Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Лікування тиреотоксикозу (гіпертиреозу) в Києві

Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) - симптом або стан, обумовлений стійким підвищеним вмістом гормонів щитовидної залози (Т3 і Т4) в крові.

Ціни на лікування тиреотоксикозу (гіпертиреозу)

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями 550 ₴ записатися
УЗД щитоподібної залози + доплер 400 ₴ записатися
Тиреотропний гормон (ТТГ) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Тироксин вільний (FТ4) - час виконання 1 дн. 165 ₴ записатися
Показати все Сховати

Тиреотоксикоз (гіпертиреоз) - симптом або стан, обумовлений стійким підвищеним вмістом гормонів щитовидної залози (Т3 і Т4) в крові. У період хвороби, через підвищену кількість гормонів в організмі, відзначається надмірне прискорення обмінних процесів. Тиреотоксикоз, відповідно до природи симптомів і процесів, є протилежною патологією до гіпотиреозу. При останньому спостерігається зниження необхідної кількості гормонів і, відповідно, катастрофічне уповільнення обмінних процесів в організмі.

Гіпертиреоз є поширеною патологією щитовидної залози, яка частіше діагностується у особин жіночої статі. Хвороба переважно вражає молодих пацієнток і рідше зустрічається у жінок середнього і похилого віку.

У більшості клінічних випадків, захворювання гіпертиреоз виникає внаслідок наявних хронічних аутоімунних патологій щитовидної залози. Нерідко спровокувати розвиток тиреотоксикозу може дифузний токсичний зоб, злоякісні новоутворення області гіпофіза  та аденома щитовидки.

Виходячи з форми, гіпертиреоз буває:

 • Субклінічний. Спостерігається зниження ТТГ, гормон Т4 в нормі. Явною симптоматики і порушень роботи щитовидної залози не спостерігається;
 • Явний. Рівень ТТГ досить сильно знижений, гормон Т4 також знижений. Може супроводжуватися набряками, зниженням температури тіла, тремором кінцівок і порушеннями пам'яті;
 • Ускладнений. Цей вид захворювання характеризується множинними порушеннями з боку серцево-судинної та сечостатевої систем - спостерігається миготлива аритмія, порушення роботи нирок і надниркових залоз.

Причини розвитку тиреотоксикозу

Основні причини розвитку захворювання:

 • Дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса, хвороба Базедова) - захворювання, яке в 80% випадків призводить до розвитку тиреотоксикозу. Щитовидка збільшується в обсягах і виробляє більше гормонів, ніж потрібно організму.
 • Вузловий (багатовузловой) токсичний зоб - захворювання, яке характеризується вузловим ураженням щитовидки, в результаті чого розвивається тиреотоксикоз.
 • Токсична аденома щитовидної залози - доброякісне новоутворення щитовидки, яке автономно виробляє тиреоїдні гормони. Супроводжується тиреотоксикозом.
 • Тиреоїдит - запалення щитовидки. Виявляється у змінах голосу (осиплості), проблемах з ковтанням їжі, дискомфортними больовими відчуттями в шиї. Види теріодіта - підгострий, автоімунний, постпроменевий. Аутоімунний тиреодит вважається спадковою формою і часто хвороба розвивається у кровних родичів. Підгострий - вірусна форма тіреодіта. Захворювання часто розвивається після перенесених гострих респіраторних захворювань. Постпроменевий тиреодит - виникає в результаті впливу на організм радіоактивного йоду або після проходження курсу променевої терапії.
 • Тіреотропінома - захворювання, яке зустрічається в 1-2,8 випадків серед аденом гіпофіза. Одна з найрідкісніших причин розвитку тиреотоксикозу.
 • Фізіологічний тиреотоксикоз вагітних. Виявляється в другому триместрі. Якщо жінка помічає зміни в масі тіла, прискорений пульс, зміни емоційного фону, фахівці проводять додаткові дослідження.

Лікарі-ендокринологи

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми гіпертиреозу

 • Порушення нормальної функціональності щитовидної залози, значне збільшення органу в розмірах;
 • Підвищена збудливість, відчуття страху і тривоги;
 • Безсоння, депресивний стан, апатія;
 • Безпричинна втома, важкість у тілі, біль і слабкість в м'язах;
 • Підвищений артеріальний тиск, миготлива аритмія, прискорене серцебиття;
 • Розвиток серцевої недостатності;
 • Випинання очного яблука (екзофтальм). Даний симптом виникає у більш ніж 50% пацієнтів. Випинання значно обмежує рухливість, провокує двоїння в очах. У запущених випадках, патологія може стати причиною сліпоти;
 • Порушення метаболізму і обмінних процесів. Через надлишок гормонів, прискорюється метаболізм, і пацієнт значно втрачає у вазі навіть при звичному раціоні і розмір порцій;
 • Ниркова недостатність (внаслідок швидкого розпаду кортизолу);
 • Підвищена пітливість;
 • Підвищення температури тіла;
 • Застій в легенях, виникнення задишки;
 • Порушення з боку сечостатевої та репродуктивної систем (затримки і порушення менструального циклу, складності із зачаттям, безпліддя)
 • Набряклість і зміна кольору шкірних покривів.

При появі даних симптомів необхідно відразу звернутися на консультацію до фахівця. Лікар призначить ряд аналізів і діагностичні процедури, які покажуть клінічну картину пацієнта і допоможуть підібрати ефективне лікування.

Діагностика тиреотоксикозу

Первинним методом діагностики захворювання є прийом у ендокринолога. Спеціаліст проводить усну консультацію, слухає скарги пацієнта і вивчає анамнез (обов'язкове розпитування про генетичну схильність до тиреотоксикозу). Крім бесіди, лікар обов'язково проводить пальпацію щитовидної залози на наявність ущільнень і вузлів.

Методи діагностики, які призначаються при підозрі на гіпертиреоз:

 • УЗД щитовидної залози. Ультразвукове дослідження є максимально інформативним методом діагностики тиреотоксикозу та інших патологій щитовидної залози;
 • Аналіз крові на гормон ТТГ;
 • Аналіз на гормони Т3 і Т4 ;
 • Електрокардіограма. Проводиться з метою визначити патології і відхилення у функціонуванні серцево-судинної системи, підтвердити миготливу аритмію;
 • Сцинтиграфія щитовидки. Дослідження призначається з метою оцінити функціональну активність щитовидної залози;
 • Тонкоголкова біопсія ущільнень щитовидної залози.

Лікування тиреотоксикозу

Існує три найбільш ефективні методи, які в ендокринології застосовуються для лікування тиреотоксикозу: терапія лікарськими препаратами, радіойодтерапією і хірургічне втручання.

Методи лікування гіпертиреозу:

 • Медикаментозне лікування. Спосіб лікування із застосуванням лікарських препаратів спрямований на придушення зайвого вироблення гормонів. Призначаються препарати, які ускладнюють накопичення йоду;
 • Оперативне втручання. Хірургічний метод, в залежності від складності, передбачає видалення всього органу або деяких уражених ділянок. Як правило, видаленню підлягає та частина щитовидної залози, в якій локалізується вузол. При видаленні всього органу, пацієнту необхідно довічно приймати медикаменти, що впливають на оптимальний рівень гормонів;
 • Радіойодтерапія. Метод лікування передбачає прийом капсули з вмістом радіоактивного йоду. Радіойодтерапія застосовується разом з медикаментозною терапією.

Ускладнення гіпертиреозу

При відсутності своєчасної діагностики та якісного лікування, гіпертиреоз може спричинити  розвиток ускладнень. Особливо небезпечними є серйозні порушення роботи серцево-судинної системи, що тягнуть за собою необхідність переводу пацієнта в реанімацію.

При первинному гіпертиреозі може виникнути мікседематозна кома. Стан є вкрай небезпечним для життя, що вимагає щоб пацієнта помістили в реанімацію.

Небезпечним ускладненням є розвиток тиреотоксичного кризу. Основними симптомами патології є: тахікардія, підвищення температури тіла, ознаки серцевої недостатності, порушення слуху, зору і пам'яті. Як правило, тиреотоксичний криз властивий тільки особам жіночої статі.

Профілактика гіпертиреозу

Основа якісної профілактики тиреотоксикозу полягає в проходженні регулярних оглядів у профільних фахівців. Особливо важливо проходити профілактичні огляди і консультації пацієнтам, у кого існує високий ризик розвитку хвороби внаслідок генетичної схильності.

В заходи профілактики, пацієнтам рекомендовано відмовитися від шкідливих звичок: прийому спиртних напоїв та тютюнопаління. Слід дотримуватися правильного харчування, дотримуватися дієти, запропонованої фахівцем. Обов'язково приймати продукти, які містять в складі йод. Пацієнтам з іншими патологіями щитовидної залози важливо перебувати на обліку у лікаря-ендокринолога.

Лечение тиреотоксикоза (гипертиреоза) в Киеве
Лечение тиреотоксикоза (гипертиреоза) в Киеве
Лечение тиреотоксикоза (гипертиреоза) в Киеве
Лечение тиреотоксикоза (гипертиреоза) в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Бігун Неля Ананіївна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати