Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором Закрити
Demo

УЗД органів черевної порожнини в Києві

УЗД органів черевної порожнини – високоінформативний, неінвазивний метод діагностики, що базується на різниці акустичного опору різних середовищ організму. Ці відмінності фіксуються датчиком УЗ апарату та передаються на екран монітора як зображення досліджуваної зони. За допомогою УЗД можна оцінити розміри внутрішніх органів, особливості їхньої структури, зміни локалізації, діагностувати патологічні процеси, пошкодження, каміння, новоутворення, функціональні порушення.

Ціни на УЗД органів черевної порожнини

УЗД черевної порожнини + доплер 550 ₴ записатися
УЗД комплексне (печінка, гепатобіліарна система, підшлункова залоза, селезінка + органи сечовивідної системи)+ доплер 900 ₴ записатися
УЗД комплексне комбіноване (органи малого тазу + органи ШКТ + нирки +сечовивідні шляхи) + доплер 1100 ₴ записатися

Показання для проведення УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини входить до планових профілактичних заходів, а також призначається за результатами аналізів або у зв'язку з наявністю патологічної симптоматики.

Показання до дослідження:

 • Виявлення патологій органів черевної порожнини: підозра на інфекції, запалення, функціональні, онкологічні процеси, пошук причин збоїв роботи ШКТ.
 • Оцінка динаміки хронічних патологій.
 • Захворювання ендокринної системи: наприклад, хворим на цукровий діабет необхідно регулярно проходити УЗД підшлункової залози.
 • Залізодефіцит та інші хвороби крові: пошук джерел крововтрати та функціональних порушень.
 • Перенесені травми живота.
 • Отруєння, алергічні реакції.
 • Попередня діагностика перед взяттям пункції.
 • Моніторинг після хірургічного втручання.
 • Контроль ефективності лікування.

УЗД органів черевної порожнини – комплексний вид діагностики. За допомогою ультразвуку вдається виявити небезпечні хвороби внутрішніх органів:

 • Печені: гепатит, цироз, жирова дистрофія, застійна гепатопатія (пов'язана з патологіями серця), абсцеси, пухлини доброякісні (кісти, гемангіоми) або злоякісні (рак, холангіокарцинома).
 • Підшлункової залози: вроджені патології, панкреатит, кісти, абсцеси, каміння у протоках залози, новоутворення, вікові інволюції (ліпоматоз, атрофія).
 • Жовчного міхура та жовчних проток: вроджені аномалії, жовчнокам'яна хвороба, дискінезія жовчовивідних шляхів, холецистит, холестероз, поліпи, пухлинні процеси, паразитарні захворювання.
 • Селезінки: сепсис, мононуклеоз, травми з порушенням цілісності органу, перевищення розмірів (через системні патології крові та панкреатиту), кісти, абсцеси, новоутворення.
 • Шлунку: великі пухлини, деформації. Як орган непостійного розміру, з неоднорідним вмістом (наявність у його порожнині рідин та газів), шлунок погано піддається ультразвуковій діагностиці. Найбільш інформативним способом є внутрішній огляд - фіброгастроскопія.
 • Кишківника: непрохідність, новоутворення, запалення лімфовузлів брижі кишківника (мезаденіт). УЗД дозволяє визначити патології кишківника побічно – за накопиченням газів у просвіті його петель, нерівномірної товщини кишкової стінки та інших ознак. Більш інформативним способом є ендоскопія.

УЗД органів черевної порожнини, посилене доплером (доплерографія) дає можливість оцінити стан судинного русла у цій зоні – діагностувати аневризми, розширення аорти, тромбози, стенози та інші проблеми з судинами.

Крім органів черевної порожнини, комплексне УЗД може включати дослідження сечостатевої системи – нирок, сечового міхура, сечоводів. Показаннями для УЗ скринінгу є підозра на абсцес нирок, каміння, ниркову недостатність та інші хвороби.

Симптоми, що потребують УЗД органів черевної порожнини

Проконсультуватися з лікарем-гастроентерологом, зробити УЗД органів черевної порожнини слід за наявності патологічної симптоматики:

 • біль у різних ділянках живота (гострий, нападоподібний, оперізувальний);
 • почуття тяжкості, розпирання, біль у правому (печінка) або лівому (селезінка) підребер'ї;
 • відрижка, гіркий смак у роті;
 • нудота блювота;
 • часті порушення роботи ШКТ (запор, діарея);
 • посилене газоутворення (метеоризм);
 • жовтяничність шкіри та слизових;
 • різкі коливання маси тіла.

Лікарі УЗД-діагностики

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка до УЗД черевної порожнини

Щоб УЗД черевної порожнини було максимально інформативним, необхідно підготуватися. Основні рекомендації перед ультразвуковим обстеженням:

 • Дієта. За 2-3 дні до сканування слід утриматися від продуктів, що провокують метеоризм: борошняні вироби, солодощі, бобові, картопля, фрукти, молоко, капуста та інші сирі овочі з високим вмістом клітковини, газовані та алкогольні напої, міцна кава, енергетики.
 • За 2 години – відмова від куріння.
 • Останній прийом їжі – за 6-8 годин до сканування. Найкраще робити УЗД органів черевної порожнини на голодний шлунок. Якщо обстеження заплановане на пообідній час, дозволяється легкий сніданок, після чого слід відмовитись від їжі та пиття.
 • Прийом вітрогонних препаратів, адсорбентів, ферментів при підвищеній схильності до газоутворення або послаблювальних засобів, постановка очисної клізми – при затримці випорожнень. Скасування чи прийом будь-яких ліків слід узгодити з лікарем.

Після будь-якого дослідження з контрастуванням має пройти щонайменше 3 доби.

Як роблять УЗД органів черевної порожнини?

УЗД черевної порожнини – процедура безболісна, комфортна для пацієнта і не має шкідливого впливу на організм. Її можна робити навіть у дитячому віці та при вагітності.

Під час сканування необхідно розташуватися на кушетці горизонтально. На прохання лікаря можливо знадобиться трохи розвернутися вправо або вліво, затримати подих на кілька секунд.

Поверхню шкіри в області дослідження лікар обробляє спеціальним провідним гелем, потім водить УЗ датчиком у потрібних зонах тіла. При цьому на екрані апарата відображаються дані про розміри, контури досліджуваного органу, фіксується ехогенність, що дозволяє діагностувати патології.

Якщо необхідно додатково оцінити судинні структури, роблять доплер-сканування.

У середньому УЗД органів черевної порожнини триває до півгодини.

Результати УЗД органів черевної порожнини

Після завершення сеансу УЗД органів черевної порожнини фахівець з ультразвукової діагностики готує висновок з даними про параметри внутрішніх органів:

 • Форма, розміри, об'єм, контури, товщина стінок печінки, селезінки, жовчного міхура та проток, підшлункової залози, нирок.
 • Наявність фіброзних змін, пухлинних процесів, збільшених лімфовузлів, рідини у черевній порожнині, осередків запалення, каміння.
 • Діаметр черевного відділу аорти.

До розшифровки додаються знімки або запис УЗД органів черевної порожнини на диску.

Переваги проведення УЗД органів черевної порожнини в МЦ Омега-Київ

Мережа медичних центрів Омега-Київ пропонує послуги УЗД органів черевної порожнини. Кваліфіковані фахівці працюють на сучасному обладнанні для ультразвукового дослідження, що дозволяє отримати максимально правдиву картинку та поставити точний діагноз.

Обстежитися можна у діагностичних відділеннях клініки за адресами: вул. Володимирська, 81-а та вул. А. Малишка, 39. Записуйтесь за тел. 044 333 4 333, 0 800 753 357, заповнюйте форму на сайті Омега-Київ або зв'яжіться з адміністратором за допомогою будь-якого обраного месенджера.

Фотографії діагностичного центра

УЗИ органов брюшной полости в Киеве
УЗИ органов брюшной полости в Киеве
УЗИ органов брюшной полости в Киеве
УЗИ органов брюшной полости в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Брєжнєв Ігор Феліксович

Лікар УЗД першої категорії

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати