Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування деформуючого спондильозу поперекового відділу хребта в Києві

Ціни на лікування деформуючого спондильозу поперекового відділу хребта

Код Назва послуги Ціна
2003 Прийом лікаря вертебролога 550 грн.
2004 Повторний прийом лікаря вертебролога 450 грн.
2131 Електрофорез БТЛ 150 грн.
2200 Масаж м'язів спини (три відділи) 500 грн.
2211 Масаж м'язів спини (шийно-комірцева зона) (30 хв.) 400 грн.
3 Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 700 грн.
33 Магнітотерапія зовнішня 170 грн.
2130 Магнітотерапія БТЛ 150 грн.
2135 Ударно-хвильова терапія (одна зона) 400 грн.
2136 Ударно-хвильова терапія однієї критичної точки 200 грн.
Показати весь список послуг

Що таке спондильоз поперекового відділу хребта?

Спондильоз поперекового відділу хребта – це хвороба, яка супроводжується ураженням суглобів поперекового відділу, і, як наслідок, формуванням по краях тіл хребців остеофітів, кісткових наростів

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Часті питання по спондилезу поперекового відділу хребта

Як виявити спондильоз поперекового відділу хребта?

Спондильоз поперекового відділу відрізняється ниючими болями в області попереку. Больові відчуття посилюються після фізичних навантажень. Однак больовий синдром дає про себе знати лише на пізніх стадіях перебігу недуги, в основному, спондильоз протікає безсимптомно. Щоб діагностувати цю недугу на ранній стадії, важливо звернутися до лікаря-вертебролога.

Навіщо лікувати спондильоз поперекового відділу хребта?

Спондильоз поперекового відділу є дегенеративним процесом, який призводить до зносу міжхребцевих дисків і утворення остеофітів. У свою чергу, таке порушення є причиною больового синдрому через защемлення нервів і може призводити до серйозних дисфункцій в роботі рухового апарату.

Спондильоз поперекового відділу хребта – це хвороба, яка супроводжується ураженням суглобів поперекового відділу, і, як наслідок, формуванням по краях тіл хребців остеофітів, кісткових наростів. Зазвичай такі нарости формуються по передньому краю хребців, звужуючи хребетний канал і дратуючи передню поздовжню зв'язку. Таким чином, хворий відчуває болючі відчуття, особливо при переохолодженні або посиленому фізичному навантаженні. В цілому, як результат цього процесу, збільшується площа хребця. Так організм відповідає на дегенеративні процеси в хребті. Хребці, які розрослися, збільшують площу опори, а значить – перешкоджають ймовірності деформації ослаблого міжхребцевого диска.

При відсутності лікування захворювання може спровокувати зрощення хребців. Природно, у такому разі хворого чекає значне обмеження працездатності, а можливо, навіть настання інвалідності. Хвороба важко піддається лікуванню на запущених стадіях. Іноді навіть оперативне втручання не може гарантувати, що в хребті припиняться дегенеративні процеси. Саме тому важливо виявити недугу на одному з ранніх етапів, поки неоперативні способи лікування ще дозволяють зупинити незворотні процеси в поперековому відділі хребта. Завдяки фахівцям клініки «Омега-Київ», Ви зможете виявити спондильоз хребта на ранніх стадіях, уникнувши важких ускладнень хвороби.

Причини спондильозу поперекового відділу

Спондильоз поперекового відділу зазвичай розвивається під впливом кількох чинників. Таким чином, можна сказати, що хвороба є ідіопатичною, оскільки досить часто викликана індивідуальними особливостями організму. У однозначну групу ризику потрапляють ті, хто досяг похилого віку, ті, чия професія передбачає малу рухливість або ж різкі навантаження на поперек при низьких температурах.

На початкових етапах хвороба розвивається як реакція компенсації організму, в місцях найбільших перевантажень відбувається розростання кісткової тканини. Також такі зміни зазвичай відбуваються з віком, коли організм старіє, диски між хребцями ущільнюються, нормальним процесом є поступовий розвиток легкого ступеня спондильозу поперекового відділу.

Старіння дисків – нормальний процес, який пояснюється тим, що вони не можуть самостійно відновлюватися, до того ж вертикальне положення людського тіла провокує посилене навантаження на хребет.

Отже, основними причинами спондильозу поперекового відділу можна вважати:

 • похилий вік;
 • статичне напруження хребта;
 • посилені функціональні навантаження;
 • тривале перебування у вертикальному положенні;
 • травми (у тому числі мікротравми хребта);
 • патологія обмінних процесів в організмі;
 • інфекції, пухлини.

Симптоми і ступінь спондильозу поперекового відділу

Біль в області попереку є одним з симптомів, що найчастіше зустрічаються  у пацієнтів, які страждають спондильозом поперекового відділу. Він може періодично з'являтися при русі, посилюючись протягом дня, при різкій зміні положення. В деяких випадках спостерігається підвищена метеочутливість – загострення болю при зміні погоди. Час від часу хворобливі відчуття можуть мимовільно слабшати чи підсилюватися.

Іноді у хворого розвивається помилкова кульгавість. Також можливі скарги пацієнта на біль, який віддає в крижі і нижні кінцівки. Розвивається слабкість в ногах. Про спондильоз поперекового відділу свідчить також послаблення болю при русі по сходах вгору або ж нахилах вперед (при цих процесах фізіологічно збільшується площа міжхребцевого диска).

Головні симптоми спондильозу поперекового відділу:

 • болі в поперековій області при рухах;
 • біль в поперековій області при тривалій відсутності руху;
 • больові відчуття, які не проходять після відпочинку;
 • спинальна переміжна кульгавість;
 • полегшення болю при згинанні спини.
Лечение деформирующего спондилеза поясничного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза поясничного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза поясничного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза поясничного отдела позвоночника в Киеве
Лечение деформирующего спондилеза поясничного отдела позвоночника в Киеве

Спондильоз розвивається тривалий час, проте часто хворий може навіть не здогадуватися про наявність цієї недуги в своєму організмі. Різні ступені спондильозу поперекового відділу – це умовний опис тривалості захворювання, а також індивідуальних потреб пацієнта.

 1. Перша стадія – хворий скаржиться на періодичні болі в області попереку. При цьому рухливість людини обмежується незначно. На ранніх стадіях спондильоз виникає, як відповідна реакція організму на статичну перенапруження поперекового відділу хребта. Одночасно відбувається розвиток спазму м'язових волокон.
 2. Якщо постійне перенапруження поперекового відділу хребта не припиняється, компенсаторна реакція переходить в патологічну. Площа дотику кісткових тканин поступово збільшується. Кісткові нарости збільшуються, перетворюючись на так звану «спідницю». Такі нарости можуть травмувати корінці нервів, а також в окремих випадках оболонки і речовину спинного мозку.
 3. У тканинах міжхребцевого диска відбуваються процеси втрати води. Висота диска зменшується, підсилюючи виразність симптомів спондильозу. При такому розвитку хвороби диск фактично розпластується між тілами двох хребців.

Діагностика спондильозу поперекового відділу

Діагностика даного типу спондильозу передбачає повне обстеження у досвідченого лікаря-вертебролога. Тільки фахівець може діагностувати ступінь і точну локалізацію спондильозу хребта. Клініка «Омега-Київ» надає своїм пацієнтам діагностику та лікування у лікаря вищої категорії. Використовуючи високоточні апаратні методи, він зможе поставити правильний діагноз. Для діагностики спондильозу зазвичай проводять:

 • комп'ютерну томографію, яка дає можливість тривимірно зняти обстежувану область. Порівняно з класичним рентгеном ця діагностика передбачає мінімальну дозу рентгенівського опромінення. У клініці «Омега-Київ» комп'ютерна томографія проводиться апаратом Philips Brilliance.
 • магнітно-резонансну томографію – дає детальну багатошарову картинку тканин. Це може бути особливо корисно при запущеній стадії спондильозу. Магнітно-резонансна томографія проводиться апаратом Philips AchievaT 16ch.

 

Лікування спондильозу поперекового відділу

Лікування будь-якого захворювання хребта повинно проходити комплексно, а його метою є попередження розвитку дегенеративно-дистрофічних змін в кістковій і хрящовій тканині. В даному випадку самолікування може тільки погіршити стан хворого, а також спровокувати розвиток тяжких патологій. В цілому лікування спондильозу поперекового відділу спрямована на:

 • Зменшення больового синдрому.
 • Зменшення тиску і тертя хребців.
 • Відновлення кровопостачання тканин хребта.
 • Зміцнення м'язового корсету.

У стадії загострення можуть використовуватися лікарські препарати (в основному для ослаблення больового синдрому). Також при спондильозі лікарі клініки «Омега-Київ» проводять мануальну терапію, фізіотерапію, масаж, розробляють комплекс лікувальних фізкультурних процедур.

Профілактика спондильозу поперекового відділу

Уникнути спондильозу поперекового відділу допоможе виконання нескладних правил:

 • Необхідно уникати переохолоджень спини, протягів.
 • Бажано стежити за вагою тіла, оскільки зайва вага посилює тиск на хребет.
 • Налагодити харчування, переважно вживання фруктів, овочів, зелені.
 • Бажано вести рухливий спосіб життя, виконувати ранкову гімнастику.

Враховуючи, що з віком ризик розвитку спондильозу поперекового відділу збільшується необхідно час від часу відвідувати масажиста або мануального терапевта. Досвідчені фахівці клініки «Омега-Київ» допоможуть підібрати комплекс оздоровчих процедур, спрямованих на поліпшення кровообігу хребта, а також трофіки тканин.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати