Demo

Лікування тиреотоксикозу в Києві

Що таке тиреотоксикоз (гіпертиреоз)?

Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) - симптом або стан, обумовлений стійким підвищеним вмістом гормонів щитовидної залози (Т3 і Т4) в крові.

Лікарі-ендокринологи

Бигун Неля Ананьевна

Бігун
Неля Ананівна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Бигун Мария Вадимовна

Бігун
Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра вищої категорії

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни відділення ендокринології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
17
Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

450 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. А. Малишка 39
55
УЗД щитоподібної залози + доплер

УЗД щитоподібної залози + кольорове/енергетичне доплерівське картування

400 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
91
Тиреотропний гормон (ТТГ) 1 день

Тиреотропний гормон (ТТГ)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
92
Тироксин вільний (FТ4) 1 день

Тироксин вільний (FТ4)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
376
Тироксин загальний (Т4) 1 день

Тироксин загальний (Т4)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Питання / відповіді

Скільки лікується тиреотоксикоз?

Тиреотоксикоз є досить серйозним захворюванням, яке потребує посиленої уваги, своєчасної діагностики та лікування. Час лікування може залежить від ряду факторів: вік пацієнта, загальний стан здоров'я, стадія занедбаності хвороби, форма і вид тиреотоксикозу, показання та протипоказання до певних елементів і речовин. Середньостатистичний курс лікування гіпертиреозу займає від 1,5 до 2,5 років. Частота рецидивів досить низька, становить не більше 10%.

Які асани протипоказані при гіпертиреозі?

Йога - чудова терапія, яка застосовується для підтримки стану і духу в період лікування гіпертиреозу.

Існує безліч методик, виходячи з яких можна дізнатися про основні пози і асани, які слід виконувати для поліпшення стану. Через розмаїття асан, існує кілька позицій, які не слід застосовувати. При гіпертиреозі важливо виключити перевернуті асани (капалабхаті, сурья-бхедана). Дані позиції схильні збільшувати кровообіг в області щитовидки.

Чи можна займатися спортом при гіпертиреозі?

Заняття спортом і будь-які інші фізичні навантаження пацієнтам з порушенням функцій щитовидної залози, слід починати лише з дозволу лікаря-ендокринолога. Як правило, перш проводиться оцінка загального стану пацієнта, оцінка стану серцево-судинної системи і тд.

До дозволених видів спорту при гіпертиреозі відносять: біг на біговій доріжці, велотренажер або прогулянки на велосипеді, танцювальні заняття і тренування на еліпсі. Не рекомендовано виконувати силові вправи зі штангою і гирями. Якщо не хочеться відвідувати спеціальні групи пацієнтів з патологіями щитовидної залози, слід відвідати тренажерний зал і виконувати вправи під наглядом досвідченого тренера.

Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) - симптом або стан, обумовлений стійким підвищеним вмістом гормонів щитовидної залози (Т3 і Т4) в крові. У період хвороби, через підвищену кількість гормонів в організмі, відзначається надмірне прискорення обмінних процесів. Тиреотоксикоз, відповідно до природи симптомів і процесів, є протилежною патологією до гіпотиреозу. При останньому спостерігається зниження необхідної кількості гормонів і, відповідно, катастрофічне уповільнення обмінних процесів в організмі.

Гіпертиреоз є поширеною патологією щитовидної залози, яка частіше діагностується у особин жіночої статі. Хвороба переважно вражає молодих пацієнток і рідше зустрічається у жінок середнього і похилого віку.

У більшості клінічних випадків, захворювання гіпертиреоз виникає внаслідок наявних хронічних аутоімунних патологій щитовидної залози. Нерідко спровокувати розвиток тиреотоксикозу може дифузний токсичний зоб, злоякісні новоутворення області гіпофіза  та аденома щитовидки.

Виходячи з форми, гіпертиреоз буває:

 • Субклінічний. Спостерігається зниження ТТГ, гормон Т4 в нормі. Явною симптоматики і порушень роботи щитовидної залози не спостерігається;
 • Явний. Рівень ТТГ досить сильно знижений, гормон Т4 також знижений. Може супроводжуватися набряками, зниженням температури тіла, тремором кінцівок і порушеннями пам'яті;
 • Ускладнений. Цей вид захворювання характеризується множинними порушеннями з боку серцево-судинної та сечостатевої систем - спостерігається миготлива аритмія, порушення роботи нирок і надниркових залоз.

Причини розвитку тиреотоксикозу

Основні причини розвитку захворювання:

 • Дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, хвороба Базедова) - захворювання, яке в 80% випадків призводить до розвитку тиреотоксикозу. Щитовидка збільшується в обсягах і виробляє більше гормонів, ніж потрібно організму.
 • Вузловий (багатовузловой) токсичний зоб - захворювання, яке характеризується вузловим ураженням щитовидки, в результаті чого розвивається тиреотоксикоз.
 • Токсична аденома щитовидної залози - доброякісне новоутворення щитовидки, яке автономно виробляє тиреоїдні гормони. Супроводжується тиреотоксикозом.
 • Тиреоїдит - запалення щитовидки. Виявляється у змінах голосу (осиплості), проблемах з ковтанням їжі, дискомфортними больовими відчуттями в шиї. Види теріодіта - підгострий, автоімунний, постпроменевий. Аутоімунний тиреодит вважається спадковою формою і часто хвороба розвивається у кровних родичів. Підгострий - вірусна форма тіреодіта. Захворювання часто розвивається після перенесених гострих респіраторних захворювань. Постпроменевий тиреодит - виникає в результаті впливу на організм радіоактивного йоду або після проходження курсу променевої терапії.
 • Тіреотропінома - захворювання, яке зустрічається в 1-2,8 випадків серед аденом гіпофіза. Одна з найрідкісніших причин розвитку тиреотоксикозу.
 • Фізіологічний тиреотоксикоз вагітних. Виявляється в другому триместрі. Якщо жінка помічає зміни в масі тіла, прискорений пульс, зміни емоційного фону, фахівці проводять додаткові дослідження.

Симптоми гіпертиреозу

 • Порушення нормальної функціональності щитовидної залози, значне збільшення органу в розмірах;
 • Підвищена збудливість, відчуття страху і тривоги;
 • Безсоння, депресивний стан, апатія;
 • Безпричинна втома, важкість у тілі, біль і слабкість в м'язах;
 • Підвищений артеріальний тиск, миготлива аритмія, прискорене серцебиття;
 • Розвиток серцевої недостатності;
 • Випинання очного яблука (екзофтальм). Даний симптом виникає у більш ніж 50% пацієнтів. Випинання значно обмежує рухливість, провокує двоїння в очах. У запущених випадках, патологія може стати причиною сліпоти;
 • Порушення метаболізму і обмінних процесів. Через надлишок гормонів, прискорюється метаболізм, і пацієнт значно втрачає у вазі навіть при звичному раціоні і розмір порцій;
 • Ниркова недостатність (внаслідок швидкого розпаду кортизолу);
 • Підвищена пітливість;
 • Підвищення температури тіла;
 • Застій в легенях, виникнення задишки;
 • Порушення з боку сечостатевої та репродуктивної систем (затримки і порушення менструального циклу, складності із зачаттям, безпліддя)
 • Набряклість і зміна кольору шкірних покривів.

При появі даних симптомів необхідно відразу звернутися на консультацію до фахівця. Лікар призначить ряд аналізів і діагностичні процедури, які покажуть клінічну картину пацієнта і допоможуть підібрати ефективне лікування.

Діагностика тиреотоксикозу

Первинним методом діагностики захворювання є прийом у ендокринолога. Спеціаліст проводить усну консультацію, слухає скарги пацієнта і вивчає анамнез (обов'язкове розпитування про генетичну схильність до тиреотоксикозу). Крім бесіди, лікар обов'язково проводить пальпацію щитовидної залози на наявність ущільнень і вузлів.

Методи діагностики, які призначаються при підозрі на гіпертиреоз:

 • УЗД щитовидної залози. Ультразвукове дослідження є максимально інформативним методом діагностики тиреотоксикозу та інших патологій щитовидної залози;
 • Аналіз крові на гормон ТТГ;
 • Аналіз на гормони Т3 і Т4 ;
 • Електрокардіограма. Проводиться з метою визначити патології і відхилення у функціонуванні серцево-судинної системи, підтвердити миготливу аритмію;
 • Сцинтиграфія щитовидки. Дослідження призначається з метою оцінити функціональну активність щитовидної залози;
 • Тонкоголкова біопсія ущільнень щитовидної залози.
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве
Лечение тиреотоксикоза в Киеве

Лікування тиреотоксикозу

Існує три найбільш ефективні методи, які в ендокринології застосовуються для лікування тиреотоксикозу: терапія лікарськими препаратами, радіойодтерапією і хірургічне втручання.

Методи лікування гіпертиреозу:

 • Медикаментозне лікування. Спосіб лікування із застосуванням лікарських препаратів спрямований на придушення зайвого вироблення гормонів. Призначаються препарати, які ускладнюють накопичення йоду;
 • Оперативне втручання. Хірургічний метод, в залежності від складності, передбачає видалення всього органу або деяких уражених ділянок. Як правило, видаленню підлягає та частина щитовидної залози, в якій локалізується вузол. При видаленні всього органу, пацієнту необхідно довічно приймати медикаменти, що впливають на оптимальний рівень гормонів;
 • Радіойодтерапія. Метод лікування передбачає прийом капсули з вмістом радіоактивного йоду. Радіойодтерапія застосовується разом з медикаментозною терапією.

Ускладнення гіпертиреозу

При відсутності своєчасної діагностики та якісного лікування, гіпертиреоз може спричинити  розвиток ускладнень. Особливо небезпечними є серйозні порушення роботи серцево-судинної системи, що тягнуть за собою необхідність переводу пацієнта в реанімацію.

При первинному гіпертиреозі може виникнути мікседематозна кома. Стан є вкрай небезпечним для життя, що вимагає щоб пацієнта помістили в реанімацію.

Небезпечним ускладненням є розвиток тиреотоксичного кризу. Основними симптомами патології є: тахікардія, підвищення температури тіла, ознаки серцевої недостатності, порушення слуху, зору і пам'яті. Як правило, тиреотоксичний криз властивий тільки особам жіночої статі.

Профілактика гіпертиреозу

Основа якісної профілактики тиреотоксикозу полягає в проходженні регулярних оглядів у профільних фахівців. Особливо важливо проходити профілактичні огляди і консультації пацієнтам, у кого існує високий ризик розвитку хвороби внаслідок генетичної схильності.

В заходи профілактики, пацієнтам рекомендовано відмовитися від шкідливих звичок: прийому спиртних напоїв та тютюнопаління. Слід дотримуватися правильного харчування, дотримуватися дієти, запропонованої фахівцем. Обов'язково приймати продукти, які містять в складі йод. Пацієнтам з іншими патологіями щитовидної залози важливо перебувати на обліку у лікаря-ендокринолога.