Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування шийного радикуліту в Києві

Шийний радикуліт - захворювання периферичної нервової системи, що характеризується запаленням пучків нервових волокон (нервових закінчень), які відходять від спинного мозку в шийному відділі хребта.

Ціни на лікування шийного радикуліту

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Шийний радикуліт - захворювання периферичної нервової системи, що характеризується запаленням пучків нервових волокон (нервових закінчень), які відходять від спинного мозку в шийному відділі хребта. При цьому захворюванні найчастіше уражаються корінці розташовані між четвертим і шостим хребцями шийного відділу, в який входять лише сім хребців.

Даний недуга проявляється у хворобливих відчуттях в шиї, а також в м'язах рук, в пальцях. Синдром починається раптово, часто при нахилі або повороті голови, біль при цьому буває досить гострою. Різкі рухи шиї різко підсилюють біль, тоді як повільними і обережними рухами її вдалося втихомирити. Нерідко у пацієнта порушується сон з-за колючих болей в руках і шиї, а вибір безболісної пози для сну стає важким завданням. Внаслідок шийного радикуліту може відбутися помітне зниження чутливості і ослаблення м'язів рук.

Хворобою страждають набагато рідше, ніж попереково-крижовим радикулітом, але слід зазначити, що прояви шийного радикуліту (больові синдроми) - набагато гостріші, ніж при аналогічному захворюванні інших відділів хребта.

Представники обох статей однаково схильні до цього захворювання, найбільш поширеним серед молодих людей 20-35 років. Клініка «Омега-Київ» пропонує широкі апаратні можливості для діагностики і лікування шийного радикуліту на будь-якій стадії розвитку захворювання.

Причини шийного радикуліту

Існують різні причини розвитку хвороби.

  1. Найпоширенішою є остеохондроз - захворювання хребта, при якому виконують функцію пом'якшення навантажень на хребет міжхребцеві диски втрачають пружність і стають крихкими. У місцях з'єднання хребців з постраждалими дисками формуються паталогические нарости кісткової тканини - остеофіти, які, в моменти навантажень, зміщуються разом з дисками в просвіт хребтового каналу і міжхребцевих отворів, затискаючи знаходяться тут корінці спинного мозку. При остеохондрозі відбуваються супроводжуються больовими синдромами зміщення дисків при різких поворотах голови або тулуба.
  2. Іноді причиною шийного радикуліту виявляється запалення м'язових тканин або зв'язок, прилеглих до нерва і дратівливих його міжхребцевий корінець.
  3. Грижа міжхребцевого диска в шийному відділі хребта також може спровокувати шийний радикуліт.
  4. Шийний радикуліт може бути викликаний гіпотермією з-за перебування в холодній воді, на морозі, сидіння, на сирих і холодних поверхнях і т. п.
  5. Захворювання також може виникнути внаслідок інтоксикації або як ускладнення інфекційного захворювання.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми шийного радикуліту

Основною ознакою хвороби можна вважати різку біль в шиї, що виникає при повороті або нахилі голови. Хворіти при цьому можуть як м'язи, так і міжхребетні суглоби і диски. Біль зазвичай вдається вгамувати, рухаючи шиєю плавно і обережно, повертаючи і нахиляючи голову в різні боки. Тим не менш, синдром тут же повертається при невдалих різких рухах.

Рецидиви і загострення нападів можливі з різних причин. Наприклад, при інфекції грипу або інших вірусних захворювань, іноді пацієнт страждає від гострого шийного радикуліту, який зате проходить без рецидивів. Якщо ж умовою розвитку шийного радикуліту є остеохондроз, слід очікувати, що повторюються час від часу нападів і переходу радикуліту в його хронічну форму.

Больові синдроми можуть супроводжуватися запамороченнями, втратою рівноваги, порушеннями слуху та іншими наслідками недостатнього кровопостачання головного мозку. Це характерно для випадків радикуліту выработавшегося на грунті остеохондрозу, спондильозу та подібних недуг.

Для цього захворювання характерне вирівнювання шийного лордозу, так як пацієнту приносить полегшення рівне і нерухоме положення голови, яке він мимоволі намагається зберігати.

Діагностика шийного радикуліту 

Діагностика здійснюється шляхом огляду лікарем-неврологом, який перевіряє хворого на предмет розладів чутливості, рефлексів і сили м'язів в районі шиї, спини, рук. Крім традиційного огляду використовуються сучасні високотехнологічні методи медичного дослідження:

  • комп'ютерна томографія – рентгенологічний метод дослідження, при якому отримують тривимірний знімок проблемної області. У клініці «Омега-Київ» для обстеження застосують сучасний апарат «Philips Brilliance 64».
  • магнітно-резонансна томографія – одержання пошарового знімка тканин досліджуваної області. У нашій клініці для обстеження застосовую потужний апарат «Philips Achieva 1.5 T 16ch».

Лікування шийного радикуліту

Головним завданням лікування є ослаблення навантаження на хребці шийного відділу хребта з метою запобігання подразнення корінців спинномозкових нервів. Оскільки для цього може знадобитися тимчасове обмеження амплітуди рухів голови хворого, нерідко, лікар призначає пацієнтові носіння шийного бандажа. Якщо радикуліт протікає гостро, застосовуються також протизапальні препарати. До мануальної терапії, покликана вилікувати сам недугу, вдаються вже після зняття больового синдрому.

Мануальна терапія відіграє вирішальну роль в боротьбі з радикулітом. Якщо почати лікування вчасно, то можна успішно ліквідувати запалення нервових корінцях, позбавити пацієнта від болю в хребті, зняти напругу м'язів. Важливою є можливість запобігання неврологічних ускладнень.

 

Профілактика шийного радикуліту

Основою профілактики недуги повинна стати лікувальна гімнастика для зміцнення м'язів шиї, заняття фізкультурою і спортом, а також загартовування, що в комплексі забезпечує високу опірність до охолодженням і перевантажень.

Слід пам'ятати, що шийний радикуліт загрожує викривленням шийних хребців внаслідок утримування голови в нерухомому стані через напруження м'язів шиї. Крім того, одним з наслідків ігнорування шийного радикуліту може стати посилення остеохондрозу, який є причиною радикуліту в абсолютній більшості випадків. До послуг клієнтів клініки «Омега-Київ» представлені всі необхідні засоби для діагностики та лікування шийного радикуліту, а також консультація лікаря-вертебролога вищої категорії.

Лечение шейного радикулита в Киеве
Лечение шейного радикулита в Киеве
Лечение шейного радикулита в Киеве
Лечение шейного радикулита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати