Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

Вертебрологія у Києві

Вертебрологія – розділ неврології, присвячений функції хребта та пов'язаним з ним захворюванням – таким, як порушення постави, грижа, протрузія тощо. Вертебрологія поєднує у собі такі медичні дисципліни, як ортопедія, неврологія та нейрохірургія. Специфіка цього напряму - більш точна діагностика больових відчуттів у спині та прицільному лікуванні.

Цей напрямок вважається відносно новим. У сучасному світі, на жаль, хвороби хребта стали більш поширеними, особливо серед людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Консультація вертебролога стала потребою більшості офісних співробітників, які змушені довго сидіти в одній позі. Такий спосіб життя завдає шкоди здоров'ю хребта, а то й приймати контрзаходів - фізична активність, масаж тощо. Тому вертебролог у Києві – популярний фахівець. Профілактика та лікування болю у спині, гриж, протрузій потребує комплексного підходу – медикаментозного лікування, мануальної терапії, фізіотерапії тощо.

Ціни вертебрологічного відділення

Прийом лікаря вертебролога 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Внутрішньом'язова ін'єкція (без вартості медикаментів) 80 ₴ записатися
Внутрішньовенна ін'єкція (без вартості медикаментів) 110 ₴ записатися
Показати все Сховати

Що лікує лікар-вертебролог?

Лікар-вертебролог займається лікуванням захворювань, пов'язаних з функцією хребетних дисків, міжхребцевих суглобів, навколишніх нервових волокон і м'язів спини. Як правило, вертебрологію вивчають уже дипломовані лікарі-неврологи як підвищення кваліфікації та доповнення до основної спеціальності. До вертебрологу звертаються за таких порушень:

Вертебролог також може лікувати вторинні прояви захворювань хребта - оніміння рук і ніг, головний біль, запаморочення, шум у вухах, оскільки це може бути і симптомами, і наслідком ущемлених нервових корінців.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Коли відвідувати лікаря-вертебролога?

Консультація вертебролога рекомендується з появою таких симптомів:

 • часті запаморочення;
 • біль у спині (грудний або поперековий відділ);
 • дискомфорт у сфері шиї;
 • оніміння пальців рук та ніг;
 • біль у руках чи ногах;
 • болючі відчуття в ділянці грудей, особливо при русі або диханні (симптоми міжреберної невралгії);
 • скутість спини.

Всі ці симптоми можуть свідчити про порушення функції хребта. Досвідчений вертеброог вже першому прийомі проведе повноцінну комплексну діагностику.

Діагностика у вертебрології

У нашому медичному центрі знаходиться одна з найкращих клінік вертебрології, де до кожного пацієнта практикується індивідуальний підхід. Вертебролог проводить набір проб, які відповідають анамнезу та скаргам.

Після попередньої оцінки стану хребта за пробами та візуальним оглядом, пацієнту рекомендують МРТ одного або декількох відділів хребта.

Магнітно-резонансна томографія дає змогу побачити всю інформацію про стан хребта і місця його з'єднання з ребрами. Також може призначатися рентгенівське дослідження з функціональними пробами, якщо необхідно оцінити біомеханіку хребта.

Для точної діагностики захворювання вертебролог уважно вислуховує скарги пацієнта (на біль, обмежену рухливість тощо), а також проводить функціональне тестування. Це може бути діагностика за допомогою неврологічного молоточка, ЕЕГ, УЗД чи МРТ.

Відділення вертебрології нашого медичного центру має в своєму розпорядженні таке обладнання для апаратної діагностики:

 • ультразвуковий сканер "Toshiba Aplio XG" premium класу;
 • магнітно-резонансний томограф "Philips Achieva 1,5 тесла 16 каналів";
 • потужний комп'ютерний томограф "Philips Brilliance 64";
 • комп'ютерний програмно-апаратний комплекс для ЕЕГ BRAINTEST VIDEO 24.

Функціонал усіх чотирьох апаратів є досить широким, щоб діагностувати порушення функції хребта на будь-якій стадії.

Як записатися до вертебрологу у Києві?

Запис до вертебрологу у МЦ "Омега-Київ" відбувається через форму запису на сайті, за телефонами 044 333 4 333 або 0800 753 357, через Viber, Messenger, Telegram, WhatsApp.

Наші оператори підберуть вам оптимальний час. Клініка вертебрології розташована за адресами: вул. М. Максимовича, 10 (м. Васильківська) та вул. А. Малишка, 39 (м. Чернігівська).

Фотографії вертебрологічного відділення

Вертебрология в Киеве
Вертебрология в Киеве
Вертебрология в Киеве
Вертебрология в Киеве

Як проходить прийом вертебролога?

Насамперед вертебролог опитує пацієнта щодо симптомів, збирає анамнез і оглядає пацієнта. Мета огляду - оцінка стану хребта та всього опорно-рухового апарату. Лікар перевіряє хребет на наявність аномальних вигинів (лордоз, кіфоз), асиметрій, деформації хребта та грудної клітки. Також лікар-вертебролог оцінює обсяг та амплітуду руху різних відділів хребта. При болю чи скутості проводяться функціональні проби, щоб виявити локалізацію порушення. Проводиться неврологічне обстеження.

Після цього лікар ставить діагноз або відправляє пацієнта на рентгенівське обстеження, ЕЕГ та/або МРТ.

Методи лікування

Захворювання хребта лікують такі фахівці, як невролог, вертебролог та ортопед. Для лікування використовуються такі методи:

 • локальна медикаментозна терапія для знеболювання та зняття спазмів;
 • тракція (витяг) - для вправлення грижі;
 • масаж - для розслаблення м'язів та зняття спазмів;
 • блокади;
 • рефлексотерапія;
 • мануальна терапія;
 • магнітотерапія;
 • ортопедичне лікування;
 • лікувальна фізкультура.

Більшість порушень функції хребта потребують комплексного підходу - і усунення симптомів, і ліквідації причини розвитку хвороби. Вибір методів залежить від локалізації порушення, інтенсивності больового синдрому та встановленого діагнозу.

Переваги вертебрології в Омега-Київ

Клініка вертебрології нашого медичного центру має повний діагностичний комплекс, що дозволяє максимально точно визначити характер порушення і відразу ж призначити адекватне лікування.

Крім цього, наші лікарі-вертебрологи володіють усіма сучасними методами лікування хвороб хребта – як медикаментозних, так і фізіотерапевтичних. В Омега-Київ ви зможете пройти повний терапевтичний комплекс, результатом якого буде повне одужання чи стійка ремісія.

Поширені питання

Хто такий лікар-вертебролог?

Вертебролог – це вузький фахівець, який займається діагностикою стану хребетного стовпа, оцінкою його функції, біомеханіки, стану паравертебральних тканин (м'язів та нервової системи). Компетенція вертебролога поєднує неврологію, ортопедію, травматологію.

Які захворювання лікує вертебролог?

Вертебролог - це лікар, що діагностує та лікує патології хребта, такі як грижі, протрузії, спондильоз, остеохондроз, та різні порушення постави (кіфоз, лордоз, сколіоз).

Коли потрібно терміново йти до вертебролога?

Постійний сильний біль у спині, скованість спини, простріли в ділянці попереку, різкий біль під час руху або дихання - все це вимагає консультації вертебролога.

Як відбувається прийом у вертебролога?

Лікар-вертебролог опитує пацієнта, вивчає його поставу та координацію рухів у положенні сидячи та стоячи, а також ходу, вестибулярну функцію та рефлекси.

Як підготуватися до консультації вертебролога?

Спеціальна підготовка до консультації вертебролога не потрібна. Але якщо у вас є рентгенівські знімки, результати МРТ чи КТ хребта, а також результати аналізів за останні 6 місяців – рекомендується взяти їх із собою та показати лікарю.

Які методики лікування використовує вертебролог?

Це залежить від поставленого діагнозу. Можуть бути призначені медикаментозна терапія, лікувальна фізкультура, фізична терапія.

Як часто потрібно ходити до вертебролога?

Щонайменше раз на рік рекомендується проходити повний профілактичний огляд. Консультація вертебролога може входити до комплексу цього огляду, якщо у вас сидяча робота і турбує біль у спині.

Коли потрібно вести дитину до вертебролога?

При порушеннях постави, які часто виникають у школярів, при наявності сколіозу чи вроджених порушень функції хребта.

Чим відрізняється невролог від вертебролога?

Вертебрологія – це вужча спеціалізація, яку найчастіше отримують як додаткову саме фахівці неврології. Лікар-вертебролог більш детально вивчає функцію хребта і навколишніх тканин - у тому числі нервової системи.

Профілактика захворювань хребта

Профілактика полягає в одному - помірній та посильній, але регулярній фізичній активності. Однаково шкідливі надмірні навантаження, особливо ударні (біг, бокс, боротьба) і малорухливий спосіб життя, особливо під час роботи сидячи або у наклонному положенні (офісні працівники, продавці, майстри манікюру та інших б'юті-процедур, тату-майстри). Якщо ви працюєте в сидячому положенні – компенсуйте це лікувальною фізкультурою, плаванням у басейні, їздою на велосипеді, побутовою нетренувальною активністю. Уникнути серйозних патологій хребта допоможе масаж. Хоча б раз чи двічі на рік рекомендується проходити курс масажу; кількість процедур та періодичність вертебролог призначає кожному пацієнту індивідуально.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Список літератури

 1. Миозит, ассоциированный со злокачественными опухолями – Текст научной статьи по специальности "Клиническая медицина",  Антелава Ольга Алексеевна, Хелковская-Сергеева А.Н., Чичасова Н.В., Раденска-Лоповок С.Г., Глухова С.И. 2016 г.
 2. К ВОПРОСУ ПОЗДНИХ ОСЛОЖНЕНИЙ COVID-19 У ПАЦИЕНТОВ С РЕВМАТИЧЕСКИМИ ЗАБОЛЕВАНИЯМИ – Бекетова М.Ф., Бабак В.В., Супрун М.Д., Бекетова Т.В., Георгинова О.А.,2022
 3. Гострий біль при спондильозі спини та шиї: можливості сучасної топічної терапії – О. Є. Коваленко, д.м.н., професор, Національний університет охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика, м. Київ, 29.05.2021
 4. Остеохондроз поперекового відділу хребта. Протрузії міжхребцевих дисків LIII–LIV, LIV–LV. Спондилоартроз у сегментах LIV–LV, LV–SI. Стійкий та виражений синдром спондилоартралгії. Клінічний приклад – 13.07.2020
 5. Вітамін К: вплив на стан кісткової тканини – 28.07.2022

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
capcha
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами