дифузне захворювання сполучної тканини або дегенеративних змін стулок з включенням солей вапна.

У стулках клапанів починається серйозне запалення, яке їх пошкоджує, провокує руйнацію і рубцеву деформацію. Якщо функціонування клапанів серцевого м'яза протікає з підвищеним навантаженням, відбувається потовщення відділів серцевого м'яза. Через патологічного процесу серцеві порожнини починають розширюватися, м'яз починає погано скорочуватися, розвиваються симптоми серцевої недостатності.

Як тільки людина помічає проблеми з правильною роботою серця, вона повинна негайно звернутися в хороший медичний центр. Якщо не буде проведено своєчасне лікування, то можуть наступити катастрофічні наслідки.

Симптоматологія набутих серцевих вад

Симптоми патології залежать від ураженого клапана або комбінації уражень. Класифікація за загальним гемодинамічним станом наступна:

 • Компенсовані набуті вади серця.
 • Субкомпенсовані набуті вади серця.
 • Декомпенсовані набуті вади серця.

Пацієнт може відчувати ознаки тахікардії, може розвинутися задишка набряклість і інші симптоми серцевої недостатності. Зрозуміло, що при розвитку негативної симптоматики треба якомога швидше відвідати досвідченого кардіолога. У медичному центрі "Омега-Київ" працюють тільки грамотні фахівці, лікарі з колосальним досвідом. Лікарі готові провести діагностику і ефективне лікування серцевого пороку.

Діагностування патології в Україні

Діагностика та лікування серцевих патологій виконує лікар-кардіолог. Як лікувати набуті вади серця лікар вирішує, ґрунтуючись клініці протікання патології, аускультації серцевого м'яза і додаткових способів діагностування, таких як:

 1. Електрокардіографія.
 2. Ехокардіографії.
 3. УЗД.
 4. Рентген.

Набуті вади серця можуть лікуватися шляхом оперативного втручання. У цих випадках лікар призначає зондування порожнин серця і ангіографію. Якою буде терапія, залежить від багатьох чинників і рішення приймається в індивідуальному порядку.

Лікування захворювання

Набуті вади серця успішно лікують в Україні. Консервативна терапія спрямована на профілактичні заходи проти рецидивів і ускладнень основної патології, корекції порушень серцевого ритму, профілактики та лікування серцевої недостатності.

В основному проводять лікування хірургічним способом. Пацієнт, якому поставлено діагноз набута вада серця, потребує якісної консультації досвідченого хірурга, щоб не було втрачено шанс на одужання. Набуті вади серця можна вилікувати. Медичний центр "Омега-Київ" готовий допомогти кожному жителю країни і гостю столиці. Медична допомога надається на високому європейському рівні.

Профілактика набутих вад серця

До профілактичних заходів щодо попередження розвитку серцевих патологій відноситься профілактика ревматизму, сепсису, сифілісу. Для цього виконується повна санація вогнища інфекції, проводяться загартовуючі процедури, рекомендується заняття легкими видами спорту, кардіотренуваннями.

Якщо вада серця сформувалася, профілактичні заходи проводяться, щоб попередити розвиток серцевої недостатності. Хворим людям призначається дотримання раціонального рухового режиму (треба спокійно прогулюватися на свіжому повітрі, виконувати щоденну гімнастику). Також лікар рекомендує повноцінну дієту, вживання білка, обмеження споживання солоної їжі.

Рекомендується відмовитися від переїзду в високогірні райони. Міняти клімат не бажано. Природно треба відмовитися від шкідливих звичок і займатися активно спортом. З метою контролю активності ревматичного процесу і компенсації функціонування серця при серцевих вадах потрібно в обов'язковому порядку проходити диспансерне обстеження у кардіолога.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение приобретенных пороков сердца в Киеве
Лечение приобретенных пороков сердца в Киеве
Лечение приобретенных пороков сердца в Киеве
Лечение приобретенных пороков сердца в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати