Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування стенокардії в Києві

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Ціни на лікування стенокардії

Код Назва послуги Ціна
2007 Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 грн.
2008 Повторний прийом лікаря кардіолога 600 грн.
179 Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 150 грн.
257 Електрокардіограма (автовисновок) 100 грн.
2403 Добове спостереження за ЕКГ за Холтером та артеріальним тиском 1400 грн.
2402 Добове спостереження за артеріальним тиском 1000 грн.
2401 Добове спостереження ЕКГ за Холтером 900 грн.
67 УЗД сердця (ехокардіографія) 600 грн.
470 ПЛР. КардіоГенетіка Гіпертонія ⚠ термін виконання 4 дні 600 грн.
471 ПЛР. КардіоГенетіка тромбофілія ⚠ термін виконання 4 дні 800 грн.
Показати весь список послуг

Що таке стенокардія?

Стенокардія - це хвороба, клініка якої проявляється в основному у людей, які досягли середнього і старшого віку. У даної хвороби є й інша назва і це грудна жаба, так як перша ознака - це біль за грудною порожниною.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

Лікарі-кардіологи

Стенокардія - це хвороба, клініка якої проявляється в основному у людей, які досягли середнього і старшого віку. У даної хвороби є й інша назва і це грудна жаба, так як перша ознака - це біль за грудною порожниною. Деякі медики стенокардію називають коронарним захворюванням, так як основна причина її виникнення - це непрохідність коронарної артерії, за рахунок чого відбувається дефіцит кисню у серцевого м'яза, а отже порушення в її роботі. Як правило, недостатність коронарних кровотоков викликається безліччю причин, наприклад, органічною зміною, яке відбувається при атеросклерозі або функціональних порушеннях.

Класифікація захворювання

Класифікація стенокардії проста, так як вона може бути стенокардією напруги і особливою, або іншими словами спонтанною. Також є класифікація захворювання за ступенем перебігу.

 1. Первинна.
 2. Стабільна, яка протікає на протязі тривалого часу.
 3. Чи не стабільна, яка стає причиною інфаркту міокарда та первинної зупинки серця.

Цілком можливо те, що ознаки стенокардії одного виду можуть перетворюватися в симптоми іншого. Наприклад, стабільна може стати особливо небезпечною, якщо частішає пріступний симптом болю. У тих, хто досяг старшого віку, напади даної хвороби можна побачити по змінам, виявленим на дослідженні ЕКГ.

Якщо первинний прояв хвороби може бути спровоковано фізичною напругою, наприклад, при занятті спортом, при перевтомі, підйомі важкого або плаванні, то це може вважатися, як початок ішемічної хвороби.

Дуже часто при початку ІХС виникає біль в області грудини, особливо при прискореній ходьбі і навіть самому простому фізичному навантаженні. Варто звернути увагу на те, що якщо при тренуванні або важкій роботі відбувається прояв симптомів стенокардії або ІХС, то це свідчить про дефіцит калію і магнію, споживання яких потрібно в збільшеній кількості при фізичній праці. Якщо захворювання напруги відрізняється стабільним протіканням і нападами, які не відрізняються один від одного, то це може розцінюватися як початок доброякісного перебігу ІХС.

Ознаки та симптоматика

Стенокардія може бути викликана сильним перенапруженням або серйозним стресом, в тому числі до неї призводить куріння і переохолодження. Напади можуть проявлятися у вигляді дискомфорту і болю в грудній порожнині, які можуть віддавати в область лівої руки або лівого плеча, а також шию і щелепу. У тому числі больові відчуття можуть поширюватися по грудині.

Саме ці симптоми є ознакою стенокардії. Напади можуть супроводжуватися страхом, тривогою. У деяких випадках може бути посилення почуття болю і дискомфорту в положенні лежачи, відповідно потрібно прийняти сидяче положення. Іноді корисно навіть постояти. Вкрай рідко, але стенокардія може стати ознакою серйозних хвороб серця, а тому потрібно негайно звернення до лікаря, щоб провести діагностику і почати лікування. В цілому цьому захворюванню властива така клініка медичних скарг пацієнта, як наявність:

 • постійної ниючий біль;
 • болів після фізичних навантажень;
 • посилення больових відчуттів при споживанні нітрогліцерину;
 • тривалості нападів інтервалами по 20 хвилин.

Діагностика

Стенокардія - це хвороба, при якій потрібна негайна діагностика і подальше лікування. Варто негайно звертатися до лікаря, при прояві перших симптомів, щоб були проведені наступні заходи:

 • клінічне і біохімічне дослідження тиску крові, за рахунок чого можна оцінити ступінь розвитку стенокардії;
 • глюкозотолерантний тест, який допомагає виявити рівень глюкози в кров'яній рідині, що дозволяє виключити або виявити наявність такої проблеми, як цукровий діабет;
 • рентгенографія області грудини, щоб проявити наявність або відсутність збільшеного серця, а також звужень в вінцевих артеріях і аневризми шлуночка;
 • електрокардіографія, причому дослідження проводиться як в стані спокою, так і при фізичних навантаженнях;
 • ехокардіографія, знову ж в спокої і при фізичному навантаженні;
 • коронарографія, яка потрібна в тому випадку, коли за попередніми способам неможливо проявити проблему з серцем і ступінь тяжкості.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве
Лечение стенокардии в Киеве

Причини виникнення

Стенокардія - це хвороба, лікування якої починається після того як ретельно досліджений організм пацієнта, а також зафіксовані всі скарги. Дуже важливо лікарям виявити причину і функціональний клас захворювання, що в першу чергу вплине на вибір терапії.

Основна причина такої хвороби - це киснева недостатність серцевого м'яза, що гальмує нормальний приплив крові, а з нею і кисню. Дефіцит кисню можна пояснити тим, що закупорюється коронарна артерія, по якій і відбувається кровопостачання. Просвіт звужується через ураження судин атеросклеротичними бляшками, а також за допомогою запалення, наприклад, сифілітичного мезаортіта.

Не рідко стенокардія виникає у тих, хто має генну спадковість до серцевих захворювань. Представниці прекрасної статі і чоловіки можуть бути схильні до появи цього захворювання по-різному і в різному віці. Жіночий організм від прояву атеросклеротичних ознак захищає репродуктивна функція і до того, поки вона природно працює ймовірність зіткнутися зі стенокардією істотно мала.

Як тільки настає клімакс, відбувається зниження вироблення статевого гормону, і можливо прояв серцево-судинних захворювань. Найчастіше до хвороби схильні чоловіки в абсолютно будь-якому віці.

Лікування

Для того щоб лікувати стенокардію, потрібно звернутися до фахівця, так як тільки він може сформувати терапію максимально ретельно і ефективно. Для усунення такої проблеми як стенокардія з організму потрібне проведення:

 • корекції ліпідних спектрів кровоносної рідини;
 • профілактичних заходів, які допоможуть виключити утворення тромбів;
 • профілактику прояву нападів, що знизить ймовірність погіршення стану;
 • хірургічного втручання у вигляді стентування, ангіопластіі, коронарної артерії, а також аортокоронарного шунтування.

Лікування стенокардії при виникненні нападів здійснюється за допомогою прийому спеціальних препаратів. Якщо не відбувається зниження активності нападу, то потрібна негайна госпіталізація в стаціонар, а в особливих випадках в реанімацію. Що стосовно додаткових методів, то може знадобитися дієта, проведення дихальної гімнастики, що відмінно підходить при серцевих і легеневих захворюваннях.

Категорично заборонено застосування народних засобів, а також самодіяльності, так як це може стати причиною різкого погіршення стану. Особливо важливо не використовувати трави, настої і всілякі народні відвари, лікування повинно враховувати всі нюанси організму, так як в розрахунок беруться особливості прояву не тільки стенокардії, але і супутніх проблем.

Що таке стенокардія і як її лікувати?

Стенокардія є поширеним захворюванням серцевого м'яза, при якому може виникнути хронічна недостатність та інфаркт міокарда. У деяких випадках стенокардію розглядають як симптом прояву уражень в коронарних артеріях, які викликає фізичне навантаження або стрес.

Лікування проводиться в залежності від прояву симптомів і від їх тяжкості. Потрібне дотримання спокою, медикаментозне, а часом і хірургічне втручання.

Як проявляється стенокардія?

При стенокардії проявляється в основному постійний ниючий біль, який поширюється на ліву частину грудини, плече і руку. Крім цього, присутнє почуття страху, тривоги, а тривалість нападів може досягати близько 20 хвилин.

В основному посилення больових відчуттів або виникнення нападу відбувається при сильному стресі або ж при сильному фізичному навантаженні. У деяких випадках може бути посилення болю і стискаючого ефекту на грудині при прийомі нітрогліцерину. В такому випадку потрібна негайна госпіталізація в реанімацію.

Що робити при стенокардії?

Багато хто вважає, що при будь-якому серцевому нападу потрібно відразу ж приймати лежаче положення, але саме при стенокардії потрібен стан спокою, а що стосовно положення, то краще сісти або зовсім постояти.

Обов'язково потрібна оперативна медикаментозна терапія, в деяких випадках проводиться хірургічне втручання. Паралельно лікарі радять проводити профілактичні заходи для виключення стресів, сильної фізичної активності та дієти, в якій немає продуктів, здатних викликати утворення атеросклеротичних бляшок.

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати