Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

КТ легенів в Києві

Комп'ютерна томографія (КТ) легенів – це безболісна процедура, за допомогою якої за короткий проміжок часу можна визначити наявність або відсутність у пацієнта цілого ряду захворювань, включаючи онкологічні.

Ціни на КТ легенів

КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) 1200 ₴ записатися
КТ органів грудної порожнини (контраст) 2700 ₴ записатися
КТ ангіографія легеневих артерій (ТІЛА) 2700 ₴ записатися

За допомогою КТ легенів лікар-радіолог може побачити легені пошарово. Шари, або як їх ще називають зрізи, відображаються на заданій відстані один від одного. Новий сучасний 64-зрізовий сканер Philips Brilliance дозволяє виявляти набагато більш дрібні вузлики і пухлини, ніж стандартний рентген грудної клітки. Пухлина або вузлик - це утворення додаткових клітин, яке наростає на легенях. Воно може бути доброякісним або злоякісним (раковим). Комп'ютерна томографія легенів успішно застосовується для раннього виявлення туберкульозу, пневмонії та злоякісних пухлин, коли їх лікування є максимально ефективним, а шанс на повне одужання максимальний.

КТ легенів показання

Комп'ютерна томографія легенів необхідна у наступних випадках:

 • КТ легень при пневмонії;
 • діагностика при підозрі на туберкульоз;
 • для моніторингу раку легенів;
 • комп'ютерне обстеження якщо пацієнт палить;
 • при частому тривалому знаходженні в прокурених приміщеннях (ресторанах, барах і т.д.);
 • при частому контакті з іншими речовинами що викликають рак (такими як, наприклад азбест, рабон).

Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, наступний скринінг рекомендується проводити з інтервалом в 1-2 роки. Це важливо для здоров'я пацієнта, так як відсутність онкологічного захворювання в даний момент не означає, що воно не буде розвиватися в майбутньому і якщо людина продовжує перебувати в групі ризику, то для виявлення захворювання на ранній стадії, необхідно регулярне обстеження.

КТ легенів що може показати?

Комп'ютерна діагностика, за рахунок максимально точної візуалізації і виразних знімків, дозволяє виявити захворювання легенів і різні патології бронхолегеневої системи. Крім виниклих симптомів, показанням для проведення томографії є ​​зміни в м'яких тканинах, які були виявлені після первинної діагностики (рентгенографія). Саме комп'ютерна томографія легенів може підтвердити або спростувати діагноз пневмонія.

Пошарове сканування органу відображає найменші зміни в тканинах, відображаючи злоякісні новоутворення і метастази на ранній стадії розвитку, навіть якщо розмір вузлів не перевищує декількох міліметрів.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка до проведення КТ легенів

Процедура має кілька протипоказань, про які необхідно повідомляти лікаря діагностичного центру Омега-Київ заздалегідь. Особливо якщо ви вагітні або є підозра що вагітні. Процедура КТ ОГК легень без введення контрастної речовини практично не вимагає спеціальної підготовки. Перед діагностикою пацієнту слід переодягнутися в спеціальний халат, який вам нададуть і зняти з себе всі металеві предмети, такі як годинники, ювелірні прикраси, шпильки, зубні протези і т.д. Якщо ви користуєтеся слуховим апаратом, його також слід видалити.

КТ легенів з контрастом - що це?

Контрастна речовина - це спеціальний реагент з барвниковою дією, який вводиться в організм для створення більш чіткого зображення судин в проблемній ділянці. КТ легенів з контрастом призначається в тих випадках, коли є необхідність обстеження кровоносних судин або є підозра на проблеми з кровообігом.

Речовина є медичним препаратом на основі йоду або молюсків, тому при наявності алергічної реакції на дані продукти, слід заздалегідь про це попередити лікаря. У деяких випадках можуть бути використані антиалергічні медикаменти. Перед КТ легенів з контрастною речовиною забороняється прийом їжі і рідини за кілька годин до початку процедури. Також слід відмовитися від прийому лікарських препаратів і трав, але лише з дозволу лікаря. Контрастний препарат виводиться з організму самостійно протягом 1,5 доби. Для прискореного виведення речовини рекомендовано вживати велику кількість рідини.

КТ легенів опис процедури

Під час процедури пацієнт лежить на столі комп'ютерного томографа на спині, як правило з піднятими вгору руками. Рідше пацієнт лежить на животі або на боці. Щоб пацієнту було зручно перебувати в нерухомому стані потрібному положенні, можуть бути застосовані подушки і ремені. Далі стіл буде рухатися в отвір сканера, який має круглу форму. Новий сучасний комп'ютерний томограф Philips Brilliance оснащений інноваційною технологією Essence, яка значно скорочує час обробки зображень і, як наслідок, час перебування пацієнта в сканері. Крім того, ця технологія дозволяє використовувати випромінювання низької інтенсивності, що теж сильно знижує ризики для здоров'я. Весь час пацієнт виконує вказівки лікаря-радіолога. Не дивлячись на те, що лікар і пацієнт будуть перебувати в різних кімнатах, вони зможуть чути один одного через спеціальний переговорний пристрій і бачити через вікно між приміщеннями. Для отримання найбільш якісних зображень в моменти знімків пацієнтові треба буде затримувати дихання на кілька секунд. Протягом коротких проміжків часу частини тіла пацієнта будуть закриті сканером. Так як він відкритий з обох сторін, пацієнт матиме можливість бачити все, що відбувається. Зазвичай вся процедура займає не більше п'ятнадцяти хвилин.

Ризики й протипоказання до комп'ютерної томографії легенів

Так як у нашому діагностичному центрі використовується найсучасніше обладнання, і промені низької інтенсивності, негативний вплив на організм зведено до мінімуму. Можлива незначна алергічна реакція на контрастну речовину, проте вона застосовується не у всіх випадках.

До КТ легенів протипоказанням може бути алергічна реакція на контрастну речовину, адже до складу препарату входять йодовмісні розчини та молюски. При наявності алергічних реакцій слід заздалегідь попередити лікаря.

Основні протипоказання до проведення КТ легенів

Протипоказань до проведення процедури небагато:

 • вагітність або годування грудьми. Якщо ви все ж пройшли процедуру при годуванні грудьми, не годуйте ними немовля як мінімум добу.
 • підвищений рівень креатиніну в крові;
 • цукровий діабет (II типу);
 • тиреотоксикоз.

Чому своєчасна КТ легенів дуже важлива

Рак легенів є основною причиною смерті від раку в Україні. Від цієї хвороби щороку помирає більше людей, ніж від раку молочної залози і простати разом узятих. Довічний ризик розвитку інвазивного раку легенів досить високий - 1 до 18 у чоловіків і 1 до 19 у жінок.

Підраховано, що понад 80% випадків раку легенів можна вилікувати, якщо виявити його на ранній стадії. На жаль, тільки 15% всіх випадків раку легенів розпізнають на даному етапі, тому дуже важливо виявити хворобу саме на ранній стадії, поки вона локалізується в легенях і не поширилася на інші органи. Якщо пухлина виростає до 3 см. І більше, шанс на одужання різко знижується. Якщо пухлина поширюється на ділянки поза легенями, виживання становить лише 3%, у порівнянні з 48%, якщо пухлина тільки в легенях. Комп'ютерна томографія легенів за допомогою сучасного апарату Philips Brilliance 64 дозволяє виявляти злоякісні утворення розміром істотно менше 3 см. При виявленні пухлини на ранніх стадіях, вона може бути видалена, перш ніж пошириться на інші органи. Результати комп'ютерної томографії легенів є максимально точними і несуть високу інформативність для постановки діагнозу. Вчасно виявлена пухлина позитивно впливає на розробку тактики ефективного лікування.

Що ви отримаєте від процедури КТ (комп'ютерної томографії) легенів у медичному центрі Омега-Київ

Якщо ви приймете рішення зробити КТ (комп'ютерну томографію) легенів в медичному центрі Омега-Київ на Лівому березі чи Правому, ви гарантовано отримаєте якісне обстеження свого організму на новому і найсучаснішому обладнанні, результати якого будуть ретельно проаналізовані фахівцями вищої категорії. Процедура вимагає попереднього запису по телефону (044) 333-4-333 або через форму "запису на прийом" на сайті.

Фотографії діагностичного центра

КТ легких в Киеве
КТ легких в Киеве
КТ легких в Киеве
КТ легких в Киеве

Поширені питання

Що потрібне для проходження КТ легенів?

Якщо КТ легень в Омега-Київ ви проходите вперше, з собою потрібно мати паспорт та направлення на процедуру. Якщо вас направили зробити КТ легень повторно, бажано взяти із собою результати попередніх досліджень - як КТ, а й МРТ, флюорограммы, бронхоскопії чи рентгена.

Як робиться КТ легень?

Пацієнта укладають на висувний стіл та фіксують ременями для повної нерухомості. Стіл заїжджає в тунель томографа, де відбувається обстеження. Перед процедурою потрібно зняти з себе всі прикраси та металеві предмети.

Як часто можна робити КТ легенів?

Навіть низькодозову КТ у Києві небажано робити частіше, ніж рекомендує лікар.

У якому разі потрібно робити КТ легень?

Лікар направляє на комп'ютерну томографію легень при пневмонії, переломах кісток, хронічних болях незрозумілого походження чи підозрі на пухлину у легенях. В останньому випадку може бути призначено КТ легень із контрастом для більш точної діагностики.

В який день робити КТ легень?

Це залежить від скарг пацієнта і підозрюваної хвороби. Наприклад, при підозрі на COVID-19 КТ легенів роблять з 6 по 11 день з моменту звернення, коли виникають характерні осередки ураження. Якщо провести КТ легень раніше, є можливість отримати хибнонегативний результат. Термін дослідження КТ легень визначає лікар. Порушення його рекомендацій може спотворити діагностичну картину.

Що краще КТ чи УЗД легень?

УЗД дає двовимірну чорно-білу картинку, тоді як комп'ютерна томографія легень дає кольорове тривимірне зображення, що дозволяє максимально докладно вивчити уражений орган і встановити точний діагноз.

Скільки чекати на результат КТ легень?

Результат КТ легень у Києві приходить пацієнту на вказану електронну пошту протягом доби.

Де зробити КТ легень у Києві?

КТ легень в Омега-Київ проводиться у наших клініках за такими адресами: вул. М. Максимовича, 10; вул. А. Малишка, 39. Детальнішу інформацію ви можете уточнити у операторів нашого колл-центру.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Чуканов Александр Николаевич

Автор статті:

Чуканов Олександр Миколайович

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Список літератури

 1. Скринінг раку легені під час пандемії COVID-19 – 10.11.2022, Звіт групи експертів CHEST, Тематичний номер «Онкологія. Гематологія. Хіміотерапія» № 4 (77) 2022 р.
 2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
 3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
 4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
 5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).
 6. Radiology, COVID-19, and the next pandemic – Edmund M.WeisbergLinda C.ChuSteven P.RoweElliot K.Fishman, Volume 102, Issue 10, October 2021, Pages 583-585.

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все