Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування ГРЗ в Києві

Код Назва послуги Ціна
2005 Прийом лікаря-терапевта 500 грн.
64 Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) ⚠ термін виконання 1 день 140 грн.
62 Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) ⚠ термін виконання 1 день 110 грн.
153 Комплекс «Загальноклінічні дослідження» ⚠ термін виконання 1 день 450 грн.

Що таке ГРЗ?

ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) - це об'єднана назва для групи захворювань дихальних шляхів, які подібні своїми симптомами і методами лікування, незалежно від їх причини.

Безпека пацієнта понад усе!
Ознайомтеся з актуальними правилами відвідування клініки, у звʼязку з поширенням COVID-19, та з нашими рекомендаціями.
Пройдіть діагностику на COVID-19
Ми проводимо дослідження за допомогою плр-тесту, плр-тесту з виїздом та антиген-тесту. Також доступна послуга забору аналізів вдома. Додатково можна провести моніторинг здоров`я під час/після коронавірусу - тест на антитіла, кт легень при коронавірусі

ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) - це об'єднана назва для групи захворювань дихальних шляхів, які подібні своїми симптомами і методами лікування, незалежно від їх причини.

Збудниками інфекції в разі ГРЗ можуть бути як бактерії (стрептококи, стафілококи, пневмококи), так і віруси (респіраторно-синцитіальні, аденовіруси, віруси грипу і парагрипу, коклюшу), або мікоплазми. У деяких випадках джерело інфекції не вдається встановити.

До ГРЗ відносяться:

 • ларингіт,
 • риніт,
 • фарингіт,
 • тонзиліт,
 • бронхіт,
 • бронхіоліт,
 • назофарингіт.

Бактеріальні ГРЗ часто приєднуються до вірусної інфекції або виникають на тлі хронічних захворювань органів дихання. Зараження мікоплазмами часто ускладнюється пневмонією.

Відмінність ГРЗ від ГРВІ

ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) - це окремий випадок ГРЗ. Як видно з назви, причиною захворювання в даному випадку є віруси. До групи збудників таких захворювань належать віруси: грипу, парагрипу, аденовіруси, риновіруси, реовіруси і більше 300 їх підтипів.

Таким чином, основна відмінність ГРЗ від ГРВІ - збудник інфекції. Від цього залежить виразність симптомів і вибір препаратів для лікування.

Більшість ГРЗ передаються повітряно-крапельним шляхом, вражаючи при цьому органи дихання. Це найбільш поширений вид інфекційних захворювань, до яких схильні як дорослі, так і діти. Навіть короткостроковий контакт з носієм інфекції може призвести до зараження, що особливо часто виникає в холодну пору року в місцях масового скупчення людей.

Симптоми ГРЗ

Інкубаційний період при захворюванні ГРЗ триває близько двох днів. Початок захворювання часто супроводжується підвищенням температури

Основними симптомами, що свідчать про необхідність лікування ГРЗ, є:

 • нежить, що супроводжується виділенням слизу або закладенням у носі,
 • сльозотеча,
 • біль в горлі і сухий кашель,
 • можливі зміни голосу,
 • відчуття втоми і розбитості
 • підвищення температури.

Діагностика ГРЗ

Незважаючи на поширеність і легкість, ГРЗ необхідно діагностувати тільки у фахівця, щоб уникнути ускладнень. Лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» в ході огляду і опитування пацієнта, грунтуючись на аналізах крові, сечі, взятих мазках слини визначать конкретний вид інфекційного захворювання, зону ураження, а також підберуть оптимальний метод лікування, індивідуально для кожного пацієнта.

 

Лечение ОРЗ в Киеве
Лечение ОРЗ в Киеве
Лечение ОРЗ в Киеве
Лечение ОРЗ в Киеве
Лечение ОРЗ в Киеве
Лечение ОРЗ в Киеве

Лікування ГРЗ в медичному центрі «Омега-Київ»  

Кваліфіковані лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» з багаторічним досвідом роботи, проведуть первинний огляд і призначать якісне лікування ГРЗ, в залежності від конкретного виду респіраторного захворювання (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт) і з урахуванням всіх ризиків виникнення ускладнень. 

Так, при риніті (запалення слизової оболонки в носі) можливе застосування крапель, що пом'якшують набряк. Фарингіт і ларингіт пов'язані із запаленням слизової глотки і гортані. У цих випадках додатково призначають таблетки, спреї, покликані зменшити хворобливі відчуття при ковтанні, а також впливати на вогнище інфекції. При лікуванні бронхіту використовуються кошти, які розріджують мокротиння, сприяють її відходженню.

Слід пам'ятати, що кожен конкретний вид респіраторного захворювання, вчасно не діагностований і не вилікуваний, може призвести до тяжких ускладнень. Саме тому необхідно з усією серйозністю ставитися до такого буденного явища, як «застуда». Фахівці медичного центру «Омега-Київ» в найкоротші терміни визначають характер інфекції, її осередок і максимально ефективний спосіб лікування.

Всупереч думці, що простіше лікуватися народними засобами, такими як мед, часник, цибуля - наші лікарі відзначають, що такі народні ліки втрачають свою ефективність перед різними мутаціями, які відбуваються з вірусами щорічно.

Загальні рекомендації з лікування всіх видів ГРЗ:

 • постільний режим,
 • легка їжа, переважно рослинного походження,
 • рясне пиття.
 • прийом жарознижуючих засобів (в разі підвищення температури за призначенням лікаря).

Профілактика ГРЗ

Піклуючись про здоров'я наших пацієнтів, лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» нагадують, що:

 1. Слід уникати контактів з людьми, що мають симптоми ГРЗ;
 2. Бажано обмежити відвідування місць масового скупчення людей, в пік захворюваності (осінньо-зимовий період);
 3. Протягом всього року необхідно регулярно проводити вологе прибирання приміщень, регулярно провітрювати їх;
 4. Необхідно обов'язково мити руки після відвідування громадського транспорту, місць загального користування;
 5. Тривалі прогулянки, рясне пиття і різноманітний збалансований раціон також сприяють профілактики виникнення ГРЗ.

Дотримання цих правил вбереже Ваш організм від ГРЗ.

Якщо все ж «застуда» вас наздогнала - обов'язково зверніться в медичний центр «Омега-Київ», щоб отримати кваліфіковану консультацію і підібрати індивідуальний алгоритм ефективного лікування ГРЗ.

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати