Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Гормональна контрацепція в Києві

Гормональна контрацепція здатна запобігти незаплановану вагітність, тим самим знизивши число медичних і кримінальних абортів, і супутніх ускладнень. Правильно підібрані препарати зменшують кількість днів менструації, здатні моделювати цикл. За допомогою гормональної контрацепції можна уникнути мігрені, хворобливих відчуттів в грудях і інших симптомів ПМС.

Ціни на підбір гормональної контрацепції

Прийом лікаря-провідного спеціаліста (к.м.н., лікар вищої категорії)(лікар акушер-гінеколог: консультація, огляд, проста кольпоскопія) 700 ₴ записатися
Прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог: консультація, огляд, проста кольпоскопія) 600 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря (лікар акушер-гінеколог: консультація) 500 ₴ записатися
Консультація акушера-гінеколога, що оперує 800 ₴ записатися
Показати все Сховати

Збереження здоров'я жінок і забезпечення безпечного материнства є найважливішим завданням сучасної медицини. Одним із шляхів її вирішення є запобігання незапланованої вагітності, зниження числа медичних і кримінальних абортів, і супутніх ускладнень.

Основним методом попередження небажаної вагітності та регулювання народжуваності є використання ефективних засобів контрацепції.

Використання гормональних засобів контрацепції доступно майже для всіх жінок. У багатьох з нас існує виразно упереджена думка щодо гормональних протизаплідних препаратів. Проте так звані засоби останнього покоління в більшості випадків здатні в значній мірі полегшити нам життя.

Всім відомо, що контрацептиви призначені для того, щоб запобігти позаплановій вагітності. Але мало хто знає, що їх застосування приносить користь організму в цілому. Адже є як мінімум 5 плюсів штучного регулювання "жіночих" функцій. Про позитивний вплив гормональних таблеток відомо давно, але вчені відкрили ще кілька цілющих властивостей оральних протизаплідних засобів.

Скорочення загального числа місячних в році

Зменшення кількості днів менструації і моделювання циклу з допомогою гормональної контрацепції дозволяє уникнути мігрені, больових відчуттів в грудях і інших симптомів ПМС, стверджують американські гінекологи. У жінок з сильними менструальними кровотечами пропуск місячних періодів запобігає розвитку анемії. Позитивний ефект відзначають і ендокринологи. Російські фахівці вважають, що оральні контрацептиви можна пити два-три місяці поспіль. "Будь-яка контрацепція краще, ніж переривання небажаної вагітності, - кажуть лікарі. - Але не забудьте проконсультуватися з лікарем, перш ніж почати приймати пігулки". Шляхом придушення овуляції можна боротися зі специфічними захворюваннями, наприклад з ендометріозом. Лікування триває близько року. Однак деякі погано переносять таку терапію. Для них існує психологічний бар'єр: "Немає менструацій - немає жінки", через який важко переступити. В майбутньому з'являться спеціальні таблетки. Вже зараз дослідники займаються клінічними випробуваннями орального контрацептиву SEASONALE, що скорочує число місячних циклів до чотирьох на рік.

Поліпшення зовнішнього вигляду

Багато жінок відзначають, що шкіра обличчя стає краще в результаті прийому комплексних оральних контрацептивів. Впливаючи на загальний рівень гормонів, вони знижують активність сальних залоз, "гальмуючи" розвиток вугрової висипки. Фахівці-гінекологи особливо виділяють препарати "ДІАНЕ-35", "ЖАНІН" і "ТРИ-МЕРСІ". Яєчники виробляють гормони: естрогени, андрогени і прогестерон. Приймаючи названі засоби, ви, образно кажучи, "відправляєте яєчники спати". В організмі стає менше андрогенів і, як результат, менше жиру, що приводить до появи прищів. З цієї ж причини припиняються надмірний ріст волосся на тілі та обличчі.

Лікарі-гінекологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Зниження ризику ракових захворювань

Існують вагомі докази і статистичні дані, що комплексні оральні контрацептиви допомагають запобігти деяким різновидам жіночих онкологічних захворювань. Прийом оральних контрацептивів протягом як мінімум року значно зменшує ймовірність виникнення раку яєчників та матки. Для тих же, хто застосовує їх більше 10 років (з перервами), небезпека раку яєчників скорочується на 80 %, а раку матки - на 60 %. Чому це відбувається? Ступінь ризику розвитку пухлини в яєчниках тим вище, чим більше овуляцій проходить у житті жінки. Кожна вагітність, як своєрідна менопауза, "забирає шанси" у онкологічних хвороб. Пігулки ж, запобігаючи овуляції, теж знижують таким чином ризик раку. Крім цього, прийом гормональних контрацептивів - хороша профілактика запалення нирок і появи кіст. Сьогодні лікарі всього світу продовжують дискутувати про взаємозв'язок між раком грудей і використанням гормональних контрацептивів. В Американському інституті акушерства і гінекології є точна інформація про те, що навіть для жінок з фіброаденомою (різновид доброякісної пухлини) або зі спадковою схильністю до раку грудей прийом пігулок практично безпечний.

Зміцнення кісток

Відомо, що прийом мінеральних добавок, що містять кальцій, дозволяє зберегти міцність кісток, проте в процесі регенерації скелета чималу роль відіграють гормони. У будівництві кісткової тканини беруть участь остеобласти - клітини, які сприяють виробленню і остеокласти - клітини, які "ремонтують" кістки. Від кількості естрогенів залежить життєздатність і перших, і других. З віком у жінок знижується рівень естрогенів, а гормональні препарати дають можливість підтримувати його в нормі і таким чином захищають від остеопорозу.

Полегшення ПМС

Досі не ясно, чи здатні таблетки повністю усунути болі, що виникають при ПМС, але очевидно, що багато фізичних незручностей з прийомом контрацептивів "проходять". Болючі спазми при менструації і перед її початком викликає речовина під назвою простагландин, яка виділяється під час овуляції. З прийомом комплексних оральних контрацептивів цієї речовини виробляється менше і спазми зникають. У будь-якому випадку біль, особливо гострий, - це симптом, а не захворювання, тому при фізичному дискомфорті рекомендується звертатися до лікарів-гінекологів, щоб виявити причину.

Один із найбільш дієвих засобів, що полегшують фізичний і психічний стан жінок перед початком менструації, - відносно новий контрацептив YASMIN (в Росії називається "ЯРИНА"). Він допомагає при різних формах ПМС завдяки вмісту в ньому прогестину {дроспиренону} - похідному від сечогінного, що застосовується при лікуванні хвороб, які пов'язані з надлишком води в організмі. Деякі відзначають, що YASMIN "прибирає" перепади настрою і позбавляє від головних болів, хоча необхідні дослідження, щоб довести, що це результат дії ліків, а не плацебо-ефект.

У жінок з підвищеною гормональної чутливістю оральні контрацептиви можуть спровокувати посилення фізичних і емоційних симптомів ПМС, особливо в перші два-три місяці прийому.

У таких випадках є альтернатива: засоби з пониженим вмістом естрогену і прогестина, такі як "ЛОГЕСТ". Жінкам з тромбами, гормонально чутливими грудьми і раком яєчників, з паралічем і захворюваннями печінки, з серцевими нападами, схильністю до гіпертонії і матковими кровотечами, а також кращим жінкам старше 30 років краще використовувати інші форми контрацепції.

Фармацевтичні компанії стверджують, що оральні контрацептиви можна вживати скільки завгодно довго, але лікарі-гінекологи з цим не згодні і рекомендують протягом року робити двомісячний перерву.

Побічна дія

Якщо в перші 2-3 місяці прийому оральних контрацептивів ви відчуваєте дискомфорт, болі в животі, нудоту, у вас набрякли молочні залози, а в середині циклу з'явилися кров'янисті виділення, то не варто відразу ж припиняти пити препарат. Ці симптоми лише підтверджують, що ваш організм реагує на гормональні зміни. Дані побічні ефекти безпечні і звичайно проходять самі протягом декількох місяців. Але якщо вас турбують сильні болі в області крижів, шлунка, мігренеподібні головні болі, раптові порушення зору і слуху, ознаки тромбофлебіту, підвищений тиск - припиніть запобігати подібним чином і зверніться до лікаря.

Ви забули прийняти таблетку...

Якщо ви спохватилися не більш ніж через 12 годин, відразу ж виправте свій промах і випийте пігулку. Минуло 12 і більше годин? Слід випити таблетку (або навіть відразу дві), а далі приймати їх як зазвичай. Наступні 7 днів приймайте додаткові заходи обережності при статевих контактах.

Ви приймаєте препарат, в упаковці якого 21 пігулка. Пропуск стався на третьому тижні. Є два шляхи:

  1. Прийміть пропущену пігулку, а наступні пийте як зазвичай. Закінчивши пачку, без перерви почніть наступну. Менструація настане, коли закінчиться друга пачка, хоча можливі незначні кров'янисті виділення.
  2. Припинити прийом пігулок, зробивши перерву на 7 днів, з урахуванням дня пропуску.

Пацієнтка разом з лікарем вибирає метод контрацепції, виходячи з наступних обставин:

  • Забезпечення належної перерви між пологами або планування наступних вагітностей. В залежності від ситуації вибирають оборотний або необоротний метод контрацепції. При цьому треба враховувати швидкість відновлення репродуктивної здатності після використання методу.
  • Стан здоров'я жінки. При наявності будь-якого захворювання слід вибрати метод контрацепції, найбільш прийнятний за медичними критеріями і, по можливості, той що надає лікувальну дію.
  • Надійність методу. У всіх ситуаціях слід спочатку розглянути прийнятність високонадійних методів (гормональні, внутрішньоматкові) і лише при неможливості їх використання рекомендувати менш надійні методи.
  • Необхідність захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом, у тому числі і від вірусного гепатиту і СНІДУ. Жоден з методів контрацепції, за винятком презервативів і, меншою мірою, діафрагми, не забезпечує захисту від цих інфекцій.
  • Безпекою методу контрацепції, яка передбачає: мінімум побічних ефектів, у тому числі і при тривалому застосуванні; відсутність негативного впливу не тільки на організм жінки, але і на її статевого партнера; зведення до мінімуму ступеня ризику у разі настання небажаної вагітності; виключення шкідливого впливу на майбутнє потомство.

Це тільки здається, що оберігатися важко, дорого і небезпечно. Набагато дорожче і важче лікування після абортів. Знайдіть свого лікуючого лікаря і підберіть з його допомогою свій спосіб постійної контрацепції, щоб статеве життя могла приносити те, заради чого воно задумана – радість і задоволення, а потім - здорових дітей.

Фахівці клініки «Омега-Київ» проведуть точну діагностику для оцінки Вашого гормонального фону і підберуть контрацептиви з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму.

Гормональная контрацепция в Киеве
Гормональная контрацепция в Киеве
Гормональная контрацепция в Киеве
Гормональная контрацепция в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Самосійна Оксана Олександрівна

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, PhD

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати