Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

Лікування артрозу кульшового суглоба в Києві

Деформуючий артроз кульшового суглоба, який у медичній практиці також називають коксартроз – це дегенеративно-деформирмуюче захворювання кульшового суглоба.

Ціни на лікування артрозу кульшового суглоба

Прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 450 ₴ записатися
Електрофорез БТЛ 200 ₴ записатися
Магнітотерапія зовнішня 170 ₴ записатися
Показати все Сховати

Артроз кульшового суглоба, який в медичній практиці також називають коксартрозом - це дегенеративно-деформуюче захворювання тазостегнового суглоба. Основною причиною розвитку даного захворювання є надмірне навантаження на суглоб, який поступово стоншується, фрагментируется і втрачає свої амортизаційні властивості. Своєчасна діагностика недуги дозволяє сповільнити процес його дегенерації і відновити основні функції.

У клініці «Омега-Київ» Вас чекають сучасні методи апаратної діагностики та лікування захворювань суглобів, що дозволяє в найкоротші терміни поставити діагноз і призначити найбільш ефективне лікування.

Причини артрозу кульшового суглоба

Основною причиною розвитку хвороби служать регулярні надмірні навантаження на суглобову область, що призводить до порушення її цілісності та функціональності. Також до причин розвитку недуги можна віднести:

 • недорозвинення кісткової тканини;
 • порушення кровопостачання головки стегнової кістки;
 • різні травми;
 • запальні зміни в суглобі.

Слід зазначити, що при розвитку цієї недуги, в першу чергу, страждають колінний суглоб і хребет. Також є ще ряд найважливіших чинників, які досить сильно впливають на розвиток патології і є причиною артрозу тазостегнового суглоба у людини. У перелік цих негативно впливають факторів входять такі речі, як слабкі фізичні навантаження на м'язову тканину нижніх кінцівок і, в загальному - м'язи стають слабкими, звернення крові порушується.

Також важливу роль тут відіграють і шкідливі звички. Люди, які курять і зловживають спиртними напоями, рано чи пізно зіткнуться з не жартівливими проблемами зі здоров'ям. У список цих факторів входять і постійні депресивні стани, і знаходження в стресових ситуаціях. Все це провокує проблеми з тазостегнових суглобах і зі здоров'ям в цілому.

Лікарі-вертебрологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми і стадії артрозу тазостегнового суглоба

Захворювання розвивається поступово, припускаючи наступні стадії і симптоми:

 1. Перша стадія відрізняється епізодичними болями в області колін, які зазвичай виникають після фізичного навантаження. У стані спокою больові відчуття зникають, при цьому руху в суглобі необмежені, а хода залишається незмінною. Початкова ступінь протікає без вираженої симптоматики, і тому зазвичай сприймається людиною несерйозно, і він не поспішає з походом до лікарні. Гарантія одужання - це своєчасне діагностування та лікування саме на 1-й стадії патології. В іншому випадку повністю відновити суглоб буде складно, терапія займає великий період і часто не дає успішного результату. Коксартроз 1 стадії проявляється періодичним больовим синдромом в області тазостегнового зчленування, який розвивається після напруги суглоба. Больовий синдром тупого і ниючого характеру, швидко йде, коли людина відпочине. Іноді єдиним симптомом патології може бути дискомфорт в паховій області, при цьому руху не скуті. На рентгені не видно патологічних змін або може бути виявлено не сильне звуження суглобової щілини. Ефективно лікувати 1 стадію хвороби можливо за допомогою консервативних методів.
 2. Друга стадія відрізняється посиленими больовими відчуттями в області паху і стегна. Слід зазначити, що на даному етапі больовий синдром спостерігається не тільки в активному стані, але і стані спокою. Відбуваються зміни і в м'язової структурі, що обумовлено зміною їх тонусу і маси. Також відбувається деформація головки стегнової кістки, порушується структура кісткової тканини і зменшується суглобова щілина. Зазвичай дискомфорт в суглобі відбувається після роботи, і людина змушена пити знеболюючі. При значному дефекті болю не припиняються і під час сну, а при довгій ходьбі людина починає кульгати. Він не може надягати взуття або шкарпетки, згинати кінцівку в тазостегновому суглобі, відводити її в сторону. Кінцівка ставати коротше, м'язи стегна і сідниці втрачають обсяг - все це відбувається тому, що хворий щадить ногу. На рентгені видно звуження суглобової щілини, некроз клубових кісток і головки стегнової кістки, розростання остеофітів. При проведенні МРТ або КТ видно витончення хряща. Для лікування на цій стадії призначають ліки, які сповільнюють розвиток патології і подальше руйнування хряща.
 3. Третя стадія відрізняється серйозними порушеннями в діяльності опорно-рухового апарату. Хворий відчуває постійні сильні болі в області колін, стегон, паху, йому складно пересуватися без додаткової опори. При цьому спостерігається гіпотрофія сідничних м'язів, м'язів стегна і гомілки. Патологія на 3 стадії веде до порушення рухової активності кінцівки і викликає розвиток інвалідності. Біль носить постійний характер, не залежить від фізичного навантаження. Внаслідок цього порушується загальний стан, настає безсоння, починається депресивний стан. Нога зазвичай вкорочена, проте в 10 відсотках випадків кінцівку може стати довшим - це пов'язано з особливостями руйнування суглоба. Настає анкілоз зчленування, при якому будь-які рухи неможливі. Пацієнт сильно кульгає, він може ходити з тростиною. На рентгені і томограмі видно відсутність хрящової прошарку кісток, руйнування голівки стегна і вертлюжної западини, формування об'ємних остеофитов. Терапія на 3 стадії артрозу виконується за допомогою проведення хірургічної операції.
 4. Четверта стадія відрізняється повною відсутністю руху в суглобі.

До загальних симптомів можна віднести:

 • болі в області колін, стегон, паху;
 • зміна м'язового тонусу;
 • гіпотрофія сідничних м'язів і м'язів гомілки;
 • утруднені рухи;
 • деформація головки стегнової кістки;
 • зменшення суглобової щілини.
 • діагностика

Своєчасна діагностика дегенеративно-дистрофічних процесів у хрящовій тканині тазостегнового суглоба дозволяє уповільнити перебіг захворювання, усунути больовий синдром і відновити функції тазостегнового суглоба. У клініці «Омега-Київ» використовують сучасні методи діагностики недуги. Однак спочатку необхідно пройти огляд у лікаря-вертебролога - спеціаліста вищої категорії, який попередньо визначить характер перебігу захворювання та його локалізацію.

Дані огляду дозволяють уточнити такі сучасні методи апаратної діагностики як:

 • УЗД проблемної області;
 • КТ (комп'ютерна томографія) - рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області;
 • МРТ (магнітно-резонансна томографія) - метод дослідження, що дозволяє отримати пошарове знімок досліджуваної області.

Комп'ютерна томографія дозволяє уточнити причину артрозу тазостегнового суглоба, в той час як УЗД і МРТ спрямовані на виявлення ознак і причин запалення.

Як лікувати захворювання?

Лікувальний комплекс для усунення дегенеративних процесів в тазостегновому суглобі залежить від стадії перебігу артрозу і його причини. Так, на першій і другій стадіях лікар зазвичай вважає за краще консервативне лікування, спрямоване на уповільнення дистрофічних процесів і відновлення висоти хряща. Щоб успішно лікувати артроз тазостегнових суглобів 1-2 ступеня, необхідно дотримуватися нижче перерахованих рекомендацій і способів лікування:

 • Наблизитися до нормальних показників маси тіла: зайві кілограми пацієнта - ворог суглобів.
 • Вражений тазостегновий суглоб повинен знаходитися в щадному режимі.
 • Відвідувати за приписом лікуючого лікаря фізіопроцедури.
 • Застосовувати перевірені рецепти нетрадиційної медицини в комплексі з традиційними методиками.
 • Харчування має бути повноцінним і здоровим - це запорука надходження мінерально-вітамінного комплексу, а значить і найкраща підтримка людського опорно-рухового апарату.
 • Масаж стегон при патології повинен робити професіонал, також слід відвідувати кабінет ЛФК - суглобова гімнастика не дозволить атрофуватися м'язам і «закостеніти» кістках.
 • Приймати хондропротектори, так як вони показують кращий ефект саме в лікуванні патології на початкових стадіях.
 • Мануальна терапія в комплексі з масажем стане чудовим доповненням в позбавлення від хвороби тазостегнових суглобів.
Лечение артроза тазобедренного сустава в Киеве
Лечение артроза тазобедренного сустава в Киеве
Лечение артроза тазобедренного сустава в Киеве
Лечение артроза тазобедренного сустава в Киеве

Важливо розуміти, чим раніше буде діагностовано захворювання, чим швидше почати його лікувати, тим успішніше буде результат терапії. Артроз на останніх стадіях лікувати дуже складно. При третій стадії перебігу недуги консервативне лікування також включає внутрішньосуглобове введення протизапальних препаратів.

До числа актуальних методів лікування також відносяться: лікувальна фізкультура; масаж; фізіотерапія. Вилікувати патологію 3 ступеня за допомогою ін'єкцій і медикаментів, які покращують звернення крові, скорочують больовий синдром і т. Д., Неможливо. Вони усунуть симптоматику, але причина хвороби залишиться. Третя ступінь патології вимагає хірургічного втручання для того, щоб відновити рухливість нижніх кінцівок. Коли зміна тканин явне вже на ранніх етапах розвитку патології, лікарі радять робити операцію.

Лікування артрозу може здійснюватися кількома видами операцій:

 1. артропластика;
 2. ендопротезування;
 3. артродез;
 4. остеотомія.

На четвертій стадії зазвичай застосовують ендопротезування - хірургічне втручання, спрямоване на заміну природного суглоба на металевий.

Профілактика

До числа профілактичних заходів, спрямованих на попередження, поява і розвиток хвороби, можна віднести наступні:

 • здорове і збалансоване харчування;
 • помірні фізичні навантаження;
 • уникнути травм і мікротравм.

У клініці «Омега-Київ» Вам нададуть повний спектр послуг з діагностики, лікування та профілактики захворювання суглобів.

Отримати більш детальну інформацію, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 і 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати