Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування міжреберної невралгії в Києві

Ціни на лікування міжреберної невралгії

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 450 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 350 грн.

Що таке міжреберна невралгія?

Міжреберна невралгія або грудний радикуліт - це больовий синдром, рефлекторного походження, викликаний подразненням міжреберних нервів.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-вертебрологи

Поширені запитання

Як лікувати міжреберної невралгії?

На перших порах в комплексній терапії патології ефективні:

 1. Фізіотерапія.
 2. Голковколювання.
 3. Лазеротерапія.
 4. Вітамінізація.

Коли патологія загострилася, радять:

 1. Новокаїнова блокада.
 2. Електрофорез.
 3. Солюкс.
 4. УВЧ.
 5. Уколи заспокійливими препаратами.
 6. Постільний режим.

Після зняття симптоматики проводять діагностування, виявляють причину нападу, починають терапію. Якщо це якась загальна хвороба (застуда, інфекція, алергія, депресія, цукровий діабет), лікують саме її. Якщо патологія розвинулася на тлі недуг хребетного стовпа, то виконують лікування ураженого хребта.

Як болить міжреберна невралгія?

Класичні болю при патології такі:

 1. Біль нападами. Біль виникає раптово у відповідь на подразник, який не повинен його викликати, або безпричинно. Приступ триває секунди і проходить. При вторинних змінах нервового волокна больовий синдром триває від декількох хвилин і довше.
 2. Високоінтенсивний біль. Перша атака проходить як простріл, потім сприймається як колючий біль.
 3. Постійна локалізація. При кожному приступі зона прояву болю залишається тією ж самою, вона відповідає зоні, за іннервацію якої відповідає вражений нерв.

Міжреберна невралгія, до якого лікаря?

Найпростіше отримати відповідь на питання про те, який лікар зможе вилікувати міжреберної невралгії, можна відвідавши офіційний медичний заклад. Можна почати з дільничного терапевта, який випише направлення до вузького спеціаліста.

Пацієнт може відразу відвідати лікаря-невропатолога, який в свою чергу, може відправити хворого на консультацію дерматолога і хірурга для того, щоб повністю виключити наявність оперізуючого лишаю і уражень кісткової тканини ребер, в результаті травмування. Самостійне лікування не принесе результату, а може тільки нашкодити.

Міжреберна невралгія або грудний радикуліт - це больовий синдром, рефлекторного походження, викликаний подразненням міжреберних нервів. Дане захворювання практично не вражає дітей, але активно зустрічається серед пацієнтів середнього і старшого віку. Що таке міжреберна невралгія? Слово «невралгія» грецького походження і складається з двох слів - невр - нерв і альгус - біль. Тобто, грудний радикуліт - це біль по ходу міжреберних нервів.

Міжреберні нерви проходять по нижніх краях ребер і іннервують міжреберні м'язи. Також, від них йдуть чутливі і рухові гілочки до діафрагми, плеври, очеревини, м'язів передньої черевної стінки. Таким чином, завдяки цим нервам відбувається дихальна екскурсія грудної клітки і підтримується внутрішньочеревний тиск.

Причини появи міжреберної невралгії

Дане захворювання не з простих, так як може давати безліч помилкових симптомів. А причини його появи можуть бути найрізноманітнішими:

 1. Вплив на організм людини низьких температур.
 2. Наявність в організмі інших захворювань, які мають запальний характер.
 3. Старі травми грудної клітини, які можуть привести до ускладнень і розвитку радикуліту грудної клітини.
 4. Пухлини спинного мозку, зосереджені в області грудного відділу хребта.
 5. Негативний вплив токсичних речовин на організм, хронічні отруєння.
 6. Пошкодження оболонок нервів.
 7. Старі захворювання органів травлення, які призводять до нестачі вітамінів групи В в організмі.
 8. Однією з найпоширеніших причин появи даного захворювання є остеохондроз, міжхребцеві грижі, спондиліт, прогресуючий кіфоз або спондилопатії на тлі гормональних порушень.
 9. Вікові зміни в організмі, цукровий діабет - це найбільш поширена причина, яка пояснює високу частоту даного захворювання серед людей старшого віку.
 10. Стреси і хронічна втома.
 11. Застуда і наявність в організмі інфекцій. Захворювання може активно розвиватися на тлі герпетичного ураження.
 12. Плеврит (запалення плеври легких).

В окремих випадках міжреберна невралгія розвивається через компресії нервів зростаючої не злоякісної пухлини плеври, патологічним утворенням грудної стінки такими як:

 1. Хондрома.
 2. Остеома.
 3. Рабдоміома.
 4. Ліпома.
 5. Хондросаркома.

Також причиною може стати наявність в організмі аневризми низхідного відділу грудної аорти. Як і інші нервові стовбури, міжреберні нерви можуть уражуватися при впливі на людський організм шкідливих речовин, токсинів. Розвинутися серйозна патологія може також через гіповітаміноз з недостатністю вітамінів групи В.

Міжреберна невралгія і її симптоми

Грудний радикуліт може мати небезпечне ускладнення, а саме, параліч діафрагми - м'яза, що знаходиться між черевною і грудною порожнинами, який бере участь в процесі дихання. Тому рекомендуємо вам негайно звернутися до фахівця при появі перших симптомів. Як і інші захворювання, грудний радикуліт проявляє себе болями. Вони можуть носити різний характер: від ниючого і періодичного, до постійного і нав'язливого.

Найчастіше біль дає про себе знати в області лопатки, серця і грудини і посилюється під час вдиху, після зміни положення тіла і при натисканні на грудну клітку. Розпізнати хворобу можна за допомогою промацування. При пальпації ділянок тіла в області між ребер, уздовж хребетних дисків і грудної клітини, у хворого виявляється різкий сильний біль.

Дане захворювання може супроводжуватися мимовільним скороченням і сіпанням окремих груп м'язів. В уражених областях може пропадати чутливість і відбуватися оніміння. Основним симптомом міжреберної невралгії виступає стрімкий односторонній пронизливий гострий больовий синдром в грудях (торакалгій), який йде по ходу між ребрами і оперізує тіло людини. Пацієнти часто описують біль як «простріл» або «проходження електроструму». При цьому хворі люди чітко вказують на розвиток больового синдрому по міжребер'ю від хребетного стовпа до грудної клітки.

На початку патології торакалгій може бути не яскраво вираженим і проявлятися у вигляді поколювання, потім больовий синдром стає все сильніше, біль переходить в нестерпний. Залежно від локалізації ураженого нерва, больовий синдром може поширюватися в лопатку, серцевий м'яз, епігастральну ділянку. Біль часто супроводжується іншої симптоматикою (гіперемією або блідістю шкірних покривів, локальним гіпергідрозом), обумовленою ураженням симпатичних волокон, які входять до складу міжреберних нервів.

Лечение межреберной невралгии в Киеве
Лечение межреберной невралгии в Киеве
Лечение межреберной невралгии в Киеве
Лечение межреберной невралгии в Киеве
Лечение межреберной невралгии в Киеве

Діагностика захворювання

Міжреберна невралгія лікується, але до цього етапу лікар приступає тільки після проведення детального огляду та проведення додаткових досліджень. При цьому захворюванні обов'язково потрібно зробити докладне обстеження органів грудної клітини. Це необхідно для того, щоб виключити запалення легенів, плеврит або пневмоторакс.

У разі, якщо біль активізується і виявляється з лівого боку, необхідно провести додаткове обстеження серця. Проведення електрокардіографічного обстеження серця допоможе виключити ряд важких захворювань серця. Також, перед тим, як прийняти рішення, як лікувати недугу, лікар в обов'язковому порядку виписує направлення на здачу загального аналізу крові і на рентгенографію хребта. Такі медичні процедури як УЗД і КТ (комп'ютерна томографія) і мієлографія, використовують для визначення стану нервових корінців в організмі пацієнта.

Лікування

Лікування передбачається комплексне, і направлено воно на ліквідацію причинного патології, усунення торакалгии, відновлення нерва, який вражений хворобою. Однією з основних складових медикаментозного лікування є прийом за призначенням лікуючого лікаря протизапальних препаратів.

При вираженому болю медикаментозні засоби вводяться в м'язову тканину, лікування доповнюється проведенням лікарських блокад з введенням місцевих анестетиків і глюкокортикостероїдів. Додатковим медикаментозним засобом в купюванні сильного болю виступає призначення седативних медикаментів, які дають можливість скоротити больові відчуття за рахунок збільшення порогу збудливості ЦНС.

Етіотропна терапія залежить від генезу невралгії. Так, при оперізуючому герпесі будуть призначені противірусні медикаментозні препарати, антигістамінні фармпрепарати і місцеве використання протигерпетичних мазей. Якщо діагностовано м'язевотонічний синдром, лікарі зазвичай використовують міорелаксанти. При компресії міжреберних нервів на виході з хребетного каналу внаслідок остеохондрозу і зміщення хребців може бути призначена м'яка мануальна терапія або витягування хребта.

Ці заходи спрямовані на те, щоб зняти компресію. Якщо здавлювання нерва викликано наявністю пухлинного процесу, лікар приймає рішення про проведення операції. Спільно з етіотропним і протизапальним лікуванням виконується нейротропна терапія. Для поліпшення працездатності ураженого нерва застосовують внутрішньом'язове введення вітамінів групи В і аскорбінки. Медикаментозне лікування успішно доповнюється фізіотерапевтичними процедурами:

 • ультрафонофорез;
 • магнітотерапія;
 • УВЧ;
 • рефлексотерапія.

Якщо діагностовано оперізуючий герпес, ефективне локальне УФО на область хворобливих висипань.

Профілактика

В цілому, при ефективній, своєчасній терапії, невралгія міжреберних нервів має досить сприятливий прогноз. У більшої кількості пацієнтів було відзначено цілковите одужання. У разі герпетичної етіології невралгії, можуть з часом спостерігатися рецидиви. Якщо міжреберна невралгія носить стійкий характер і не піддається лікуванню, необхідно ретельно переглянути уявлення про її походження і обстежити хворого на наявність грижі міжхребцевого диска або пухлини.

Профілактичними заходами служать своєчасна терапія патологій хребта, попередження його викривлення, адекватне лікування травм грудини. Найкращим захистом від герпесу є високий рівень імунної системи, який досягається правильним способом життя, гартуванням, помірними фізичними навантаженнями, активним відпочинком на природі.

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати