Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Загальний аналіз сечі в Києві

Загальний аналіз сечі - лабораторне дослідження, що дозволяє визначити цілий ряд показників, на основі чого можна поставити правильний діагноз.

Ціни на аналізи сечі

Кортизол (в добовій сечі) - час виконання 1 дн. 240 ₴ записатися
Метанефрини загальні (у добовій сечі) - час виконання 5 дн. 550 ₴ записатися
Дезоксипіридинолін в сечі (Пірілінкс Д) - час виконання 2 дн. 350 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 130 ₴ записатися
Показати все Сховати

Завдяки простоті виконання і високої інформативності методу, він є невід'ємною частиною проведення діагностики. Грунтуючись на отриманих даних, доктор може встановити діагноз, а також призначає при потребі додаткове обстеження.

Аналіз сечі доводиться здавати кожному при здійсненні планового огляду, медогляду і під час перевірки наявності різних хвороб сечостатевої системи. Це один з небагатьох видів аналізів, де паркан досліджуваного матеріалу безпосередньо залежить від самого пацієнта. Порушення правил забору сечі може привести до похибок в результатах і неправильного діагнозу.

Якщо хвороба сечостатевої системи була виявлена, в процесі здійснення терапії, сечу потрібно здавати кілька разів для перевірки перебігу захворювання та результативності застосовуваних методик.

Навіть, якщо немає ознак хвороб нирок і сечостатевої системи, то аналіз допоможе їх виявити на безсимптомною початковій стадії, що дозволить своєчасно провести лікування. Тому, здається він в профілактичних цілях. Загальний аналіз сечі в Києві може не тільки визначити загальні хвороби, але також і такі серйозні захворювання, як цукровий діабет. В такому випадку оцінюється рівень глюкози і білок.

Забір сечі здійснюється в домашніх умовах, тому, важливо зробити його правильно і своєчасно доставити в клінічну лабораторію, щоб отримати максимально точні результати. Це недорогий і дуже швидкий метод виконання обстеження, результат якого буде готовий протягом доби. При дотриманні всіх необхідних правил забору матеріалу точність його досить висока. Загальне обстеження включає в себе оцінку таких показників:

 • об'єм сечі;
 • колір;
 • прозорість;
 • осад.

Обсяг сечі не має діагностичного значення, однак, доктора просять пацієнтів збирати саме середню порцію, тобто, приблизно половину обсягу контейнера. Сеча може мати будь-який колір, від світлого до насичено-жовтого. Однак, варто пам'ятати, що коричневий колір вважається відхиленням від норми. Береться до уваги прозорість, зокрема оцінюється наявність згустків, окремих частинок, а також каламутність біологічного матеріалу.

Лікарі-лаборанти

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як підготуватися до здачі загального аналізу сечі?

При правильному паркані біологічного матеріалу можна отримати найбільш достовірний результат дослідження. Підготовка починається не в момент забору, а за 1-2 дня до здачі. Ніякої дієти перед збором сечі дотримуватися не потрібно, однак, варто пам'ятати, що при проведенні враховується колір. Саме тому, рекомендується утриматися від споживання фарбувальних продуктів, зокрема, таких як буряк, чорниця, цитрусові.

За день до загального аналізу сечі потрібно перестати приймати медикаментозні засоби, вітаміни. Якщо неможлива повна відміна ліків, то потрібно повідомити про це лікаря. На рівень кислотності впливає мінеральна лікувальна вода. Тому, найкраще пити тільки чаї або звичайну воду.

Вживання напередодні сирих яєць і грибів може призвести до виявлення білка. Здавати сечу потрібно вранці натщесерце, відразу після сну. Якщо є порушення діяльності нирок і сечового міхура і витерпіти всю ніч не виходить, то можна вночі сходити в туалет і випити склянку води.

Для збору аналізу сечі існують спеціальні контейнери, вони стерильні, тому не вимагають додаткової обробки. Якщо застосовується інша тара, то потрібно приготувати її заздалегідь. Необхідно ретельно її вимити і прополоскати, не допускаючи залишків миючого засобу, потім простерилізувати і просушити. Не рекомендується здавати аналізи під час менструації. Перед збором потрібно провести гігієнічні процедури, щоб виключити потрапляння сторонніх забруднювачів.

Починати мочитися потрібно в унітаз, а потім через кілька секунд можна почати збирати сечу в контейнер. Це і буде середня порція сечі. В середньому повинна набратися половина контейнера або хоча б його третину.

Сечу можна збирати заздалегідь. Вона повинна бути доставлена ​​в лабораторію протягом години після збору, так як при більш тривалому зберіганні вона стане непридатною для проведення аналізу.

Показання до здачі аналізу сечі

Основними показаннями до проведення загального аналізу є такі як:

 • запальні процеси сечостатевої системи;
 • гостра та хронічна ниркова недостатність;
 • новоутворення;
 • механічна жовтяниця;
 • цукровий діабет;
 • гострий панкреатит.

Одночасно призначається проведення ультразвукового дослідження, щоб можна було встановити правильний діагноз:

 • визначити порушення в обміні речовин;
 • знайти причину інфікування сечовивідних шляхів;
 • поставити точний діагноз;
 • призначити правильне лікування та дієту;
 • відстежити динаміку одужання.

Здавати аналізи можна при наявних показаннях для проведення обстеження за призначенням лікаря, самостійно звернутися до лабораторії у профілактичних цілях. Загальний аналіз сечі можна здати у лабораторії в Києві. Звернувшись до клінічної лабораторії можна дізнатися ціну на проведення дослідження.

Загальний аналіз сечі: норма та розшифровка результатів

Станом на сьогдні, аналіз сечі проводиться досить швидко, попри велику кількість показників та критеріїв. Властивості, і склад здатні змінюватися в широких межах, в залежності від загального самопочуття і стану нирок, саме тому, вона становить велику діагностичну цінність.

Одним з основних показників вважається колір сечі, що багато в чому залежить від кількості споживаної рідини. Тривале виділення блідою, практично безбарвною сечі характерно для діабету, а також хронічної ниркової недостатності.

Інтенсивно пофарбована сеча виділяється при великих втратах рідини, зокрема при лихоманці або діареї. Рожево-червоний або коричневий колір буває при наявності домішок крові, яка може бути в разі:

 • сечокам'яної хвороби;
 • пухлинах;
 • туберкульозі.

При жовтяниці сеча забарвлюється у бурий або зеленувато-бурий відтінок. Чорний колір характерний для меланоми.

Ще одним важливим показником є ​​прозорість. У нормі сеча повинна бути прозорою. Це властивість зберігається протягом декількох годин після здачі. Основними причинами помутніння можуть бути:

 • включення еритроцитів при сечокам'яній хворобі;
 • багато лейкоцитів при запальних процесах;
 • наявність бактерій;
 • високий вміст білка;
 • підвищений вміст епітелію;
 • солі.

Можлива незначна зміна за рахунок наявності клітин епітелію та слизу. Зазвичай має специфічний запах. При наявності деяких хвороб він може змінюватися. При інфекційних захворюваннях сечового міхура спостерігається різкий неприємний запах аміаку, а в деяких випадках навіть гнилі. При наявності цукрового діабету сеча може мати запах підгнилих яблук.

Оцінюється реакція сечі, тобто її кислотність. Звичайна реакція сечі - слабокисла, допускається коливання pH в межах 4,8-7,5. При наявності деяких інфекційних хвороб сечовивідної системи, тривалої блювоті, порушеннях в області щитовидної залози може спостерігатися підвищення pH. Зниження його буває при наявності туберкульозу, цукровому діабеті, зневодненні, лихоманці.

Такий показник як питома щільність в нормі має дуже широкий діапазон значень і становить від 1,012 до 1,025. Питома вага визначається кількістю розчинених речовин, зокрема, таких як сечова кислота, солі, сечовина. Збільшення питомої щільності спостерігається при:

 • сильній набряклості;
 • порушенні функції нирок;
 • цукровому діабеті;
 • токсикозі у вагітних;
 • введенні рентгеноконтрастних речовин.

Зниження питомої щільності спостерігається при таких станах як:

 • гостре ураження нирок;
 • рясне пиття.

Показник питомої щільності безпосередньо відображає здатність нирок до концентрації речовин, що виділяються і їх розведення.

Також при проведенні дослідження береться до уваги кількість білка. У здорової людини не повинен складати не більше 0,033 г / літр. Якщо надто завищений, це означає, що у людини відбувається запальний процес і багато інших патологічних станів. Основними хворобами, що є причиною збільшення вмісту білка в сечі, вважаються:

 • простудні хвороби;
 • хвороби сечової системи.

В такому випадку рівня білка становитиме 1 г / літр. Також серед основних причин концентрації білка в сечі можна виділити переохолодження, інтенсивні фізичні навантаження. Якщо буде виявлено підвищений білок в сечі у вагітної жінки, швидше за все, у неї нефропатія.

При проведенні дослідження можна визначити концентрацію глюкози. У нормальному стані вона не повинна виявлятися взагалі, проте, при наявності глюкози, це може вказувати на:

 • панкреатит;
 • зловживання солодким;
 • вагітність.

Однак, однією з найбільш поширених причин підвищення глюкози, є цукровий діабет. Для підтвердження поставленого діагнозу додатково призначається загальний аналіз сечі.

Поява солі - ознака авітамінозу, порушення обміну речовин, анемії, переважання в раціоні певних продуктів. Позитивний результат може вказувати на внутрішньосудинний гемоліз з виходом вільного гемоглобіну або некроз м'язів.

Білірубін в нормі повинен виводитися у складі жовчі в кишечник, проте, в деяких випадках виведення цієї речовини беруть на себе нирки, якщо відбувається різке підвищення білірубіну в крові. Якщо присутній білірубін, то це може бути ознакою:

 • гепатиту А;
 • цирозу печінки;
 • печінкової недостатності;
 • жовчнокам'яної хвороби.

У здорової людини повинні бути відсутніми еритроцити в аналізах. Максимально можливі одиничні еритроцити, які визначаються у декількох полях зору. Поява їх у сечі може носити фізіологічний або патологічний характер. Фізіологічними причинами може бути прийом деяких медикаментозних препаратів, тривале стояння на одному місці, фізичні навантаження. При виключення фізичних причин, це може свідчити про важкі патології внутрішніх органів.

У нормі лейкоцити повинні бути присутніми в незначній кількості. Підвищення їх числа говорить про наявність запальних процесів. Сеча, яка перебуває в нирках стерильна, в процесі сечовипускання в неї проникають мікроби з уретри, тому при наявності інфекційного процесу сечових шляхів, кількість бактерій різко зростає.

Якщо є відхилення від норми за кольором сечі, її щільності і кількості сторонніх домішок, потрібно обов'язково здати аналізи.

Фотографії лабораторного центра

Общий анализ мочи в Киеве
Общий анализ мочи в Киеве
Общий анализ мочи в Киеве
Общий анализ мочи в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Данилюк Владимир Владимирович

Автор статті:

Данилюк Володимир Володимирович

Заступник генерального директора з лабораторної роботи

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати