Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Онлайн через мессенджери
Замовити дзвінок
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором
Demo

УЗД судин нижніх кінцівок у Києві

УЗД судин нижніх кінцівок (ультразвукова доплерографія судин ніг) – інформативний та безпечний метод діагностики судинних патологій. Дослідження дозволяє оцінити стан вен та артерій (їх стінок, ширину просвіту), швидкість кровотоку, виявити наявність тромбів та запалень. УЗД не несе променевого навантаження та не має протипоказань, його можна робити багаторазово в кількості, яка потрібна для діагностики та контролю за лікуванням.

Ціни на УЗД судин нижніх кінцівок

УЗД периферичних артерій нижніх кінцівок (дуплексне сканування) 600 ₴ записатися
УЗД периферичних вен нижніх кінцівок (дуплексне сканування) 600 ₴ записатися
УЗД периферичних артерій та вен нижніх кінцівок 800 ₴ записатися

Показання для УЗД судин нижніх кінцівок

УЗД судин нижніх кінцівок призначають при підозрах на патології вен та артерій ніг. Основні показання:

 • Утворення тромбів – тромбофлебіт (запалення стінок поверхневих вен) та тромбоз глибоких вен: біль, тяжкість у ногах, набряклість, місцеве підвищення температури, часті судоми, посиніння пальців ніг.
 • Варикозне розширення вен: судинні зірочки, випнуті, ущільнені вени, біль за напрямком розташування вен, нічні судоми, біль під час ходьби, свербіння, підвищена чутливість шкіри ніг.
 • Облітеруючий атеросклероз (запальне захворювання артерій ніг, що веде до стенозу та порушення кровопостачання): мерзлякуватість, оніміння стоп, переміжна кульгавість, біль, трофічні виразки. Провокатором хвороби є підвищений рівень “поганого” холестерину, що веде до накопичення ліпідних та холестеринових відкладень на стінках артерій.
 • Облітеруючий ендартеріїт – хронічне захворювання артерій ніг ​​(стоп та гомілок) алергічного аутоімунного характеру. Викликає стеноз (звуження) судин аж до повного закриття їх просвіту та подальшим розвитком гангрени. Симптоматика ендартеріїту схожа на ознаки атеросклерозу.
 • Ураження стоп у зв'язку з підвищеним цукром у крові (діабетична стопа): зміна форми та кольору стопи, деформація нігтів, біль при ходьбі, набряклість ніг, оніміння, зниження чутливості стоп, тривале загоєння ран, порізів та виразок на ногах.
 • Підготовка до операції на судинах.
 • Контроль відновлення після перенесених травм та оперативного втручання.

За будь-яких симптомів проблем з судинами, підозри на погане кровопостачання ніг необхідно проконсультуватися з флебологом, ендокринологом, пройти УЗД судин нижніх кінцівок.

Види УЗД судин нижніх кінцівок

На основі клінічної картини та анамнезу лікар може призначити один із 3 видів УЗД судин нижніх кінцівок:

 • Ультразвукова двовимірна доплерографія (УЗДГ) – класичний "сліпий" метод діагностики судинних патологій. Ґрунтується на дослідженні характеру та параметрів кровотоку, без візуалізації судини та навколишніх тканин. Цей вид УЗ-сканування ефективний при первинних симптомах захворювань судин: втома при ходьбі, чутливість до холоду, набряки нижніх кінцівок, перші візуальні прояви варикозу.
 • Дуплексне ангіосканування (УЗДС) – ультразвукова методика, апарат працює в 2 режимах: крім вимірювання характеру кровотоку (доплер), дозволяє отримати зображення судин (В-режим – двомірне сірошкальне сканування або стандартне УЗД), оцінити їх будову, геометрію, стан стінок та клапанів. Цей вид сканування ефективний для вивчення прохідності поверхневих та глибоких вен, артерій, визначення швидкості та напрямки кровотоку, діагностики тромбів та інших патологій. УЗДС показано при варикозі, порушенні відтоку крові, зменшенні просвіту судин.
 • Триплексне сканування – високоінформативний вид УЗД судин нижніх кінцівок. Працює в 3 режимах: класична доплерографія, В-режим та функція колірного доплеровського картування. Останній інноваційний режим дозволяє побачити напрямок кровотоку, оцінити середні показники його швидкості, будову судинної стінки та візуалізує найдрібніші судини, непомітні в B-режимі. При цьому добре видно анатомію судини, звивистість - це важливо при плануванні операцій. Завдяки кольоровому фарбуванню можна з високою точністю оцінити прохідність судини, діагностувати наявність суджень, тромбів, атеросклеротичних бляшок, аневризм та складних судинних патологій.

Лікарі УЗД-діагностики

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Підготовка до УЗД судин нижніх кінцівок

Перевагою методу УЗД судин нижніх кінцівок і те, що не вимагає специфічної підготовки. Для досягнення максимальної інформативності перед скануванням лікарі радять дотримуватися нескладних рекомендацій:

 • За 3 доби до процедури – відмовитись від приймання препаратів, що впливають на швидкість кровотоку. Якщо вживання ліків пов'язане з життєво важливими показниками, повідомте лікаря, щоб він зміг відкоригувати результати моніторингу.
 • За добу – утриматися від їжі та напоїв, що впливають на параметри роботи серцево-судинної системи, посилюють серцеву діяльність, прискорюють пульс: міцний чай, каву, шоколад.
 • За 2 доби до УЗД судин нижніх кінцівок – відмовитись від алкоголю, за 2-3 години до ультразвукового сканування – не курити.
 • Виконати гігієнічні процедури: ноги ретельно вимити та видалити волосся.

Результати доплерографії судин ніг

Тривалість сеансу УЗД судин нижніх кінцівок – близько 30 хвилин. Процедура не викликає болі та дискомфорту. На підставі отриманих даних (анатомічні особливості судин, діаметр просвіту, стан судинних стінок, швидкість кровотоку, індекс пульсації, наявність патологічних змін, тромбів) лікар оформляє висновок. За наявності відхилень від норми необхідно спостерігатися у спеціаліста-флеболога, який призначить лікування, а за потреби, зробити додаткове обстеження (аналізи, МРТ, КТ).

Переваги проведення УЗД судин нижніх кінцівок у МЦ Омега-Київ

Обстежитись, пройти УЗД судин нижніх кінцівок (дуплексне сканування) ви можете у медичній клініці Омега-Київ. Висока кваліфікація та досвід УЗД-фахівців, а також сучасне обладнання від світових лідерів галузі дозволяють отримати максимально точний результат діагностики, вилікувати патології та повернути здоров'я. Записатися на доплерографію судин ніг можна будь-яким зручним способом: за телефоном (044) 333-4-333, 0 800 753 357 (безкоштовно з мобільного), заповнивши форму на сайті клініки або зв'язавшись з адміністратором через месенджер. Адреса відділення, де можна пройти УЗД судин нижніх кінцівок: вул. А. Малишка, 39 (ст. метро Чернігівська, Дарниця).

Обладнання

УЗД судин нижніх кінцівок у клініці Омега-Київ проводиться на ультразвуковому сканері VOLUSON 730 Pro. Це цифрова універсальна система із широкими діагностичними можливостями. Серед переваг апарату:

 • високий рівень деталізації: достовірні дані про межі органу, стінки та просвіт судин, якісна диференціація тканин, покращений контрастний дозвіл;
 • візуалізація 2D, 3D та 4D;
 • крім стандартного В-режиму – режим кольорового чи спектрального допплера;
 • проведення різноманітних вимірювань та розрахунків за безліччю параметрів.

Фотографії діагностичного центра

УЗИ сосудов нижних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов нижних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов нижних конечностей в Киеве
УЗИ сосудов нижних конечностей в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Фріз Артур Петрович

Лікар ультразвукової діагностики

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати