Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

МРТ хребта в Києві

МРТ (магнітно-резонансна томографія) – інформативний неінвазивний метод апаратної діагностики опорно-рухової системи. МР томографія хребта ґрунтується на фізичному явищі ядерного магнітного резонансу. Обстеження МРТ допомагає виявити травми спини, дегенеративні зміни у хребтовому стовпі, зміщення хребців, новоутворення, протрузії, грижі хребта. Залежно від клінічної картини, призначають зробити МРТ одного, двох, трьох відділів – шийного, грудного, поперекового, крижово-клубової області – або МР скринінг всього хребта.

Ціни на діагностику МРТ хребта

МРТ шийного відділу хребта - час виконання 20 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ шийного відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
МРТ грудного відділу хребта - час виконання 20 хв. 1400 ₴ записатися
МРТ грудного відділу хребта з контрастним посиленням - час виконання 30 хв. 2700 ₴ записатися
Показати все Сховати

МРТ хребта: переваги

За допомогою знімка МРТ лікар може оцінити масштаби та локалізацію патології хребта на ранніх стадіях, поставити діагноз та вибрати найбільш ефективну схему лікування. МР томографія спини набагато інформативніша, ніж рентген, який добре візуалізує лише кістки. МРТ дає пошарові 3D-зрізи хребта та прилеглих тканин – спинного мозку, нервів, судин, хрящів, зв'язок, м'язів. Зображення, отримані з магнітно-резонансного томографа, чіткіші та детальніші. До того ж МРТ спини – неінвазивна процедура і не несе променевого навантаження, на відміну від рентгенографії або КТ, що ґрунтуються на дії рентгенівських променів. Вартість МРТ-обстеження хребта значно вища, ніж УЗД або рентгенівського знімка, проте ця ціна виправдана точністю та подробицею результату.

Показання для проведення МРТ спини

Постійні болі, дискомфорт у спині, оніміння кінцівок та інші симптоми – основні ознаки порушень хребетного стовпа. Залежно від локалізації патологічних проявів для емерте спини вибирається 1, 2, 3 відділи або весь хребетний стовп. Показання, за якими призначають МРТ (відділи хребта):

 • Шийний відділ – канал, в поперечних відростках якого проходять хребетні артерії, що живлять довгастий мозок, мозочок і шийний відділ спинного мозку. Зміщення хребців, дегенеративно-дистрофічні зміни, пухлини чи травми в області шиї можуть спричинити порушення кровообігу, що проявляється головними болями, онімінням кінцівок і навіть парезом.
 • Грудний відділ характеризується невеликою висотою міжхребцевих дисків, до хребців кріпляться ребра. МРТ цього відділу призначають при підозрі на грижі та протрузії, новоутворення, запальні процеси (хвороба Бехтерева) у цій області спини, при порушенні кровопостачання спинного мозку.
 • Поперековий відділ складається з 5 найбільших хребців. У зв'язку з максимальним навантаженням при тяжкій фізичній роботі, у цьому відділі найчастіше відбувається зношування міжхребцевих дисків. МРТ поперекового відділу хребта призначають для діагностики гриж та протрузій, остеохондрозу, спондильозу та новоутворень.
 • Крижово-клубовий відділ виглядає як суглоб, що з'єднує хребет і таз. Він укріплений короткими зв'язками. Магнітно-резонансна томографія цього відділу хребта показана при травмах (наприклад, при тяжких пологах), запальних захворюваннях та вроджених аномаліях.

Зробити МРТ спини у Києві – будь-якого відділу чи всього хребта – можна недорого у клініці Омега-Київ, ціна скринінгу на рівні середньої по місту. На МРТ хребта ціна дуже лояльна. На МРТ всіх відділів хребта ціна також у межах доступності.

МРТ хребта із контрастом

Для максимально якісної та детальної візуалізації відділів хребта призначають МРТ з контрастом. Препарат-підсилювач на основі гадолінію являє собою розчин водорозчинної солі. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно і має властивiсть накопичуватись у зонах з підвищеним кровопостачанням (наприклад, у злоякісних пухлинах). Тому найчастіше МРТ з контрастом призначається при підозрі на онкологію в якомусь відділі хребта. Процедура дозволяє розглянути структуру, форму, розміри новоутворення, виявити метастази. МР томограф візуалізує пухлини хребта навіть на ранніх стадіях, що значно збільшує шанси на успішне лікування. Відмінність контрастної МРТ хребта - більш висока вартість, але результат такого обстеження відрізняється вищою точністю, необхідної для діагностики онкозахворювання.

Підготовка до обстеження МРТ хребта

МР томографія спини не потребує підготовки. Як і при будь-якій МРТ, перед початком магнітно-резонансної томографії хребта потрібно зняти всі прикраси, окуляри, годинник, одяг з металевим оздобленням, відкласти вбік смартфон. Також у день обстеження варто відмовитись від декоративної косметики: до складу засобів можуть входити металеві частинки, що може вплинути на чіткість знімків. МРТ хребта з контрастом рекомендують робити натщесерце – щоб уникнути нападів нудоти та блювання.

Лікарі-рентгенологи, які виконують МРТ спини

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Як проводиться МР томографія хребта

При магнітно-резонансній томографії хребта пацієнт розташовується лежачи на рухомій кушетці апарату МРТ, що переміщається тунель томографа, де відбувається сканування. Для максимальної точності картинки необхідно зберігати нерухомість, при цьому тіло фіксується спеціальними ременями. У ході роботи томографа чути специфічні шуми, щоб вони не турбували, пацієнту рекомендують надіти беруші. З нападами паніки та хвилювання допоможе впоратися заспокійливе, призначене лікарем перед сеансом. Тривалість нормальної процедури – близько 40 хвилин, МРТ хребта із контрастом – до 60-90 хвилин.

Побічні ефекти після процедури МРТ спини

Магнітно-резонансна томографія хребта не пов'язана з іонізуючим випромінюванням, тому не впливає на організм і не має побічних ефектів. Процедуру можна проводити в будь-якому віці і так часто, як цього вимагає кожен окремий випадок. Винятком є ​​індивідуальна непереносимість речовини-підсилювача при емерте спини з контрастом: може з’явитися висип, задишка, набряк обличчя, відчуття здавлювання у горлі та інші симптоми.

Протипоказання для МРТ спини

Процедура МР скринінгу хребта безпечна для організму і дозволена навіть вагітним та новонародженим дітям. Однак вона має протипоказання:

Присутність у тілі пацієнта незнімних феромагнітних металевих імплантів (пластин, фіксаторів) або електронних пристроїв (кардіостимуляторів, судинних кліпсів). Магнітне поле високої напруженості, що генерується томографом, може призвести до збою в роботі електроніки, зміщення та нагрівання металу, що може створити загрозу життю та здоров'ю пацієнта.

 • Неможливість зберігати нерухомість протягом сеансу (наприклад, при сильних болях).
 • Тяжкі форми клаустрофобії.
 • Вага пацієнта – понад 120-170 кг (залежно від моделі томографа).
 • МРТ спини з контрастом протипоказана при вагітності та лактації, а також при алергії на контрастну речовину.

Записатися на МРТ хребта у Києві

У МЦ Омега-Київ проводиться магнітно-резонансна томографія хребта, ціна МРТ хребта – середня за Києвом. Програма діагностики проблем спини кожному пацієнту підбирається індивідуально. Кваліфіковані лікарі-рентгенологи працюють на високоточному апараті PHILIPS ACHIEVA 1.5 Тесла 16ch. Порівняно з іншими клініками, оснащеними обладнанням такого ж класу для МРТ хребта, вартість обстеження в Омега-Київ є доступнішою.

Записатися на МРТ хребта можна, зв'язавшись з нашим кол-центром за тел. 044 333 4 333, 0 800 753 357 або написавши в будь-який зручний месенджер. Також ви можете заповнити форму запису на сайті – адміністратор передзвонить найближчим часом.

Адреси діагностичних відділень Омега-Київ, де проводиться МР томографія спини на правому та лівому березі Києва:

 • вул. М. Максимовича, 10 (ст. метро "Васильківська"),
 • вул. А. Малишка, 39 (ст. метро "Чернігівська", "Дарниця").

Вартість МРТ хребта є актуальною для обох відділень.

Фотографії діагностичного центра

Магнитно резонансная томография (МРТ) позвоночника в Киеве
Магнитно резонансная томография (МРТ) позвоночника в Киеве
Магнитно резонансная томография (МРТ) позвоночника в Киеве
Магнитно резонансная томография (МРТ) позвоночника в Киеве

Поширені питання

Що можна побачити на МРТ хребта?

МРТ знімки хребта дають чітку детальну картину хребетного стовпа, включаючи хребці, міжхребцеві диски, спинний мозок, нерви, судини, прилеглі м'язи та зв'язки. Томографія дозволяє діагностувати грижі, остеохондроз, травми спини, артрози, новоутворення та інші патології.

Що краще зробити МРТ чи рентген хребта?

Звичним дешевим рентгеном можна обійтися, якщо лікар упевнений, що проблеми зі спиною спричинені травмою чи захворюванням кісткової тканини. МРТ хребта дозволяє проаналізувати стан не лише кісток, а й м'яких тканин, спинного мозку, міжхребцевих дисків, хрящів, судин та нервових закінчень. Тривимірні знімки МРТ – найдостовірніший спосіб виявити злоякісні пухлинні процеси, їх точне розташування, стадію та ступінь впливу на прилеглі структури. На відміну від рентгена, МРТ хребта нешкідлива та її можна робити у необмеженій кількості.

Вартість процедури МРТ хребта?

Магнітно-резонансна томографія 1 відділу хребта, ціна процедури, Київ: без контрастування – від 1100 до 1800 грн, МРТ спини з контрастом – 2600-3300 грн. МР скринінг всього хребта, ціна по Києву – 1800-2200 грн.

Що краще: МРТ чи комп'ютерна томографія хребта?

Вибір виду діагностики проблем хребта залежить від кожного конкретного випадку, його має зробити лікар. Комп'ютерна томографія, як і рентген, найкраще візуалізує кісткову тканину, тому КТ ефективна для виявлення травм і пошкоджень кісток. На емерте спини добре проглядаються м'які тканини: м'язи, судини, хрящі, спинний мозок.

Як роблять МРТ хребта?

Перед МР томографією спини необхідно позбутися металовмісних предметів одягу, аксесуарів та прикрас, відключити телефон. Пацієнт укладається на платформу томографа, тіло фіксується ременями. Під час сеансу потрібно лежати нерухомо, щоб зображення було максимально чітким. З початком процедури платформа “заїжджає” в тунель томографа для подальшого сканування

Чи можна замінити МРТ хребта?

Альтернативою МРТ спини може бути комп'ютерна томографія (КТ) або рентген, особливо якщо йдеться про травми або патології кісткової тканини.

Скільки часу роблять МРТ хребта?

Тривалість стандартного сеансу МРТ спини – близько 30-40 хвилин, процедура із контрастом займає від 60 до 90 хвилин.

Що взяти із собою на МРТ спини?

На діагностику потрібно взяти направлення лікаря та медичну документацію з результатами попередніх обстежень (якщо вони були).

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Побеляцкий Тарас Сергеевич

Автор статті:

Побеляцький Тарас Сергійович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Список літератури

 1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).
 6. Діагностичні особливості візуалізації кісткових пухлин: традиційна рентгенографія і МРТ – Огляд статті: Gemescu IN, Thierfelder KM, Rehnitz C, Weber MA. Imaging Features of Bone Tumors: Conventional Radiographs and MR Imaging Correlation. Magn Reson Imaging Clin N Am. 2019; 27 (4): 753-767. doi: 10.1016 / j.mric.2019.07.008 

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати